En dat roze op de onderste foto is je tong?quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 15:17 schreef sigme het volgende:
Oud versus nieuw, na 51 Invisalignbitjes, bijna 2 jaar. En elastiekjes.
[ afbeelding ]
Bovengebit
[ afbeelding ]
Ondergebit
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Totaalgebit
Duh.quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 15:51 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
En dat roze op de onderste foto is je tong?
Er moet nu nog wel wat finetuning aan de tanden plaatsvinden, het is allemaal voorbereid maar nu de kaken (eindelijk) op de juiste plek staan, wordt pas echt duidelijk hoe ze moeten komen te staan. Onder andere de kiezen moeten nog wat groeien, want die passen nu niet meer op elkaar. En een van mijn hoektanden zit naar mijn idee nu wat vreemd in de weg, dus daar zal ook nog wel iets mee moeten. Ben nog wel een jaartje bezig, vrees ikquote:Op vrijdag 27 oktober 2023 16:06 schreef sigme het volgende:
[..]
Duh.
Hoe is het met jouw beugelavonturen eigenlijk? Jij moest ook 2 jaar dragen dacht ik? En dan kaakoperatie, als ik het goed gezien heb is die kaakoperatie niet vlekkeloos gegaan. Maar staan de tanden na beugelen wel goed op hun plek?
En dat omdat je een koffiekopje tegen je tanden tikte..quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 16:23 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Er moet nu nog wel wat finetuning aan de tanden plaatsvinden, het is allemaal voorbereid maar nu de kaken (eindelijk) op de juiste plek staan, wordt pas echt duidelijk hoe ze moeten komen te staan. Onder andere de kiezen moeten nog wat groeien, want die passen nu niet meer op elkaar. En een van mijn hoektanden zit naar mijn idee nu wat vreemd in de weg, dus daar zal ook nog wel iets mee moeten. Ben nog wel een jaartje bezig, vrees ik
Ik ging toch heel even zoeken of ik dat detail hier gemeld had... Pfff, gelukkig wel. Ik werd even benauwd dat mijn Fok-leven en mijn echte leven door elkaar gingen lopenquote:Op vrijdag 27 oktober 2023 16:32 schreef sigme het volgende:
[..]
En dat omdat je een koffiekopje tegen je tanden tikte..
Nee, geen invisalign. Maar wel een nance met een kunststoffen onding tegen mijn verhemelte, om mijn kiezen te laten groeien. Dat was geen slissen meer, dat was de eerste twee weken een compleet spraakgebrek. Daarna wende het gelukkig snel.quote:Jij had ook wat last van slissen met die invisalign toch? Ik wel, werd ook niet beter. Blij dat ik daar af ben.
Ik heb dan nu een 'retentiebeugel', voor 's nachts. Eerste half jaar 12u per dag te dragen, dat zijn lange nachten. Die beugel slist nog meer, maar ik hou wel 12u m'n mond
quote:Op vrijdag 27 oktober 2023 17:41 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Ik ging toch heel even zoeken of ik dat detail hier gemeld had... Pfff, gelukkig wel. Ik werd even benauwd dat mijn Fok-leven en mijn echte leven door elkaar gingen lopen
Oh dat is fijn, dat zich dat wel herstelde.quote:[..]
Nee, geen invisalign. Maar wel een nance met een kunststoffen onding tegen mijn verhemelte, om mijn kiezen te laten groeien. Dat was geen slissen meer, dat was de eerste twee weken een compleet spraakgebrek. Daarna wende het gelukkig snel.
Dat slissen met Invisalign is herkenbaar. Dat had ik ookquote:Op vrijdag 27 oktober 2023 16:32 schreef sigme het volgende:
[..]
En dat omdat je een koffiekopje tegen je tanden tikte..
Jij had ook wat last van slissen met die invisalign toch? Ik wel, werd ook niet beter. Blij dat ik daar af ben.
Ik heb dan nu een 'retentiebeugel', voor 's nachts. Eerste half jaar 12u per dag te dragen, dat zijn lange nachten. Die beugel slist nog meer, maar ik hou wel 12u m'n mond
Anderhalf jaar, daarna afbouwen naar 2x per week voor enkele jaren.quote:Op woensdag 16 november 2022 19:44 schreef Candaasje het volgende:
Ik ben me rustig weer eens aan het oriënteren... ik lees veel over nachtbeugels.... hoe lang moet je die eigenlijk nog dragen?
(Ik zie zoveel verschillende verhalen, van 6 maanden tot een leven lang minstens 4 nachten per week...)
Mij moet je niet vragen: bij mij ging die mis en hebben ze 2x moeten opereren (en heb ik wekenlang met strak op elkaar gebonden kaken rondgelopen.) Het goede nieuws is dat ik de eerste in 8 jaar tijd was waar het mislukte. Dus die kans is vrij klein.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 13:02 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik wil dolgraag een beugel (en ik heb er ook echt wel eentje nodig), alleen moet daar eerst een kaakoperatie voor gebeuren en daar zie ik gigantisch tegenop. Jaren terug bij een ortho gelopen die me door verwees naar het ziekenhuis en daar kreeg ik dus te horen dat ik eerst geopereerd moet worden. Was echt een flinke domper. Iemand ervaring hiermee?
Als je een flinke overbeet hebt, zou ik het inderdaad laten doen. Je tanden worden dan heel vreemd belast bij het bijten waardoor ze op een gegeven moment bij het minste of geringste kunnen afbreken. Dat was bij mij het geval waardoor ik mijn voortand met een tikje van een koffiemok gesloopt heb.quote:Op dinsdag 3 september 2024 13:56 schreef Sunshine1982 het volgende:
Even een kickje. Mijn dochter is nu onder behandeling van de orthodontist en het begon bij mij ook weer te kriebelen. De vorige keer (zo'n 4 jaar geleden) ben ik met de behandeling gestopt vanwege de kaak operatie. Ik heb besloten dat ik er nu wel mee wil door gaan. Ik heb een flinke overbeet (zo erg dat ik moeite heb om mijn lippen te kunnen sluiten) en de onderkant staat ook Schots en scheef.
Ik ben net voor de eerste keer op grspre geweest bij de ortho en we gaan weer opnieuw foto's maken en ik krijg weer opnieuw een uitnodiging voor de kaakchirurg. Dubbele kaakoperatie zal het waarschijnlijk worden (en volgens de ortho zal ik deze operatie zeer waarschijnlijk vergoed krijgen ondanks dat het voor een groot deel cosmetisch is).en daarna moeten ook wat kiezen getrokken worden. Volgens de ortho heb ik een complex gebit![]()
To be continued.
Ai, dat is wat minder. Zoiets is bij mij nog niet gebeurd gelukkig.quote:Op dinsdag 3 september 2024 17:13 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Als je een flinke overbeet hebt, zou ik het inderdaad laten doen. Je tanden worden dan heel vreemd belast bij het bijten waardoor ze op een gegeven moment bij het minste of geringste kunnen afbreken. Dat was bij mij het geval waardoor ik mijn voortand met een tikje van een koffiemok gesloopt heb.
Volgens mij was het criterium voor vergoeding of je met je tanden op je verhemelte kunt bijten, althans zoiets werd mij in het ziekenhuis verteld.
Dat viel bij mij wel mee. Ik heb wel de eerste twee dagen op de bank geslapen omdat ik daar wat verticaler lig (en omdat het toen loeiheet was en in de woonkamer koeler dan boven). Wat wel vervelend was dat ik tijdens het dromen soms iets met mijn mond deed waardoor ik ineens met enorme pijnscheuten tpv de hechting wakker werd. Maar dat was over zodra ik wakker was.quote:Op dinsdag 3 september 2024 17:22 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Ai, dat is wat minder. Zoiets is bij mij nog niet gebeurd gelukkig.
Ik heb gelezen dat de ingreep erg meevalt en erna ook wel, alleen dat slapen ruk gaat de eerste week. Dat he rechtop moet slapen omdat je niet op je zij kan slapen. Heb jij dat ook zo ervaren?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |