abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_199965242
Ik heb in mijn klushuis op twee plekken rolluiken zitten. Ze zaten met gewoon snoer en een stekker eraan in het stopcontact. Nu ik alle elektra opnieuw aan het aanleggen ben wil ik deze rolluiken het liefst onzichtbaar van stroom voorzien.
Is er een toegestane manier om een kabel met flexibele draad ergens vast aan te sluiten in een lasdoos/centraaldoos? Of moet ik dan de rolluiken demonteren en er bijvoorbeeld ymvk-kabel opzetten? Bij één van de rolluiken lukt me dat wel, die zit aan een dakterras. Het andere rolluik zit in een dakkapel en dan moet ik er een hoogwerker voor regelen.
Dank voor de adviezen alvast!
pi_199971003
Sleuvenfrees, flexpijp, afsmeren. Draad met adereindhulsjes achter de wcd aansluiten.
Echte elektriciëns gebruiken geen jokari.
  Moderator zondag 20 juni 2021 @ 10:33:00 #3
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_199972129
Neem aan dat je nog ergens een schakelaar hebt zitten voor het rolluik ? Of schakel je dat met een afstandsbediening ofzo ?

Zou zelf de bestaande kabel naar de dichtstbijzijnde wandcontactdoos leiden en daar aansluiten met van die Wago klemmen met van die oranje hendeltjes die geschikt zijn om harde koperdraad en flexibele geleiders aan elkaar te kunnen verbinden. :)

https://www.elektramat.nl(...)zqXTt4BoCJ7AQAvD_BwE
pi_199990973
Dag Vonkenboer, dat klinkt als een makkelijke oplossing. Maar is dat ook helemaal fris volgens regelgeving?
  Moderator maandag 21 juni 2021 @ 17:25:38 #5
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_199992751
quote:
0s.gif Op maandag 21 juni 2021 15:33 schreef barto78 het volgende:
Dag Vonkenboer, dat klinkt als een makkelijke oplossing. Maar is dat ook helemaal fris volgens regelgeving?
Dit is normaal gesproken wel de optie die het meest gebruikt word; dan word het snoer (in buis in de muur gelegd!) tot aan de drie standen schakelaar naast het betreffende raam. Daar wordt het snoer dan aan de schakelaar en de rest van de elektrotechnische installatie gekoppeld.
pi_200012231
De bekabeling voor mijn rolluiken is allemaal ingefreesd in de muur naar de dichtstbijzijnde wandcontact dozen. Daar heb ik deze gekoppeld aan de gewone stopkontakten.

De bediening gaat draadloos dus enkel stroomvoorziening is nodig.
  zaterdag 26 juni 2021 @ 04:20:31 #7
277627 Seven.
We are Borg.
pi_200067211
En als je slim bent, kies je een slimme Somfy knop. Kost wat maar dan heb je opties om de rolluiken ook dicht te doen via een app op je telefoon als je op je werk zit en je ineens beseft dat het 30 graden wordt.
Resistance is futile.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')