abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 17 juli 2021 @ 00:22:58 #1
308499 Dven
Den Bolle Gaar
pi_200403138
LANDGRAAF - De brandweer en hulpdiensten hebben in de nacht van dinsdag op woensdag de handen vol gehad aan wateroverlast in Limburg. Op meerdere plekken was sprake van extreme wateroverlast door de heftige regenval.



Een van de zwaarst getroffen plekken is de Heistraat in Landgraaf waar de brandweer om 2:30 werd opgeroepen. Dinsdagavond kregen daar tientallen huishoudens water binnen. Onder meer een trottoir werd opengebroken om een provisorische dam te maken. Brandweerinzet in de nacht bleek ook nodig in de parkeergarage aan de Danielsstraat en Winkelcentrum Op de Kamp. Op sociale media laten veel gebruikers zien welke schade de grote wateroverlast veroorzaakt.



In korte tijd viel op sommige plekken zo’n 90 mm regen.
Woensdag en donderdag wordt nog meer hevige regen verwacht. Landgraaf, Kerkrade, Heerlen, Brunssum en Voerendaal moeten rekening houden met 120 millimeter of meer.

https://www.telegraaf.nl/(...)it-zoiets-meegemaakt

quote:
Code oranje voor Limburg wegens hevige regenbuien

Heerlen - Het KNMI heeft tot donderdagavond voor Zuid-Limburg code oranje afgekondigd in verband met de hevige regenval. Eerder gold nog code geel. Door wolkbreuken kwamen dinsdag in de namiddag veel straten, waaronder snelweg A79, blank te staan. Kelders in de regio Heerlen liepen onder, putdeksels kwamen omhoog.



Het KNMI verwacht tot en met donderdag zware regenval in het zuiden van Limburg, waarbij dagelijks meer dan 75 millimeter regen kan vallen. Tot en met donderdag moet plaatselijk rekening worden gehouden met meer dan 150 millimeter neerslag, aldus de weerdienst. Het KNMI waarschuwt dat schade en gevaar kan ontstaan door de wateroverlast.

Wegen niet meer toegankelijk
De A79 verdwijnt er volledig onder water, zei een woordvoerder van de politie dinsdagnamiddag. Automobilisten kunnen er niet door. „De weg is fysiek niet meer toegankelijk.”

De politie roept automobilisten op de A79 te mijden. De A79 is de snelweg tussen Heerlen en Maastricht. Hevige regenbuien zorgden er voor wateroverlast. Rijkswaterstaat leidt het verkeer richting Heerlen vanaf knooppunt Kruisdonk op de A2 om via de A76. Op de A79 zijn er vanaf Voerendaal omleidingen. „Volg de aanwijzingen en ben niet te eigenwijs, dat kan u duur komen te staan”, waarschuwt de politie op Twitter.

Het KNMI verwacht tot en met donderdag zware regenval in het zuiden van Limburg, waarbij dagelijks meer dan 75 millimeter regen kan vallen. Tot en met donderdag moet plaatselijk rekening worden gehouden met meer dan 150 millimeter neerslag, aldus de weerdienst. Het KNMI waarschuwt dat schade en gevaar kan ontstaan door de wateroverlast.
Wegen niet meer toegankelijk

De A79 verdwijnt er volledig onder water, zei een woordvoerder van de politie dinsdagnamiddag. Automobilisten kunnen er niet door. „De weg is fysiek niet meer toegankelijk.”

De politie roept automobilisten op de A79 te mijden. De A79 is de snelweg tussen Heerlen en Maastricht. Hevige regenbuien zorgden er voor wateroverlast. Rijkswaterstaat leidt het verkeer richting Heerlen vanaf knooppunt Kruisdonk op de A2 om via de A76. Op de A79 zijn er vanaf Voerendaal omleidingen. „Volg de aanwijzingen en ben niet te eigenwijs, dat kan u duur komen te staan”, waarschuwt de politie op Twitter.
Actiecentra ingericht

De brandweer heeft vanwege de regenval vier actiecentra ingericht in Gulpen, Maastricht, Heerlen en Sittard, van waaruit prioriteiten gesteld worden. Levensreddende uitrukken gaan voor het leegpompen van kelders, zei een woordvoerder van de brandweer.

De brandweer heeft drie mensen gered uit de historische Oliemolen in Heerlen. De oude boerderij ligt onder aan een heuvel, van waaruit water kolkend naar beneden stroomde. De Oliemolen kwam daardoor 1,5 meter onder water te staan. Een vrouw die uit de boerderij gered werd, had onderkoelingsverschijnselen.

’Ga niet de weg op’
Dinsdagavond riep de politie mensen op niet meer de weg op te gaan, tenzij dat dringend noodzakelijk is. In Maastricht liep het Emmaplein onder water. In Schin op Geul staan meerdere woningen onder water.

De brandweer heeft het erg druk in de regio Heerlen. Er is sprake van een groot aantal meldingen over onder water gelopen wegen, vollopende kelders en omhoog komende putdeksels, aldus een woordvoerder.

In Kerkrade stortte het dak van een bedrijf in als gevolg van de plensbuien. Ook de gevel raakte daardoor beschadigd. Op dat moment was niemand meer in het bedrijf aanwezig. De werknemers hadden drie minuten voor het instorten het bedrijf verlaten. Niemand raakte gewond.

’Bel alleen 112 in levensbedreigende situaties’
De overlast doet zich vooral voor in Heerlen, Landgraaf en Kerkrade. Talloze straten staan er onder water. Er komen veel meldingen binnen op de meldkamer van de hulpdiensten. De brandweer roept mensen op 112 alleen te bellen in levensbedreigende situaties, en niet bij wateroverlast.

https://www.telegraaf.nl/(...)ns-hevige-regenbuien
quote:
Code rood voor regen in provincie Luik, burgemeester Rochefort wil 50 jeugdkampen evacueren

Het onweer waar al dagen voor gewaarschuwd werd, veroorzaakt heel wat wateroverlast. Het KMI kondigde code rood aan voor de provincie luik. Door het noodweer heeft Scouts & Gidsen Vlaanderen woensdag omstreeks 10 uur al twaalf scoutskampen geëvacueerd, voornamelijk in de provincie Luik. In het Waalse Rochefort heeft de burgemeester bevolen om alle 50 jeugdkampen te laten evacueren.

Het KMI kondigt de code rood af voor de provincie Luik, omdat er minstens 65 procent kans is dat er over minstens een kwart van de provincie meer dan 100 liter neerslag valt in 24 uur tijd. Dat zegt weerman David Dehenauw op Twitter.

Code rood wil zeggen dat er al veel wateroverlast is in de provincie en dat er nog veel neerslag verwacht wordt, waardoor de problemen nog erger worden, of dat er in kortere tijd extreme neerslag verwacht wordt. Er wordt gevraagd om ‘actie te ondernemen om uzelf, anderen en indien mogelijk uw bezittingen in veiligheid te brengen en de raadgevingen van de bevoegde overheid strikt op te volgen’.

De code rood blijft gelden tot 1 uur in de nacht van woensdag op donderdag, daarna volgen nog enkele uren in code oranje. In de provincies Namen en Luxemburg is momenteel code oranje van kracht. In Vlaanderen geldt code oranje enkele voor de provincie Limburg; de andere provincies kleuren geel en groen op de weerkaart.

Jeugdkampen geëvacueerd
Door het noodweer heeft Scouts & Gidsen Vlaanderen woensdag omstreeks 10 uur al twaalf scoutskampen geëvacueerd, voornamelijk in de provincie Luik. ‘Het belangrijkste is dat er geen gewonden zijn. De materiële schade moet nog opgemeten worden’, zegt Jan Van Reusel, woordvoerder van Scouts & Gidsen Vlaanderen, woensdagochtend.

‘De omstandigheden zijn deze voormiddag overal onder controle en de groepen houden zelf contact met de achterban thuis’, aldus Van Reusel. De scoutsgroepen worden in Luik, waar code rood is afgekondigd, wel geconfronteerd met stijgende waterstanden en reële wateroverlast. ‘Scouts & Gidsen Vlaanderen roept op om hiervoor extra waakzaam te zijn (vooral in Wallonië en Limburg) en preventief contact op te nemen met de gastgemeente om een risico-inschatting te maken’, zegt Van Reusel.

De burgemeester van Rochefort, Corine Mullens, wil alle jeugdkampen - een vijftigtal - op het grondgebied van de stad laten evacueren wegens de overvloedige regenval. Dat heeft ze woensdag gezegd. Sinds dinsdagavond werden al drie jeugdkampen geëvacueerd op het grondgebied van Rochefort, in de provincie Namen.

‘We verwachten dat de Lesse de komende dagen buiten de oevers zal treden’, aldus burgemeester Mullens. En de jeugdkampen die zich niet nabij het water bevinden, zullen volgens haar ook veranderen in meren door het water dat niet weg kan. ‘Ik heb de jeugddienst opgedragen om in elk kamp langs te gaan en duidelijk te maken dat het beter is te vertrekken. Als ze dat niet willen, zal ik aan de provincie vragen om een decreet af te kondigen. Of ik zal het zelf doen.’

De burgemeester is bereid stadszalen ter beschikking te stellen om de jongeren indien nodig op te vangen, in afwachting dat hun ouders hen komen ophalen.

Wateroverlast
In de Bolderstraat in Riemst moesten dinsdagavond de bewoners de trekkers bovenhalen. Na een kortstondige, maar felle stortregen stond de straat blank. Doordat de riolering het overvloedige water niet meer geslikt kreeg, stroomden de kelders onder.

In Heukelom liepen verschillende woningen onder. De brandweer kwam er handen te kort.

Ook in het naburige Bilzen liepen straten en huizen onder. De brandweer was er dinsdagavond volop bezig met het vullen van zandzakjes. Want het ergste moet hier nog komen, zeggen weersvoorspellers.

https://www.standaard.be/cnt/dmf20210713_97525386
twitter


twitter


twitter


https://forum-fok.digidip(...)F1%2F25%23p200403285

[ Bericht 1% gewijzigd door Dven op 17-07-2021 06:49:44 ]
"For the man sound of body and serene of mind, there is no such thing as bad weather; Every day has its beauty. And storms which whip the blood, do make it pulse more vigorously."
  Moderator zaterdag 17 juli 2021 @ 00:23:58 #2
355459 crew  noodgang
noodgang
pi_200403143
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 00:19 schreef Tengano het volgende:
Ik hoor mensen op TV de hele tijd praten over verwachte waterstanden. Is er ergens een site waar je zo'n voorspelling van de diverse lokaties met waterstanden kunt vinden. Ik had verwacht zoiets in de OP te vinden maar niet dus. En helaas kon ik op internet ook niet iets vinden wat ik zocht.

Ik heb dit topic niet gevolgd, maar heeft iemand een idee welke site of informatiebron ik zou moeten raadplegen.

Graag een serieus antwoord svp.
https://waterinfo.rws.nl/(...)20Peil___20in___20cm
pi_200403150
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 00:13 schreef Dven het volgende: [..] Genoteerd.
klier O+
pi_200403169
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 00:21 schreef Dven het volgende:

[..]

Je weet hoe brak en broos de waterweringen in de vroege jaren '90 waren?
Ik heb zo'n vermoeden.
  zaterdag 17 juli 2021 @ 00:34:41 #5
433238 Tengano
Try not to think of me
pi_200403204
quote:
Dankjewel. Heb het net goed bekeken en daar kan ik wel wat mee.

Waarom staat die link niet in de OP? Is dit niet het goede topic daarvoor of zo
Deze user is in mei social vrij en is in juni weer terug.
pi_200403285
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 00:34 schreef Tengano het volgende:

[..]

Dankjewel. Heb het net goed bekeken en daar kan ik wel wat mee.

Waarom staat die link niet in de OP? Is dit niet het goede topic daarvoor of zo
Vraag het @Dven of hij het in de OP zou willen zetten ;)
  zaterdag 17 juli 2021 @ 01:03:57 #7
433238 Tengano
Try not to think of me
pi_200403347
@Dven zou jij deze link svp in de OP willen zetten?

https://waterinfo.rws.nl/(...)20Peil___20in___20cm
Deze user is in mei social vrij en is in juni weer terug.
  zaterdag 17 juli 2021 @ 01:16:44 #8
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_200403440
Huidige stand roermond



Nog stijgende
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
pi_200403505
Best bijzonder, al die woke bij NPO vanavond die niet eens weten waar Maastricht of Roermond ligt, of Grave of Middelaar of Sevenum. O God het gaat ff niet over Amsterdam BLM, gender dingen of de Corona, wat slecht is de berichtgeving en de kennis van de presentatoren. Op 1 voorop, wat vallen ze massaal door de mand.

Wat is de NPO toch intens randstad gericht, echt smerig gewoon.
  zaterdag 17 juli 2021 @ 01:32:43 #10
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_200403550
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 01:26 schreef ootjekatootje het volgende:
Best bijzonder, al die woke bij NPO vanavond die niet eens weten waar Maastricht of Roermond ligt, of Grave of Middelaar of Sevenum. O God het gaat ff niet over Amsterdam BLM, gender dingen of de Corona, wat slecht is de berichtgeving en de kennis van de presentatoren. Op 1 voorop, wat vallen ze massaal door de mand.

Wat is de NPO toch intens randstad gericht, echt smerig gewoon.
Waarom kijk je dan ook? (serieuze vraag). Ik heb al 10 jaar geen TV meer gekeken behalve af en toe een NOS item op de site.
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
  zaterdag 17 juli 2021 @ 01:37:31 #11
478286 Stray_cat
Veni, vidi, vagina
pi_200403587
quote:
2s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 01:32 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]

Waarom kijk je dan ook? (serieuze vraag). Ik heb al 10 jaar geen TV meer gekeken behalve af en toe een NOS item op de site.
Keep your enemy's close. Mijn haren staan constant omhoog en terecht, maar dat kan niet zonder te weten waar je het over hebt dus zal je alles moeten volgen. Ook MSM
  zaterdag 17 juli 2021 @ 01:37:40 #12
21153 RAVW
Alleen maar feiten
pi_200403589
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 01:26 schreef ootjekatootje het volgende:
Best bijzonder, al die woke bij NPO vanavond die niet eens weten waar Maastricht of Roermond ligt, of Grave of Middelaar of Sevenum. O God het gaat ff niet over Amsterdam BLM, gender dingen of de Corona, wat slecht is de berichtgeving en de kennis van de presentatoren. Op 1 voorop, wat vallen ze massaal door de mand.

Wat is de NPO toch intens randstad gericht, echt smerig gewoon.
haha
Dat heeft niets met de randstad bewoners te maken maar gewoon met de kennis van de topografie
Veel mensen zijn alleen van horen zeggen , maar verder weten ze niets ..

Ik ben heel veel met flightsim bezig en ik weet nu wel bijna alle grote steden inde wereld en zo aan te wijzen en ze te vinden
Maar al die kleine dorpen dat is maar zelden dat je die allemaal kunt onthouden
Ik ben een paar jaar geleden nog in Swolgen geweest ... je moet eens zien hoe veel mensen dan vragen waar ligt dat

Of ik ben ga vanmiddag naar Portland ... maar ben vanavond weer thuis ... Staan ze me vaak ook aan te kijken
Ga je met een raket dan........
"Als mannen sneller als risico worden gezien en vrouwen overal mee wegkomen, dan verliezen we de nuance en rechtvaardigheid in het gesprek over grensoverschrijdend gedrag.
Dat is geen bescherming meer.
Dat is machtsmisbruik vermomd als moraal."
  VIVA zaterdag 17 juli 2021 @ 01:37:48 #13
47344 cosmosis
Lucky to be alive
pi_200403592
Hoeveel kans is er dat Alkmaar geraakt wordt? Hier is ook een kanaal.....
What lies behind makes no sense in my mind
pi_200403632
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 01:37 schreef RAVW het volgende:

[..]

haha
Dat heeft niets met de randstad bewoners te maken maar gewoon met de kennis van de topografie
Veel mensen zijn alleen van horen zeggen , maar verder weten ze niets ..

Ik ben heel veel met flightsim bezig en ik weet nu wel bijna alle grote steden inde wereld en zo aan te wijzen en ze
Maar al die kleine dorpen dat is maar zelden dat je die allemaal kunt onthouden
Ik ben een paar jaar geleden nog in Swolgen geweest ... je moet eens zien hoe veel mensen dan vragen waar ligt dat

Of ik ben ga vanmiddag naar Portland ... maar ben vanavond weer thuis ... Staan ze me vaak ook aan te kijken
Ga je met een raket dan
Ja, dit dus. maar ik vind dat best beschamend. Dat die lui op prime time tv gewoon geen idee hebben waar de dorpen liggen, dat we hier al eeuwen overstromingen hebben, dat we niet voor niets de lage landen heten. En ze vliegen allemaal naar Ib8za en Curaçao, want dat moet. Maar over hun eigen land weten ze niks. Ja we waren slaven drijvers, :blauwoog:

Ik vind dat zo bizar.
  VIVA zaterdag 17 juli 2021 @ 01:56:22 #15
47344 cosmosis
Lucky to be alive
pi_200403694
RIP alle Limburgers, we leven met jullie mee!

What lies behind makes no sense in my mind
  zaterdag 17 juli 2021 @ 01:59:19 #16
21153 RAVW
Alleen maar feiten
pi_200403706
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 01:43 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]

Ja, dit dus. maar ik vind dat best beschamend. Dat die lui op prime time tv gewoon geen idee hebben waar de dorpen liggen, dat we hier al eeuwen overstromingen hebben, dat we niet voor niets de lage landen heten. En ze vliegen allemaal naar Ib8za en Curaçao, want dat moet. Maar over hun eigen land weten ze niks. Ja we waren slaven drijvers, :blauwoog:

Ik vind dat zo bizar.
ik vind het ook dat het wel hoort bij je opvoeding
maar ik bemerkte zelf ook ook op mijn oude werk dat mensen die jaren in de boeken hadden gezeten ...
en zelf heel hoog aangeschreven stonden in de maatschappij dat je daar vaak niet even een beetje losbandig mee kon praten
want dan snapte ze het niet of hadden niet die algemene kennis in huis die als je zeg maar "van de straat "komt
Heb al diverse mensen die zelf een titel voor hun hebben hadden staan hun mond dicht gekregen
Ze zijn dan wel op hun vakgebied heel goed , maar daar buiten ... nee

Mijn opvoeding en vooral dat van mijn oma, als ik daar was moest ik net zo lang me boeken gaan zitten tot ik alle dingen kon dromen , tafels van 1 tot 20 uit me hoofd leren
en dan ook nog eens achterste voren opzeggen zonder hapering
net zoals met topografie dat is er bij mij ook zo goed er ingestampt ..

Maar dat zijn dingen daar heb je dan een hekel aan maar zijn op de rest van je leven zo makkelijk en vaak dat je ze moet gebruiken.
de meeste kennen niet eens meer uit hun hoofdrekenen
"Als mannen sneller als risico worden gezien en vrouwen overal mee wegkomen, dan verliezen we de nuance en rechtvaardigheid in het gesprek over grensoverschrijdend gedrag.
Dat is geen bescherming meer.
Dat is machtsmisbruik vermomd als moraal."
  zaterdag 17 juli 2021 @ 02:05:19 #17
21153 RAVW
Alleen maar feiten
pi_200403736
quote:
17s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 01:56 schreef cosmosis het volgende:
RIP alle Limburgers, we leven met jullie mee!

:o RIP aan ALLE Limburgers ?
Dat zou betekenen dat er dus nu geen 1 Limburger meer leeft :o

he dat mag niet wie moet dan mijn rieste vlaai voor me bakken O+
"Als mannen sneller als risico worden gezien en vrouwen overal mee wegkomen, dan verliezen we de nuance en rechtvaardigheid in het gesprek over grensoverschrijdend gedrag.
Dat is geen bescherming meer.
Dat is machtsmisbruik vermomd als moraal."
  VIVA zaterdag 17 juli 2021 @ 02:08:06 #18
47344 cosmosis
Lucky to be alive
pi_200403751
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 02:05 schreef RAVW het volgende:

[..]

:o RIP aan ALLE Limburgers ?
Dat zou betekenen dat er dus nu geen 1 Limburger meer leeft :o

he dat mag niet wie moet dan mijn rieste vlaai voor me bakken O+
Ik bedoel slaap zacht, droom vroom en morgen om 04:00 AM weer op om vlaaien te bakken uiteraard! Indien nodig met Kaplaarzen aan!
What lies behind makes no sense in my mind
  zaterdag 17 juli 2021 @ 02:13:35 #19
147172 THEFXR
Alpha Bear
pi_200404153
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 00:28 schreef maan_man het volgende:


1993, 1995, 2021. Jouw stellingname klopt als een zwerende vinger.

:?
Deze situatie is qua weer echt van een totaal ander orde, niet eens te vergelijken.

Daarbij, als we nu nog dezelfde maatregelen als in 1993 gehad zouden hebben qua waterbeheersing, dan had het er vandaag in Limburg echt een heel stuk slechter uit gezien.

Maar veel plezier met je ontkenningsfase, ik negeer het verder wel gewoon.

[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 17-07-2021 05:41:47 ]
pi_200404242
quote:
9s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 01:37 schreef cosmosis het volgende:
Hoeveel kans is er dat Alkmaar geraakt wordt? Hier is ook een kanaal.....
en heb je het naar je zin op Fok? Zo te zien wel hé!
U MAD?
pi_200404250
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 01:26 schreef ootjekatootje het volgende:
Best bijzonder, al die woke bij NPO vanavond die niet eens weten waar Maastricht of Roermond ligt, of Grave of Middelaar of Sevenum. O God het gaat ff niet over Amsterdam BLM, gender dingen of de Corona, wat slecht is de berichtgeving en de kennis van de presentatoren. Op 1 voorop, wat vallen ze massaal door de mand.

Wat is de NPO toch intens randstad gericht, echt smerig gewoon.
Zo eens. Ik zag zojuist toevallig een verslaggever van de Telegraaf die schijtlollige filmpjes op aan het nemen was. Ging ie naar een ouder echtpaar die na een evacuatie de tranen in de ogen hadden staan: zijn jullie hier op vakantie ? (op lachende toon).

Dat soort figuren moet dan de landelijke journaille vertegenwoordigen. Zijn alleen begaan met hun sores daar in die tering Randstad.
U MAD?
  zaterdag 17 juli 2021 @ 07:22:06 #23
487409 Dazalbest
Het gaat zoals het gaat
pi_200404329
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 01:37 schreef RAVW het volgende:

[..]

haha
Dat heeft niets met de randstad bewoners te maken maar gewoon met de kennis van de topografie
Veel mensen zijn alleen van horen zeggen , maar verder weten ze niets ..

Ik ben heel veel met flightsim bezig en ik weet nu wel bijna alle grote steden inde wereld en zo aan te wijzen en ze te vinden
Maar al die kleine dorpen dat is maar zelden dat je die allemaal kunt onthouden
Ik ben een paar jaar geleden nog in Swolgen geweest ... je moet eens zien hoe veel mensen dan vragen waar ligt dat

Of ik ben ga vanmiddag naar Portland ... maar ben vanavond weer thuis ... Staan ze me vaak ook aan te kijken
Ga je met een raket dan........

Swolgen..... Bertus Aafjes O+
pi_200404389
[quote]0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 01:26 schreef ootjekatootje het volgende:
Best bijzonder, al die woke bij NPO vanavond die niet eens weten waar Maastricht of Roermond ligt, of Grave of Middelaar of Sevenum. O God het gaat ff niet over Amsterdam BLM, gender dingen of de Corona, wat slecht is de berichtgeving en de kennis van de presentatoren. Op 1 voorop, wat vallen ze massaal door de mand.

Wat is de NPO toch intens randstad gericht, echt smerig gewoon.
[/quote

Weten ze echt niet waar Maastricht of Roermond ligt? van Sevenum kan ik het nog begrijpen. Maar sowieso is de mening van bekend nederland vragen een ramp op zich. Dat is alleen maar uurtje factuurtje ipv een zinnig gesprek. limburg overstroomt laten we vragen wat Silvana er van vind ipv iemand met verstand van zaken neer te zetten.
Corona daar bellen we Martin Meiland voor.
Het allerergst was die show van Merel Westrik met die vriendinnen van de show
Op woensdag 31 januari 2007 19:20 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Ik heb veel stomme posts gezien op fora, maar deze zit toch wel in de top 10 (voorzichtig geschat; het kan ook de top 5 zijn). Nou ik sta iig in zijn top 10
  zaterdag 17 juli 2021 @ 07:36:41 #25
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_200404394
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 06:43 schreef de_boswachter het volgende:

[..]

Zo eens. Ik zag zojuist toevallig een verslaggever van de Telegraaf die schijtlollige filmpjes op aan het nemen was. Ging ie naar een ouder echtpaar die na een evacuatie de tranen in de ogen hadden staan: zijn jullie hier op vakantie ? (op lachende toon).

Dat soort figuren moet dan de landelijke journaille vertegenwoordigen. Zijn alleen begaan met hun sores daar in die tering Randstad.
Serieus? Ik had hem blauw oog gemept. Echt, dit soort rotvolk :r :r :r

Ik snap overigens best dat mensen van Op1 niet weten waar bijvoorbeeld Meerssen of Bunde ligt. Maar een plaats als Roermond en zeker Maastricht moet je toch wel kunnen aanwijzen op de kaart.
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
  zaterdag 17 juli 2021 @ 07:38:49 #26
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_200404405
Is deze al voorbij gekomen?
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
  zaterdag 17 juli 2021 @ 07:45:53 #27
199256 kwiwi
de enige echte.
pi_200404429
quote:
16s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 07:38 schreef Starhopper het volgende:
Is deze al voorbij gekomen?
Netjes geparkeerd hoor :Y
  zaterdag 17 juli 2021 @ 07:50:56 #28
229532 Twiitch
Speelt met zichzelf
pi_200404446
quote:
16s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 07:38 schreef Starhopper het volgende:
Is deze al voorbij gekomen?
Wtf dat is een flinke fucking woonboot.
  zaterdag 17 juli 2021 @ 07:54:37 #29
70357 Hyperdude
#MakeLanciaGreatAgain
pi_200404454
quote:
16s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 07:38 schreef Starhopper het volgende:
Is deze al voorbij gekomen?
Zoetwatermatrozen.
Ffing amateurs.
How do we turn this world-class fuck-up into a world-class learning experience?
pi_200404550
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
  Redactie Sport / Supervogel zaterdag 17 juli 2021 @ 08:29:24 #31
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_200404587
quote:
Nederland bestaat niet.

En 'Duitsland, België en West-Europa' :?
  zaterdag 17 juli 2021 @ 09:07:39 #32
433238 Tengano
Try not to think of me
pi_200404813
quote:
14s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 08:29 schreef Pino112 het volgende:

[..]

Nederland bestaat niet.

En 'Duitsland, België en West-Europa' :?
Hij bedoelt je hebt Duitsland en Belgie, en wij zijn dan Western Europe :7
Deze user is in mei social vrij en is in juni weer terug.
pi_200404825
quote:
14s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 08:29 schreef Pino112 het volgende:

[..]

Nederland bestaat niet.

En 'Duitsland, België en West-Europa' :?
In duitsland en Belgie zijn tientallen doden gevallen en hele huizen ingestort...

Wil je nu echt beweren dat die paar ondergelopen straten in Limburg op hetzelfde niveau als 'ramp' genoemd moeten worden?
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
  zaterdag 17 juli 2021 @ 09:11:18 #34
433238 Tengano
Try not to think of me
pi_200404832
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 09:09 schreef RM-rf het volgende:

[..]

In duitsland en Belgie zijn tientallen doden gevallen en hele huizen ingestort...

Wil je nu echt beweren dat die paar ondergelopen straten in Limburg op hetzelfde niveau als 'ramp' genoemd moeten worden?
Heb jij eigenlijk wel goed naar al die campings gekeken die volledig onder water staan!!
Deze user is in mei social vrij en is in juni weer terug.
pi_200404884
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 09:11 schreef Tengano het volgende:

[..]

Heb jij eigenlijk wel goed naar al die campings gekeken die volledig onder water staan!!
Met welgeteld nul doden. Heuvels zijn prachtig, maar nu mogen we blij zijn dat we er amper hebben in Nederland.
“[i]Waat ein waer, waat ein waer[/i]” zei Mien taege Bair en Bair neukdje Mien door ut banksjtil haer.
  zaterdag 17 juli 2021 @ 09:21:18 #36
433238 Tengano
Try not to think of me
pi_200404899
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 09:18 schreef DDDDDaaf het volgende:

[..]

Met welgeteld nul doden. Heuvels zijn prachtig, maar nu mogen we blij zijn dat we er amper hebben in Nederland.
En die doden gaan ook niet meer vallen als ik goed naar die site kijk waar ik die link van heb gekregen. Echt fantastische informatie! Ik heb een grafiekje gevonden waar ik de waterstand van afgelopen 9 dagen kan zien en van de verwachte waterstand 2 dagen vooruit. Geweldig ^O^
Deze user is in mei social vrij en is in juni weer terug.
  zaterdag 17 juli 2021 @ 09:27:36 #37
410477 Fietsertje70
als vlinders wespen worden :-)
pi_200404932
Middelaar...meer koeien dan mensen en meer varkens dan koeien.

Ik vind het niet zo heel raar dat mensen niet weten waar het ligt, 500 inwoners ofzo...
  zaterdag 17 juli 2021 @ 09:38:14 #38
433238 Tengano
Try not to think of me
pi_200405013
Dat water (de vloedgolf) stroomt dus steeds verder de rivier op en blijft voor hoogwater en allerlei gedoe zorgen. Maar de impact daarvan wordt toch als maar minder toch? Ik neem dat aan omdat al die overstromingen zo hier en daar ook maken dat die voortschrijdende vloedgolf daardoor in grootte wel moet afnemen.

Alles wat die vloedgolf verliest aan overstromingen en het vullen van uiterwaarden is een reductie van de vloedgolf voor gebieden verderop in de rivier.

(Dit doet ook wel een beetje aan electriciteit denken, dat je dan in Valkenburg gewoon kortsluiting krijgt.)

Klopt die redenering of maak ik hier een denkfout?

Ik heb dit topic niet gevolgd hoor, dus sorry als dit al tig keer is gemeld of gevraagd.

[ Bericht 2% gewijzigd door Tengano op 17-07-2021 09:45:00 ]
Deze user is in mei social vrij en is in juni weer terug.
  zaterdag 17 juli 2021 @ 09:40:34 #39
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_200405026
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 09:18 schreef DDDDDaaf het volgende:

[..]

Met welgeteld nul doden. Heuvels zijn prachtig, maar nu mogen we blij zijn dat we er amper hebben in Nederland.
alleen als je dorp aam de voet van de heuvel ligt
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_200405235
Ramptoeristen krijgen boete
De gemeente Echt-Susteren roept ramptoeristen op om niet te komen kijken naar het hoogwater. Er is een noodverordening van kracht en mensen die toch komen kijken, zullen worden beboet volgens een woordvoerder. De boete kan oplopen tot maximaal 4350 euro.

https://www.1limburg.nl/s(...)-aan-het-overstromen

Stevige boete, ik ben benieuwd of mensen dit überhaupt wel weten.
pi_200405267
quote:
1s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 05:40 schreef Hamzoef het volgende:

[..]

:?
Deze situatie is qua weer echt van een totaal ander orde, niet eens te vergelijken.

Daarbij, als we nu nog dezelfde maatregelen als in 1993 gehad zouden hebben qua waterbeheersing, dan had het er vandaag in Limburg echt een heel stuk slechter uit gezien.

Maar veel plezier met je ontkenningsfase, ik negeer het verder wel gewoon.
Volgens mij had jij het niet over de ernst van deze keer, maar over de frequentie waarmee het voorkwam.
  zaterdag 17 juli 2021 @ 10:06:16 #42
94782 Nieuwschierig
Pro bikini-lijn
pi_200405275
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 09:38 schreef Tengano het volgende:
Dat water (de vloedgolf) stroomt dus steeds verder de rivier op en blijft voor hoogwater en allerlei gedoe zorgen. Maar de impact daarvan wordt toch als maar minder toch? Ik neem dat aan omdat al die overstromingen zo hier en daar ook maken dat die voortschrijdende vloedgolf daardoor in grootte wel moet afnemen.

Alles wat die vloedgolf verliest aan overstromingen en het vullen van uiterwaarden is een reductie van de vloedgolf voor gebieden verderop in de rivier.

(Dit doet ook wel een beetje aan electriciteit denken, dat je dan in Valkenburg gewoon kortsluiting krijgt.)

Klopt die redenering of maak ik hier een denkfout?

Ik heb dit topic niet gevolgd hoor, dus sorry als dit al tig keer is gemeld of gevraagd.
De uiterwaarden zijn er voor om de hoge waterstand op te vangen. Hiervoor zijn sinds 1995 in heel Nederland de uiterwaarden uitgediept, verbreedt en de dijken hoger gemaakt.
Maar in heuvelgebieden zoals Zuid-Limburg zijn geen dijken. Daar bepaald het landschap hoe het water stroomt.
Een stortbui van een paar uur leidt nog de zelfde dag voor kolkende rivieren die alles wegspoelen.
Regen die in de Eifel valt heeft Valkenburg geen enkele last van.
Water uit de Eifel komt via de Ahr en de Moezel in de Rijn en dan duurt het 3 dagen voordat het in Lobith is.
Wie dit leest is gek
  zaterdag 17 juli 2021 @ 10:07:20 #43
94782 Nieuwschierig
Pro bikini-lijn
pi_200405289
Sroomgebied van Rijn Maas en Schelde.
Alle regen die hier valt komt naar Nederland



[ Bericht 98% gewijzigd door Nieuwschierig op 17-07-2021 10:12:22 ]
Wie dit leest is gek
  Spellchecker zaterdag 17 juli 2021 @ 10:11:07 #44
197773 crew  maily
Mevrouwtje oeps/B.U.2022 :P
pi_200405344
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 10:03 schreef ootjekatootje het volgende:
Ramptoeristen krijgen boete
De gemeente Echt-Susteren roept ramptoeristen op om niet te komen kijken naar het hoogwater. Er is een noodverordening van kracht en mensen die toch komen kijken, zullen worden beboet volgens een woordvoerder. De boete kan oplopen tot maximaal 4350 euro.

https://www.1limburg.nl/s(...)-aan-het-overstromen

Stevige boete, ik ben benieuwd of mensen dit überhaupt wel weten.
Ik mag lijen dat ze er vanzelf achterkomen.
Geen medelijden mee.

Mensen kunnen niet meer nadenken.
  zaterdag 17 juli 2021 @ 10:11:08 #45
433238 Tengano
Try not to think of me
pi_200405345
quote:
99s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 10:06 schreef Nieuwschierig het volgende:

[..]

De uiterwaarden zijn er voor om de hoge waterstand op te vangen. Hiervoor zijn sinds 1995 in heel Nederland de uiterwaarden uitgediept, verbreedt en de dijken hoger gemaakt.
Maar in heuvelgebieden zoals Zuid-Limburg zijn geen dijken. Daar bepaald het landschap hoe het water stroomt.
Een stortbui van een paar uur leidt nog de zelfde dag voor kolkende rivieren die alles wegspoelen.
Regen die in de Eifel valt heeft Valkenburg geen enkele last van.
Water uit de Eifel komt via de Ahr en de Moezel in de Rijn en dan duurt het 3 dagen voordat het in Lobith is.
Ah mooi. Ik heb me nooit zo verdiept in dit gebeuren, maar je legt het duidelijk uit. In Limburg heb je dus geen uiterwaarden en dat kan ook niet, dus daar heb je blijkbaar altijd een probleem als er te veel water is. Hebben ze daar nog ideeen over dan hoe ze dat toch nog in de toekomst kunnen oplossen? Want wat daar nu gebeurt is dat wil je natuurlijk niet nog een keer meemaken. En de kans er op wordt mss toch groter als gevolg van de opwarming van de aarde waardoor die regenbuien ook intenser worden.
Deze user is in mei social vrij en is in juni weer terug.
  zaterdag 17 juli 2021 @ 10:13:50 #46
433238 Tengano
Try not to think of me
pi_200405373
quote:
1s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 10:11 schreef maily het volgende:

[..]

Ik mag lijen dat ze er vanzelf achterkomen.
Geen medelijden mee.

Mensen kunnen niet meer nadenken.
Ik had zelf vandaag toch wel stiekem plannen om even naar Roermond te gaan >:)

Hoewel ik daar vandaag toch niet zou durven gaan zonnen aan de Isabellagriend wat ik wel eens doe. Lijkt mij een beetje te link daar. Heb niet zo'n zin om daar te verzuipen; los van dat het een enorm gemis voor Fok! zou zijn.
Deze user is in mei social vrij en is in juni weer terug.
  zaterdag 17 juli 2021 @ 10:18:18 #47
308499 Dven
Den Bolle Gaar
pi_200405426
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 09:27 schreef Fietsertje70 het volgende:
Middelaar...meer koeien dan mensen en meer varkens dan koeien.

Ik vind het niet zo heel raar dat mensen niet weten waar het ligt, 500 inwoners ofzo...
Zelfmedelijden van de Limburgers kent geen grenzen :D
"For the man sound of body and serene of mind, there is no such thing as bad weather; Every day has its beauty. And storms which whip the blood, do make it pulse more vigorously."
  zaterdag 17 juli 2021 @ 10:19:16 #48
308499 Dven
Den Bolle Gaar
pi_200405441
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 10:17 schreef Montagui het volgende:

[..]

Schijnbaar hebben wij het in Nederland beter geregeld dan in onze buurlanden.

Hulde.
Deels maar je bent onvergelijkbare zaken aan het vergelijken en probeert jezelf daarmee te feliciteren. Dat is raar.
"For the man sound of body and serene of mind, there is no such thing as bad weather; Every day has its beauty. And storms which whip the blood, do make it pulse more vigorously."
  zaterdag 17 juli 2021 @ 10:19:45 #49
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_200405447
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 10:18 schreef Dven het volgende:

[..]

Zelfmedelijden van de Limburgers kent geen grenzen :D
Diep triest idd

Net of iemand die niet uit de regio komt weet waar Oud Ade of Maasland ligt
Dat gejank

Volgens mij vind iedereen in Nederland het vreselijk wat er in Limburg gebeurt, klaar
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
  zaterdag 17 juli 2021 @ 10:23:11 #50
433238 Tengano
Try not to think of me
pi_200405495
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juli 2021 10:17 schreef Montagui het volgende:

[..]

Schijnbaar hebben wij het in Nederland beter geregeld dan in onze buurlanden.

Hulde.
Nederland is veel vlakker dan Belgie of Duitsland. In die bergen kan dat water nergens heen naar uiterwaarden bijvoorbeeld. Volgens mij is dat de reden dat ze daar meer desastreuze gevolgen hebben van vergelijkbaar hoeveelheden water. Het terrein is gewoon niet vergelijkbaar.
Deze user is in mei social vrij en is in juni weer terug.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')