Het hangt er ook van af hoe groot de inhoud van je trommel is, een 9 kg is langzamer dan een 5 kg. Vaak gaan drogers minder presteren doordat de condensator 'verstopt' raakt. Zelfreinigend betekent vaak in de praktijk dat de droogtijd steeds langer wordt en omdat je vaak niet zelf bij die zelfreinigende condensator kan komen is dat doffe ellende.
Het is zeker niet zo dat alle warmtepompdrogers geen vocht afstoten naar hun omgeving, onze vorige was een
Bosch en de lv in de bijkeuken was dramatisch hoog als die stond te drogen.
Nu een
Siemens 9 kg warmtepompdroger waarbij het pluizenfilter 'zelfreinigend' is en je de condensator om de 20 wassen moet schoonmaken wat eenvoudig te doen is. De condensatie is prima, geen 'warme mist' meer als de droger aanstaat. Drogen duurt ca 3 uur, afhankelijk wat er in zit.
Bij Coolblue staat het condensatie % netjes aangegeven, niet elke verkoper doet dat. Ik heb gebruik gemaakt van de droger test van de consumentenbond, daar staat veel informatie in over droogtijden, condensatie e.d..
Staar je niet blind op een korte droogtijd, er zijn veel meer zaken om rekening mee te houden.
Wasmachines gaan ook steeds spaarzamer met energie om en doen er dus ook steeds langer over.
Een machine met een grotere trommel is echt een overweging als je 'voldoende' was hebt. Hier nu een half jaar 9 kg ter vervanging van 8 kg, maakt echt wel verschil. (met mogelijkheid tot minder kg vulling, dan zijn de programma's ook een stuk korter).