FOK!forum / Klussen, Wonen en Huishouden / Klusjaar 2020: Waar Corona kansen biedt
BEFEMwoensdag 30 december 2020 @ 17:16
Hoi allemaal, welkom in dit topic waar we gezamenlijk terug kijken naar hoe jouw klusjaar is verlopen! Heb je alles gedaan wat je wilde omdat je nu opeens heel veel thuis moest werken? Heb je juist weinig kunnen doen omdat vanwege de kluswoede bij klanten je geen tijd meer had voor je eigen projecten? Of ben je halverwege je projecten gestopt omdat de rij bij de bouwmarkt elke keer zo verrekte lang was en de pakketjes door de bezorgdiensten zo lang op zich lieten laten wachten?

Vertel hier hoe het allemaal is afgelopen!

TS begint:

Situatie: Eind 2019 een nieuwbouwhuis gekocht, nooit wat gedaan met klussen.

Het huis zelf hebben we allemaal laten doen op wat vloeren leggen na, daar heb ik nog wel wat ervaring mee. De tuin (aan het water) is ook kaal opgeleverd. Daar moest dus nog een hoop werk verzet worden! Echt 0 ervaring ermee. Het enige wat ik heb is zo'n gare Ikea schroefset waar de helft van ontbreekt ;( Echter wilde ik wel het één en ander leren. Het is uiteraard wel handig als je wat kan klussen als je voor het eerst huiseigenaar wordt. Verder had ik voor de vlonder, en tuin, een aantal offertes opgevraagd en daar word je niet vrolijk van :'). Ik besloot dus om als eerste de vlonder te bouwen, samen met een vriend, voor in totaal voor 40% van de prijs van de offerte. We begonnen te bouwen eind december, gelukkig viel het weer mee. Gereedschap zoals schroefmachines en een afkortzaag kon ik gelukkig lenen van ons pa *; Technisch gezien valt dit dus onder 2019 maar ik neem hem ff mee voor 2020 O~)

Ik ben iemand die altijd een 80% plan in z'n hoofd heeft en dan maar alvast gaat beginnen. Bij een vlonder is dat niet altijd even handig, zeker omdat ik ook niet heel veel heb opgezocht vantevoren :') Het ontwerp zoals het trappetje en de zijkanten is dan ook een beetje houwtje touwtje gegaan uiteindelijk. Dit is het uiteindelijk geworden!

mMj9kyw.jpg

USal7LU.jpg

Foto's zojuist snel genomen. 5.5 meter breed en 2 meter diep, max 60cm over het water. Het vervelendste vond ik al het hout bestellen enzo, bij een lokale houthandel, aangezien ik niet wist wat ik nodig had. Heb een keer of 5 hout besteld en uiteindelijk bepaalde delen over... Ik zou nu wel met een gerust hart in m'n eentje een vlonder bouwen voor minder geld en in de helft van de tijd. Jammer dat ik de komende 15 jaar geen vlonder hoef te bouwen.

De tuin moest ook nog gebeuren, al dat zand elke keer naar binnen lopen was echt een crime. Ik liet een terras betegelen en een pad aanleggen naar de vlonder. Het kon zwart vrij goedkoop en heb niet echt vertrouwen in mijn eigen skills. De buren deden het wel zelf, had ik achteraf misschien ook wel kunnen doen maar a lá.

Voordat de tegels gelegd werden moest ik echter nog wel in de kruipruimte kruipen om een electrakabel door te trekken naar de tuin. Voor mij de eerste keer in een kruipruimte, best een avontuur als je daar een uur lang aan het graven bent en niet uitkomt met de andere kant van de muur waar je al een gat hebt gegraven omdat een paar buizen het beeld vertekende :B Wel blij met electra in de tuin, een mannetje heeft het verder aangelegd qua stopcontacten enzo.

Voor de rest van de tuin heb ik zelf een plantenbak gemaakt, wat ik leuk vond om te doen, en gras gelegd. Gras leggen vond ik ook wel leuk maar het voorbereiden was een kutwerk. Ik heb een kuub of 4 in de sloot moeten gooien (ze kwamen de dag nadat ik klaar ermee was de sloot uitbaggeren, kwam goed uit) om het egaal te krijgen en er is kleigrond met een hele hoop meuk erin. Het was een hel om alles om te spitten. Verder heb ik ook een frituurschuur gemaakt waar ook mijn grasmaaier en een paar andere spullen in staan. Heel blij mee O+

bEu9ALY.jpg

wuxS8n8.jpg

fJRHR74.jpg

Toen ook maar een goaltje gemaakt met de handzaag 8-)

IdtNX1T.jpg

Het grootste deel van de tuin viel tijdens corona, dat was erg fijn want ik moest thuiswerken. Heb alle tegels, stenen, zand etc overdag naar de tuin kunnen lopen door de woning (ik heb geen achterom).

Aangezien ik tijd en geld overhad, voetbal was allemaal afgelast waar ik elke week mee bezig ben normaal gesproken, ging ik maar verder met klussen. Ik had al een goede schroefmachine gekocht en wilde nu verder. Ik besloot een tafel te maken.

H55qtZV.jpg

WVuJ9Fm.jpg

Goed gelukt en hij is nog niet krom :s)

De tuin was af en ik ging naar binnen. Voor het werk wat ik allemaal wilde gaan doen had ik een klusruimte nodig. Aangezien ik in een rijtjeshuis woon was alleen de zolder een optie. Daar heb ik een zeil opgehangen tegen het stof, de andere kant van de zolder doen we de was etc, een kast tegen de muur gebouwd en een werkbank in elkaar gezet. Ook een rek waar ik al mijn hout leg heb ik gebouwd.

EwPNKgP.jpg

Ondertussen groeide mijn verzameling gereedschap. Beetje te duur voor de doe-het-zelver dat ik ben maar dat boeit niet :s) , het is ook een beetje verzamelen. Heb nu onder andere een schroefmachine, 2 schuurmachines, een decoupeerzaag, een bovenfrees, een afkortzaag, een boorhamer, een lamellenfrees, een invalzaag, een stofzuiger, een zaklamp en een dremel. Daarnaast begin ik met het sparen van Makita dingen <O)

Uiteindelijk heb ik ook nog wat dingen voor het huis gemaakt, anders wordt m'n vriendin boos dat ik alles voor mezelf doe :'). Een kast om de cv ketel, schuifdeuren voor opbergruimte op zolder en ik ben nu bijna klaar met het maken van nachtkastjes. Daarna volgen onder andere nog boekenkasten en een tv meubel, is de bedoeling.

7NTDecY.jpg

ixbjSGv.jpg

Al met al ben ik dus begonnen met klussen/timmeren als hobby en begin ik het steeds leuker te vinden. Moet ook wel vanwege het geld wat ik er tot nu toe in heb gestoken :@. Verder moet ik nu ook een klok voor op zolder kopen omdat ik de tijd steeds uit het oog verlies :') Dat lijkt me een goed teken.
BEFEMwoensdag 30 december 2020 @ 17:17
Hopelijk heeft iedereen in 2020 een mooi klusjaar gehad ^O^

Ik wil graag iedereen bedanken op dit mooie forum. Ik loop al sinds 2005 mee op FOK! maar heb hiervoor echt nog nooit in dit subforum gekeken :@. Ik doe altijd veel inspiratie op en er loopt veel kennis rond ^O^
blomkewoensdag 30 december 2020 @ 17:25
quote:
17s.gif Op woensdag 30 december 2020 17:17 schreef BEFEM het volgende:
Hopelijk heeft iedereen in 2020 een mooi klusjaar gehad ^O^

Mede door Corona, heeft ons huis een schilderbeurt gekregen, met (zal wel vloeken in de kerk zijn)…. Rubbol XD en heeft aan belevingswaarde enorm veel gewonnen.
Pileswoensdag 30 december 2020 @ 17:30
Lekker bezig _O_ Hier weinig geklust dit jaar.
quote:
0s.gif Op woensdag 30 december 2020 17:16 schreef BEFEM het volgende:
Aangezien ik in een rijtjeshuis woon was alleen de zolder een optie. Daar heb ik een zeil opgehangen tegen het stof, de andere kant van de zolder doen we de was etc,
Werkt dat een beetje? Want ik heb dus exact dezelfde situatie, en ik ben gestopt met klussen op zolder omdat het zo verdomde stoffig wordt in huis :{
BEFEMwoensdag 30 december 2020 @ 17:32
quote:
0s.gif Op woensdag 30 december 2020 17:30 schreef Piles het volgende:
Lekker bezig _O_ Hier weinig geklust dit jaar.
[..]

Werkt dat een beetje? Want ik heb dus exact dezelfde situatie, en ik ben gestopt met klussen op zolder omdat het zo verdomde stoffig wordt in huis :{
ja ik heb dus zo'n soort grote vuilniszak in het midden opgehangen, de andere kant van de zolder is nagenoeg stofvrij. Voor het trapgat heb ik schuin een stofdeur neergezet die ik van wat resthout gemaakt heb. Ik heb ook op al mijn apparaten stofafzuiging (werkt niet voor allemaal even goed) en zorg dat als ik klaar ben voor de dag ik alles gebezemd heb en gestofzuigd.

Het enige stof wat echt door het huis gaat is omdat ik heen en weer loop van de zolder naar beneden. Daar moet ik misschien maar een deurmat voor neerleggen :+
Cybersijpwoensdag 30 december 2020 @ 19:12
Leuk idee qua topic! Ik werk dus in de technische dienst van een groot horecabedrijf op Texel. Corona betekende dat voor ons zo goed als alles stil lag halverwege maart . Niet best !

De weken erop hebben ik en mijn collegae veel klussen kunnen doen die al jaren waren blijven liggen , of die je gewoonweg niet kan doen omdat er 16 uur per dag gasten zijn . Je kunt dan niet even de toko dichtgooien vanzelfsprekend .

Toen we weer open mochten op 1 juni , waren het lange dagen voor de t.d. Ineens BAM! alles vol, alles op topsnelheid , dit stuk , dat repareren , hier wat daar wat ..... Kortom lekker bezig :P

We hebben het strand van 2020 bij ons gehad , dat betekende dat we elke maandag en vrijdag druk waren met de boel opbouwen om het normale paviljoen weer om te bouwen naar de strand van 2020 setting . Was mooi weer dus absoluut geen straf om in de korte broek en t shirt op t strand aan de gang te zijn ! Daarnaast heel veel big green egg arrangementen rond gereden (bbq en bbq pakket bezorgd en ontzorgd, gehaald en gebracht bij je huisje)

Daarna kwamen de beperkingen weer , hoop ombouwen , container voor de deur , stroomvoorzieningen aanleggen zorgen dat alles weer kan draaien.

Omdat we best veel extra werk eraan hadden , naast het reguliere onderhoud extra dingen , en dingen die nog een jaartje extra mee moeten gaan omdat er gewoonweg geen geld is om heel veel te investeren . Veel zelf doen . Ook de dingen die buiten onze comfortzone lagen en liggen .

Had wel als plan om wat extra vrije tijd op te nemen en met ons eigen huis aan de gang te gaan , maar heb hier maar mondjesmaat tijd voor . maar eh.... the show must go on !

Dan maar ff minder hard , gewoon hier wat en daar wat . T komt vanzelf klaar ;)

in t renovatietopic post ik wel de stand van zaken , dat gaat al ff mee . En is nog zeker niet klaar . Komen nog wel wat delen bij . Plannen ten over ! haha

[ Bericht 3% gewijzigd door Cybersijp op 30-12-2020 19:13:44 (ff uitgebreid) ]
BEFEMdonderdag 31 december 2020 @ 10:26
quote:
0s.gif Op woensdag 30 december 2020 19:12 schreef Cybersijp het volgende:
Leuk idee qua topic! Ik werk dus in de technische dienst van een groot horecabedrijf op Texel. Corona betekende dat voor ons zo goed als alles stil lag halverwege maart . Niet best !

De weken erop hebben ik en mijn collegae veel klussen kunnen doen die al jaren waren blijven liggen , of die je gewoonweg niet kan doen omdat er 16 uur per dag gasten zijn . Je kunt dan niet even de toko dichtgooien vanzelfsprekend .

Toen we weer open mochten op 1 juni , waren het lange dagen voor de t.d. Ineens BAM! alles vol, alles op topsnelheid , dit stuk , dat repareren , hier wat daar wat ..... Kortom lekker bezig :P

We hebben het strand van 2020 bij ons gehad , dat betekende dat we elke maandag en vrijdag druk waren met de boel opbouwen om het normale paviljoen weer om te bouwen naar de strand van 2020 setting . Was mooi weer dus absoluut geen straf om in de korte broek en t shirt op t strand aan de gang te zijn ! Daarnaast heel veel big green egg arrangementen rond gereden (bbq en bbq pakket bezorgd en ontzorgd, gehaald en gebracht bij je huisje)

Daarna kwamen de beperkingen weer , hoop ombouwen , container voor de deur , stroomvoorzieningen aanleggen zorgen dat alles weer kan draaien.

Omdat we best veel extra werk eraan hadden , naast het reguliere onderhoud extra dingen , en dingen die nog een jaartje extra mee moeten gaan omdat er gewoonweg geen geld is om heel veel te investeren . Veel zelf doen . Ook de dingen die buiten onze comfortzone lagen en liggen .

Had wel als plan om wat extra vrije tijd op te nemen en met ons eigen huis aan de gang te gaan , maar heb hier maar mondjesmaat tijd voor . maar eh.... the show must go on !

Dan maar ff minder hard , gewoon hier wat en daar wat . T komt vanzelf klaar ;)

in t renovatietopic post ik wel de stand van zaken , dat gaat al ff mee . En is nog zeker niet klaar . Komen nog wel wat delen bij . Plannen ten over ! haha

Lekker bezig ^O^

Hopelijk krijg je komend jaar meer tijd voor je eigen huis :P
Vonkenboerdonderdag 31 december 2020 @ 12:19
Eind vorig jaar hebben we screens laten installeren; 2020 bracht ons op klusgebied eigenlijk niet echt iets bijzonders; we hebben rondom huis twee grootte bloembakken gemaakt op wielen. En we hebben zelf een airco unit geinstalleerd waar we deze zomer heel veel plezier van hebben gehad ^O^

De bloembakken heb ik in onze schuur gebouwd zonder te meten of ze wel door de deur naar buiten konden wanneer ze in elkaar zouden zitten. Ze konden wel naar buiten door de schuurdeur met aan iedere zijde nog 2,5 mm over _O- O-)

UYM4g8v.jpg

En met plantjes erin !

oJXxNoe.jpg
JvBGc02.jpg

En dit was dan de installatie van onze airco.
quote:
Belofte maakt schuld, hierbij de foto's van het voorlopige resultaat. Vanavond komt er ook iemand om het een en ander in bedrijf te stellen en te controleren en niet geheel onbelangrijk de leidingen te vacumeren. Hij schatte ongeveer een uur of twee werk te hebben.

De binnenunit hangt inmiddels al een ruime week.

Zjfb2HJ.jpg
0YAL6cL.jpg
deCmNIC.jpg

Het rode beschermingstape gaat natuurlijk nog van de goot :+
Het ophangen van de binnenunit zelf viel mij reuze mee, belangrijkste is eigenlijk dat je alles mooi waterpas monteert aan de muur, de slangen van de buitenunit naar de binnenunit brengen was wel een uitdaging; maar dat had meer te maken met de bochten die er gemaakt moesten worden.
Die hebben we extra wat ruimer genomen dan misschien strikt noodzakelijk was. Maar zo ging het voor ons het makkelijkst ;) ^O^

bYDhK01.jpg

Afgelopen zaterdag was het tijd om de buitenunit naar zijn nieuwe verblijfplaats te brengen :+
Even de loodzware houten tweedelige ladder uit de schuur gehaald en daar gaan we !

eAV0VpY.jpg

We hebben de buitenunit eerst naar het balkon gebracht, waarna we hem met een spanband over de ladder het dak opgehesen hebben. Dat vond ik persoonlijk eigenlijk het meest uitdagende punt :X

Eenmaal op het dak hem op zijn rubberen voetjes gezet.

fo7NhYb.jpg

Elektrisch even aangesloten, ik had nog een vijfaderige ymvk kabel liggen; deze heb ik maar gebruikt om hem aan te sluiten.

5I6zOjI.jpg

De voedingskabel gaat naar de vergrendelbare werkschakelaar op zolder.
De vieraderige kabel gaat rechtstreeks van de buitenunit naar de binnenunit.

fIkUDdI.jpg

Vader heeft in tussen het dak weer dicht gemaakt met een loodflap.

mlY2CPp.jpg

En daar staat ie dan te wachten tot vanavond; mits het een beetje droog blijft _O-
Iedereen een prettige jaarwisseling ! ^O^ *O*
BEFEMdonderdag 31 december 2020 @ 15:39
quote:
0s.gif Op donderdag 31 december 2020 12:19 schreef Vonkenboer het volgende:
Eind vorig jaar hebben we screens laten installeren; 2020 bracht ons op klusgebied eigenlijk niet echt iets bijzonders; we hebben rondom huis twee grootte bloembakken gemaakt op wielen. En we hebben zelf een airco unit geinstalleerd waar we deze zomer heel veel plezier van hebben gehad ^O^

De bloembakken heb ik in onze schuur gebouwd zonder te meten of ze wel door de deur naar buiten konden wanneer ze in elkaar zouden zitten. Ze konden wel naar buiten door de schuurdeur met aan iedere zijde nog 2,5 mm over _O- O-)

[ afbeelding ]

En met plantjes erin !

[ afbeelding ]
[ afbeelding ]

En dit was dan de installatie van onze airco.
[..]

Iedereen een prettige jaarwisseling ! ^O^ *O*
^O^

Had jij het qua werk ook drukker ivm corona? Je bent elektricien toch?
Vonkenboerdonderdag 31 december 2020 @ 16:31
quote:
14s.gif Op donderdag 31 december 2020 15:39 schreef BEFEM het volgende:

[..]

^O^

Had jij het qua werk ook drukker ivm corona? Je bent elektricien toch?
Ja, ik ben elektricien; we hebben het niet merkbaar drukker gehad doordat mensen ineens zaken naar voren gingen halen.
quo_donderdag 31 december 2020 @ 21:31
Frituurschuur !! :)

Mijn klussen van dit jaar, voor een deel qua timing en planning wel beinvloed door corona.
• Led verlichting in de garage aangebracht (K&W / TL armaturen naar LED)
• Het projekt barrelsauna in de tuin eindelijk afgemaakt. Kabel ingegraven en kachel gemonteerd.
• Waterontharder geplaatst
• CV ketel en airco laten plaatsen maar zelf meegeklust in afwerking

De renovatie van de douchebak en cabine van de bovenste badkamer is in de soep gelopen. Toen ik de materialen wilde gaan aanschaffen ging de boel net weer op slot. Dus de kerstperiode wat minder vrije dagen opgenomen, in 2021 zie ik wel verder.

[ Bericht 0% gewijzigd door quo_ op 31-12-2020 21:40:27 ]
FranticDJzondag 3 januari 2021 @ 14:41
Afgelopen jaar vrij weinig aan 'thuis klussen' gedaan, omdat er op carriere en zakelijk vlak veel verandert in 2021.

Wel de hut met een dikke overwaarde verkocht en een mooi tijdelijk huurappartementje gevonden.
Legwiehmaandag 4 januari 2021 @ 08:56
Wat zal ik er van zeggen :D
1 project verkocht
K&W / De winkel van Legwieh, #5

1 nieuw project gekocht
K&W / The Bachelormansion van Legwieh.

Doel voor 2021, minder klussen :D.

Of nouja minder bij mezelf klussen.

Laat ik maar wat vrienden gaan helpen met klussen ofzo (wel de lusten, niet de lasten; rekeningen,rotzooi)
blomkemaandag 4 januari 2021 @ 09:42
Afgelopen jaar 2020, wel onderhoudsklussen gedaan (90% buitenschilderwerk), geen verbouwingen.

Ben nu bezig binnenschilderwerk (badkamer) en moet een lekkend schuurdak repareren. Omdat we al tijden verhuisplannen hebben, doen we geen grote investeringen meer, alleen onderhoud & optische verbeteringen.