SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Afspraak maken kan via www.coronatest.nl , www.coronavaccinatie-afspraak.nl of telefoonnummer 0800-7070.
Helpen?
https://www.extrahandenvoordezorg.nl/
https://www.rodekruis.nl/hulp-in-nederland/ready2help/SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nederland:
• RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu - actuele informatie
• Covid dashboard
• Voor de dagrapporten van ziekenhuisopnames: MedischInfo
• Zie ook BD Dataplan voor allerlei cijfers en statistieken, bv. per veiligheidsregio of gemeente
• Reconstructie NRC: Hoe Nederland de controle verloor
• Reconstructie NRC: Het testbeleid van de minister: te laat, te traag en niet goed doordacht
• Reconstructie Volkskrant: Een jaar in het voetspoor van vijf OMT-leden
• De Groene: Hoe Nederland werd overvallen door het virus
• De Groene: 'We moeten een coronageneraal hebben'
• Coronabeeld: Vaccinatie in beeld
• SignaalWaarde: wekelijkse podcast over coronastatistiek en coronacijfers
Internationaal:
• ECDC European Centre for Disease Prevention and Control
• WHO World Health Organisation
• Overzicht WHO
• Overzicht Worldometers
• Overzicht BNO News
• Spreadsheet met cijfers die user joyvke tot 15apr20 bijhield
• Wikipedia
• Dhr.John Campbell met een dagelijkse update
• Dit doet corona met je, als je pech hebt.
Wetenschap:
• Alle artikelen over Covid zijn gratis te lezen op de financial times
• Wetenschappelijk Covid19 HUB voor publicaties (dus voor wetenschappelijk geinteresseerden)
• Universiteitsindex Leiden
• De wetenschappelijke basis achter het Nederlandse coronabeleid (RIVM)
• Artikelen over effect van maatregelen zoals restaurants, winkels, scholen sluiten etc.:
Nature1,Nature2,JKMS,The Lancet,Science Magazine
• Artikelen over (niet-)medische mondkapjes:
University of Tokyo,PubMed/
Vaccinaties :quote:#Vaccinatie
➡️ Half april: 4 mln 💉
👉 meeste 80+ en mensen met hoog medisch risico
➡️ Begin mei: ruim 5 mln 💉
👉 70+
👉 half mei: 60+
➡️ Begin juni: 11 mln 💉
👉 juni: 50+/40+/30+
👉 juni/juli: 20+
➡️ Begin juli: iedereen die wil een 1e prik, 2/3 geheel gevaccineerd
https://t.co/nFVLkcHMAS
• https://ourworldindata.org/covid-vaccinations
• Hugo de Jonge heeft gezegd dat wij in Nederland 8 januari beginnen met vaccinaties
• Volgorde vaccinaties Nederland (voorlopig?)
• Coronavirus Vaccine Tracker
• Vaccinatie tegen het coronavirus - Rijksoverheid
• Bestelde vacccins door Nederland (wanneer)
• Bestelde vacccins door Nederland (financieel)
• Wetenschappelijk onderzoek van resultaten bij deze vaccins:
Phase 1/2 Study Pfizer, Phase 1/2 Study Pfizer,Phase 2/3 Pfizer
Phase 1 Moderna,Phase 3 Moderna
Phase 1/2 Oxford,Phase 2/3 Oxford
• Hier de protocollen van:
Oxford/AstraZeneca, Pfizer, Moderna en Johnson&Johnson (Janssen).
Oversterfte met als oorzaak griep (2018) en Covid-19 (2020/2021)
Heb ik covid, verkoudheid of griep? (laat je sowieso testen!)SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dagcijfers :
• RIVM deelt alleen weekcijfers op dinsdag, al updaten ze wel hun database elke dag om 15:15
• Op twitter zijn er een aantal mensen gelukkig die grafieken en kaartjes maken van de dagcijfers, ziekenhuiscijfers, mobiliteit, verpleeghuizen etc. hier zijn er een aantal
• Dagelijkse ziekenhuiscijfers
• Thom-Ivar voor dagcijfers en kaartjes elke dag op provincie en gemeente
• Edwin Veldhuizen voor snelle dagcijfers naar gemeente
• 𝓢tephan Okhuijsen de man achter Datagraver, met databases voor coronacijfers
• Corona-patiënten op de Nederlandse IC's lcps
• Stichting NICE: Huidige ziekenhuisopnames(en IC-opnames)
• Uitleg verschillende manieren van tellen van LCPS, RIVM, NICE
• Datagraver, zelf grafieken maken
Gedragsregels in dit topic:
• Dit is een serieus subforum, ONZ is een deur verder
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Speel de bal, niet de persoon.
• Geen termen als muilkorven/deugers/wappies etc.
• WO2 referenties zijn niet grappig
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet teveel off-topic of op sc modus
• Geen "grappige" gifjes, hond2.gif mag van zijn baasje niet buiten de spoiler in de OP
Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
Welnee, na één prik al prima, na twee fantastische resultatenquote:Op donderdag 8 juli 2021 20:22 schreef SilverEyes het volgende:
https://www.rtlnieuws.nl/(...)-lockdown-reisadvies
Hier toch iets minder positief nieuws over de vaccins.Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
UK hebben een aantal specifieke versoepelingen (waaronder het heropenen van nachtclubs) verplaatst naar 19 juli juist vanwege die Delta variant. Hadden wij dus ook beter kunnen doen.quote:Op donderdag 8 juli 2021 19:47 schreef ludovico het volgende:
[..]
Je kan direct afkijken bij de UK, die lopen 2 weken voor, 2 weken lijkt me meer dan voldoende tijd voor "de noodrem" niks aan de hand dus, geen enkele reden om nu al in te grijpen.blablablabla![]()
Het gaat prima in de ziekenhuizen.quote:Op donderdag 8 juli 2021 20:18 schreef bianconeri het volgende:
Als het kabinet niet besluit het nachtleven dicht te gooien met dit soort cijfers dan zetten ze zichzelf nog meer voor schut dan wat ze al hebben gedaan met het wel open gooien van het nachtleven veel en veel te vroeg.
Dat was echt de meest belachelijke beslissing ooit en iedereen met een beetje verstand wist al dat het niet bepaald logisch is om nu al met honderden en soms duizenden schouder aan schouder te gaan staan.
Hoe achterlijk wil je het hebben.
Daardoor zijn we straks allemaal de klos. Niet alleen qua vakanties, maar als het nog weer erger wordt kunnen we niet eens meer even op het terras en naar een restaurant en zijn we gewoon weer terug bij af.
Alleen maar omdat Nederland te dom voor woorden is.
En kom niet aan met onzin dat ziekenhuis nog goed gaat. Dat zegt ook niet alles.Zuiger van het FOK!-OMT![]()
Als de losbandigheid en dus die verdubbelingen beperkt blijven tot de jonge leeftijdsgroepen dan is er alsnog weinig aan de hand. Tot nu toe zijn er in totaal nog maar een paar honderd IC-opnames geweest voor mensen <30, en dat op vele miljoenen besmettingen. Het restant dat nu nog geen antistoffen heeft wordt met de dag kleiner, en wordt sowieso niet allemaal in één keer besmet.quote:Op donderdag 8 juli 2021 20:10 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat we zorgen dat we niet meer iedere twee dagen verdubbelen.I'll give you something to do![]()
Lieve mensen, we moeten niet in paniek raken, blijf heel rustig en nog belangrijker is dat we positief moeten blijven denken. Het is en ook blijft moeilijk met het virusbestrijding, zowel mogelijk ook in andere landen helaas meer besmettingen komen van deltavariant. Niet alleen Nederland, maar ook vele landen kunnen ook code rood krijgen vanwege hoge besmettingsgraad onder jongeren.Humor, serieus en vrolijk!![]()
Nope.quote:Op donderdag 8 juli 2021 20:15 schreef Wantie het volgende:
[..]
Maar als je positief test bij tvt, dan moet je toch naar de GGD?
En mind you: de mensen die zich bij de GGD laten testen hebben of klachten of komen uit het bron en contact onderzoek.I am not omniscient, but I know a lot.
- Goethe, “Faust”![]()
Ik vind het wel interessant om te zien dat de maatregelen dus eigenlijk heel erg goed geholpen hebben om het verspreiden van het virus tegen te gaan.
Dat blijkt maar weer nu we alles los laten.
I am not omniscient, but I know a lot.
- Goethe, “Faust”![]()
Jij denkt serieus dat 40+ al in voldoende mate gevaccineerd is?quote:Op donderdag 8 juli 2021 20:36 schreef galantis het volgende:
[..]
Als de losbandigheid en dus die verdubbelingen beperkt blijven tot de jonge leeftijdsgroepen dan is er alsnog weinig aan de hand. Tot nu toe zijn er in totaal nog maar een paar honderd IC-opnames geweest voor mensen <30, en dat op vele miljoenen besmettingen. Het restant dat nu nog geen antistoffen heeft wordt met de dag kleiner, en wordt sowieso niet allemaal in één keer besmet.I am not omniscient, but I know a lot.
- Goethe, “Faust”![]()
Of komen uit het buitenland of gaan naar het buitenland.quote:Op donderdag 8 juli 2021 20:37 schreef capricia het volgende:
[..]
Nope.
En mind you: de mensen die zich bij de GGD laten testen hebben of klachten of komen uit het bron en contact onderzoek.zie email 27 oktober![]()
Welke maatregelen precies?quote:Op donderdag 8 juli 2021 20:39 schreef capricia het volgende:
Ik vind het wel interessant om te zien dat de maatregelen dus eigenlijk heel erg goed geholpen hebben om het verspreiden van het virus tegen te gaan.
Dat blijkt maar weer nu we alles los laten.´ Just remember, there's a thin line between being a hero and being a memory´![]()
Jaaa,, we laten alle maatregelen vallen bij een virus dat zich veel sneller verspreidtquote:Op donderdag 8 juli 2021 20:39 schreef capricia het volgende:
Ik vind het wel interessant om te zien dat de maatregelen dus eigenlijk heel erg goed geholpen hebben om het verspreiden van het virus tegen te gaan.
Dat blijkt maar weer nu we alles los laten.![]()
Wat kan er fout gaan?Het is pas echt crisis als het bier op is.![]()
Dat is niet zo relevant wanneer de R voor 40+ laag blijft, maw wanneer het een golf is onder jongeren, waar het totnogtoe op lijkt. En zoals ik al stelde: 'als de verdubbelingen beperkt blijven tot de jonge leeftijdsgroepen'.quote:Op donderdag 8 juli 2021 20:41 schreef capricia het volgende:
[..]
Jij denkt serieus dat 40+ al in voldoende mate gevaccineerd is?I'll give you something to do![]()
Of zijn na TvT positief toch naar de GGD gegaan.quote:Op donderdag 8 juli 2021 20:37 schreef capricia het volgende:
[..]
Nope.
En mind you: de mensen die zich bij de GGD laten testen hebben of klachten of komen uit het bron en contact onderzoek.
Of gaan op reis.
Of komen terug van een reis.Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
Misschien hebben we wel drie prikken nodig.quote:Op donderdag 8 juli 2021 20:33 schreef Molo het volgende:
[..]
Welnee, na één prik al prima, na twee fantastische resultaten
Isn't it ironic, don't you think
Het had een stuk slechter kunnen zijn.
Be kind, you'll never know what a person is going through deep inside.
Epidemics are not just biological problems. They’re social and political problems too.![]()
Blijf liever negatief als je het niet erg vind.quote:Op donderdag 8 juli 2021 20:36 schreef Ven1972 het volgende:
Lieve mensen, we moeten niet in paniek raken, blijf heel rustig en nog belangrijker is dat we positief moeten blijven denken. Het is en ook blijft moeilijk met het virusbestrijding, zowel mogelijk ook in andere landen helaas meer besmettingen komen van deltavariant. Niet alleen Nederland, maar ook vele landen kunnen ook code rood krijgen vanwege hoge besmettingsgraad onder jongeren.blablablabla![]()
Niks.quote:Op donderdag 8 juli 2021 20:43 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Jaaa,, we laten alle maatregelen vallen bij een virus dat zich veel sneller verspreidt![]()
Wat kan er fout gaan?
Ouderen en kwetsbaren zijn als het goed is beschermd.Zuiger van het FOK!-OMT![]()
Moet je zelf weten, maar ik denk wel heel anders over.quote:Op donderdag 8 juli 2021 20:46 schreef Elan het volgende:
[..]
Blijf liever negatief als je het niet erg vind.Humor, serieus en vrolijk!![]()
Val ik met 38 nog onder jong?quote:Op donderdag 8 juli 2021 20:44 schreef galantis het volgende:
[..]
Dat is niet zo relevant wanneer de R voor 40+ laag blijft, maw wanneer het een golf is onder jongeren, waar het totnogtoe op lijkt. En zoals ik al stelde: 'als de verdubbelingen beperkt blijven tot de jonge leeftijdsgroepen'.![]()
![]()
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
Testen voor je vakantie gaat niet via de GGD.quote:Op donderdag 8 juli 2021 20:42 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Of komen uit het buitenland of gaan naar het buitenland.Dat gaat namelijk via een testlocatie van Testenvoorjereis.nlquote:Online geen GGD-testlocaties
In het online afsprakenportaal staan geen GGD-testlocaties voor reizen.
https://www.rijksoverheid(...)uli-en-augustus-2021I am not omniscient, but I know a lot.
- Goethe, “Faust”![]()
Ja misschien ook wel zesquote:Op donderdag 8 juli 2021 20:45 schreef jcdragon het volgende:
[..]
Misschien hebben we wel drie prikken nodig.
Misschien slaat er volgend jaar wel een meteoriet in
Hoe kom je hierbij en welke fundering is ervoor?Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
De jongere mensen zijn nu aan de beurt om gevaccineerd te worden, zo blikt nu dat mensen die geboren zijn in 2002 nu aan de beurt zijn om vaccinatie te krijgen.Humor, serieus en vrolijk!![]()
Dat zijn er 7.000.000 he?quote:Op donderdag 8 juli 2021 20:46 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Niks.
Ouderen en kwetsbaren zijn als het goed is beschermd.Het is pas echt crisis als het bier op is.![]()
Gaat óók via de GGD, zie uitleg Van Dissel twee dagen terugquote:Op donderdag 8 juli 2021 20:47 schreef capricia het volgende:
[..]
Testen voor je vakantie gaat niet via de GGD.
[..]
Dat gaat namelijk via een testlocatie van Testenvoorjereis.nl
https://www.rijksoverheid(...)uli-en-augustus-2021
En bij terugkomst sowieso via de GGDOh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
Ook via de GGD hoor, kijk maar naar Hollands Midden als voorbeeld: https://www.ggdhm.nl/nieu(...)is-testen-bij-de-ggdquote:Op donderdag 8 juli 2021 20:47 schreef capricia het volgende:
[..]
Testen voor je vakantie gaat niet via de GGD.
[..]
Dat gaat namelijk via een testlocatie van Testenvoorjereis.nl
https://www.rijksoverheid(...)uli-en-augustus-2021
Er zijn meerdere GGD's die dit doen. Niet allemaal, maar ook daar.
Forum Opties Forumhop: Hop naar: