abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_202295437
Toegangsbewijzen worden verplicht in het hoger onderwijs

quote:
Het kabinet wil coronatoegangsbewijzen in het hoger onderwijs verplicht maken. De studenten die zich niet willen laten vaccineren of testen zijn aangewezen op online onderwijs.

In een zojuist naar de Kamer verstuurd wetsvoorstel schrijft demissionair minister Hugo de Jonge dat het kabinet de inzet van coronatoegangsbewijzen in het hoger onderwijs en het mbo noodzakelijk acht om de stijgende besmettingen tegen te gaan. De epidemiologische situatie verslechtert namelijk, de zorg staat onder grote spanning, en door het opgelopen aantal besmettingen is het voor kwetsbare mensen moeilijker om te participeren in de samenleving, aldus De Jonge.

Onderwijs is een essentiële voorziening
De leden van het demissionaire kabinet beseffen dat het onderwijs een essentiële voorziening is en dat alleen in gevallen van bijzondere nood mag worden gebruikgemaakt van een drempel zoals het coronatoegangsbewijs, schrijft De Jonge. Echter, als er nu geen coronatoegangsbewijs wordt ingevoerd, zal het hoger onderwijs opnieuw de deuren moeten sluiten en zou het onderwijs opnieuw voornamelijk online moeten plaatsvinden. Ook een opdeling van het hoger onderwijs in groepen van gevaccineerden, van onvrijwillig ongevaccineerden en vrijwillig ongevaccineerden ziet het demissionaire kabinet niet zitten.

Wanneer het coronatoegangsbewijs in het mbo en het hoger onderwijs wordt ingevoerd, moet dat er daarom toe dienen dat het onderwijs zoveel mogelijk ter plaatse kan plaatsvinden. Tegelijkertijd dienen instellingen de kwaliteit van het online onderwijs, waarop studenten zonder coronatoegangsbewijs zullen zijn aangewezen, goed te borgen. “Het uitgangspunt is dat alle studenten kwalitatief goed onderwijs krijgen ongeacht of zij nu wel of niet een CTB hebben”, aldus de demissionair minister. Daarnaast mag het coronatoegangsbewijs niet worden gebruikt bij het afnemen van tentamens, examens en toetsen. Ook rond de begeleiding van kwetsbare studenten wordt geen coronatoegangsbewijs gevraagd.

Medezeggenschap kan het kabinetsbeleid niet blokkeren
Een belangrijk element in het voorliggende wetsvoorstel is het feit dat het instemmingsrecht van de medezeggenschap van hoger onderwijsinstellingen wordt opgeschort. Eerder werd, onder aansporing van de Kamerleden Paternotte (D66) en Westerveld (GroenLinks), bepaald dat de medezeggenschap van hoger onderwijsinstellingen instemmingsrecht heeft op besluiten rondom een eventueel in te voeren coronatoegangsbewijs in het hoger onderwijs. De medezeggenschap van een instelling zou een kabinetsbesluit aangaande het coronatoegangsbewijs in het hoger onderwijs dan kunnen blokkeren. Met dit wetsvoorstel wil het demissionaire kabinet die mogelijkheid uitsluiten.

Wanneer studenten die al dan niet vrijwillig ongevaccineerd zijn willen deelnemen aan het onderwijs in de onderwijsgebouwen, zit er voor hen niets anders op dan zich veelvuldig te laten testen, schrijft de demissionair minister. “Een ongevaccineerde student, ongeacht of dat naar keuze of vanwege medische redenen is, zal zich echter – uitgaande van een beperkte geldigheidsduur van een testuitslag – hoogfrequent, en mogelijk dagelijks, moeten laten testen gedurende de periode dat de maatregel van kracht is.”

Verder valt op dat hoger onderwijsinstellingen, die het gebruik van coronatoegangsbewijzen opgelegd zouden krijgen, wel aansprakelijk kunnen worden gesteld voor eventuele gevolgen van de inzet van coronatoegangsbewijzen. De onderwijskoepels hebben wel om een dergelijke clausule verzocht, maar het demissionaire kabinet wil daarin niet meegaan, schrijft De Jonge. Hij verwacht van de instellingen dat ze er alles aan zullen doen om de kwaliteit van het onderwijs hoog te houden, ook ten tijde van het gebruik van coronatoegangsbewijzen.

Instellingen moeten kwaliteit borgen
De groep studenten die geen vaccinatie wil en zich ook niet wil laten testen valt niet binnen deze groep en zal vooral aangewezen zijn op online of hybride onderwijs. Het uitgangspunt is dat alle studenten kwalitatief goed onderwijs krijgen ongeacht of zij nu wel of niet een CTB hebben. De borging van de kwaliteit van het onderwijs blijft primair de verantwoordelijkheid van de instellingen is en dat goed onderwijs aan alle studenten, met of zonder CTB, mogelijk is.

Ten aanzien van het aanbieden van alternatief onderwijs en de zorgplicht van instellingen, is in overleg met de onderwijskoepels gekozen voor een formulering in de toelichting die recht doet aan het recht op onderwijs van studenten zonder CTB, maar die tegelijkertijd rekenschap geeft van een mogelijk verlies aan kwaliteit voor dit onderwijs, omdat van instellingen en individuele docenten niet verwacht kan worden dat zij voor online of hybride onderwijs dezelfde kwaliteitsnormen kunnen hanteren als voor fysiek onderwijs.

Studenten die toegang willen krijgen tot de onderwijslocatie, dienen bij de toegang tot het onderwijsgebouw gecontroleerd te worden op een geldig CTB. Studenten krijgen toegang tot de onderwijslocatie na het overleggen van een geldig elektronisch of schriftelijk coronatoegangsbewijs. Aanvullend op het tonen van een geldig CTB, dient de student ook een geldig identiteitsbewijs te tonen.

Ten aanzien van het controleren van toegangsbewijzen, hebben onderwijskoepels aangegeven dat dit voor onderwijsinstellingen grote inspanningen met zich meebrengt. Zij wijzen er daarbij onder meer op dat een controle-infrastructuur niet aanwezig is op de meeste campussen, dat het gaat om grote belasting tijdens piekmomenten waarop veel studenten naar de instelling komen en gecontroleerd moeten worden en dat het personeel voor controle nog geworven zou moeten worden, in een krappe arbeidsmarkt.

Roosters moeten worden aangepast
Onderwijsinstellingen zullen studenten actief moeten informeren over de plicht tot hebben van een CTB bij het naar binnen gaan van de onderwijsinstelling. Roosters zullen moeten worden aangepast en andere organisatorische maatregelen zullen moeten worden genomen om er voor te zorgen dat er kan worden gewerkt met CTB’s, waarbij met name de toegangscontrole een aandachtspunt is.

Bij campusomgevingen kan de toegangscontrole schaalvoordelen opleveren, in de vorm van polsbandjes-systemen waarmee ervaring is opgedaan in andere sectoren. Echter is in alle gevallen een aanzienlijke controle-infrastructuur en -bemensing nodig.

https://www.scienceguide.(...)het-hoger-onderwijs/
Welkom in de nabije toekomst allen. :s)
pi_202295460
heel erg slecht idee
zeker voor een doelgroep die geen last van het virus heeft

ik ben hier echt heel verdrietig over
Gaat voor de BHFH-award 2005!
Humanitas est in bestias bonitas.
I am the hole I can't get out of.
pi_202295470
Blijft lastig toegeven voor ze dat die coronapas totaal niet werkt. :)
Zonder wrijving geen glans
pi_202295505
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2021 18:00 schreef Nober het volgende:
Een ongevaccineerde student, ongeacht of dat naar keuze of vanwege medische redenen is, zal zich echter – uitgaande van een beperkte geldigheidsduur van een testuitslag – hoogfrequent, en mogelijk dagelijks, moeten laten testen gedurende de periode dat de maatregel van kracht is
Ridicuul. Ronduit ridicuul.
zie email 27 oktober
pi_202295523
quote:
0s.gif Op maandag 22 november 2021 18:01 schreef JohnDDD het volgende:
heel erg slecht idee
zeker voor een doelgroep die geen last van het virus heeft

ik ben hier echt heel verdrietig over
quote:
0s.gif Op maandag 22 november 2021 18:02 schreef Haags het volgende:
Blijft lastig toegeven voor ze dat die coronapas totaal niet werkt. :)
Oh en hiermee eens natuurijk. Volkomen maar dan ook volkomen belachelijk plan.
zie email 27 oktober
pi_202295545
Keihard aanpakken, want de ziekenhuizen liggen vol met studenten. :')

Kerkje blijft wel vrij open voor 300 man elke zondag.
pi_202295561
Lol, Nederland wil ook graag een westerse clownmaatschappij worden.
pi_202295618
“Het wordt voor kwetsbaren steeds moeilijker om te participeren in de maatschappij”

“Rond de begeleiding van kwetsbaren wordt geen CTB gevraagd”

Ehh. Wat? Dus de kwetsbaren moeten beschermd worden, dus weigeren we de gezonde ongevaccineerden, maar mogen ze wel tussen de ongeteste gevaccineerden lopen die een grotere kans hebben op verspreiding zonder symptomen.

Alles voor de volksgezondheid

https://mensenrechten.nl/(...)voldoende-aangetoond

College van de rechten van de mens vindt ze buitenproportioneel en slecht onderbouwd.
Nu al zin in het debat over de wet en wat de CU gaat doen, nu de achterban tegen heeft gestemd.
  maandag 22 november 2021 @ 19:52:19 #9
159092 Tyr80
Nani ka hoka ni?
pi_202296898
‘Aangewezen op’

Lekker blowen onder de les (y)
"We aren't people, we are text." - Japanman Sakyusan -
pi_202297006
quote:
0s.gif Op maandag 22 november 2021 18:02 schreef Haags het volgende:
Blijft lastig toegeven voor ze dat die coronapas totaal niet werkt. :)
Niet tegen besmettingen, misschien wel voor andere zaken.
Plaats hier uw advertentie
  maandag 22 november 2021 @ 19:57:29 #11
421867 greysbones
People will do anything, no ma
pi_202297009
Triest dit
enorm triest
Thinking is difficult, that’s why most people judge
  maandag 22 november 2021 @ 19:59:21 #12
421867 greysbones
People will do anything, no ma
pi_202297048
quote:
5s.gif Op maandag 22 november 2021 18:15 schreef _I het volgende:
“Het wordt voor kwetsbaren steeds moeilijker om te participeren in de maatschappij”

“Rond de begeleiding van kwetsbaren wordt geen CTB gevraagd”

Ehh. Wat? Dus de kwetsbaren moeten beschermd worden, dus weigeren we de gezonde ongevaccineerden, maar mogen ze wel tussen de ongeteste gevaccineerden lopen die een grotere kans hebben op verspreiding zonder symptomen.

Alles voor de volksgezondheid

https://mensenrechten.nl/(...)voldoende-aangetoond

College van de rechten van de mens vindt ze buitenproportioneel en slecht onderbouwd.
Nu al zin in het debat over de wet en wat de CU gaat doen, nu de achterban tegen heeft gestemd.
ik zal ook zeker kijken
Thinking is difficult, that’s why most people judge
  maandag 22 november 2021 @ 20:03:34 #13
458878 -XOR-
highbrow marxist
pi_202297124
8)7 8)7 8)7 8)7 8)7 8)7 8)7 8)7 8)7 8)7
Il mondo apre le porte
Pace totalitaria
Solo l'odore della morte.
  maandag 22 november 2021 @ 20:08:27 #14
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_202297248
"we moeten wel, want anders moeten de scholen weer helemaal dicht".

Zouden ze die logical fallacy zelf nu echt niet zien?

Walgelijk. Hopelijk maakt de Kamer hier gehakt van, maar ik vrees het ergste.
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
pi_202297333
quote:
Echter, als er nu geen coronatoegangsbewijs wordt ingevoerd, zal het hoger onderwijs opnieuw de deuren moeten sluiten
Ja dat trucje kennen we nu wel. Een nog zwarter scenario testen dat hoegenaamd het enige andere alternatief is.
pi_202297401
quote:
0s.gif Op maandag 22 november 2021 20:08 schreef Janneke141 het volgende:
"we moeten wel, want anders moeten de scholen weer helemaal dicht".

Zouden ze die logical fallacy zelf nu echt niet zien?

Walgelijk. Hopelijk maakt de Kamer hier gehakt van, maar ik vrees het ergste.
Leg eens in eigen woorden uit wat de ‘logical fallacy’ is.
  maandag 22 november 2021 @ 20:17:20 #17
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_202297461
quote:
0s.gif Op maandag 22 november 2021 20:14 schreef Intint het volgende:

[..]
Leg eens in eigen woorden uit wat de ‘logical fallacy’ is.
Zie de post van sapanogwat.

Het is een vals dilemma, een uitgesloten derde. Er wordt gesuggereerd dat er buiten 'coronatoegangsbewijs' en 'hoger onderwijs weer geheel sluiten' geen andere alternatieven zijn. Dat is niet waar.

Ook wordt min of meer gesuggereerd dat de Kamer nu nog een keus heeft, maar als ze de 'verkeerde keus' maken, een onderwijssluiting als een voldongen feit wordt gepresenteerd. Ook dat is niet waar; de volksvertegenwoordiging heeft in beide het laatste woord en kan dus ook nee zeggen tegen allebei.
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
pi_202297549
En deze (al veel) te lange demissionaire regering zet gewoon weer wat rechten opzij.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_202298020
quote:
0s.gif Op maandag 22 november 2021 20:23 schreef Montagui het volgende:
En deze (al veel) te lange demissionaire regering zet gewoon weer wat rechten opzij.
Er is weinig demissionair te bespeuren de laatste tijd.
Je hoort bij de betere, maar nog lang niet bij de beste
pi_202298879
zoals Rutte ooit zelf zei: een demissionair kabinet heeft meer macht want je kunt het niet meer demissionair maken. ze kunnen op deze manier net zolang doorregeren als ze maar willen
Gaat voor de BHFH-award 2005!
Humanitas est in bestias bonitas.
I am the hole I can't get out of.
pi_202298905
De Erasmus universiteit was sneller met niet werkende mondkappen introduceren dan verplicht was door de staat. Kom nou. Het symbool van schijt hebben aan de wetenschap is toch wel de fucking mondkap.
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
pi_202298913
Maar protesteren waardig dit. Waar moet ik heen...
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
pi_202299071
Wijziging van de Wet publieke gezondheid wegens het schrappen van het instemmingsrecht van medezeggenschapsorganen bij de inzet van coronatoegangsbewijzen in het beroepsonderwijs en het hoger onderwijs

https://www.tweedekamer.n(...)Z21171&dossier=35972

quote:
Het wetsvoorstel schrapt artikel 58ra, vierde lid, Wpg. Daarin wordt nu bepaald dat indien bij ministeriële regeling regels worden gesteld over de inzet van coronatoegangsbewijzen (ctb’s) op het terrein van het beroepsonderwijs en het hoger onderwijs, de medezeggenschapsorganen van onderwijsinstellingen daarbij een instemmingsrecht hebben.

"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_202299271
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2021 22:03 schreef capricia het volgende:
Wijziging van de Wet publieke gezondheid wegens het schrappen van het instemmingsrecht van medezeggenschapsorganen bij de inzet van coronatoegangsbewijzen in het beroepsonderwijs en het hoger onderwijs

https://www.tweedekamer.n(...)Z21171&dossier=35972
[..]

WEG met het kabinet. Weg ermee. Klaar nu. Het termijn is 4 jaar niet 8.
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
pi_202299284
Alle ministers maar ontslaan ofzo? Hoeveel macht heeft Wim Lex nog?
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')