Een volk dat voor tirannen zwicht… Ben het er wel mee eens, deze manier van doen (los van de inhoud) holt de democratie uit.quote:
Eens hoor. Maar hij wil die stomme vergelijking trekken met iets wat niet eens zo is.quote:Op dinsdag 16 november 2021 14:43 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Vind je het erg dat ik dat überhaupt niet ter zake vind doen? Een concentratiekamp of de sinterklaasintocht. Doe normaal.
quote:
Dat baudet knettergek is dat is nog tot daar aan toe. Maar dat die man nog zoveel aanhangers heeft is nog vele malen erger. Wat dat betreft legt deze Covid crisis wel veel meer bloot hoe het met onze maatschappij gesteld is.quote:Op dinsdag 16 november 2021 14:41 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Of de ggz-crisisdienst kan uitrukken. Man man man. Knettergek.
heb het idee, dat Jaap deze besmettingsgroep niet meeneemt in zijn berekeningen.quote:Op dinsdag 16 november 2021 14:39 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Dat dacht ik ook in maart 2020. Gewoon maanden geen sushi...
Maar is vooral gwn de lucht die je deelt binnen.
Het gaat om de toon en om het feit dat hij het erin gooit een dag voor het debat. Het is funest voor het open en eerlijke debat.quote:Op dinsdag 16 november 2021 14:46 schreef Cynicio het volgende:
Ik snap dat het kut gebracht is maar Hugo heeft toch gewoon gelijk? Als je naar die dramatische cijfers kijkt is een lockdown in de winter onvermijdelijk, of er moet een wonder gebeuren waarbij het plateau een harde daling wordt.
Die man is echt van het padje en ik vind het zorgelijk dat hij niet wordt beschermd tegen zichzelf en anderen tegen hem.quote:Op dinsdag 16 november 2021 14:43 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Vind je het erg dat ik dat überhaupt niet ter zake vind doen? Een concentratiekamp of de sinterklaasintocht. Doe normaal.
Het is maar hoe je het bekijkt. Is het niet eerlijker om alles op tafel te gooien? We zitten in een kutsituatie, en dit zijn onze opties.quote:Op dinsdag 16 november 2021 14:46 schreef chratnox het volgende:
[..]
Het gaat om de toon en om het feit dat hij het erin gooit een dag voor het debat. Het is funest voor het open en eerlijke debat.
Ja, maar dan moet hij dat doen in de tweede kamer in debat met de oppositie. Niet een dag ervoor in een interview.quote:Op dinsdag 16 november 2021 14:48 schreef Cynicio het volgende:
[..]
Het is maar hoe je het bekijkt. Is het niet eerlijker om alles op tafel te gooien? We zitten in een kutsituatie, en dit zijn onze opties.
Of we houden de samenleving open en kunnen simpelweg niet meer garanderen dat iedereen de hoogste kwaliteit zorg krijgt. Maar dat is de optie-die-niet-genoemd-mag-worden.quote:Op dinsdag 16 november 2021 14:46 schreef Cynicio het volgende:
Ik snap dat het kut gebracht is maar Hugo heeft toch gewoon gelijk? Als je naar die dramatische cijfers kijkt is een lockdown in de winter onvermijdelijk, of er moet een wonder gebeuren waarbij het plateau een harde daling wordt.
Ik kan niet naar Chiliquote:Op dinsdag 16 november 2021 14:46 schreef Mexicanobakker het volgende:
Waar kan ik heen? Ik kan niet naar Cuba
Ik heb interesse in de PS5quote:Op dinsdag 16 november 2021 14:44 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Kan wel. Als je bereid bent zo'n vieze scalper op marktplaats.nl de hoofdprijs te betalen
Omdat het niet te verkopen is. Er is geen scenario waarin een meerderheid van de Kamer voor die optie stemt, dus het heeft weinig waarde om het te verkondigen.quote:Op dinsdag 16 november 2021 14:48 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Of we houden de samenleving open en kunnen simpelweg niet meer garanderen dat iedereen de hoogste kwaliteit zorg krijgt. Maar dat is de optie-die-niet-genoemd-mag-worden.
https://www.msn.com/nl-nl(...)AQLGgn?ocid=msedgntpquote:Als werkgevers mogen gaan controleren of werknemers een QR-code hebben, kan dat leiden tot ontslagen. Daarvoor waarschuwen arbeidsrechtdeskundigen.
Het kabinet broedt op plannen die het voor werkgevers mogelijk maken dat zij hun werknemers controleren op een QR-code. Als werknemers niet kunnen of willen bewijzen dat zij gevaccineerd, recent hersteld of negatief getest zijn, kan een werkgever hen weren van de werkvloer.
Werknemers die niet aan een coronatoegangscheck kunnen of willen voldoen, kunnen uiteindelijk hun salaris verliezen, of zelfs op straat worden gezet. Daarop wijzen arbeidsrechtdeskundigen.
QR-code op werk
Volgens advocaat arbeidsrecht Pascal Besselink van juridisch dienstverlener DAS moeten daarvoor nog wel wat hordes worden genomen. Als de Tweede Kamer akkoord gaat met een coronatoegangsbewijs voor het werk, is het in de eerste plaats de vraag hoe dat eruit komt te zien.
"Wordt het bijvoorbeeld verplicht voor bepaalde branches, waar bezoekers nu al een QR-code moeten laten zien? Of mogen werkgevers in alle branches er zelf voor kiezen?" Besselink wijst erop dat in dat geval ondernemingsraden zich zullen mogen uitspreken over zo’n maatregel.
Weigerachtige werknemers
Als werkgevers een QR-controle invoeren, is het vervolgens de vraag wat er gebeurt met werknemers die daaraan niet willen of kunnen voldoen. "Ook daarbij zullen vele smaken en varianten zijn", denkt Besselink.
Als zo'n werknemer bijvoorbeeld kan thuiswerken, zal het probleem meestal zo worden opgelost, denkt hij. Als dat niet mogelijk is, kan gekeken worden naar een functie elders. "Maar dat is al wat lastiger."
Verlies loon of baan
Als een werkgever alle stappen heeft doorlopen, kan iemand uiteindelijk van de werkvloer worden geweerd. Vervolgens is het dan de vraag of dan nog salaris moet worden betaald.
"In principe hebben werknemers recht op loondoorbetaling", legt Besselink uit. "Tenzij hen kan worden verweten dat zij niet kunnen werken." Het is dus mogelijk dat werknemers die geen QR-code kunnen of willen laten zien, hun salaris kwijtraken.
Ontslag ook mogelijk
Als een werknemer langdurig niet kan werken en een werkgever daardoor in de problemen komt, sluit de arbeidsjurist ook niet uit dat dat door rechters uiteindelijk wordt gezien als een reden voor ontslag.
"Het leek een half jaar geleden nog onvoorstelbaar, maar omdat de ontwikkelingen zich in razend tempo opvolgen zijn dergelijke vraagstukken opeens toch actueel. Voor werkgevers en werknemers is dit een heel lastige situatie, het levert frictie en polarisatie op de werkvloer op."
Persoonlijke omstandigheden
Ook arbeidsrechtjurist Arlette Putker Blees, managing partner van L&A Advocaten, is ervan overtuigd dat werknemers die hun QR-code niet willen of kunnen laten zien hun salaris of baan kunnen verliezen als de nieuwe wetgeving wordt doorgevoerd. "Dan zullen dergelijke zaken er onherroepelijk komen. Het gaat heel interessant worden."
Ook Putker Blees wijst erop dat de werkgevers daarvoor eerst alle alternatieven moeten hebben bekeken en dat ook veel zal afhangen van de persoonlijke omstandigheden van werknemers.
Zo is er volgens haar een verschil tussen iemand die door eerdere medische ervaringen bang is voor vaccinaties en iemand die ontkent dat corona bestaat.
Wachten met maatregelen
Putker Blees constateert dat er ook nu al werkgevers zijn die werknemers vragen naar een QR-code, onder het principe 'vragen staat vrij'. "Werkgevers mogen hen echter niet onder druk zetten of verplichten tot antwoorden, en de antwoorden ook niet verwerken."
Zij raadt werkgevers die exact willen weten waar zij aan toe zijn aan, om te wachten met maatregelen totdat de nieuwe wetgeving duidelijkheid biedt.
Ik mag hopen dat het omt inmiddels wel weet hoe het wel/niet verspreid.quote:Op dinsdag 16 november 2021 14:46 schreef THEFXR het volgende:
[..]
heb het idee, dat Jaap deze besmettingsgroep niet meeneemt in zijn berekeningen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |