Dan de neem je de andere bank als nieuwe hoofdrekening.quote:Op maandag 8 november 2021 15:56 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
Bankafschrift nodig? Gok dat je de hypotheek niet bij de eigen bank hebt dan? Daar een speciale reden voor? Bij ons scheelde dat zegmaar 0.03% tot 0.06% als we dat niet hadden gedaan.
De hypotheekverstrekker had deze nodig. We hebben een adviseur welke niet bij een van onze banken zit ( zij ing, ik regio) dus we zitten bij de sns. Die heeft voor ons uitgezocht welke beste bij ons past, dat is dan weer lloyds geworden. Dat was het goedkoopst en hij zei ook dat hij ook voor de goedkoopste zou kiezen ipv de sns zelfquote:Op maandag 8 november 2021 15:56 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
Bankafschrift nodig? Gok dat je de hypotheek niet bij de eigen bank hebt dan? Daar een speciale reden voor? Bij ons scheelde dat zegmaar 0.03% tot 0.06% als we dat niet hadden gedaan.
Dat het lang kan duren voordat je de offerte ontvangt bedoel ik natuurlijk..quote:Op maandag 8 november 2021 15:43 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
Offerte te lang duurde?
De onze is 6 mnd geldig ... hoe de fuck ga je dat te lang laten duren lol
Druk bezig met verhuizen naar ... een tijdelijke huurwoning. De onze wordt gerenoveerd ... Achteraf gezien is 2x verhuizen in 1 maand tijd misschien geen goed ideeJezus wat een werk
Nou vlaggenroof, lijkt erop dat ze in Den Haag toch naar je luisterenquote:Op woensdag 13 oktober 2021 14:54 schreef Vlaggenroof het volgende: [..] Dat je zonder financieringsvoorbehoud een huis kan kopen
https://www.ad.nl/wonen/k(...)aar-worden~a264cbf1/quote:Het kabinet wil het bieden op koophuizen eerlijker en transparanter maken. Kopers moeten inzicht kunnen krijgen in wanneer en hoeveel er door anderen wordt geboden. Voorbehoud van financiering en een bouwkundig rapport komen waarschijnlijk verplicht in ieder koopcontract.
Het maakt dat iedereen meer kans heeft op een woning.quote:Op dinsdag 9 november 2021 09:08 schreef OnwetendeNerd het volgende:
Wat voegt dat toe?
Dus je wordt overboden. Nu zie je ineens hoeveel je overboden bent. Dus wat dan? Ga je de volgende keer net zo hard overbieden als de koper van het andere huis?
Hoezo heb je meer kans? Ik snap het niet.quote:Op dinsdag 9 november 2021 09:20 schreef Vlaggenroof het volgende:
[..]
Het maakt dat iedereen meer kans heeft op een woning.
Al was het nu in ons geval geen probleem, want ze hadden hogere biedingen gekregen, maar vanwege de slijmkots brief toch voor ons gekozen
Verplicht voorbehoud kan niet want sommige mensen kunnen hier helemaal geen aanspraak op maken. Als je bijvoorbeeld twee ton overwaarde hebt en je hebt een baan, dan kan je die voorwaarde wel bij je bod van vier ton doen, maar de hypotheekadviseur gaat geen vijf banken vinden die jou geen hypotheek gaan geven.quote:Op dinsdag 9 november 2021 09:27 schreef Drekkoning het volgende:
Inzicht in biedproces is om vriendjespolitiek en louche praktijken bij makelaars tegen te gaan.
Verplichte voorbehouden maken het speelveld gelijker en beschermd kopers tegen ongeoorloofde risico’s.
Dat je er geen gebruik van kan maken betekent niet dat het niet in een overeenkomst opgenomen kan worden.quote:Op dinsdag 9 november 2021 09:36 schreef OnwetendeNerd het volgende:
[..]
Verplicht voorbehoud kan niet want sommige mensen kunnen hier helemaal geen aanspraak op maken. Als je bijvoorbeeld twee ton overwaarde hebt en je hebt een baan, dan kan je die voorwaarde wel bij je bod van vier ton doen, maar de hypotheekadviseur gaat geen vijf banken vinden die jou geen hypotheek gaan geven.
Dat mensen het risico nemen om een bod te doen zonder dat ze zeker weten dat ze het kunnen financieren, is toch gewoon hun probleem? Lukt het niet staat de woning een paar maanden later weer te koop
Als iedereen het moet opnemen. Heeft het geen enkele waarde meerquote:Op dinsdag 9 november 2021 09:41 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Dat je er geen gebruik van kan maken betekent niet dat het niet in een overeenkomst opgenomen kan worden.
Dat is het idee dan ook.quote:Op dinsdag 9 november 2021 09:44 schreef OnwetendeNerd het volgende:
[..]
Als iedereen het moet opnemen. Heeft het geen enkele waarde meer
Wat een horror die twee verhuizingenquote:Op maandag 8 november 2021 15:43 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
Offerte te lang duurde?
De onze is 6 mnd geldig ... hoe de fuck ga je dat te lang laten duren lol
Druk bezig met verhuizen naar ... een tijdelijke huurwoning. De onze wordt gerenoveerd ... Achteraf gezien is 2x verhuizen in 1 maand tijd misschien geen goed ideeJezus wat een werk
En wat is de winst dan? Maar vooral: wat is het gevolg? Hoe gaat men dan een keuze uit de biedingen maken waarmee je als verkoper het minste risico loopt?quote:
Dus krijg je wat Leandra aangeeft. De verkoper wil een keuze maken en die keuze is meer dan alleen de geboden prijs.quote:
Dan krijg ik als verkoper dus de keuze tussen Jan die 455.000 biedt en Miriam die 450.000 biedt en beiden verplicht onder dezelfde voorwaarden.quote:Op dinsdag 9 november 2021 09:58 schreef OnwetendeNerd het volgende:
[..]
Dus krijg je wat Leandra aangeeft. De verkoper wil een keuze maken en die keuze is meer dan alleen de geboden prijs.
Wat is überhaupt het probleem van (ontbreken) "voorbehoud van financiering"?
Vervelend voor Jan dat hij met voorbehoud wil bieden en het daaron aflegt tegen Miriam die dezelfde prijs biedt maar geen voorwaarden stelt.
De een heeft een dikkere portemonnee dan de ander en kan dus meer bieden voor het hetzelfde product. Dat hoort er toch bij?
Dat recht heb je niet als er onder voorbehoud van financiering geboden is.quote:Op dinsdag 9 november 2021 10:01 schreef j669 het volgende:
Je loopt als verkoper al relatief weinig risico door de 10 procent waarborgsom die je (onder bepaalde voorwaarden) op mag eisen als de verkoop niet door gaat.
Dit voorstel is er dan ook om (startende) kopers te helpen en tegen zichzelf te beschermen. Het is er niet om de verkopers te helpen.quote:Op dinsdag 9 november 2021 09:51 schreef Leandra het volgende:
[..]
En wat is de winst dan? Maar vooral: wat is het gevolg? Hoe gaat men dan een keuze uit de biedingen maken waarmee je als verkoper het minste risico loopt?
Ben benieuwd of dat mag, en of daar iets aan te doen is wettelijk gezienquote:Op dinsdag 9 november 2021 10:11 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dan krijg ik als verkoper dus de keuze tussen Jan die 455.000 biedt en Miriam die 450.000 biedt en beiden verplicht onder dezelfde voorwaarden.
Dan heb ik dus gegevens van Jan en Miriam nodig om een keuze te kunnen maken.
Jan en zijn vrouw verdienen ieder modaal, en hebben ¤ 50.000 spaargeld.
Miriam verdient anderhalf keer modaal en heeft ¤ 200.000 vermogen.
Dan verkoop ik liever aan Miriam, maar ik heb die gegevens wel nodig om die keuze te kunnen maken...
Dat wordt dus de ellende die hierna komt, dat je bij een bod je financiële situatie moet delen met de makelaar en verkoper.
En de volgende keer dat je op een huis biedt weer...
Help je mensen werkelijk als het tot gevolg heeft dat ze hun hele financiële hebben en houwen moeten delen met wildvreemden die zich ook nog eens niet aan een AVG hoeven te houden?quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:09 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Dit voorstel is er dan ook om (startende) kopers te helpen en tegen zichzelf te beschermen. Het is er niet om de verkopers te helpen.
Áls dat het gevolg is en áls daar niks aan te doen is dan is het geen goed idee. Ik wacht de voorstellen wel even afquote:Op dinsdag 9 november 2021 11:12 schreef Leandra het volgende:
[..]
Help je mensen werkelijk als het tot gevolg heeft dat ze hun hele financiële hebben en houwen moeten delen met wildvreemden die zich ook nog eens niet aan een AVG hoeven te houden?
Dan moet je wel aan kunnen tonen dat je de financiering echt niet rond krijgt.quote:Op dinsdag 9 november 2021 10:12 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat recht heb je niet als er onder voorbehoud van financiering geboden is.
Daarom is het een voorbehoud, dat het zonder kleerscheuren ontbonden wordt.
Makelaars hebben zich gewoon aan de AVG te houden op straffe van flinke boetes.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:12 schreef Leandra het volgende:
[..]
Help je mensen werkelijk als het tot gevolg heeft dat ze hun hele financiële hebben en houwen moeten delen met wildvreemden die zich ook nog eens niet aan een AVG hoeven te houden?
Sinds wanneer zijn banken in dit topic de hypotheekgevers?quote:Op dinsdag 9 november 2021 09:36 schreef OnwetendeNerd het volgende:
maar de hypotheekadviseur gaat geen vijf banken vinden die jou geen hypotheek gaan geven.
Sinds dit semantische spelletje al 100x gespeeld is. Je weet best wat er bedoeld wordt.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:41 schreef Cinemaniak het volgende:
[..]
Sinds wanneer zijn banken in dit topic de hypotheekgevers?
Bedankt voor deze toevoegingquote:Op dinsdag 9 november 2021 11:41 schreef Cinemaniak het volgende:
[..]
Sinds wanneer zijn banken in dit topic de hypotheekgevers?
Ja dat laatste gaat alleen niet lukken. Daarbij weet iedereen wat je bedoelde met wat je zei.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:58 schreef OnwetendeNerd het volgende:
[..]
Bedankt voor deze toevoeging
Voor de enkeling die dezeopmerking niet meteen begrijpt. De koper is de hypotheekgever en de bank/verzekeraar/fonds/ikvergeeteenpartijexcusesaancinemaniak hypotheeknemer.
Ik had dus denk ik moeten zeggen:
maar de hypotheekadviseur gaat geen vijf banken vinden die van jou geen hypotheek willen nemen
Of wellicht iets anders. Geen idee. Cinemaniak zal het vast wel weten alleen hij wil alleen een denigrerende smiley plaatsen om een onderwerp te verkloten
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |