Wij testen niet onder dwang en geven geen vaccinatie onder dwang.quote:Op woensdag 13 januari 2021 09:49 schreef Magica het volgende:
[..]
Dat is nog maar de vraag
Kan me eigenlijk niet voorstellen
Hoe gaat het bij jullie als de wettelijk vertegenwoordiger wil dat er getest en gevaccineerd wordt en de (wilsonbekwame) cliënt niet wil? Hoe zit het dan ook alweer met de wzd?quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:14 schreef MevrouwPuff het volgende:
[..]
Wij testen niet onder dwang en geven geen vaccinatie onder dwang.
Verzet patiënt gaat voor wens wettelijk vertegenwoordiger. Niet schaden is dan het hoogste goed. Kan wel maken dat iemand bv langer in quarantaine moet bij klachten.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:20 schreef AgnesGru het volgende:
[..]
Hoe gaat het bij jullie als de wettelijk vertegenwoordiger wil dat er getest en gevaccineerd wordt en de (wilsonbekwame) cliënt niet wil? Hoe zit het dan ook alweer met de wzd?
Vooral dat stukje in je laatste alinea ben ik benieuwd naar. Gaat de organisatie er nu anders mee om omdat het een pandemie betreft?quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:48 schreef Molo het volgende:
[..]
Dat betekent het zeker niet hoogstwaarschijnlijk
Wel handig om dit in je team/organisatie te bespreken trouwens
Want in principe is het nu technisch gezien en ethisch gezien niet anders dan met de griepvaccinatie of pneumokokkenvaccinatie, alleen komt het explicieter naar voren en is de impact heftiger vanwege de pandemie
Nee precies. Waren bij ons ook meerdere mensen die testen weigerdenquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:14 schreef MevrouwPuff het volgende:
[..]
Wij testen niet onder dwang en geven geen vaccinatie onder dwang.
Thanks! Helder. En mocht het zo zijn dat de cliënt wel wil maar de wettelijk vertegenwoordiger geen toestemming geeft? Vind dat altijd interessante casussen. Zelf geen ervaring mee, cliënten en wettelijk vertegenwoordigers liggen bij mij eigenlijk altijd wel op één lijn.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:34 schreef MevrouwPuff het volgende:
[..]
Verzet patiënt gaat voor wens wettelijk vertegenwoordiger. Niet schaden is dan het hoogste goed. Kan wel maken dat iemand bv langer in quarantaine moet bij klachten.
Snap je frustratie heel goed maar ik vind dat de schuld met name ligt bij de overheid en de werkgever. Bij ons kreeg iedere medewerker een brief met het verzoek (eigenlijk het bevel) om zsm een afspraak te maken. Dus wat doe je dan als brave medewerker.... Later in de week kregen we nog een memo dat mensen absoluut niet hun afspraak moeten gaan intrekken om plaats te maken voor een ander. Ik vind het min dat nu zorgmedewerkers tegen elkaar worden uitgespeeld.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:32 schreef Document1 het volgende:
Te bizar voor woorden dat ze op dit moment nog niets kunnen zeggen over de andere zorg wanneer die eindelijk aan de beurt zijn. Bedankt secretaresse van de directeur en medewerker in de catering.
Het verhaal was dat wij 8/1 zouden beginnen met vaccineren ondertussen komt er geen antwoord meer op de vraag wanneer wel dan.
Echt heel erg bedankt Miep van de administratie.
Pfoe, dat maak ik weleens mee als het gaat om wel niet naar het ziekenhuis insturen voor onderzoek. Hierin leg ik vaak toch wat meer gewicht in wat ik zelf denk dat de beste optie is, meestal komen we er dan wel uit.quote:Op woensdag 13 januari 2021 12:09 schreef AgnesGru het volgende:
[..]
Thanks! Helder. En mocht het zo zijn dat de cliënt wel wil maar de wettelijk vertegenwoordiger geen toestemming geeft? Vind dat altijd interessante casussen. Zelf geen ervaring mee, cliënten en wettelijk vertegenwoordigers liggen bij mij eigenlijk altijd wel op één lijn.
Je legt een verband wat er niet isquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:32 schreef Document1 het volgende:
Te bizar voor woorden dat ze op dit moment nog niets kunnen zeggen over de andere zorg wanneer die eindelijk aan de beurt zijn. Bedankt secretaresse van de directeur en medewerker in de catering.
Het verhaal was dat wij 8/1 zouden beginnen met vaccineren ondertussen komt er geen antwoord meer op de vraag wanneer wel dan.
Echt heel erg bedankt Miep van de administratie.
Het verhaal is anders wel dat Miep vaccinatie heeft gekregen die eigenlijk niet voor Miep bedoeld was.quote:
Als dat zo is, is dat niet netjes en kwalijk, maar dan heeft het alsnog nul effect op het starten bij jouw werk qua vaccinerenquote:Op woensdag 13 januari 2021 15:55 schreef Document1 het volgende:
[..]
Het verhaal is anders wel dat Miep vaccinatie heeft gekregen die eigenlijk niet voor Miep bedoeld was.
Jij volgt duidelijk het nieuws niet.quote:Op woensdag 13 januari 2021 17:55 schreef Molo het volgende:
[..]
Als dat zo is, is dat niet netjes en kwalijk, maar dan heeft het alsnog nul effect op het starten bij jouw werk qua vaccineren
Prettige toon wel.quote:Op woensdag 13 januari 2021 18:07 schreef Document1 het volgende:
[..]
Jij volgt duidelijk het nieuws niet.
Ik heb beide documenten als pdf in mijn email gekregenquote:Op vrijdag 22 januari 2021 16:37 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Hoe is bij jullie de verspreiding van de werkgevers verklaring geregeld?
Hier gaat dat nu via AFAS maar door de vele aanvragen is het systeem vastgelopen.
Downloadbaar document hier. Collega heeft ook een aantal exemplaren uitgeprint (waar je zelf je gegevens op invult) en op kantoor gelegd.quote:Op vrijdag 22 januari 2021 16:37 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Hoe is bij jullie de verspreiding van de werkgevers verklaring geregeld?
Hier gaat dat nu via AFAS maar door de vele aanvragen is het systeem vastgelopen.
Mailtje gehad met pdf bestandjes.quote:Op vrijdag 22 januari 2021 16:37 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Hoe is bij jullie de verspreiding van de werkgevers verklaring geregeld?
Hier gaat dat nu via AFAS maar door de vele aanvragen is het systeem vastgelopen.
Videobellen opzetten?quote:Op zondag 24 januari 2021 07:14 schreef AgnesGru het volgende:
Hoe gaan ze bij jullie om met vertrekkende collega’s (die door ziekte tijdje niet hebben kunnen werken), waarbij het voor cliënten belangrijk is om op een persoonlijke manier afscheid te nemen?
Binnen de huidige maatregelen uiteraard.
Ik kreeg hem gister via de post!quote:Op vrijdag 22 januari 2021 16:37 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Hoe is bij jullie de verspreiding van de werkgevers verklaring geregeld?
Hier gaat dat nu via AFAS maar door de vele aanvragen is het systeem vastgelopen.
Goede vraag, bij ons zijn er nu twee collega’s die door zo’n situatie plots ineens weg waren. Dat is ook als collega’s gek. Ze stonden niet zo dichtbij dat persoonlijk afscheid van cliënten nodig was eigenlijk denk ik (paramedici)quote:Op zondag 24 januari 2021 07:14 schreef AgnesGru het volgende:
Hoe gaan ze bij jullie om met vertrekkende collega’s (die door ziekte tijdje niet hebben kunnen werken), waarbij het voor cliënten belangrijk is om op een persoonlijke manier afscheid te nemen?
Binnen de huidige maatregelen uiteraard.
Dat zou voor de collega’s een goede optie zijn inderdaad, maar gaat hier om de cliënten.quote:
Lijkt me ook gek inderdaad! Gaat inderdaad om iemand die dichtbij cliënten heeft gestaan en waarbij videobellen niet over gaat komen.quote:Op zondag 24 januari 2021 08:38 schreef MevrouwPuff het volgende:
Vrijdag kreeg ik de werkgeversverklaring in de mail in pdf, uit naam van de bestuurder.
[..]
Goede vraag, bij ons zijn er nu twee collega’s die door zo’n situatie plots ineens weg waren. Dat is ook als collega’s gek. Ze stonden niet zo dichtbij dat persoonlijk afscheid van cliënten nodig was eigenlijk denk ik (paramedici)
Videobellen zal niet bij iedere cliënt aankomen gok ik?
Ik ook afgelopen zaterdagquote:Op zondag 24 januari 2021 07:55 schreef aapieannie het volgende:
[..]
Ik kreeg hem gister via de post!
hier heeft intramuraal personeel een brief gekrregen, extramuraal (waaronder ik) nog niet. Organisatie geeft aan niet te willen voordringen zoals op het nieuws wel gebeurde en wacht op een go vanuit de overheid voor extramuraal personeelquote:Op maandag 25 januari 2021 13:36 schreef Cat-astrophe het volgende:
Ik belde vandaag voor mijn vaccinatie (brief al weken binnen, maar ik mocht niet eerder ivm recente COVID besmetting). Vaccins op, ik sta nu op de wachtlijst![]()
Ik werk extramuraal, heb nog niks gehoord van intramurale vaccinaties in onze organisatie.
Ik begin mij hier kwaad om te maken merk ik. Vooral als je dan weer een huilende leraar ziet zeuren op tv dat ze echt wel vaccins moeten hebben hoor want bla bla bla. We zullen wel als laatste aan de beurt zijn terwijl wij juist de hele dag geen afstand kunnen houden.quote:Op donderdag 28 januari 2021 07:27 schreef Irri-tante het volgende:
Bij ons nog steeds geen uitnodiging voor vaccinatie (gehandicaptenzorg). Er zijn geen vaccins beschikbaar. Ondanks de toezegging dat na de verpleeghuizen de gehandicaptenzorg gevaccineerd zou worden, horen we nu niets meer.
Alle brieven staan klaar om verstuurd te worden, maar zonder vaccins houdt het op.
Inmiddels worden cliënten wel gevaccineerd, maar dat is een druppel op een gloeiende plaat. Meeste cliënen vallen onder een groep die pas verderop in de tijdlijn gepland staat.
En dan wordt er op tv verteld dat er meer vaccins beschikbaar zijn omdat de 2de dosis later gezet gaan worden, maar deze gaan niet naar de medewerkers van de zorg maar naar ouderen. Kijk ik gun iedereen zijn vaccinatie, maar geef ons dan duidelijkheid. Leuk dat Oxford vaccin, maar dat is nog niet goedgekeurd. Alleen cliënten met behandeling zijn gevaccineerd (al zij willen en de animo is wisselend). Met eigen huisarts en thuiswonend zijn nauwelijks tot niet gevaccineerd. Dit zorgt ook voor onduidelijkheid.quote:Op donderdag 28 januari 2021 12:29 schreef Document1 het volgende:
[..]
Ik begin mij hier kwaad om te maken merk ik. Vooral als je dan weer een huilende leraar ziet zeuren op tv dat ze echt wel vaccins moeten hebben hoor want bla bla bla. We zullen wel als laatste aan de beurt zijn terwijl wij juist de hele dag geen afstand kunnen houden.
Volgens mij haal je 2 merken door elkaar. Astra zeneca heeft juist een veel hoger resultaat dan ze verwachtten. De 60% is van Kamssem, een Leids bedrijf, maar deze soort hoeft slechts 1x toegediend te worden en is dus veel goedkoperquote:Op vrijdag 29 januari 2021 17:08 schreef Irri-tante het volgende:
Astra Zenica goedgekeurd, maar biedt maar bescherming van 60%.😳 En daar wil je dan de onder andere de zorgmedewerkers vaccineren. Ik zou graag een vaccinatie willen (ook vanwege eigen gezondheid), maar dan wel eentje die beter beschermd.
Het is betaald artikel, maar hier hebben ze het echt over AstraZenica.quote:Op vrijdag 29 januari 2021 18:02 schreef scrub_nurse het volgende:
https://www.ad.nl/binnenl(...)g-verwacht~ace93967/
Nee niet veranderd, het is 'verbeterd' door de schermen tussen bureaus die tegen elkaar aan staan.quote:Op zaterdag 30 januari 2021 12:13 schreef Molo het volgende:
Is dat recentelijk veranderd bij jullie Blues?
Klinkt wel alsof dat vermijdbare contactmomenten zijn, das niet prettig om zo te ervaren
Klinkt wel als lekker out of the box denken zeg...quote:Op zaterdag 30 januari 2021 12:20 schreef Blues het volgende:
[..]
Nee niet veranderd, het is 'verbeterd' door de schermen tussen bureaus die tegen elkaar aan staan.
We zitten met 2 blokken van 4 en 1 blok van 2 bureaus.
Aangrenzend, onze balie (andere 2 spec. zitten aan de overkant van de gang met een balie, dus die lopen veel heen en weer)
We hebben ook veel 'aanloop' bovenop de mensen die in het secr. werken van artsen/artsass/overige medewerkers. Dus we hebben nu een groot bord op de deur hangen met max 2 'bezoekers'![]()
Het kán ook niet anders, zo werken, maar het blijft gewoon lastig qua afstand houden.
Tuurlijk kan dat veel beter.quote:Op zaterdag 30 januari 2021 12:24 schreef Molo het volgende:
[..]
Klinkt wel als lekker out of the box denken zeg...
Moet toch met bewustwording en wat creatief denken over werkomgeving en werkprocessen echt wel nog beter kunnen dan dit lijkt me?
Waarom voelt dat zo?quote:Op zaterdag 6 februari 2021 13:33 schreef Ferdii het volgende:
Gister te horen gekregen dat wij komende week een uitnodiging krijgen voor het Astra zeneca vaccin (als zorgpersoneel in de wijkzorg)
Voelt toch een beetje als tweederangs keuze
Omdat de beeldvorming toch het gevoel geeft dat het astra zeneca vaccin mindere werking heeft tov Pfizer vaccin. Daarnaast heb ik enkele collega's die om en nabij de 65 zitten. Wat ga je daarmee doen?quote:
Az is ook met boosterquote:Op zaterdag 6 februari 2021 16:39 schreef Blues het volgende:
W.s. omdat Pfizer met zijn 2x inenten als 1e keuze voelt?
Kijk je dan naar het getal van het percentage of check je ook wat dat inhoudelijk betekent?quote:Op zaterdag 6 februari 2021 16:40 schreef Ferdii het volgende:
[..]
Omdat de beeldvorming toch het gevoel geeft dat het astra zeneca vaccin mindere werking heeft tov Pfizer vaccin. Daarnaast heb ik enkele collega's die om en nabij de 65 zitten. Wat ga je daarmee doen?
We hadden al bijna een maand geleden gevaccineerd moeten zijn met het pfizer vaccin, maar daar hoor je niks meer van....
Als dat zo voelt moet je meer voorlichting krijgen en/of informatie tot je nemen denk ikquote:Op zaterdag 6 februari 2021 16:39 schreef Blues het volgende:
W.s. omdat Pfizer met zijn 2x inenten als 1e keuze voelt?
Maandag zijn alle bewoners bij ons voor de 1e keer ingeënt, ik vanmorgen voor de 2e keer trouwensquote:Op maandag 25 januari 2021 13:27 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Bij ons arriveren de vaccins komende vrijdag om alle bewoners te inenten.
Bij jullie al iets bekend? Speciale koelkasten zijn vandaag gearriveerd.
De kans om covid te krijgen is kleiner als gevaccineerde.quote:Op vrijdag 29 oktober 2021 06:56 schreef Skylertje het volgende:
vaccineren doe je voor jezelf , je kunt nog steeds corona krijgen én doorgeven als je gevaccineerd bent , je word er alleen zélf niet zo ziek meer van (al liggen er in Maastricht op dit moment meer gevaccineerden dan ongevaccineerden) waarom zou je een zorgmedewerker dan haar of zijn beroep niet meer moeten laten doen als hij die prik niet wil?
Is er een groter risico als een ongevaccineerde besmet raakt , dan wanneer een gevaccineerden dat is?
Volgens mij niet , dus ik snap die discussie al niet.
Laatste 3 weken hebben 2 collega's covid gekregen. Allebei niet gevaccineerd. Het kan natuurlijk toeval zijnquote:Op vrijdag 29 oktober 2021 09:13 schreef Isabeau het volgende:
[..]
De kans om covid te krijgen is kleiner als gevaccineerde.
De kans het door te geven is kleiner als gevaccineerde, omdat de kans al kleiner is überhaupt besmet te raken.
Als gevaccineerde heb je een kleinere kans er ziek van te worden (en bij uitval in de zorg draag je dan bij aan nóg meer tekorten) en een nog veel kleinere kans om in het ziekenhuis terecht te komen en een bed bezet te houden.
Dus nee, vaccineren doe je niet alleen voor jezelf. Uiteraard óók voor jezelf. Maar ook voor een ander, de maatschappij, je werkgever, je collega's.
Bij mij hebben juist 2 gevaccineerde collega's covid gekregen.quote:Op vrijdag 29 oktober 2021 09:46 schreef Magica het volgende:
[..]
Laatste 3 weken hebben 2 collega's covid gekregen. Allebei niet gevaccineerd. Het kan natuurlijk toeval zijn
Die mensen horen denk ik bij de groep die als allereersten zijn gevaccineerd. Dat zal begin dit jaar zijn geweest. Meer dan 7 maanden geleden. De werkzaamheid van de vaccins neemt dan ook af, althans in ieder geval voor de vaccinatie van Pfizer. Zal ook voor de anderen wel gelden. Ik ben dus sowieso wel benieuwd hoe dat verder gaat lopen.quote:Op vrijdag 29 oktober 2021 10:19 schreef MevrouwPuff het volgende:
Er is weer Corona in huis, op de pg, jammerrrrr maar verwacht. Ben heel benieuwd hoe het op de andere afdelingen zal gaan.
Het wordt inderdaad spannend als gevaccineerden bij bosjes alsnog ernstig ziek gaan worden. Maar ik denk dat deze groep vrij snel een derde prik/booster gaat krijgen.quote:Op vrijdag 29 oktober 2021 10:31 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Die mensen horen denk ik bij de groep die als allereersten zijn gevaccineerd. Dat zal begin dit jaar zijn geweest. Meer dan 7 maanden geleden. De werkzaamheid van de vaccins neemt dan ook af, althans in ieder geval voor de vaccinatie van Pfizer. Zal ook voor de anderen wel gelden. Ik ben dus sowieso wel benieuwd hoe dat verder gaat lopen.
mn buurvrouw , die in het zh werkt heeft covid gekregen pas en 5 van haar directe collegas , allemaal gevaccineerd , en allemaal te ziek om te werken , in het UMC Maastricht liggen op dit moment meer gevaccineerden dan ongevaccineerden ...welk toeval???quote:Op vrijdag 29 oktober 2021 09:46 schreef Magica het volgende:
[..]
Laatste 3 weken hebben 2 collega's covid gekregen. Allebei niet gevaccineerd. Het kan natuurlijk toeval zijn
quote:Op vrijdag 29 oktober 2021 12:41 schreef Skylertje het volgende:
[..]
mn buurvrouw , die in het zh werkt heeft covid gekregen pas en 5 van haar directe collegas , allemaal gevaccineerd , en allemaal te ziek om te werken , in het UMC Maastricht liggen op dit moment meer gevaccineerden dan ongevaccineerden ...welk toeval???
Overigens zegt het ook wel wat dat dit dan in het nieuws komt; dat het merendeel op de IC gevaccineerd is is een uitzondering.quote:Ten eerste: landelijk gezien is het beeld nog steeds dat veruit de meeste mensen die vanwege een coronabesmetting in het ziekenhuis terechtkomen, niet zijn gevaccineerd tegen COVID-19. Gemiddeld gezien heeft 75 procent van de coronapatiënten op de verpleegafdelingen geen prik. Op de intensive care is dat 80 procent, blijkt uit cijfers van het RIVM.
Een woordvoerder van het instituut benadrukt dat hoe meer besmettingen er zijn, hoe meer gevaccineerde mensen ook in de ziekenhuizen terechtkomen. "Maar dat zijn wel vaak mensen met onderliggend lijden, bij wie het vaccin ook minder goed werkt. Over het algemeen blijkt het dat vaccinatie goed werkt tegen ziekenhuisopname."
Het was al bekend dat vaccinaties niet in 100 procent van de gevallen leiden tot immuniteit. Bij ouderen neemt de werking van vaccins daarnaast sneller af.
Vooral oudere patiënten met onderliggende aandoeningen
Dat in het Maastrichtse ziekenhuis relatief veel coronapatiënten gevaccineerd zijn komt door de relatief oude patiëntenpopulatie, zo verklaart moleculair microbioloog Paul Savelkoul op de site van Maastricht UMC+.
Het merendeel van de coronapatienten op de verpleegafdelingen van het Maastricht UMC+ heeft inderdaad een hoge leeftijd: 90 procent is ouder dan zeventig jaar, 60 procent is tachtig jaar of ouder. Bijna al deze ouderen hebben onderliggende aandoeningen, of in een enkel geval een mindere immuunrespons door het gebruik van medicatie.
"Bij een hoge vaccinatiegraad worden jongeren niet zo ziek dat ze in het ziekenhuis belanden", aldus Savelkoul. "Gevaccineerde ouderen met onderliggend lijden wel."
Maar hoe komt het dan dat het ziekenhuis een relatief oude patiëntenpopulatie heeft? Volgens het ziekenhuis komt dat door verschillende factoren. "Grotendeels heeft het te maken met de demografie van Zuid-Limburg", aldus een woordvoerder. "Deze regio heeft, in vergelijking met de rest van Nederland, een relatief grote concentratie ouderen."
Daarnaast is Limburg momenteel een van de provincies waar relatief gezien de meeste positieve tests worden afgenomen. Lokale uitbraken in het zuiden van de provincie spelen mogelijk een rol in de afwijkende ziekenhuiscijfers in Maastricht. "Bij een uitbraak onder kwetsbare ouderen heb je ook meteen een grotere aanwas", aldus de woordvoerder.
Je ziet die smiley niet?quote:Op vrijdag 29 oktober 2021 12:41 schreef Skylertje het volgende:
[..]
mn buurvrouw , die in het zh werkt heeft covid gekregen pas en 5 van haar directe collegas , allemaal gevaccineerd , en allemaal te ziek om te werken , in het UMC Maastricht liggen op dit moment meer gevaccineerden dan ongevaccineerden ...welk toeval???
je doet t alleen voor jezelfquote:Op vrijdag 29 oktober 2021 09:13 schreef Isabeau het volgende:
[..]
De kans om covid te krijgen is kleiner als gevaccineerde.
De kans het door te geven is kleiner als gevaccineerde, omdat de kans al kleiner is überhaupt besmet te raken.
Als gevaccineerde heb je een kleinere kans er ziek van te worden (en bij uitval in de zorg draag je dan bij aan nóg meer tekorten) en een nog veel kleinere kans om in het ziekenhuis terecht te komen en een bed bezet te houden.
Dus nee, vaccineren doe je niet alleen voor jezelf. Uiteraard óók voor jezelf. Maar ook voor een ander, de maatschappij, je werkgever, je collega's.
Ik somde nog meer redenen op om je te laten vaccineren die niet met jezelf en de besmettelijkheid te maken hebben.quote:Op vrijdag 29 oktober 2021 17:33 schreef Skylertje het volgende:
je doet t alleen voor jezelf
https://www.msn.com/nl-nl(...)AQ62aO?ocid=msedgntp
Oef, heftig hoor.quote:Op woensdag 24 november 2021 20:33 schreef Momazie het volgende:
Ik werk in de huisartspraktijk en wij kregen vandaag bericht om ons voor te bereiden op een 'code zwart' scenario. Het bericht luidde dat we nog nooit dichterbij zijn geweest dan nu.. De ziekenhuizen zouden vandaag fase 2 ingegaan zijn, fase 3 = code zwart.
Er komt bij ons bij fase 3 een regionaal centrum waarbij je patiënten kunt aanmelden die je in wilt sturen naar het ziekenhuis/SEH. Dat kan dan dus niet meer rechtstreeks met het ZH.
Als patiënt dan niet terecht kan in een ziekenhuis blijft de patiënt onder verantwoording van de huisarts.
Ergens logisch natuurlijk, want er is niemand anders die het over kan nemen, maar dan moet de huisartsenzorg volledig anders ingevuld gaan worden en ga je dus tweedelijns zorg naar de eerstelijn halen terwijl de zorg daar ook niet op is ingericht. Laat staan de hulpeloosheid die je dan als eerstelijns gaat voelen omdat je niet de zorg kan bieden die de patiënt nodig heeft.
Spannende tijden.
Heftig Momazie. Net zoals dat wij ook vorig jaar mee moesten denken als teamleiders/waarnemers over code zwart, maar dan voor het mortuariumquote:Op woensdag 24 november 2021 20:33 schreef Momazie het volgende:
Ik werk in de huisartspraktijk en wij kregen vandaag bericht om ons voor te bereiden op een 'code zwart' scenario. Het bericht luidde dat we nog nooit dichterbij zijn geweest dan nu.. De ziekenhuizen zouden vandaag fase 2 ingegaan zijn, fase 3 = code zwart.
Er komt bij ons bij fase 3 een regionaal centrum waarbij je patiënten kunt aanmelden die je in wilt sturen naar het ziekenhuis/SEH. Dat kan dan dus niet meer rechtstreeks met het ZH.
Als patiënt dan niet terecht kan in een ziekenhuis blijft de patiënt onder verantwoording van de huisarts.
Ergens logisch natuurlijk, want er is niemand anders die het over kan nemen, maar dan moet de huisartsenzorg volledig anders ingevuld gaan worden en ga je dus tweedelijns zorg naar de eerstelijn halen terwijl de zorg daar ook niet op is ingericht. Laat staan de hulpeloosheid die je dan als eerstelijns gaat voelen omdat je niet de zorg kan bieden die de patiënt nodig heeft.
Spannende tijden.
Bij ons in het zkh ook héél veel besmette medewerkers. Maar ja, mensen lunchen samen, drinken samen koffie, kletsen zonder mondkapjes (en 1,5 m is veel meer dan je denkt). Net nog een mailtje dat code zwart in voorbereiding is en er meer beveiliging komt. Ook gaat dan het ziekenhuis dicht en kan je niet meer zomaar naar binnen lopen. Het stond er niet bij, maar een 0 bezoekers per patient beleid bij code zwart lijkt me niet vreemd.quote:Op vrijdag 26 november 2021 11:48 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Maatregelen worden hier weer opgeschaald en er zoemen geruchten rond dat het ziekenhuis weer 1 van onze verpleeghuizen (deels) wil vorderen net zoals het geval was in maart/april van 2020.
Tevens lijkt het nu dat echt iedereen besmet is momenteel. Ik zelf blijf testen omdat ik in contact gekomen ben met ene besmet persoon.
Werken in een ziekenhuis heeft me altijd moeilijk geleken (met name aan het bed), maar nu met covid kan ik me eigenlijk niet meer voorstellen dat mensen er nog willen werkenquote:Op vrijdag 26 november 2021 11:56 schreef Meridiaan het volgende:
Ik ben inmiddels gestopt met het werken in het ziekenhuis, ben zo'n cliché die niet meer wildeCovid is niet de oorzaak geweest, maar heeft het geheel wel doen versnellen.
Ik merk wel dat ik sterk de neiging heb om mijzelf toch weer (tijdelijk) aan te melden om te helpen, zolang ik de eindverantwoordelijkheid maar niet hoef te dragen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |