Op zondag 27 augustus 2023 22:58 schreef TAmaru het volgende:Hier nog even een update na bijna een jaar:
Sinds december heb ik weer een relatie. Dit is een heel introvert type, die het van mij ook wel accepteert dat ik weinig buiten de deur kom en ook graag veel op mezelf ben, omdat zij zelf ook wel een beetje zo is. Ik heb mij dit keer iets afstandelijker opgesteld en wat meer tijd voor mezelf gemaakt. Toch blijven er veel twijfels of ik relaties wel leuk vind. M.a.w. een relatie heeft voor- en nadelen, en ik heb het gevoel dat voor mij de balans soms een beetje naar de nadelen overslaat. Ik zie gewoon niet meer zo het nut in van een relatie en geniet er ook niet meer echt van. Soms vraag ik me af waarom ik niet af en toe gewoon eens iemand in bed probeer te krijgen of naar de hoeren ga en het verder qua relatie voor gezien houd.
Het enige wat ik prettig vind is dat ik iemand heb met wie ik me verbonden voel en dat we dingen op dagelijkse basis met elkaar delen. Maar om eerlijk te zijn breng ik mijn tijd het liefst alleen door. Ik vind dingen ondernemen met mijn vriendin vaak behoorlijk vermoeiend. Je moet alles altijd maar op elkaar afstemmen; hoe laat gaan we weg, wanneer en waar gaan we eten, hoe gaan we, etc. Er is zoveel te bespreken wat ik niet hoef als ik alleen ben.
Verder zijn er natuurlijk de emotionele gesprekken die je altijd moet voeren over de relatie zelf. Daar word ik soms ook wel wat moe van. Ik merk dat ik die gesprekken dan vaak uitstel, wat ook niet bevorderend voor de relatie is.
Om eerlijk te zijn vind ik het ook gewoon heerlijk om thuis sport te kijken of zelf te sporten buiten en een boek te lezen of wat op een forum te zitten zoals dit. Mijn contact met mensen daarbuiten is vrij beperkt maar dat hoeft van mij de laatste tijd ook niet zo. Sterker nog, ik merk soms dat ik meer behoefte aan contact heb als ik geen relatie heb, omdat ik dan toch hoop om iemand tegen te komen, terwijl ik nu eigenlijk nergens meer op hoop, wat me wat depressief maakt.
Ik erger me er soms aan als mijn vriendin wil langskomen als er een belangrijke sportwedstrijd is, omdat ik dan toch minder snel ga kijken omdat zij niet van sport houdt. Ik erger me dan snel aan haar omdat ik eigenlijk liever wil dat ze weggaat. In feite wil ik steeds minder gestoord worden bij de dingen die ik leuk vind. Ik kan minder makkelijk compromissen sluiten voor een vrouw. Ik heb dit weekend bijvoorbeeld een heerlijke tijd gehad: een beetje klussen in huis, atletiek en wielrennen op de TV, wat koken tussendoor, ... ik heb mijn vriendin totaal niet gemist.
Dan is er nog de seks. De seks is vaak behoorlijk saai en ik verlang dan ook wel eens naar seks met andere vrouwen. Wellicht kan het zijn dat mijn vriendin en ik seksueel niet echt een perfecte match zijn, maar ik merk dat ik ook gewoon moeite heb met het idee dat ik momenteel niet echt seks met andere vrouwen kan hebben. Dit vind ik echt een groot nadeel aan een (monogame) relatie. De seks is dan ook heel minimaal in mijn relatie momenteel.
Ik zie samenwonen of kinderen ook helemaal niet zitten in de toekomst dus daar hoef ik ook geen relatie voor te hebben.
Tegelijkertijd ben ik wel bang om te vereenzamen als ik geen relatie heb. Ik heb weinig vrienden en familie en ben toch bang om over 10 of 20 jaar heel erg eenzaam te worden. Maar toch blijft er in mijn relaties een zekere onvrede terugkomen.
Samenvatting: ik vind relaties vaak vermoeiend, saai en vraag me af of ze wel de moeite waard zijn, of dat ik eigenlijk beter af ben als ik lekker alleen ben en mijn eigen ding kan doen. Ik heb af en toe wel zin in seks, maar niet in al te veel gezeik. Maar ik ben wel bang om te vereenzamen op den duur. Met de huidige vriendin is het allemaal best prima, maar ook echt niet denderend.
Overigens mis ik soms ook wel de vriendin om wie ik dit topic gestart ben, maar dan lees ik dit topic weer terug en realiseer ik me dat ik met haar ook niet echt gelukkig was.