quote:Code oranje voor Limburg wegens hevige regenbuien
Heerlen - Het KNMI heeft tot donderdagavond voor Zuid-Limburg code oranje afgekondigd in verband met de hevige regenval. Eerder gold nog code geel. Door wolkbreuken kwamen dinsdag in de namiddag veel straten, waaronder snelweg A79, blank te staan. Kelders in de regio Heerlen liepen onder, putdeksels kwamen omhoog.
Het KNMI verwacht tot en met donderdag zware regenval in het zuiden van Limburg, waarbij dagelijks meer dan 75 millimeter regen kan vallen. Tot en met donderdag moet plaatselijk rekening worden gehouden met meer dan 150 millimeter neerslag, aldus de weerdienst. Het KNMI waarschuwt dat schade en gevaar kan ontstaan door de wateroverlast.
Wegen niet meer toegankelijk
De A79 verdwijnt er volledig onder water, zei een woordvoerder van de politie dinsdagnamiddag. Automobilisten kunnen er niet door. „De weg is fysiek niet meer toegankelijk.”
De politie roept automobilisten op de A79 te mijden. De A79 is de snelweg tussen Heerlen en Maastricht. Hevige regenbuien zorgden er voor wateroverlast. Rijkswaterstaat leidt het verkeer richting Heerlen vanaf knooppunt Kruisdonk op de A2 om via de A76. Op de A79 zijn er vanaf Voerendaal omleidingen. „Volg de aanwijzingen en ben niet te eigenwijs, dat kan u duur komen te staan”, waarschuwt de politie op Twitter.
Het KNMI verwacht tot en met donderdag zware regenval in het zuiden van Limburg, waarbij dagelijks meer dan 75 millimeter regen kan vallen. Tot en met donderdag moet plaatselijk rekening worden gehouden met meer dan 150 millimeter neerslag, aldus de weerdienst. Het KNMI waarschuwt dat schade en gevaar kan ontstaan door de wateroverlast.
Wegen niet meer toegankelijk
De A79 verdwijnt er volledig onder water, zei een woordvoerder van de politie dinsdagnamiddag. Automobilisten kunnen er niet door. „De weg is fysiek niet meer toegankelijk.”
De politie roept automobilisten op de A79 te mijden. De A79 is de snelweg tussen Heerlen en Maastricht. Hevige regenbuien zorgden er voor wateroverlast. Rijkswaterstaat leidt het verkeer richting Heerlen vanaf knooppunt Kruisdonk op de A2 om via de A76. Op de A79 zijn er vanaf Voerendaal omleidingen. „Volg de aanwijzingen en ben niet te eigenwijs, dat kan u duur komen te staan”, waarschuwt de politie op Twitter.
Actiecentra ingericht
De brandweer heeft vanwege de regenval vier actiecentra ingericht in Gulpen, Maastricht, Heerlen en Sittard, van waaruit prioriteiten gesteld worden. Levensreddende uitrukken gaan voor het leegpompen van kelders, zei een woordvoerder van de brandweer.
De brandweer heeft drie mensen gered uit de historische Oliemolen in Heerlen. De oude boerderij ligt onder aan een heuvel, van waaruit water kolkend naar beneden stroomde. De Oliemolen kwam daardoor 1,5 meter onder water te staan. Een vrouw die uit de boerderij gered werd, had onderkoelingsverschijnselen.
’Ga niet de weg op’
Dinsdagavond riep de politie mensen op niet meer de weg op te gaan, tenzij dat dringend noodzakelijk is. In Maastricht liep het Emmaplein onder water. In Schin op Geul staan meerdere woningen onder water.
De brandweer heeft het erg druk in de regio Heerlen. Er is sprake van een groot aantal meldingen over onder water gelopen wegen, vollopende kelders en omhoog komende putdeksels, aldus een woordvoerder.
In Kerkrade stortte het dak van een bedrijf in als gevolg van de plensbuien. Ook de gevel raakte daardoor beschadigd. Op dat moment was niemand meer in het bedrijf aanwezig. De werknemers hadden drie minuten voor het instorten het bedrijf verlaten. Niemand raakte gewond.
’Bel alleen 112 in levensbedreigende situaties’
De overlast doet zich vooral voor in Heerlen, Landgraaf en Kerkrade. Talloze straten staan er onder water. Er komen veel meldingen binnen op de meldkamer van de hulpdiensten. De brandweer roept mensen op 112 alleen te bellen in levensbedreigende situaties, en niet bij wateroverlast.
https://www.telegraaf.nl/(...)ns-hevige-regenbuien
quote:Code rood voor regen in provincie Luik, burgemeester Rochefort wil 50 jeugdkampen evacueren
Het onweer waar al dagen voor gewaarschuwd werd, veroorzaakt heel wat wateroverlast. Het KMI kondigde code rood aan voor de provincie luik. Door het noodweer heeft Scouts & Gidsen Vlaanderen woensdag omstreeks 10 uur al twaalf scoutskampen geëvacueerd, voornamelijk in de provincie Luik. In het Waalse Rochefort heeft de burgemeester bevolen om alle 50 jeugdkampen te laten evacueren.
Het KMI kondigt de code rood af voor de provincie Luik, omdat er minstens 65 procent kans is dat er over minstens een kwart van de provincie meer dan 100 liter neerslag valt in 24 uur tijd. Dat zegt weerman David Dehenauw op Twitter.
Code rood wil zeggen dat er al veel wateroverlast is in de provincie en dat er nog veel neerslag verwacht wordt, waardoor de problemen nog erger worden, of dat er in kortere tijd extreme neerslag verwacht wordt. Er wordt gevraagd om ‘actie te ondernemen om uzelf, anderen en indien mogelijk uw bezittingen in veiligheid te brengen en de raadgevingen van de bevoegde overheid strikt op te volgen’.
De code rood blijft gelden tot 1 uur in de nacht van woensdag op donderdag, daarna volgen nog enkele uren in code oranje. In de provincies Namen en Luxemburg is momenteel code oranje van kracht. In Vlaanderen geldt code oranje enkele voor de provincie Limburg; de andere provincies kleuren geel en groen op de weerkaart.
Jeugdkampen geëvacueerd
Door het noodweer heeft Scouts & Gidsen Vlaanderen woensdag omstreeks 10 uur al twaalf scoutskampen geëvacueerd, voornamelijk in de provincie Luik. ‘Het belangrijkste is dat er geen gewonden zijn. De materiële schade moet nog opgemeten worden’, zegt Jan Van Reusel, woordvoerder van Scouts & Gidsen Vlaanderen, woensdagochtend.
‘De omstandigheden zijn deze voormiddag overal onder controle en de groepen houden zelf contact met de achterban thuis’, aldus Van Reusel. De scoutsgroepen worden in Luik, waar code rood is afgekondigd, wel geconfronteerd met stijgende waterstanden en reële wateroverlast. ‘Scouts & Gidsen Vlaanderen roept op om hiervoor extra waakzaam te zijn (vooral in Wallonië en Limburg) en preventief contact op te nemen met de gastgemeente om een risico-inschatting te maken’, zegt Van Reusel.
De burgemeester van Rochefort, Corine Mullens, wil alle jeugdkampen - een vijftigtal - op het grondgebied van de stad laten evacueren wegens de overvloedige regenval. Dat heeft ze woensdag gezegd. Sinds dinsdagavond werden al drie jeugdkampen geëvacueerd op het grondgebied van Rochefort, in de provincie Namen.
‘We verwachten dat de Lesse de komende dagen buiten de oevers zal treden’, aldus burgemeester Mullens. En de jeugdkampen die zich niet nabij het water bevinden, zullen volgens haar ook veranderen in meren door het water dat niet weg kan. ‘Ik heb de jeugddienst opgedragen om in elk kamp langs te gaan en duidelijk te maken dat het beter is te vertrekken. Als ze dat niet willen, zal ik aan de provincie vragen om een decreet af te kondigen. Of ik zal het zelf doen.’
De burgemeester is bereid stadszalen ter beschikking te stellen om de jongeren indien nodig op te vangen, in afwachting dat hun ouders hen komen ophalen.
Wateroverlast
In de Bolderstraat in Riemst moesten dinsdagavond de bewoners de trekkers bovenhalen. Na een kortstondige, maar felle stortregen stond de straat blank. Doordat de riolering het overvloedige water niet meer geslikt kreeg, stroomden de kelders onder.
In Heukelom liepen verschillende woningen onder. De brandweer kwam er handen te kort.
Ook in het naburige Bilzen liepen straten en huizen onder. De brandweer was er dinsdagavond volop bezig met het vullen van zandzakjes. Want het ergste moet hier nog komen, zeggen weersvoorspellers.
https://www.standaard.be/cnt/dmf20210713_97525386
https://waterinfo.rws.nl/(...)20Peil___20in___20cmquote:Op zaterdag 17 juli 2021 00:19 schreef Tengano het volgende:
Ik hoor mensen op TV de hele tijd praten over verwachte waterstanden. Is er ergens een site waar je zo'n voorspelling van de diverse lokaties met waterstanden kunt vinden. Ik had verwacht zoiets in de OP te vinden maar niet dus. En helaas kon ik op internet ook niet iets vinden wat ik zocht.
Ik heb dit topic niet gevolgd, maar heeft iemand een idee welke site of informatiebron ik zou moeten raadplegen.
Graag een serieus antwoord svp.
Ik heb zo'n vermoeden.quote:Op zaterdag 17 juli 2021 00:21 schreef Dven het volgende:
[..]
Je weet hoe brak en broos de waterweringen in de vroege jaren '90 waren?
Dankjewel. Heb het net goed bekeken en daar kan ik wel wat mee.quote:Op zaterdag 17 juli 2021 00:23 schreef noodgang het volgende:
[..]
https://waterinfo.rws.nl/(...)20Peil___20in___20cm
Vraag het @Dven of hij het in de OP zou willen zettenquote:Op zaterdag 17 juli 2021 00:34 schreef Tengano het volgende:
[..]
Dankjewel. Heb het net goed bekeken en daar kan ik wel wat mee.
Waarom staat die link niet in de OP? Is dit niet het goede topic daarvoor of zo
Waarom kijk je dan ook? (serieuze vraag). Ik heb al 10 jaar geen TV meer gekeken behalve af en toe een NOS item op de site.quote:Op zaterdag 17 juli 2021 01:26 schreef ootjekatootje het volgende:
Best bijzonder, al die woke bij NPO vanavond die niet eens weten waar Maastricht of Roermond ligt, of Grave of Middelaar of Sevenum. O God het gaat ff niet over Amsterdam BLM, gender dingen of de Corona, wat slecht is de berichtgeving en de kennis van de presentatoren. Op 1 voorop, wat vallen ze massaal door de mand.
Wat is de NPO toch intens randstad gericht, echt smerig gewoon.
Keep your enemy's close. Mijn haren staan constant omhoog en terecht, maar dat kan niet zonder te weten waar je het over hebt dus zal je alles moeten volgen. Ook MSMquote:Op zaterdag 17 juli 2021 01:32 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Waarom kijk je dan ook? (serieuze vraag). Ik heb al 10 jaar geen TV meer gekeken behalve af en toe een NOS item op de site.
hahaquote:Op zaterdag 17 juli 2021 01:26 schreef ootjekatootje het volgende:
Best bijzonder, al die woke bij NPO vanavond die niet eens weten waar Maastricht of Roermond ligt, of Grave of Middelaar of Sevenum. O God het gaat ff niet over Amsterdam BLM, gender dingen of de Corona, wat slecht is de berichtgeving en de kennis van de presentatoren. Op 1 voorop, wat vallen ze massaal door de mand.
Wat is de NPO toch intens randstad gericht, echt smerig gewoon.
Ja, dit dus. maar ik vind dat best beschamend. Dat die lui op prime time tv gewoon geen idee hebben waar de dorpen liggen, dat we hier al eeuwen overstromingen hebben, dat we niet voor niets de lage landen heten. En ze vliegen allemaal naar Ib8za en Curaçao, want dat moet. Maar over hun eigen land weten ze niks. Ja we waren slaven drijvers,quote:Op zaterdag 17 juli 2021 01:37 schreef RAVW het volgende:
[..]
haha
Dat heeft niets met de randstad bewoners te maken maar gewoon met de kennis van de topografie
Veel mensen zijn alleen van horen zeggen , maar verder weten ze niets ..
Ik ben heel veel met flightsim bezig en ik weet nu wel bijna alle grote steden inde wereld en zo aan te wijzen en ze
Maar al die kleine dorpen dat is maar zelden dat je die allemaal kunt onthouden
Ik ben een paar jaar geleden nog in Swolgen geweest ... je moet eens zien hoe veel mensen dan vragen waar ligt dat
Of ik ben ga vanmiddag naar Portland ... maar ben vanavond weer thuis ... Staan ze me vaak ook aan te kijken
Ga je met een raket dan
ik vind het ook dat het wel hoort bij je opvoedingquote:Op zaterdag 17 juli 2021 01:43 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ja, dit dus. maar ik vind dat best beschamend. Dat die lui op prime time tv gewoon geen idee hebben waar de dorpen liggen, dat we hier al eeuwen overstromingen hebben, dat we niet voor niets de lage landen heten. En ze vliegen allemaal naar Ib8za en Curaçao, want dat moet. Maar over hun eigen land weten ze niks. Ja we waren slaven drijvers,![]()
Ik vind dat zo bizar.
quote:Op zaterdag 17 juli 2021 01:56 schreef cosmosis het volgende:
RIP alle Limburgers, we leven met jullie mee!
Ik bedoel slaap zacht, droom vroom en morgen om 04:00 AM weer op om vlaaien te bakken uiteraard! Indien nodig met Kaplaarzen aan!quote:Op zaterdag 17 juli 2021 02:05 schreef RAVW het volgende:
[..]RIP aan ALLE Limburgers ?
Dat zou betekenen dat er dus nu geen 1 Limburger meer leeft![]()
he dat mag niet wie moet dan mijn rieste vlaai voor me bakken
quote:Op zaterdag 17 juli 2021 00:28 schreef maan_man het volgende:
1993, 1995, 2021. Jouw stellingname klopt als een zwerende vinger.
en heb je het naar je zin op Fok? Zo te zien wel hé!quote:Op zaterdag 17 juli 2021 01:37 schreef cosmosis het volgende:
Hoeveel kans is er dat Alkmaar geraakt wordt? Hier is ook een kanaal.....
Zo eens. Ik zag zojuist toevallig een verslaggever van de Telegraaf die schijtlollige filmpjes op aan het nemen was. Ging ie naar een ouder echtpaar die na een evacuatie de tranen in de ogen hadden staan: zijn jullie hier op vakantie ? (op lachende toon).quote:Op zaterdag 17 juli 2021 01:26 schreef ootjekatootje het volgende:
Best bijzonder, al die woke bij NPO vanavond die niet eens weten waar Maastricht of Roermond ligt, of Grave of Middelaar of Sevenum. O God het gaat ff niet over Amsterdam BLM, gender dingen of de Corona, wat slecht is de berichtgeving en de kennis van de presentatoren. Op 1 voorop, wat vallen ze massaal door de mand.
Wat is de NPO toch intens randstad gericht, echt smerig gewoon.
Swolgen..... Bertus Aafjesquote:Op zaterdag 17 juli 2021 01:37 schreef RAVW het volgende:
[..]
haha
Dat heeft niets met de randstad bewoners te maken maar gewoon met de kennis van de topografie
Veel mensen zijn alleen van horen zeggen , maar verder weten ze niets ..
Ik ben heel veel met flightsim bezig en ik weet nu wel bijna alle grote steden inde wereld en zo aan te wijzen en ze te vinden
Maar al die kleine dorpen dat is maar zelden dat je die allemaal kunt onthouden
Ik ben een paar jaar geleden nog in Swolgen geweest ... je moet eens zien hoe veel mensen dan vragen waar ligt dat
Of ik ben ga vanmiddag naar Portland ... maar ben vanavond weer thuis ... Staan ze me vaak ook aan te kijken
Ga je met een raket dan........
Serieus? Ik had hem blauw oog gemept. Echt, dit soort rotvolkquote:Op zaterdag 17 juli 2021 06:43 schreef de_boswachter het volgende:
[..]
Zo eens. Ik zag zojuist toevallig een verslaggever van de Telegraaf die schijtlollige filmpjes op aan het nemen was. Ging ie naar een ouder echtpaar die na een evacuatie de tranen in de ogen hadden staan: zijn jullie hier op vakantie ? (op lachende toon).
Dat soort figuren moet dan de landelijke journaille vertegenwoordigen. Zijn alleen begaan met hun sores daar in die tering Randstad.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |