Of je betaalt per lediging. Alleenstaanden hoeven dan misschien de kliko 1x per 8 weken aan de straat te zetten. Een gezin met jonge kinderen 1x per 2 weken.quote:Op zondag 3 januari 2021 08:41 schreef lipje het volgende:
[..]
Er zijn gemeenten waar de afvalstoffenheffing een basis bedrag is en je per afhaalronde per kilo betaalt.
Apart is dat, in Utrecht is het verschil tussen een éénpersoons- en meerpersoonshuishouden minimaal, paar tientjes per jaar. Als ik een paar honder meter verderop in De Bilt zou wonen, zou er ineens wel weer ruim een factor 2 verschil in zitten. In Den Haag was het precies net zo: In de stad betaal je bijna het zelfde ongeacht de omvang van het huishouden, in de randgemeenten is er ineens een fors verschil. Geen idee wat het idee daarachter is, je zou bijna denken dat er iets van een nivilerende ambitie achter zit.quote:Op zaterdag 2 januari 2021 22:37 schreef Leandra het volgende:
Het is of een eenpersoonshuishouden of een meerpersoonshuishouden, en in de meeste gemeentes gaat men bij een meerpersoonshuishouden uit van 3 personen.
Het verschil is meestal ook groter.
Amsterdam heeft kennelijk geen behoefte aan eenpersoonshuishoudens.
Hier zijn de bedragen als volgt:
Eenpersoonshuishouden ¤ 187,50
Meerpersoonshuishouden ¤ 312,50
In mijn vorige woonplaats was het:
Eenpersoonshuishouden ¤ 216,00
Meerpersoonshuishouden ¤ 266,16
Bij mijn bedragen is het helemaal grappig, want de ene gemeente is een moderne stad en de andere een "gezin is de hoeksteen van de samenleving" gemeente, maar toch is het verschil bij die laatste het grootst.quote:Op zondag 3 januari 2021 08:45 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Apart is dat, in Utrecht is het verschil tussen een éénpersoons- en meerpersoonshuishouden minimaal, paar tientjes per jaar. Als ik een paar honder meter verderop in De Bilt zou wonen, zou er ineens wel weer ruim een factor 2 verschil in zitten. In Den Haag was het precies net zo: In de stad betaal je bijna het zelfde ongeacht de omvang van het huishouden, in de randgemeenten is er ineens een fors verschil. Geen idee wat het idee daarachter is, je zou bijna denken dat er iets van een nivilerende ambitie achter zit.
Zullen we je aow ook aanpassen, aan het aantal kinderen wat je in je leven op de wereld zet?quote:Op zondag 3 januari 2021 09:05 schreef Notorious_Roy het volgende:
Dat gebeurt met zoveel... Als alleenstaande word je echt aan alle kanten genaaid door de overheid. De hele wereld is ingericht op gezinnen. Riool heffing werkt ongeveer hetzelfde alleen daar worden stelletjes iets meer genaaid. Dan betaal je met z'n tweeën ineens drie vervuileenheden...
Met één kind krijg je al gratis geld. Waarom? Je kiest zelf voor dat kind, waarom moet je dan geld krijgen?
Als je kind naar de opvang gaat krijg je ook geld. Waarom? Neem geen kinderen als je niet voor ze kunt zorgen.
En kinderen produceren echt mega veel afval. En dat kost je niets extra's.
Supermarkten doen er net zo goed aan mee. 100 gram sla kost 90 cent en 200 gram is maar tien cent duurder. Zo wordt je bijna verplicht om teveel te kopen dat ook weer weggegooid wordt.
Over AOW gesproken: daar is de alleenstaande weer in het voordeel ten opzichte van een stel.quote:Op zondag 3 januari 2021 09:52 schreef Fer het volgende:
[..]
Zullen we je aow ook aanpassen, aan het aantal kinderen wat je in je leven op de wereld zet?
Meer kopen en dan het teveel weg gooien is geen besparing. En het is net alsof de verpakking het duurste isquote:Op zondag 3 januari 2021 09:05 schreef Notorious_Roy het volgende:
Supermarkten doen er net zo goed aan mee. 100 gram sla kost 90 cent en 200 gram is maar tien cent duurder. Zo wordt je bijna verplicht om teveel te kopen dat ook weer weggegooid wordt.
Sinds waneer moet het leven eerlijk verdeelt worden, leven niet in een communistisch land.quote:Op zaterdag 2 januari 2021 19:54 schreef craziness het volgende:
[..]
Maar dan kan het toch eerlijker verdeeld worden?
Als dat betekent dat ik per direct kan stoppen met betalen voor alle gepensioneerden, graag. Dit systeem is toch onhoudbaar en denken dat wij nog AOW krijgen is onrealistisch.quote:Op zondag 3 januari 2021 09:52 schreef Fer het volgende:
[..]
Zullen we je aow ook aanpassen, aan het aantal kinderen wat je in je leven op de wereld zet?
Ik heb in de afval(verbrandings)branche gewerkt, en veel hangt af van de contracten die gemeenten hebben gesloten met afvalverwerkers, zoals verbranders en compsoteerders. De tarieven voor verwerking, variëren in de loop der jaren, dus sowieso heeft iedere gemeente al andere verwerkings- en afvoerkosten.quote:Op zondag 3 januari 2021 08:45 schreef stavromulabeta het volgende:
Apart is dat, in Utrecht is het verschil tussen een éénpersoons- en meerpersoonshuishouden minimaal, paar tientjes per jaar. Als ik een paar honder meter verderop in De Bilt zou wonen, zou er ineens wel weer ruim een factor 2 verschil in zitten. In Den Haag was het precies net zo: In de stad betaal je bijna het zelfde ongeacht de omvang van het huishouden, in de randgemeenten is er ineens een fors verschil. Geen idee wat het idee daarachter is, je zou bijna denken dat er iets van een nivilerende ambitie achter zit.
quote:Op zondag 3 januari 2021 09:52 schreef Fer het volgende:
[..]
Zullen we je aow ook aanpassen, aan het aantal kinderen wat je in je leven op de wereld zet?
Of zoals men het vroeger deed: geen kinderen = geen oudedagsvoorzieningquote:Op zondag 3 januari 2021 11:33 schreef blomke het volgende:
[..]![]()
Zeker!! Hoe minder kinderen (
), des te meer AOW! Geen kinderen = AOW op modaal salarisniveau.
Je bedoelt dat je dan zelf geen kinderen hebt die jouw AOW ophoesten maar daar wel optimaal van mag profiteren?quote:Op zondag 3 januari 2021 11:33 schreef blomke het volgende:
[..]![]()
Zeker!! Hoe minder kinderen (
), des te meer AOW! Geen kinderen = AOW op modaal salarisniveau.
Ik hoest al m'n hele leven AOW op voor een grote groep mensen die nooit AOW-premie hebben betaald, maar nu wel vangen AOW is o.b.v. omslagstelsel: wat opgebracht wordt, wordt uitgekeerd. Niet eerder, niet later, zoals in een pensioenstelsel.quote:Op zondag 3 januari 2021 13:25 schreef Leandra het volgende:
Je bedoelt dat je dan zelf geen kinderen hebt die jouw AOW ophoesten maar daar wel optimaal van mag profiteren?
De groep van je ouders dus, die grotendeels wel kinderen hadden en je dus die AOW ophoestte samen met hun kinderen.quote:Op zondag 3 januari 2021 13:32 schreef blomke het volgende:
[..]
Ik hoest al m'n hele leven AOW op voor een grote groep mensen die nooit AOW-premie hebben betaald, maar nu wel vangen AOW is o.b.v. omslagstelsel: wat opgebracht wordt, wordt uitgekeerd. Niet eerder, niet later, zoals in een pensioenstelsel.
Dus wat kinderen daarmee te maken hebben, is een raadsel.
Inderdaad, en in die redeneringslijn: als je vervolgens meer zakken neerzet omdat je meer vervuild, moet je dus ook iets meer betalen, en niet direct het drie of vierdubbele.quote:Op zondag 3 januari 2021 00:16 schreef Fer het volgende:
Tja een ritje schiphol kost 25-40¤ met de taxi vanuit Amsterdam, of er nu 1 of 4 mensen in zitten. Wat is je punt? Die wagen moet toch wel rijden, of je nu 0, 1 of 10 zakken neerzet.
Wie denk je dat er voor je AOW betaalt? De kinderen die werken zodra jij in de AOW zit. Minder nageslacht = minder AOW voor jou, simpel sommetje.quote:Op zondag 3 januari 2021 11:33 schreef blomke het volgende:
[..]![]()
Zeker!! Hoe minder kinderen (
), des te meer AOW! Geen kinderen = AOW op modaal salarisniveau.
Ai, daar heb je een punt! Toch maar gaan fokken?? Al is het maar voor de fokpremie??quote:Op zondag 3 januari 2021 13:40 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Wie denk je dat er voor je AOW betaalt? De kinderen die werken zodra jij in de AOW zit. Minder nageslacht = minder AOW voor jou, simpel sommetje.
Dan moet je per zak laten betalen, want op basis van het aantal personen in een huishouden concluderen dat er wel meer afval aangeboden zal worden is ook redelijk naïef.quote:Op zondag 3 januari 2021 13:38 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Inderdaad, en in die redeneringslijn: als je vervolgens meer zakken neerzet omdat je meer vervuild, moet je dus ook iets meer betalen, en niet direct het drie of vierdubbele.
Hier betalen we een basisbedrag per kliko voor 1 persoon.quote:Op zondag 3 januari 2021 13:47 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dan moet je per zak laten betalen, want op basis van het aantal personen in een huishouden concluderen dat er wel meer afval aangeboden zal worden is ook redelijk naïef.
Wij hadden bij ons vorige huis op ons pleintje als enige een 140 ltr kliko voor restavfal, de rest allemaal een 240 ltr, die van ons was nooit vol, de anderen regelmatig zo vol het deksel niet dicht kon.
Wij waren ook het enige gezin met kind, de andere huizen waren allemaal 1- en 2-persoonshuishoudens, maar vrijwel niemand liep met het PMD naar de PMD-container 300 meter verderop, wij wel en konden regelmatig een ophaaldag restafval missen.
Ik had het wel 2 weken gered met zo'n ouderwetse zinken vuilnisemmer.
Vind dat altijd wel énorm rommelig, vier kliko's. Heb er nu drie, vind ik eigenlijk al wel voldoende.quote:Op zondag 3 januari 2021 14:06 schreef Leandra het volgende:
Het vervelende bij betalen voor wat je aan restafval aanbiedt, is dat mensen het afval dat je wel gratis mag aanbieden (GFT, Papier en PMD) gaan vervuilen.
De afvalstoffenheffing zou dus afdoende moeten zijn voor het aanbieden van huisvuil, ongeacht of het restafval of een van de andere varianten is.
Dat gezegd hebbende ben ik wel blij nu in een gemeente te wonen waar er bij de huizen gewoon 4 kliko's zijn, geen geneuzel met omgekeerd inzamelen en al die ellende.
Ik zie het verschil tussen 3 of 4 niet echt, maar ik merk het wel als ik of PMD of restafval moet wegbrengen, dus ik heb veel liever een vierde kliko.quote:Op zondag 3 januari 2021 16:26 schreef Rene het volgende:
[..]
Vind dat altijd wel énorm rommelig, vier kliko's. Heb er nu drie, vind ik eigenlijk al wel voldoende.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |