Wat zijn zijn stats ToT?quote:Op zaterdag 9 januari 2021 17:19 schreef ToT het volgende:
Ja nee verhouding lengte/gewicht was ook niet zoals het zou moeten, maar iedereen vindt juist dat hij zo enorm groeit en er goed uitziet.
We maken ons wel wat zorgen omdat hij een ontzettend moeilijke eter is en vooral aardappels heet.
Maar we gaan hulp krijgen, dus dat scheelt!
Hij is 12 kilo, zijn lengte weet ik even niet. Kan ik wel een keer opzoeken.quote:Op zaterdag 9 januari 2021 21:46 schreef Malteser het volgende:
[..]
Wat zijn zijn stats ToT?
Wij lopen bij de kinderarts en de diëtiste met onze oudste. Wellicht handig om al eens bij te houden wat hij eet, dus echt alles bijhouden in bijv. ‘Mijn Eetmeter’. En dan dus letterlijk alles wegen. Voor je beleving, op een boterham gaat 4 gram boter. Zo precies dus. Maar in die app kun je dat allemaal makkelijk bijhouden en evt. ook producten toevoegen als die er nog niet in staan.
Dit geeft de diëtiste straks al veel inzicht.
Ik weet hoeveel werk het is, wij wegen al 10 maanden alle voeding van onze oudste. Knettergek word ik er soms van. Want vooraf wegen wat er op zijn bord ligt en achteraf ook weer wegen wat er nog op ligt, uitrekenen hoeveel hij dan daadwerkelijk gegeten heeft en bijhouden in de app. Maar het geeft onze diëtiste en kinderarts wel heel veel inzicht in wat hij eet, wat hij tekort komt, enz.quote:Op zondag 10 januari 2021 10:07 schreef ToT het volgende:
[..]
Hij is 12 kilo, zijn lengte weet ik even niet. Kan ik wel een keer opzoeken.
Alles gaan wegen is echt een heel gedoe, en aangezien hij vrijwel alles toch weigert heeft het ook weinig nut, behalve als je dingen weegt waarvan je zeker weet dat hij het toch gaat eten.
Moet ik er een verwachting bij hebben?quote:Op zondag 10 januari 2021 16:34 schreef Malteser het volgende:
[..]
Ik weet hoeveel werk het is, wij wegen al 10 maanden alle voeding van onze oudste. Knettergek word ik er soms van. Want vooraf wegen wat er op zijn bord ligt en achteraf ook weer wegen wat er nog op ligt, uitrekenen hoeveel hij dan daadwerkelijk gegeten heeft en bijhouden in de app. Maar het geeft onze diëtiste en kinderarts wel heel veel inzicht in wat hij eet, wat hij tekort komt, enz.
Wat is je verwachting van de diëtiste? Wat hoop je dat hij/zij je kan bieden?
Want als je wegen al ‘een heel gedoe’ vindt....
Nee, maar je bent blij dat je hulp krijgt van een diëtiste, dat lees ik uit je post. Snap ik helemaal, een kindje wat onderaan de curve bungelt is niet fijn.quote:Op zondag 10 januari 2021 17:51 schreef ToT het volgende:
[..]
Moet ik er een verwachting bij hebben?
Het gaat me er om dat ons kindje beter gaat eten en groeit.
We willen gewoon dat hij meer en gezonder gaat eten. Vooral meer groenten en fruit, en dat hij daardoor gaat groeien. Heel basaal eigenlijk.quote:Op zondag 10 januari 2021 18:16 schreef Malteser het volgende:
[..]
Nee, maar je bent blij dat je hulp krijgt van een diëtiste, dat lees ik uit je post. Snap ik helemaal, een kindje wat onderaan de curve bungelt is niet fijn.
Het zou kunnen dat je nagedacht hebt over wat je wilt vragen.
Zit je hulpvraag in wat je hem moet aanbieden om te laten groeien? Zit je hulpvraag meer in wat hij nu aan bouwstoffen tekort komt? Heb je hulp nodig bij het samenstellen van een passend menu? Of is jullie menu prima maar wil je liever tips over hoe je de voeding het beste aan kan bieden?
En vermoedelijk is een van de eerste vragen van de diëtiste om te vertellen wat peuter precies eet, vandaar mijn tip dat vast eens bij te houden. Maar leg dat vooral naast je neer. Want dat is veel gedoe.
Goed, ik gaf je een tip. Dat wegen vind je gedoe (zijn je eigen woorden). Snap ik helemaal, want dat is ook gedoe. Maar de diëtiste vroeg ons bijvoorbeeld als we vertelden dat hij rijst at: “Hoeveel gram rijst eet hij dan ongeveer?” Daar had ik echt oprecht geen idee van. Was dat 50 gram? 75? 100?quote:Op zondag 10 januari 2021 18:21 schreef ToT het volgende:
[..]
We willen gewoon dat hij meer en gezonder gaat eten. Vooral meer groenten en fruit, en dat hij daardoor gaat groeien. Heel basaal eigenlijk.
Wat er voor nodig is zullen we wel met de diëtist bespreken. Of we idd om zijn eetlust te bevorderen alles moeten afwegen of dat het gewoon bij goede tips blijft hoe we hem überhaupt beter aan het eten krijgen, dat zien we dan wel.Hopelijk kan het zonder continu alles af te wegen; het gaat om het resultaat. Daarnaast gooit hij ook vaak van alles op de grond, Moeten we dat dan ook weer oprapen en afwegen van dat hij dat niet gegeten heeft?
Ik hoop dat het gewoon bij goede concrete adviezen blijft, maar we gaan het wel merken. Mocht dat afwegen toch wel heel belangrijk zijn, dan zullen we dat natuurlijk wel moeten gaan doen, maar ik sta er niet om te springen.
Maar je toon op het eind in je vorige post toont aan dat de diëtist nog veel lastigere dingen kan gaan verlangen dan alleen het continu echt alles afwegen? Ik wil het gewoon een beetje normaal houden allemaal. En de laatste zin van deze laatste post:DOEI! Ik mocht jou voorheen wel.
Die sarcastische toon zat ook al wat in de laatste zin van de post er voor, maar okee, zand er over.quote:Op zondag 10 januari 2021 18:29 schreef Malteser het volgende:
[..]
Goed, ik gaf je een tip. Dat wegen vind je gedoe (zijn je eigen woorden). Snap ik helemaal, want dat is ook gedoe. Maar de diëtiste vroeg ons bijvoorbeeld als we vertelden dat hij rijst at: “Hoeveel gram rijst eet hij dan ongeveer?” Daar had ik echt oprecht geen idee van. Was dat 50 gram? 75? 100?
En alles afwegen zal hij/zij niet direct van jullie vragen maar mijn tip was dus meer bedoeld, zodat je hem/haar een passend antwoord kan geven.
Doe er verder mee wat je wilt.
En de laatste zin van mijn vorige post was misschien niet zo aardig, maar als er ècht groeiproblemen zijn, is het wel van belang niet alles meteen ‘gedoe te vinden’. Daar viel ik over. Excuus voor de toon.
Wij zijn bij onze kleuter inderdaad al een stuk verder in het traject. Die valt buiten de grafiek. Dus mijn beeld is inmiddels ook wat vertekend. En ik was inderdaad wat fel, dat had ik niet moeten doen. Maar ik weet als geen ander hoeveel zorgen een ‘te klein’ kind kan geven en als ik dan lees dat wegen veel gedoe is, triggert dat. Hier gaat het ook om hapjes per maaltijd, kleuter eet ontzettend weinig. Onze peuter eet fantastisch, dat kan dus ook.... aan dezelfde tafel. Zo bizar.quote:Op zondag 10 januari 2021 19:17 schreef ToT het volgende:
[..]
Die sarcastische toon zat ook al wat in de laatste zin van de post er voor, maar okee, zand er over.
Verder zien we wel wat de diëtist ons allemaal gaat adviseren en wat we moeten doen en wat niet doen. We wachten af en gaan niet alvast allemaal dingen vooraf doen die misschien niet eens nodig zijn.
En met Mini-ToT gaat het om losse hapjes van dit en losse hapjes van dat, niet bepaald een bord vol of zo.
Soms anderhalve aardappel, soms 4 kippenvlieugeltjes enz.
's Ochtends en 's avonds krijgt hij pap en meestal drinkt hij dat wel goed, maar ook niet altijd. Dat zijn volle flessen dus dat kun je zo aflezen.
Als alles echt in grammen doorgegeven moet worden en gewone tips niet zomaar gegeven kunnen worden, hoor ik dat vanzelf wel. Hij zit nog wel in het groene gebied van het groeischema, dus misschien is het minder erg als met jouw peuter?
Zonet at hij trouwens ineens salade, voor het eerst sinds maanden. En voor zijn doen best veel, dus da's mooi meegenomen. Zat nog een calorierijke 1000 islands dressing overheen ook.
Okee dan!quote:Op zondag 10 januari 2021 19:26 schreef Malteser het volgende:
[..]
Wij zijn bij onze kleuter inderdaad al een stuk verder in het traject. Die valt buiten de grafiek. Dus mijn beeld is inmiddels ook wat vertekend. En ik was inderdaad wat fel, dat had ik niet moeten doen. Maar ik weet als geen ander hoeveel zorgen een ‘te klein’ kind kan geven en als ik dan lees dat wegen veel gedoe is, triggert dat. Hier gaat het ook om hapjes per maaltijd, kleuter eet ontzettend weinig. Onze peuter eet fantastisch, dat kan dus ook.... aan dezelfde tafel. Zo bizar.
Maar ga er inderdaad blanco in! Dat is goed, dan ga je er met een open vizier in. En hou dus in je achterhoofd dat hij/zij al om wat aantallen zou kunnen vragen.
Verder is iedere hap meegenomen dus super fijn dat hij vandaag salade met dressing at. Ze blijven je soms verbazen.
Ja we zijn niet super ongerust, het mannetje is met 2 jaar en 4 maand nu 12 kilo (lengte weet ik ff niet uit m'n hoofd), maar iedereen zegt dat hij er echt goed uit ziet en vindt ook dat hij echt goed groeit, maar op het consultatiebureau dachten ze er dus anders over.quote:Op zondag 10 januari 2021 19:31 schreef Takkie88 het volgende:
Herkenbaar die zorgen om een kind/peuter die (te) langzaam groeit. Sofie bungelt zowel qua gewicht als lengte onderaan de groeicurve. En ze heeft er ook al eens onder gezeten (dus onder de -2 lijn). Met bijna 2.5 jaar is ze +/- 85cm en 11.5kg.
Nou is eten bij Sofie nooit een probleem geweest. En ik zie een blij, actief kind wat zich op alle vlakke flink ontwikkelt. Daardoor de zorgen losgelaten.
Maar ik kan me de zorgen en frustratie nog helder voor de geest halen. @:ToT: hoop dat de diëtiste jullie kan helpen bij de problemen/zorgen die jullie ervaren. @:Malteser:voor alle zorgen die jullie al zo lang hebben om jullie kleuter.
Ik denk ook wel dat structuur (routine, herkenbaarheid) erg kunnen helpen. Ontbreekt dat nu bij jullie? Ik kan me namelijk ook zeer voorstellen dat je dat loslaat in pogingen er wat in te krijgen.quote:Op zondag 10 januari 2021 19:35 schreef ToT het volgende:
Het is met hem echt niet heel erg gesteld en hij is ook super actief, heel vrolijk en duidelijk echt wel intelligent. Hij heeft alleen even een duwtje de goede richting op nodig, en dit met die salade van zonet geeft me daar al goede hoop in.
Structuur is volgens mij gewoon belangrijk. Vaste eetmomenten, samen aan tafel eten, samen het zelfde eten krijgen enz.
Leuk! Beetje leuke betaalbare aanbieding gevonden?quote:Op zondag 10 januari 2021 19:34 schreef Takkie88 het volgende:
Wij hebben gisteravond een last minute Safari resort beekse bergen geboekt voor een midweek. En we gaan dus morgen al.Zo veel zin in. Na afgelopen maand ben ik zo ontzettend toe aan iets leuks doen met z’n drieën.
Zo benieuwd hoe Sofie gaat reageren.
Mijn vrouw en ik verschillen nogal in aanpak, maar ze merkt nu wel dat structuur inderdaad beter is dan continu maar van alles proberen gedurende de hele dag.quote:Op zondag 10 januari 2021 19:41 schreef Lemijn het volgende:
[..]
Ik denk ook wel dat structuur (routine, herkenbaarheid) erg kunnen helpen. Ontbreekt dat nu bij jullie? Ik kan me namelijk ook zeer voorstellen dat je dat loslaat in pogingen er wat in te krijgen.
Grappig trouwens die salade. Mijn over het algemeen prima etende peuter weigert salade categorisch en ik hoor dat best vaak. Juist sla geeft een vervelend mondgevoel, of zoiets. Pas na zijn derde verjaardag ging hij tomaatjes eten en sporadisch wat paprika. Hij at tevoren enkel de feta.
Hu? M is met 2 jaar en 3 maanden ook 12 kg (volgens onze weegschaal dan) en draagt maat 86/92. En M is in mijn ogen niet te dun/klein en eet als een malle (oké, behalve als het groen is).quote:Op zondag 10 januari 2021 19:35 schreef ToT het volgende:
[..]
Ja we zijn niet super ongerust, het mannetje is met 2 jaar en 4 maand nu 12 kilo (lengte weet ik ff niet uit m'n hoofd), maar iedereen zegt dat hij er echt goed uit ziet en vindt ook dat hij echt goed groeit, maar op het consultatiebureau dachten ze er dus anders over.
Mijn grootste punt was dat hij geen/nauwelijks groenten eet en hier in dit topic vond men dat niet zo'n probleem, maar ook daar denkt het consultatiebureau anders over.
Het is met hem echt niet heel erg gesteld en hij is ook super actief, heel vrolijk en duidelijk echt wel intelligent. Hij heeft alleen even een duwtje de goede richting op nodig, en dit met die salade van zonet geeft me daar al goede hoop in.
Structuur is volgens mij gewoon belangrijk. Vaste eetmomenten, samen aan tafel eten, samen het zelfde eten krijgen enz.
Veel plezier. Even een welkome afleidingquote:Op zondag 10 januari 2021 19:34 schreef Takkie88 het volgende:
Wij hebben gisteravond een last minute Safari resort beekse bergen geboekt voor een midweek. En we gaan dus morgen al.Zo veel zin in. Na afgelopen maand ben ik zo ontzettend toe aan iets leuks doen met z’n drieën.
Zo benieuwd hoe Sofie gaat reageren.
Mini-ToT draagt ook maat 92. In onze ogen is hij ook echt niet te dun of te klein, en mijn moeder blijft zeggen dat hij er als een kind van 4 uit ziet.quote:Op zondag 10 januari 2021 20:01 schreef Peacefulll het volgende:
[..]
Hu? M is met 2 jaar en 3 maanden ook 12 kg (volgens onze weegschaal dan) en draagt maat 86/92. En M is in mijn ogen niet te dun/klein en eet als een malle (oké, behalve als het groen is).
Succes bij de diëtist.
Het blijft een duur park maar vergelijkbare vakantiehuisjes op een ‘normaal’ vakantiepark zijn vaak ook best prijzig. We betalen nu +/- 420,-. Voor dit park op dit moment volgens mij wel een redelijke aanbieding.quote:Op zondag 10 januari 2021 19:42 schreef NicolasJoy het volgende:
[..]
Leuk! Beetje leuke betaalbare aanbieding gevonden?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |