SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dagcijfers :
• RIVM deelt alleen weekcijfers op dinsdag, al updaten ze wel hun database elke dag om 15:15
• Op twitter zijn er een aantal mensen gelukkig die grafieken en kaartjes maken van de dagcijfers, ziekenhuiscijfers, mobiliteit, verpleeghuizen etc. hier zijn er een aantal
• Thom-Ivar voor dagcijfers en kaartjes elke dag op provincie en gemeente
• Yorick Bleijenberg voor ziekenhuiscijfers, verpleeghuiscijfers, mobiliteitsplaatjes, nivel peildata, verdeling naar leeftijd etc.
• Edwin Veldhuizen voor snelle dagcijfers naar gemeente
• Marino van Zelst voor de snelste landelijke cijfers elke dag en wetenschappelijke duiding
• 𝓢tephan Okhuijsen de man achter Datagraver, met databases voor coronacijfers
• Corona-patiënten op de Nederlandse IC's lcps
• Stichting NICE: Huidige ziekenhuisopnames(en IC-opnames)
• Uitleg verschillende manieren van tellen van LCPS, RIVM, NICE
• Datagraver, zelf grafieken maken
Gedragsregels in dit topic:
• Dit is een serieus subforum, ONZ is een deur verder
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Speel de bal, niet de persoon.
• Geen termen als muilkorven/deugers/wappies etc.
• WO2 referenties zijn niet grappig
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet teveel off-topic of op sc modus
• Geen "grappige" gifjes
Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.quote:Rode Kruis Hulplijn open vanwege persconferentie kabinet
De Rode Kruis Hulplijn (070-4455888) is vanavond tussen 19.00 uur en 21.00 uur bereikbaar voor mensen die moeite hebben met de vrijwel zekere verlenging van de lockdown en de avondklok. "Mensen willen misschien hun vragen of verhaal kwijt, over hun zorgen praten of vragen stellen over hun specifieke (quarantaine-)situatie", schrijft het Rode Kruis in een persbericht.OxygeneFRL-vrijdag 8 mei 2020 @ 08:52:59: Ik had een pleuris hekel aan je maar nu ik weet dat je tegen een vuurwerkverbod ben, hou ik van je.
			
			
			
			Op zich leuk maar als het moet plaats maken voor dit:quote:Op donderdag 25 maart 2021 14:52 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Zolang ze zoiets dan weer afschaffen als de meerderheid gevaccineerd is. Vanaf het moment dat de risico groepen en kwetsbaren gevaccineerd zijn moet je het land gewoon weer openen imo, zonder dat je je elke dag moet laten testen om te mogen leven. Want daar komt het op neer.
Dan wordt ik daar nou niet heel veel blijer van. Prima als je dat wil inzetten op bepaalde plekken, maar serieus, terrassen? Fitnesshallen?quote:Bioscopen, fitnessstudio's en de terrassen van restaurants mogen weer open voor mensen met een negatieve test.
			
			
			
			Dat is al het geval, ik zou het voor ziekenhuizen moeten opzoeken maar de behandelduur op de IC is al vele malen korter, daarnaast word er steeds meer gekeken of iemand thuis kan uitzieken met dokters assistentie en eventueel wat extra zuurstof. Ik zie het echt heel positief in als je kijkt naar de UK, we komen binnen enkele weken op het punt waarbij je een hele sterke daling zag daar. Daarnaast hebben we natuurlijk ook het betere weer mee de komende tijd.quote:Op donderdag 25 maart 2021 14:55 schreef zalkc het volgende:
[..]
Het blijft complex, als de populatie die in het ziekenhuis komt steeds jonger gaat worden in de loop van het vaccineren is het ook de vraag of de behandelduur misschien ook gaat dalen, jonger is vaak eerder genezen.
			
			
			
			
			
			
			
			Eens hoor.quote:Op donderdag 25 maart 2021 14:57 schreef galantis het volgende:
[..]
Op zich leuk maar als het moet plaats maken voor dit:
[..]
Dan wordt ik daar nou niet heel veel blijer van. Prima als je dat wil inzetten op bepaalde plekken, maar serieus, terrassen? Fitnesshallen?
			
			
			
			Een testbewijs dat je zelf mag betalen om bij Gods gratie maximaal een uurtje het terras op te mogen met 1 andere persoon zeker. O ja wel afstand houden tot andere bezoekers en mondmasker op als je naar de pisbak gaat.quote:Op donderdag 25 maart 2021 14:57 schreef galantis het volgende:
[..]
Op zich leuk maar als het moet plaats maken voor dit:
[..]
Dan wordt ik daar nou niet heel veel blijer van. Prima als je dat wil inzetten op bepaalde plekken, maar serieus, terrassen? Fitnesshallen?
			
			
			
			Het was ook nooit de bedoeling, de bedoeling was om de druk in de ziekenhuizen weg te halen, en de plannen van Risiconiveaus, paspoorten en sneltesten waren puur bedoeld om de opening van de samenleving te versnellen, het is nooit de inzet geweest om de ziekte uit te bannen, daarnaast is het ook onzin omdat het slechts een schijnveiligheid bied.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:01 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Eens hoor.
Ik zou het alleen begrijpen voor grootschalige evenementen of wellicht voor internationale vliegreizen naar buiten de EU/risicogebieden. Elke keer zo'n test voordat je uit eten mag, of even wat mag halen in de winkel zou voor mij echt flink overdreven zijn. Is ook geen doen joh.
			
			
			
			Hier hebben we tijd gehad om afgestompt te raken en he-le-maal klaar ermee te zijn...quote:Op donderdag 25 maart 2021 14:43 schreef Mexicanobakker het volgende: [..] In Brazilië vraagt men om maatregelen. Zal wel een reden hebben he?
			
			
			
			Die verkorting was toch door betere behandelmethoden? Ik doel echt op de verkorting door een jongere populatie. Ik weet namelijk echt niet wat vaccinatie doet met de gemiddelde behandelduur als alleen het oudste deel is gevaccineerd in een populatie. Hoewel ouder en kwetsbaarder, is de kans op overlijden ook groter, dat laatste verkort cynisch genoeg weer de behandeltijd.quote:Op donderdag 25 maart 2021 14:58 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat is al het geval, ik zou het voor ziekenhuizen moeten opzoeken maar de behandelduur op de IC is al vele malen korter, daarnaast word er steeds meer gekeken of iemand thuis kan uitzieken met dokters assistentie en eventueel wat extra zuurstof. Ik zie het echt heel positief in als je kijkt naar de UK, we komen binnen enkele weken op het punt waarbij je een hele sterke daling zag daar. Daarnaast hebben we natuurlijk ook het betere weer mee de komende tijd.
			
			
			
			Tsja, dat was linksom of rechtsom wel gebeurd. Als het code zwart is ben je er ook snel klaar mee hoor.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:04 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Hier hebben we tijd gehad om afgestompt te raken en he-le-maal klaar ermee te zijn...
			
			
			
			
			
			
			
			Omdat ze dat volgens de regels niet hoeven. Het boeit politici te weinig dat ze nu een verhoogd risico lopen op besmetting. Het gaat ze erom dat ze zich aan de regels houden.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:08 schreef TLC het volgende:
Waarom moeten Rutte, Wilders en de andere niet in quarantaine nu ook Ollegren het coronavirus heeft ?
Oftewel ; waarom gelden die regels wel voor het gewone volk maar niet voor de politici in Den Haag ?
			
			
			
			
			
			
			
			Zonder vaccinatie was de behandeling op de IC al een stuk beter: https://www.skipr.nl/nieu(...)-dan-in-eerste-golf/quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:06 schreef zalkc het volgende:
[..]
Die verkorting was toch door betere behandelmethoden? Ik doel echt op de verkorting door een jongere populatie. Ik weet namelijk echt niet wat vaccinatie doet met de gemiddelde behandelduur als alleen het oudste deel is gevaccineerd in een populatie. Hoewel ouder en kwetsbaarder, is de kans op overlijden ook groter, dat laatste verkort cynisch genoeg weer de behandeltijd.
			
			
			
			Van?quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:12 schreef Jor_Dii het volgende:
Alles boven de 7000 is slecht voor het groeipercentage.
			
			
			
			Uhm, dat zijn helemaal geen regels.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:08 schreef TLC het volgende:
Waarom moeten Rutte, Wilders en de andere niet in quarantaine nu ook Ollegren het coronavirus heeft ?
Oftewel ; waarom gelden die regels wel voor het gewone volk maar niet voor de politici in Den Haag ?
			
			
			
			RIPquote:Op donderdag 25 maart 2021 15:15 schreef Benny het volgende:
7.702 nieuwe positieve testen
249 nieuwe ziekenhuisopnames
34 nieuwe IC-opnames
26 nieuwe overlijdens
			
			
			
			
			
			
			
			Groeipercentage dus weer naar ~ 20% gestegenquote:Op donderdag 25 maart 2021 15:15 schreef Benny het volgende:
7.702 nieuwe positieve testen
249 nieuwe ziekenhuisopnames
34 nieuwe IC-opnames
26 nieuwe overlijdens
			
			
			
			IC stabiel, Ziekenhuizen nauwelijks stijging, we spreken dan over de laatste 3 weken.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:16 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Groeipercentage dus weer naar ~ 20% gestegen
			
			
			
			Niet bepaald zeg:quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:17 schreef raptorix het volgende:
[..]
IC stabiel, Ziekenhuizen nauwelijks stijging, we spreken dan over de laatste 3 weken.
			
			
			
			Het gaat niet zo lekker. Nogal een open deur, ik weet het. Het blijft maar omhoog gaan. Maar hoe zit het met de opnames?quote:
			
			
			
			When will the hurting stop.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:18 schreef aartstyle het volgende:
[..]
Lekker hoor. Er komt geen einde aan.
			
			
			
			Ik had gehoopt dat golf 2 meer een Tower of Sauron zou zijn, zeker met het voorjaar voor de deur, maar daar lijkt het toch niet op helaas.quote:
			
			
			
			4 maart - 1923 (1384 + 539)quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:17 schreef raptorix het volgende:
[..]
IC stabiel, Ziekenhuizen nauwelijks stijging, we spreken dan over de laatste 3 weken.
			
			
			
			Je moet naar de IC kijken, ziekenhuis is niet zo heel erg, daarnaast wat ik net zei, als de ligduur het zelfde is, loopt dat straks in zelde tempo er weer uit.quote:
			
			
			
			quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:19 schreef Celestien het volgende:
[..]
Het gaat niet zo lekker. Nogal een open deur, ik weet het. Het blijft maar omhoog gaan. Maar hoe zit het met de opnames?
			
			
			
			
			
			
			
			Weekgemiddelde: 230quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:19 schreef Celestien het volgende:
[..]
Het gaat niet zo lekker. Nogal een open deur, ik weet het. Het blijft maar omhoog gaan. Maar hoe zit het met de opnames?
			
			
			
			Ook nog geen memes nodig.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:16 schreef dick_laurent het volgende:
Nog steeds geen 8K .... valt me mee
			
			
			
			100K?quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:20 schreef Lenny_Leonard het volgende:
De voorspelling van 100k besmettingen per dag komt akelig dichtbij zo.
			
			
			
			Waarom?quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:13 schreef Scrummie het volgende:
Waar is @:noordzijde eigenlijk gebleven?
			
			
			
			Je weet ook dat er veel mensen met zuurstofpomp naar huis worden gestuurd om de bedden in de ziekenhuizen vrij te houden?quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:20 schreef raptorix het volgende:
[..]
Je moet naar de IC kijken, ziekenhuis is niet zo heel erg, daarnaast wat ik net zei, als de ligduur het zelfde is, loopt dat straks in zelde tempo er weer uit.
			
			
			
			Snel je schuilkelder inquote:Op donderdag 25 maart 2021 15:20 schreef LTVDK het volgende:
[..]
4 maart - 1923 (1384 + 539)
25 maart - 2192 (1573 + 619)
Zou dat toch wel een stijging willen noemen.
			
			
			
			Een aangezien we een weersverbetering krijgen die maar tijdelijk is en met de paasdagen (zoals het er nu naar uitziet) gewoon weer licht winterse taferelen krijgen ga ik nog maar snel een keer naar de kapper.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:20 schreef Momo het volgende:
[..]
Ik had gehoopt dat golf 2 meer een Tower of Sauron zou zijn, zeker met het voorjaar voor de deur, maar daar lijkt het toch niet op helaas.
			
			
			
			Wat was de voorspelling van JaapGod ook alweer een aantal maanden terug? Dacht dit soort aantallen.quote:
			
			
			
			Goh je zou toch bijna denken dat je moet gaan nadenken om groepsimmuniteit in je model te verwerken.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:20 schreef Lenny_Leonard het volgende:
De voorspelling van 100k besmettingen per dag komt akelig dichtbij zo.
			
			
			
			Minder dan een maand geleden (27-2) zat de ziekenhuisbezetting op 1291. Nu 1573. Dat is een stijging van 22%.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:17 schreef raptorix het volgende:
[..]
IC stabiel, Ziekenhuizen nauwelijks stijging, we spreken dan over de laatste 3 weken.
			
			
			
			Speel de bal.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:21 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Ik mis je "Prima cijfers" dagelijks zo rond 15:15.
			
			
			
			Doe er maar lekker luchtig over iedere keer..quote:
			
			
			
			Huh? Als de ligtijd gelijk blijft is de bezetting evenredig met het aantal opnames. Bvb: ligtijd=10 dagen, 200 opnames per dag: dan is de gemiddelde bezetting 2000. Als het aantal opnames stijgt tot 400 per dag, dan stijgt de bezetting tot 4000.quote:Op donderdag 25 maart 2021 14:49 schreef raptorix het volgende:
Er word trouwens iets belangrijks vergeten bij de analisten, het feit dat ziekenhuizen stijgen klinkt heel eng, echter zolang de ligtijd in de ziekenhuizen gelijk blijft blijf je qua bezetting op de langere duur stabiel, je wilt alleen niet tegen het maximum aan zitten, zie het als een drukke supermarkt, als er 120 man in de supermarkt zijn, en er blijven er 40 per uur inlopen, maar ook 40 uit, dan blijf je op 160 en stijgt de bezetting niet.
			
			
			
			Je weet dat er veel mensen thuis gewoon kunnen uitzieken met een zuurstofpomp omdat een behandeling in een ziekenhuis niet noodzakelijk is?quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:21 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Je weet ook dat er veel mensen met zuurstofpomp naar huis worden gestuurd om de bedden in de ziekenhuizen vrij te houden?
			
			
			
			Dat is echt bullshit. Prima dat je je zorgen maakt, maar ga nou ook niet doen alsof ze ze massaal bezig zijn met de cijfers kunstmatig laag houden of dat soort onzin.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:21 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Je weet ook dat er veel mensen met zuurstofpomp naar huis worden gestuurd om de bedden in de ziekenhuizen vrij te houden?
			
			
			
			1000 man op de IC morgenquote:Op donderdag 25 maart 2021 15:22 schreef Lenny_Leonard het volgende:
[..]
Wat was de voorspelling van JaapGod ook alweer een aantal maanden terug? Dacht dit soort aantallen.
			
			
			
			Hoeveel het er zijn weet ik niet. Maar het gebeurt nu wel veel meer dan een paar maanden geleden.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:23 schreef OProg het volgende:
[..]
Dat is echt bullshit. Prima dat je je zorgen maakt, maar ga nou ook niet doen alsof ze ze massaal bezig zijn met de cijfers kunstmatig laag houden of dat soort onzin.
			
			
			
			quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:22 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Minder dan een maand geleden (27-2) zat de ziekenhuisbezetting op 1291. Nu 1573. Dat is een stijging van 22%.
En ja, het is een beetje selectief cijfers met elkaar vergelijken, maar echt stabiel vind ik het nog niet lijken.
			
			
			
			Wees blij dat dat niet uitgekomen is, maar doe niet of er niks aan de hand is in de ziekenhuizen. Personeel loopt nog altijd op hun tenen doordat velen ziek thuis zitten (fysiek of mentaal).quote:
			
			
			
			Alleen maar prima dat dat nu meer tot de mogelijkheden behoort blijkbaarquote:Op donderdag 25 maart 2021 15:24 schreef aartstyle het volgende:
[..]
Hoeveel het er zijn weet ik niet. Maar het gebeurt nu wel veel meer dan een paar maanden geleden.
			
			
			
			Vanaf 27-2 een stijging van 19,5%. Zie verder ook mijn andere post hierboven.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:20 schreef raptorix het volgende:
[..]
Je moet naar de IC kijken, ziekenhuis is niet zo heel erg, daarnaast wat ik net zei, als de ligduur het zelfde is, loopt dat straks in zelde tempo er weer uit.
			
			
			
			Gokje? honderden? duizenden? tienduizenden?quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:24 schreef aartstyle het volgende:
[..]
Hoeveel het er zijn weet ik niet. Maar het gebeurt nu wel veel meer dan een paar maanden geleden.
			
			
			
			Stel je voor dat er ook nog ouden van dagen met griep op de IC's zouden liggen. Dan was het leed niet te overzien.quote:
			
			
			
			Wanneer stop je met deze act? Groei is bijna 20% ten opzichte van twee weken geleden.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:17 schreef raptorix het volgende:
[..]
IC stabiel, Ziekenhuizen nauwelijks stijging, we spreken dan over de laatste 3 weken.
			
			
			
			Dat gaat niet om de cijfers kunstmatig laag houden, maar geeft juist aan dat er naast de opnames in ziekenhuizen ook nog heel wat mensen thuis (moeten) revalideren.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:23 schreef OProg het volgende:
[..]
Dat is echt bullshit. Prima dat je je zorgen maakt, maar ga nou ook niet doen alsof ze ze massaal bezig zijn met de cijfers kunstmatig laag houden of dat soort onzin.
			
			
			
			Die volgen meestal iets later op de middag.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:23 schreef aartstyle het volgende:
Kan de vaccinatie cijfers niet vinden. Hoeveel hebben we er deze week/vandaag al geprikt?
			
			
			
			Tja, wat moet je anders? Als ik naar mezelf kijk > ik werk al een JAAR thuis. Ik zie zo goed als geen vrienden/familie. Ik ga alleen naar buiten voor simpele shit als een wandeling of een stukje rijden met de auto in het weekend oid.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:22 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Doe er maar lekker luchtig over iedere keer..
			
			
			
			Geen idee, maar ik zat erbij vandaag.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:23 schreef aartstyle het volgende:
Kan de vaccinatie cijfers niet vinden. Hoeveel hebben we er deze week/vandaag al geprikt?
			
			
			
			Het is de afgelopen dagen wel vaak donkerrood daar in Zeeland (Reimerswaal?)quote:
			
			
			
			Ik gaf net het voorbeeld van een drukke winkel, als je een AH hebt met 100 man binnen, en er komen er 40 per uur bij, en men blijft net zo lang winkelen, dan blijft het gewoon 140. Komen er 80 bij, maar gaan er 80 uit, dan blijft het ook dat gelijk, dan is het wel voller in de winkel, maar zo lang je niet tegen je piek aankomt maakt het niet zoveel uit.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:23 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Huh? Als de ligtijd gelijk blijft is de bezetting evenredig met het aantal opnames. Bvb: ligtijd=10 dagen, 200 opnames per dag: dan is de gemiddelde bezetting 2000. Als het aantal opnames stijgt tot 400 per dag, dan stijgt de bezetting tot 4000.
			
			
			
			Ze riepen het aan het begin van het jaar al vanuit de huisartsen. Het zijn mensen die een opname hebben gehad en dus ook gewoon in die cijfers hebben gezeten. Maar zo eerder naar huis kunnen om te herstellen is. Het gevolg voor de cijfers zal qua uitloop maar van korte duur zijn als het voor een redelijk stabiele groep is.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:24 schreef aartstyle het volgende:
[..]
Hoeveel het er zijn weet ik niet. Maar het gebeurt nu wel veel meer dan een paar maanden geleden.
			
			
			
			Dat is wat anders dan zeggen dat het allemaal wel meevalt met die groei.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:26 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Tja, wat moet je anders? Als ik naar mezelf kijk > ik werk al een JAAR thuis. Ik zie zo goed als geen vrienden/familie. Ik ga alleen naar buiten voor simpele shit als een wandeling of een stukje rijden met de auto in het weekend oid.
What more can I do? Ik heb er werkelijk verder nul invloed op. Dus nee, ik ga me idd niet nog meer druk maken want dat is letterlijk verspilde energie.
			
			
			
			Dat weet ik, maar ik bekijk niet alles zo zwart, en al helemaal niet het mislukte RIVM model.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:25 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Wees blij dat dat niet uitgekomen is, maar doe niet of er niks aan de hand is in de ziekenhuizen. Personeel loopt nog altijd op hun tenen doordat velen ziek thuis zitten (fysiek of mentaal).
			
			
			
			Vakantie al geboekt?quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:26 schreef Lenny_Leonard het volgende:
[..]
Geen idee, maar ik zat erbij vandaag.
			
			
			
			Kijk gewoon naar de grafiek vanaf het begin, en vraag je dan af: Zie ik daar nu nog in 1 keer een piek des doods komen? Ik niet.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:25 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Vanaf 27-2 een stijging van 19,5%. Zie verder ook mijn andere post hierboven.
			
			
			
			quote:Access Denied
You don't have permission to access "http://coronadashboard.rijksoverheid.nl/landelijk/vaccinaties" on this server.
			
			
			
			Dat zijn mensen die veelal eerst op zijn genomen en zo eerder naar huis kunnen waardoor het vooral de ligduur voor een groep verkort. Dus dat revalideren moest toch al.quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:25 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Dat gaat niet om de cijfers kunstmatig laag houden, maar geeft juist aan dat er naast de opnames in ziekenhuizen ook nog heel wat mensen thuis (moeten) revalideren.
			
			
			
			
			
			
			
			Kroegen open voor jou!quote:Op donderdag 25 maart 2021 15:26 schreef Lenny_Leonard het volgende:
[..]
Geen idee, maar ik zat erbij vandaag.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |