Ah een kenner. By all means leg mij de intrinsieke waarde eens uit van de bitcoin.quote:Op zaterdag 20 februari 2021 11:54 schreef TornadoDK het volgende:
Als je bitcoin gaat vergelijken met een fysieke game winkel die alleen omhoog is gegaan door een hype tsja...
Blijf vooral denken dat GME weer omhoog schiet hoor het is alleen behoorlijk naïef
Dat zoek je zelf maar op, genoeg informatie beschikbaar online.quote:Op zaterdag 20 februari 2021 12:00 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Ah een kenner. By all means leg mij de intrinsieke waarde eens uit van de bitcoin.
Zolang je GameStop promoot mag je het nooit over waarde hebben.quote:Op zaterdag 20 februari 2021 12:00 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Ah een kenner. By all means leg mij de intrinsieke waarde eens uit van de bitcoin.
Is er niet, net zo min als goud. Het is vanwege haar eigenschappen echter wel een meer dan prima "store of value" voor wie Weimar toestanden vreest als gevolg van het ECB beleid.quote:Op zaterdag 20 februari 2021 12:00 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Ah een kenner. By all means leg mij de intrinsieke waarde eens uit van de bitcoin.
Sure sure. Een lege huls dusquote:Op zaterdag 20 februari 2021 12:04 schreef TornadoDK het volgende:
[..]
Dat zoek je zelf maar op, genoeg informatie beschikbaar online.
Goud, in vergelijking, heeft wel degelijk intrinsieke waarde. Zo heeft het productiewaarde. Is fysiek. Je kan het vastpakken en bewerken tot sieraden. Goud heeft zeer specifieke eigenschappen als metaal (roest niet, geleid goed, zacht) en is schaars. Het is vooralsnog ook niet na te maken. Dat heeft de bitcoin allemaal niet. De echte waarde is de blockchaintechniek maar zoals we weten is dat niet 'van' de bitcoin ofzo. Dat kun je ook zonder bitcoin toepassen, bijvoorbeeld met een alternatief als Dogecoin.quote:Op zaterdag 20 februari 2021 14:14 schreef Tlaloc het volgende:
[..]
Is er niet, net zo min als goud. Het is vanwege haar eigenschappen echter wel een meer dan prima "store of value" voor wie Weimar toestanden vreest als gevolg van het ECB beleid.
Oke ik heb het genoteerdquote:Op zaterdag 20 februari 2021 12:05 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Zolang je GameStop promoot mag je het nooit over waarde hebben.
@aTypisch zie deze gastquote:Op zaterdag 20 februari 2021 15:06 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Goud, in vergelijking, heeft wel degelijk intrinsieke waarde. Zo heeft het productiewaarde. Is fysiek. Je kan het vastpakken en bewerken tot sieraden. Goud heeft zeer specifieke eigenschappen en is schaars. Het is vooralsnog ook niet na te maken. Dat heeft de bitcoin allemaal niet. De echte waarde is de blockchaintechniek maar zoals we weten is dat niet 'van' de bitcoin ofzo. Dat kun je ook zonder bitcoin toepassen.
Ah je hebt nu anderen nodig om je 'argumenten' kracht bij te kunnen zetten? Sterk hoorquote:Op zaterdag 20 februari 2021 15:08 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
@:atypisch zie deze gast
Voor 400 dollar per stuk aandelen van een gamewinkel kopen want ondergewaardeerd en dan dit
Weet @aTypisch ook al dat een post op FOK! de waarde van GameStop omhoog of omlaag kan gooien?quote:Op zaterdag 20 februari 2021 15:08 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
@:atypisch zie deze gast
Voor 400 dollar per stuk aandelen van een gamewinkel kopen want ondergewaardeerd en dan dit
huiswerk voor jequote:Op zaterdag 20 februari 2021 15:06 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Goud, in vergelijking, heeft wel degelijk intrinsieke waarde. Zo heeft het productiewaarde. Is fysiek. Je kan het vastpakken en bewerken tot sieraden. Goud heeft zeer specifieke eigenschappen als metaal (roest niet, geleid goed, zacht) en is schaars. Het is vooralsnog ook niet na te maken. Dat heeft de bitcoin allemaal niet. De echte waarde is de blockchaintechniek maar zoals we weten is dat niet 'van' de bitcoin ofzo. Dat kun je ook zonder bitcoin toepassen, bijvoorbeeld met een alternatief als Dogecoin.
Bitcoin en goud verschillen niet zoveel, als "gebruiks product" is het vrij waardeloos, dan kun je roepen: Je kunt er sieraden van maken, maar dan kun je net zo goed koper dragen, want het verschil zie je niet.quote:Op zaterdag 20 februari 2021 17:27 schreef LXIV het volgende:
Wat mij betreft zijn BTC en GME equally worthless. Goud heeft natuurlijk wel waarde, maar geen rendement (op lange termijn). Het enige voordeel van fysiek goud is dat je het belastingvrij ergens neer kunt leggen en tenminste de inflatie er niet aan knabbelt. Al het andere met goud is speculatie.
Op de beurs zijn nog genoeg koopjes (rentevoet in ogenschouw). Denk aan RD, ABN, UNI en Ahold. Saai en degelijk, maar wel met een intrinsieke waarde.
Goud heeft enkele voordelen ten opzichte van Bitcoin, echter ook nadelen, Bitcoins hoef je niet in een grote kluis te stoppen, sterker nog je hoeft slechts 12 woorden uit je hoofd te leren om te zorgen dat je er altijd weer bij kan.quote:Op zaterdag 20 februari 2021 15:06 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Goud, in vergelijking, heeft wel degelijk intrinsieke waarde. Zo heeft het productiewaarde. Is fysiek. Je kan het vastpakken en bewerken tot sieraden. Goud heeft zeer specifieke eigenschappen als metaal (roest niet, geleid goed, zacht) en is schaars. Het is vooralsnog ook niet na te maken. Dat heeft de bitcoin allemaal niet. De echte waarde is de blockchaintechniek maar zoals we weten is dat niet 'van' de bitcoin ofzo. Dat kun je ook zonder bitcoin toepassen, bijvoorbeeld met een alternatief als Dogecoin.
Beleggingsgoud is btw vrij. https://www.belastingdien(...)_voor_beleggingsgoudquote:Op zondag 21 februari 2021 11:08 schreef raptorix het volgende:
[..]
Goud heeft enkele voordelen ten opzichte van Bitcoin, echter ook nadelen, Bitcoins hoef je niet in een grote kluis te stoppen, sterker nog je hoeft slechts 12 woorden uit je hoofd te leren om te zorgen dat je er altijd weer bij kan.
Daarnaast is Bitcoin veel makkelijker transfereerbaar. Een ander groot voordeel is dat Bitcoin op een eenvoudige manier te auditen is, immers als ik als bedrijf zeg: Ik bezit 10 bitcoins, dan is dat gewoon publiek traceerbaar.
Een ander nadeel aan goud is dat de hoeveelheid zeer beperkt is en het praktisch alleen verhandelbaar is in wat grotere hoeveelheden, zelfs het verkopen van een munt zal je al procenten verlies opleveren.
In Nederland heb je bovendien ook nog het nadeel dat je over de aankoop van goud BTW moet betalen, en ligt er een wet op de plank waarbij de overheid je goud kan vorderen.
Qua intrensieke waarde zou ik Bitcoin ook eerder vergelijken met een kunstwerk of een handgeschreven boek, welliswaar kun je voor een paar tientjes je eigen kunst maken, maar toch heeft het niet dezelfde waardequote:Op zondag 21 februari 2021 11:32 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Beleggingsgoud is btw vrij. https://www.belastingdien(...)_voor_beleggingsgoud
Voor de rest zijn er inderdaad ook nadelen van goud tov bitcoin. Neem alleen de opslag. Goud kost bv al snel meer ruimte.
Mijn pleidooi was dan ook niet gericht om een favoriet aan te wijzen. Ik vergeleek enkel de intrinsieke waarde tussen goud en btc. En goud heeft die waarde, met name als schaars metaal met hele specifieke eigenschappen. Een bitcoin heeft geen of nauwelijks instrinsieke waarde.
En langs de lat van intrinsieke waarde heeft ook GME meer in huis dan btc. Namelijk vastgoed. En inventaris. Daarmee zeg ik niet dat het een topaandeel is maar wel dat de waarde van enorm veel beleggingsproducten gebaseerd is op niet rationele gronden, zoals een mening.
Goud veel ruimte? In totaal hebben we als mensheid nu het volume van 3 olympische zwembaden aan goud uit de grond gehaald. In elke logistieke doos die in NL de laatste jaren verrezen is past al veel meer volume.quote:Op zondag 21 februari 2021 11:32 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Beleggingsgoud is btw vrij. https://www.belastingdien(...)_voor_beleggingsgoud
Voor de rest zijn er inderdaad ook nadelen van goud tov bitcoin. Neem alleen de opslag. Goud kost bv al snel meer ruimte.
Je kunt je pass phrase gewoon opschrijven, het zijn 12 engelse woordenquote:Op zondag 21 februari 2021 11:36 schreef WammesWaggel het volgende:
Als je nabestaanden een klompje goud vinden kunnen zij er wat mee, een USB stokje waarvan zij niet weten dat er een bitcoin op staat en/of wat het wachtwoord is..
In vergelijking met BTCquote:Op zondag 21 februari 2021 11:42 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Goud veel ruimte? In totaal hebben we als mensheid nu het volume van 3 olympische zwembaden aan goud uit de grond gehaald. In elke logistieke doos die in NL de laatste jaren verrezen is past al veel meer volume.
Daarmee zeggen we denk ik hetzelfde. De waarde van heel veel zaken bestaat uit de waarde die men er in het algemeen aan toekent. Niet wat de waarde rationeel gezien zou zijn. Zoals de waarde van het papier en de inkt of de verf, wat de instrinsieke waarde zou vertegenwoordigen in het kunstwerk voorbeeldquote:Op zondag 21 februari 2021 11:41 schreef raptorix het volgende:
[..]
Qua intrensieke waarde zou ik Bitcoin ook eerder vergelijken met een kunstwerk of een handgeschreven boek, welliswaar kun je voor een paar tientjes je eigen kunst maken, maar toch heeft het niet dezelfde waarde
Voor btc moet een bijbehorende ook ruimte rovende en constant energie verbruikende infrastructuur in stand worden gehouden anders werkt je code op je USB stickje niet. Goud heb je en verdwijnt niet omdat de infrastructuur kan falen.quote:Op zondag 21 februari 2021 11:47 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
In vergelijking met BTC
Exact. Goud heeft natuurlijk ook nog wat fysieke waarde voor toepassingen in industrie en sierraden.quote:Op zaterdag 20 februari 2021 14:14 schreef Tlaloc het volgende:
[..]
Is er niet, net zo min als goud. Het is vanwege haar eigenschappen echter wel een meer dan prima "store of value" voor wie Weimar toestanden vreest als gevolg van het ECB beleid.
Echt geen flauw idee, maar vermakelijk is het welquote:Op woensdag 24 februari 2021 21:49 schreef LXIV het volgende:
Bizar maar waarom? Dit is geen ruis, of het is 4 sigma. Hebben ze een spel verkocht?
Het is superquote:Op woensdag 24 februari 2021 21:52 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Echt geen flauw idee, maar vermakelijk is het wel
Wel lullig voor de mensen die er nu zonder verlies uit wilden springen en nu niet kunnen verkopen..quote:Op woensdag 24 februari 2021 21:57 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Op dit soort momenten kan alles idd. Nog steeds stil en markt sluit over 3 minuten
Verder alweer voorspellingen dat het naar 420 dollar zal schieten.quote:Short positions published again. Increase and not decrease.
quote:Op woensdag 24 februari 2021 22:29 schreef Quyxz_ het volgende:
Op Reddit wordt deze oorzaak geopperd:
[..]
Verder alweer voorspellingen dat het naar 420 dollar zal schieten.
Die heeft gister verkochtquote:Op woensdag 24 februari 2021 22:49 schreef tjoptjop het volgende:
![]()
![]()
![]()
Gaat het dan tóch gebeuren![]()
@:Sirdanilot
Heb ook mijn average van 235 naar 93 weten te brengen. Geen verkeerde beslissing geweest tot nu toe.quote:Op donderdag 25 februari 2021 10:46 schreef MacorgaZ het volgende:
Toch leuk dat ik nog wat heb gekocht maandag op $45. M'n average entry bijna gehalveerden met die after-hours prijzen zat ik al in de winst, bizar.
Ik was anders van plan het te holden tot een faillissement of wat dan ook, maar wie weet kan ik er nog flink wat winst uit halen ook![]()
Retard apes
Lekker, ik had 239 average. Zelfs nog een klein winstje gepakt met kopen op 240 en verkopen op 265 waarna het helemaal instortte.quote:Op donderdag 25 februari 2021 11:40 schreef Refragmental het volgende:
[..]
Heb ook mijn average van 235 naar 93 weten te brengen. Geen verkeerde beslissing geweest tot nu toe.
Het is net als met bitcoin. Diegenen die hier in handelen hebben nooit gehoord van Future Cash Flow of de rentevoet en het interesseert ze ook helemaal niet. Gewoon massaal erop, de effort in publiciteit steken en vooral aan elkaar tegen steeds hogere bedragen verkopen. Op tijd weg om in de volgende dip proberen bij te kopen.quote:Op donderdag 25 februari 2021 15:30 schreef tjoptjop het volgende:
We zijn weer begonnen![]()
rond de 160-165 nu
edit:lol kwam net ff een bulk van 2 miljoen aandelen, koers gelijk naar 135en handel stilgelegd
BTC heb ik nooit echt begrepen (lijkt me waardeloze valuta als het zo volatiel is) dus daar kan ik weinig over zeggen. Maar laten we dit van GME nu ook weer niet overdrijven, is echt een minuscuul fonds in vergelijking met de gehele markt. Daarnaast is het ophitsen nu ook weer niet iets nieuws.quote:Op donderdag 25 februari 2021 15:44 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het is net als met bitcoin. Diegenen die hier in handelen hebben nooit gehoord van Future Cash Flow of de rentevoet en het interesseert ze ook helemaal niet. Gewoon massaal erop, de effort in publiciteit steken en vooral aan elkaar tegen steeds hogere bedragen verkopen. Op tijd weg om in de volgende dip proberen bij te kopen.
In zulke volatiliteit en koersgeweld doet de onderliggende waarde (in het geval van BTC niets en in het geval van GME een zeer matig draaiende winkelketen met games) er helemaal niet toe.
Is dit dan het beleggen van de toekomst? Ik kijk daar heel simpel tegenaan en denk, er gaat altijd meer geld in dan dat er uit kan komen. Maar het lijkt alsof ik al langer (in het geval van BTC) gewoon geen gelijk ga krijgen.
Het is klein, maar wel heel vaak over de kop gegaan en maximale publiciteit gehad.quote:Op donderdag 25 februari 2021 15:55 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
BTC heb ik nooit echt begrepen (lijkt me waardeloze valuta als het zo volatiel is) dus daar kan ik weinig over zeggen. Maar laten we dit van GME nu ook weer niet overdrijven, is echt een minuscuul fonds in vergelijking met de gehele markt. Daarnaast is het ophitsen nu ook weer niet iets nieuws.
En compleet losstaand van onderliggende waarde. Niemand boeit de businesscase van Gamestop wat, opzich vind ik het ook wel grappig omdat het de absurdheid ook wel aangeeft.quote:Op donderdag 25 februari 2021 15:56 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het is klein, maar wel heel vaak over de kop gegaan en maximale publiciteit gehad.
Of een paar jongens die iets gezamelijk ondernemen.quote:Op donderdag 25 februari 2021 15:57 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
En compleet losstaand van onderliggende waarde. Niemand boeit de businesscase van Gamestop wat, opzich vind ik het ook wel grappig omdat het de absurdheid ook wel aangeeft.
Overigens kan ik dat van gisteravond nog steeds niet echt plaatsen. Dat kwam naar mijn idee echt compleet uit het niets. Wat grote jongen op de achtergrond die een plannetje uitvoeren?
Ja zoiets. Die hebben gezien hoe willig de 'redditors' erop duiken. Dus op het laatste moment van trading ff een flinke rush veroorzaken door aandelen heen en weer aan elkaar te verkopen. In de avond de hype z'n werk laten doen en in de ochtend al dat verse redditgeld opzuigenquote:Op donderdag 25 februari 2021 15:59 schreef LXIV het volgende:
[..]
Of een paar jongens die iets gezamelijk ondernemen.
Natuurlijk niet.quote:Op woensdag 24 februari 2021 22:57 schreef Mortaxx het volgende:
Gaat het dan tóch gebeuren
@:Sirdanilot
Die heeft gister verkocht
Lol, ongekende buitenkans om je verlies te beperken en je pakt hem bewust nietquote:Op donderdag 25 februari 2021 16:53 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Ik had net kunnen verkopen voor 200 euro per aandeel en dan was mijn verlies beperkt gebleven. Maar ik kan dat dus niet doen vanwege mijn eergevoel.
Mwoah, als je je geld al afgeschreven hebt vind ik het niet zo spannend klinken eerlijk gezegd. Heeft niks met domheid te maken.quote:Op donderdag 25 februari 2021 17:34 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Lol, ongekende buitenkans om je verlies te beperken en je pakt hem bewust nietDa's geen eergevoel hoor, gewoon pure domheid.
Dan zul je nooit een goede trader worden.quote:Op donderdag 25 februari 2021 16:53 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Natuurlijk niet.
Ik ging er al vanuit dat ik het geld gewoon kwijt was, vanwege mijn eergevoel kan ik geen stocks verkopen op verlies.
Dus ik verkoop niet totdat ik quitte sta.
Ik had net kunnen verkopen voor 200 euro per aandeel en dan was mijn verlies beperkt gebleven. Maar ik kan dat dus niet doen vanwege mijn eergevoel.
Als je je geld al afgeschreven hebt, is het ¤200,- * x gratis geld!quote:Op donderdag 25 februari 2021 18:04 schreef Marsenal het volgende:
[..]
Mwoah, als je je geld al afgeschreven hebt vind ik het niet zo spannend klinken eerlijk gezegd. Heeft niks met domheid te maken.
Daar houd ik niet van, gratis geldquote:Op donderdag 25 februari 2021 18:13 schreef Quyxz_ het volgende:
[..]
Als je je geld al afgeschreven hebt, is het ¤200,- * x gratis geld!
Dat middelen wat ze voorschrijven is echt een beginnersstrategie waarmee verliezen steeds verder oplopen.quote:Op vrijdag 26 februari 2021 09:55 schreef Heph844 het volgende:
Net even door Wallstreetbets geschoold, toch wel hilarisch hoe ze daar elkaar op zitten te jutten hoor
[ afbeelding ]
Het wordt allemaal met de nodige ironie opgeschreven, dus denk dat het voor de meesten gewoon een leuk spelletje is. Maar zoals altijd zullen er ook slachtoffers zijn die meegetrokken worden in het enthousiasme en hun hele spaarrekening er in gooien.quote:Op vrijdag 26 februari 2021 12:48 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat middelen wat ze voorschrijven is echt een beginnersstrategie waarmee verliezen steeds verder oplopen.
Niet voor niets noemen ze zichzelf retards.quote:Op vrijdag 26 februari 2021 12:48 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat middelen wat ze voorschrijven is echt een beginnersstrategie waarmee verliezen steeds verder oplopen.
Dat is nog te vroeg om te zeggen lijkt mij. Laten we dit eerst mog eens een jaar of 15 aankijken.quote:Op donderdag 25 februari 2021 15:44 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het is net als met bitcoin. Diegenen die hier in handelen hebben nooit gehoord van Future Cash Flow of de rentevoet en het interesseert ze ook helemaal niet. Gewoon massaal erop, de effort in publiciteit steken en vooral aan elkaar tegen steeds hogere bedragen verkopen. Op tijd weg om in de volgende dip proberen bij te kopen.
In zulke volatiliteit en koersgeweld doet de onderliggende waarde (in het geval van BTC niets en in het geval van GME een zeer matig draaiende winkelketen met games) er helemaal niet toe.
Is dit dan het beleggen van de toekomst? Ik kijk daar heel simpel tegenaan en denk, er gaat altijd meer geld in dan dat er uit kan komen. Maar het lijkt alsof ik al langer (in het geval van BTC) gewoon geen gelijk ga krijgen.
Perfect bedrijf om massaal te shorten dusquote:Op vrijdag 26 februari 2021 18:06 schreef raptorix het volgende:
Ik vind dat mensen die een aandeel kopen verplicht zouden moeten worden om eerst het financieel jaarverslag te lezen, voor Gamestop koste het mij ongeveer 10 minuten, en dan zou je weten dat dit bedrijf er ongeveer nog slechter voor staat als Free Record Shop in 2003. Dit bedrijf is puur gebouwd op stenen, digitaal komt er nauwelijks iets bij, ik durf zelfs gerust te stelllen dat dit bedrijf binnen 3 jaar faillliet is.
KEIHARD, maar ik ga eerst even een foto van een ijsje op Twitter posten.quote:Op vrijdag 26 februari 2021 18:14 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Perfect bedrijf om massaal te shorten dus
Denk je nou echt dat ik geld had gestopt in gamestop, een verlieslijdend bedrijf met een businessmodel uit het Pleistoceen, als ik een 'goede trader' was?quote:Op donderdag 25 februari 2021 18:09 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dan zul je nooit een goede trader worden.
Klopt. Alhoewel het fenomeen van speculatie op een bepaalde asset zonder enige relatie met de onderliggende waarde al heel oud is. En ook heel ervaren handelaren, die precies weten hoe dit al vaker fout gegaan is, kunnen er nog kei-hard nat op gaan .Bijvoorbeeld omdat de stijging de meest fantastische scenario’s weet te overstijgen. Zilver, tulpenbollen, VW, UPC etc etc etc.quote:Op vrijdag 26 februari 2021 17:04 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Dat is nog te vroeg om te zeggen lijkt mij. Laten we dit eerst mog eens een jaar of 15 aankijken.
Voor de rest eens met wat je zegt. Het is een heel andere houding waar de gevestigde orde geen raad mee weet.
Voor een paar honderd euro is het natuurlijk gewoon fun. Maar er zijn mensen die hun halve jaarsalars inzettenlquote:Op vrijdag 26 februari 2021 19:21 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Denk je nou echt dat ik geld had gestopt in gamestop, een verlieslijdend bedrijf met een businessmodel uit het Pleistoceen, als ik een 'goede trader' was?
Ik zie het meer als 100 euro inzetten op rood in het casino.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |