Eh whut. Bron?quote:Op woensdag 10 februari 2021 20:29 schreef Mr.Ping het volgende:
Ja, je mag het uitpakken en uitproberen. (dit kan niet met een dichte doos)
Ze moeten het volledige bedrag weer naar je overmaken.
https://www.consuwijzer.n(...)er-heb-ik-bedenktijdquote:
quote:Tijdens de bedenktijd mag u de verpakking openmaken. En u mag het product uitproberen of passen, net als in een normale winkel. Maar u mag niet meer doen dan nodig is om het product te kunnen beoordelen. U mag bijvoorbeeld een broek passen. Maar u mag de broek niet dagen lang dragen en weer terugsturen. Deed u dit toch? En werd het product daardoor minder waard? Dan mag de verkoper de prijs verminderen. Hij moet dit wel eerst tegen u zeggen.
Mag ik de verpakking stukmaken?
Het is de bedoeling dat u de verpakking zo veel mogelijk heel laat. En als u het product terugstuurt, moet u het weer netjes inpakken. Maakt u de verpakking stuk? En was de verpakking makkelijk te openen, zonder het stuk te maken? Dan kan het redelijk zijn dat de verkoper u kosten in rekening brengt.
De verpakking is verzegeld
U mag een verzegelde verpakking niet openmaken. Doet u dit toch? Dan zit u aan de koop vast. Voorbeelden zijn:
producten die niet meer schoon zijn als u ze uitprobeert, zoals ondergoed of een scheerapparaat
producten die gevaarlijk kunnen zijn zoals pillen
cd’s, dvd’s, usb-sticks met software
Mag ik downloaden of streamen?
Ook digitale inhoud zoals een app, e-book, game, film of muziek mag u uitproberen tijdens de bedenktijd. Dat betekent dat u het product 14 dagen lang kunt downloaden of online afspelen (streamen).
De verkoper mag wel met u afspreken dat u de bedenktijd verliest na downloaden of streamen. Dit moet hij volgens de regels doen:
vóór de koop krijgt u de vraag krijgt of u ermee akkoord gaat dat u aan de koop vastzit
na de koop krijgt u een bevestiging dat u aan de koop vastzit
Krijgt u geen vraag of bevestiging? Of krijgt u dit te laat? Dan hebt u wél bedenktijd. Ook als u de digitale inhoud al hebt afgespeeld of gedownload.
Artikel 6:230o BW.quote:
Wait what?quote:Op woensdag 10 februari 2021 20:43 schreef damsco het volgende:
Anders kun je altijd het bedrag storneren
Daar over gesproken, zouden ketens als action zich realiseren dat die aankopen via hun click en collect site een koop op afstand zijn?quote:
Dat is onzin hoor. Ik heb bij de mediamarkt gewerkt heel lang geleden, achter de servicebalie. Ik heb training gehad in die wetgeving.quote:Op woensdag 10 februari 2021 20:29 schreef Mr.Ping het volgende:
Ja, je mag het uitpakken en uitproberen. (dit kan niet met een dichte doos)
Ze moeten het volledige bedrag weer naar je overmaken.
😂😂😂😂 Je kan het proberen met een 1 euro aanschaf hahaquote:Op vrijdag 12 februari 2021 03:21 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Daar over gesproken, zouden ketens als action zich realiseren dat die aankopen via hun click en collect site een koop op afstand zijn?
Volgens mij werken ze daar sluw omheen door het als een reservering te behandelen. Zo wordt het ook uitdrukkelijk genoemd.quote:Op vrijdag 12 februari 2021 03:21 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Daar over gesproken, zouden ketens als action zich realiseren dat die aankopen via hun click en collect site een koop op afstand zijn?
Is dit nu een lopende grap, want ik zie dit vaker voorbij komen.quote:Op woensdag 10 februari 2021 20:43 schreef damsco het volgende:
Anders kun je altijd het bedrag storneren
Ja, al vrij oude grap. De user die erom bekend stond, zie ik al een tijd niet meer.quote:Op vrijdag 12 februari 2021 08:44 schreef Herkauwer het volgende:
[..]
Is dit nu een lopende grap, want ik zie dit vaker voorbij komen.
Storneren kan alleen bij machtigingen en niet eens bij alle soorten machtiging. De kans dat TS de laptop heeft gekocht op basis van een machtiging is zeer klein.
Dat geldt niet voor laptops. Zou een mooie boel worden, gaat iedereen gewoon zijn dozen verzegelen om om het herroepingsrecht heen te werkenquote:Op vrijdag 12 februari 2021 08:56 schreef boegschroef het volgende:
Een laptop doos is meestal verzegeld, in dat geval is de MM niet verplicht deze terug te nemen.
Die verzegeling op laptops is geldig vanwege de windows licentie. Dit valt onder het 'te registreren software' (dit was tenminste 10 jaar geleden zo toen ik nog laptops verkocht.)quote:Op vrijdag 12 februari 2021 09:06 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Dat geldt niet voor laptops. Zou een mooie boel worden, gaat iedereen gewoon zijn dozen verzegelen om om het herroepingsrecht heen te werken
Ah, daar had ik nog niet bij stilgestaan.quote:Op vrijdag 12 februari 2021 09:13 schreef boegschroef het volgende:
[..]
Die verzegeling op laptops is geldig vanwege de windows licentie. Dit valt onder het 'te registreren software' (dit was tenminste 10 jaar geleden zo toen ik nog laptops verkocht.)
quote:Op vrijdag 12 februari 2021 09:13 schreef boegschroef het volgende:
[..]
Die verzegeling op laptops is geldig vanwege de windows licentie. Dit valt onder het 'te registreren software' (dit was tenminste 10 jaar geleden zo toen ik nog laptops verkocht.)
De ACM ( Consuwijzer) noemt een laptop anders expliciet als zaak die je binnen 14 dagen terug kunt sturen:quote:Op vrijdag 12 februari 2021 09:15 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Ah, daar had ik nog niet bij stilgestaan.
Daar heb je zeker een goed punt en dat zou ook een uitzondering op het herroepingsrecht zijn inderdaad
Hoezo is die verzegeling niet relevant? Als er programmatuur op staat en hij is verzegeld dan is dat hartstikke relevantquote:Op vrijdag 12 februari 2021 11:49 schreef Peter het volgende:
[..]
[..]
De ACM ( Consuwijzer) noemt een laptop anders expliciet als zaak die je binnen 14 dagen terug kunt sturen:
"Voorbeeld: U koopt online een laptop deze wordt 1 juni bij u thuis afgeleverd. Bedenktijd: tot en met 15 juni."
https://www.consuwijzer.n(...)er-heb-ik-bedenktijd kopje 'wanneer eindigt mijn bedenktijd'.
Die verzegeling is niet relevant.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |