abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_196742330
quote:
Bijna alles dicht, harde lockdown tot en met 19 januari

Het kabinet bereidt een vergaande lockdown voor waarbij bijna alles tot en met 19 januari dicht gaat: van scholen tot niet-essentiële winkels tot musea tot theaters, melden bronnen in Den Haag aan de NOS.

De maatregelen gaan vannacht om middernacht al in, om een run op winkels morgen te voorkomen. Contactberoepen zoals de kappers en massagesalons moeten ook stoppen, en mensen moeten zo veel mogelijk thuis blijven.

Zowel basisscholen als middelbare scholen moeten vanaf woensdag hun deuren sluiten, en op online onderwijs overstappen. Premier Rutte spreekt het land vanavond om 19.00 uur toe over de vergaande maatregelen.

Het kabinet gaat over tot deze drastische maatregelen omdat het aantal besmettingen hard is opgelopen en de druk op de zorg te groot wordt. Het kabinet hoopte op het terugbrengen van het aantal besmettingen half december naar 3600, maar het zijn er nu dagelijks bijna 10.000.

Mensen moeten zo veel mogelijk thuis blijven, en liever geen bezoek ontvangen. Het instellen van een avondklok is wel besproken maar wordt niet ingevoerd..
quote:
Wat niet-essentiële winkels dan precies zijn? Niemand die het lijkt te weten

Bij de Nederlandse detailhandel staat de maandag in het teken van wat eventueel komen gaat. Mogelijk moeten niet-essentiële winkels de deuren sluiten. Welke winkels dat precies zijn, weten zelfs het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en branchorganisatie INretail niet.

"Daar hebben we geen definitie van", aldus het CBS. "Het is voor het eerst dat dit aan de orde komt." Ook belangenorganisatie INretail zegt niet te weten wat nu wel of niet onder essentiële winkels valt. "Het is een groot vraagteken voor ons."

Intergamma, het moederbedrijf van bouwmarkten GAMMA en Karwei bereidt zich voor op het 'ergste' maar vindt het zeker discutabel of de bouwmarkten tot de winkels zouden moeten behoren die eventueel dicht gaan. "Wij verkopen een hoop zaken waarvan wij vinden dat ze essentieel zijn. "Wat als je plots lekkage hebt", stelt de woordvoerder retorisch.

Dan biedt ook online kopen niet direct soelaas. "Onze formules hebben op zich prima webshops. We hebben in België al eerder te maken gehad met wekenlange sluiting van onze GAMMA-winkels. Maar de logistiek zal daar ook bepalend in zijn." De woordvoerder doelt daarmee op de logistieke bedrijven, zoals PostNL.

Het post- en pakketbedrijf zegt zich ook voor te bereiden op verschillende scenario's. "Zoals we dat al negen maanden doen. We willen onze sociale en economische functie blijven vervullen." Met de sociale functie bedoelt de PostNL-woordvoerder dat alles om thuis te kunnen leven en werken bezorgd moet kunnen worden. "En de economische functie zodat in ieder geval de online winkels open kunnen blijven."

Bij bouwmarkten wordt crisisoverleg gevoerd
De woordvoerder wijst erop dat er ook in supermarkten ophaal- en afgiftepunten zijn voor pakjes en die supermarkten lijken sowieso te worden ontzien. Mogelijk valt een keten als HEMA daar ook onder. "We werden in het voorjaar ook gezien als ontlastend voor de supermarkten omdat we ook voedsel verkopen", zegt een woordvoerder.

De meeste van de 540 HEMA-filialen hebben minimarkten in de winkels. "En we verkopen ook babyspullen en moeders kunnen ook niet weken wachten op een nieuwe romper, want dat is wel de levertijd. Maar de volksgezondheid staat op nummer één." INRetail hoopt dat het niet komt tot een algehele sluiting van wat voor winkels dan ook. "Wij pleiten voor lokale maatregelen. Doe het op slot als het te druk wordt."

Bij GAMMA en Praxis wordt in ieder geval maandag crisisoverleg gevoerd. Gehamsterd wordt er volgens de woordvoerders nog niet echt. "We anticiperen overal op", zegt de woordvoerder van GAMMA. "Ook hamsteren." Voor dat geval wordt extra beveiliging ingezet om de mensenmassa in goede banen te leiden.

Toen het kabinet eerder besloot dat winkels om 20:00 uur dicht moesten, gold dat voor alle winkels behalve supermarkten en andere winkels die levensmiddelen verkopen.

Premier Mark Rutte geeft maandagavond om 19.00 uur een toespraak vanuit het Torentje waarin hij uitleg geeft over de verscherpte coronamaatregelen.
UPDATE 14.30 uur
Bron: https://nos.nl/artikel/23(...)cht-en-wat-niet.html

quote:
Vanochtend lekte uit dat Nederland deze week een vergaande lockdown ingaat. Met andere woorden: bijna alles moet de deuren sluiten. Dat roept natuurlijk direct de vraag op wat nog wél kan. We zetten hieronder op een rijtje wat dichtgaat, wat openblijft en ook wat we nog niet weten.

Vanaf middernacht gaan deze maatregelen in:

Niet essentiële winkels gaan dicht. Denk aan warenhuizen, tuincentra, kledingwinkels. Essentiële winkels als supermarkten en andere levensmiddelenwinkels, banken en apotheken blijven gewoon open.

Ook contactberoepen moeten pas op de plaats maken. Daaronder vallen bijvoorbeeld sekswerkers, kappers, tatoeëerders en schoonheidsspecialisten. (Para)medische contactberoepen zoals fysiotherapeuten en tandartsen blijven wel aan het werk.

Zogenoemde doorstroomlocaties, zoals musea, dierentuinen, theaters en pretparken sluiten de deuren.
Sportscholen, zwembaden en sauna's gaan dicht.
Het maximale aantal bezoekers thuis (binnen en buiten) gaat van drie naar twee per dag. Voor de Kerstdagen wordt een uitzonderingetje gemaakt, dan mag er tijdelijk eentje extra komen (drie dus in totaal).

Vanaf woensdag verandert er nog meer, vooral voor ouders en kinderen:

Zowel basisscholen als middelbare scholen gaan dicht, en ze moeten weer zoveel mogelijk op online onderwijs overstappen. Alleen voor basisschoolouders met essentiële beroepen blijven er opvangmogelijkheden (In maart waren dit die beroepen, het is niet bekend of nu nog dezelfde lijst geldt).

Ook de kinderopvang moet dicht, met dezelfde uitzondering voor ouders met vitale beroepen.
Hoe het zit met hoger onderwijs en universiteiten is nog niet bekend.
Dan zijn er dingen die nog wel kunnen:

Hotels blijven open, maar ze mogen geen eten en drinken meer serveren aan hun gasten, ook niet op de kamer met roomservice

Kerken, moskeeën en andere gebedshuizen blijven gewoon open.

Afhaalloketten van coffeeshops en horeca mogen openblijven, zoals het nu ook is

De maximale groepsgrootte bij uitvaarten blijft 100

De Eredivisie en andere topsportcompetities gaan door, wel zonder publiek zoals nu ook het geval.

Schiphol blijft open voor passagiers. Het reisadvies is en blijft daarbij wel om zoveel mogelijk thuis te blijven deze winter en om geen reizen naar het buitenland te boeken tot half januari (als het niet strikt noodzakelijk is).

Buurthuizen mogen openblijven voor kwetsbare mensen.

Bibliotheken kunnen openblijven voor het brengen en halen van boeken.

Je kan 's avonds nog naar buiten, want er komt geen avondklok.

Sporten kan nog, maar alleen buiten. Nu geldt dat groepjes van maximaal vier samen mogen sporten, het is niet bekend of dat strenger wordt.

Het bovenstaande maatregelenpakket geldt tot en met dinsdag 19 januari. Een week daarvoor besluit het kabinet over het vervolg.
En verder.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_196742335
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 december 2020 11:03 schreef LXIV het volgende:

[..]

Maar het aantal corona-patienten in de zorg is al wekenlang dalende. Evenals het aantal corona-IC bedden.
https://coronadashboard.r(...)tensive-care-opnames

DUS WAAROM NU INEENS DE LOCKDOWN???!?!??!??!
Exact.
Met de besmettingscijfers is het aantal ic opnames echt laag. Nam zelfs af. Dat is dan ook de drijfveer niet.

Het is gewoonweg raar dat deze paniek heerst in het kabinet. Ooit gaan we er een keer achter komen, want ongetwijfeld zal er een parlementaire enquête komen over deze periode.

Waarschijnlijk eerder de reden is 'gedragsbeïnvloeding'

https://www.rtlnieuws.nl/(...)mettingen-nauwelijks
quote:
Contacten op schoolplein
Toch vindt Vossen het niet onverstandig dat ook de basisscholen nu weer sluiten. Dat zit hem vooral in het gedrag van ouders, zegt ze. En De Jonge bevestigt dat dat de belangrijkste reden is voor dit ingrijpende besluit: "Bij het basisonderwijs zijn er allerlei contacten van ouders die gaan brengen en halen."

Daarbij, zegt de minister, worden ouders nu min of meer gedwongen om thuis te werken, omdat de kinderen anders alleen zijn. "Het blijkt effectief zo te werken, dat als de bassischolen naar onderwijs op afstand gaan, dat ouders dan beter dat andere advies opvolgen: werk zoveel mogelijk thuis."
Was ook zo met de tijdelijke plicht van maskers eerder dit jaar. Werkte nauwelijks besmetting tegen maar mensen werden continu op het feit gedrukt dat er 'iets aan de hand is' en daardoor effect zouden hebben. Psychologisch effect toebrengen en zo mensen duidelijk maken dat ze de opgelegde regels moeten volgen.

Nu hadden we de afgelopen weken de december piek in de winkelstraten. Typisch voor de feesten aan het einde van het jaar. Maar een feest is natuurlijk niet wat we willen dit jaar. Want iedereen moet het zwaar hebben, ook de niet risicogroepen. Iedereen moet er nadelige effecten van hebben, niet alleen de risicogroepen. Iedereen moet solidair zijn met elkaar en een kutjaar hebben, zoiets. En helemaal als je gezond bent en blijft, moet je ook nadelen ondervinden.

Dat bereik je als overheid door deze repressie actie op je volk. Iedereen en alles moet weten dat het een kutperiode is. Ben je alsnog vrolijk en wil je feest? Sluiten wij de winkels voor je en mag je 3 maanden thuis zitten, want we weten zelf ook wel dat 19 januari het niet gaat worden, alleen zeggen we dat nog niet.

Schept ook een mooi voorbeeld voor de toekomst voor een 3de lockdown. Straks als we weer open gaan en het wordt weer druk krijg je snel de reactie uit den haag: 'straks gaan we weer dicht hoor voor 3 maanden!!!'

Enige wat ik hoop is dat mensen nu eens door krijgen dat we de oorlog niet gaan winnen met deze dronken clowns en in maart wat anders gaan stemmen.

[ Bericht 28% gewijzigd door Red_85 op 15-12-2020 11:28:31 ]
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_196742497
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 december 2020 11:15 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Exact.
Met de besmettingscijfers is het aantal ic opnames echt laag. Nam zelfs af. Dat is dan ook de drijfveer niet.

Het is gewoonweg raar dat deze paniek heerst in het kabinet. Ooit gaan we er een keer achter komen, want ongetwijfeld zal er een parlementaire enquête komen over deze periode.
De IC cijfers zijn de afgelopen dagen helaas al weer aan het stijgen, net als de ziekenhuisopnames.
stupidity has become as common as common sense was before
pi_196742555
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 december 2020 11:25 schreef marcb1974 het volgende:

[..]

De IC cijfers zijn de afgelopen dagen helaas al weer aan het stijgen, net als de ziekenhuisopnames.
Sinterklaaspiekje. Volgende week daalt het weer.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  dinsdag 15 december 2020 @ 11:33:16 #5
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_196742624
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 december 2020 11:06 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]

Omdat als je goed kijkt in je eigen link de opnames al weken stijgen en grote feestdagen in het buitenland vaak tot een grote bult extra besmettingen met zich meebrengt. Bovendien hebben we de laatste dagen weer grote toenames van de dagelijkse besmettingen en dan duurt het vaak een weekje voor die mensen het ziekenhuis ingaan.
We zitten nog ver onder het niveau van een maand geleden. Er is op basis van de cijfers geen enkele reden voor deze rigoreuze maatregelen. De feestdagen? Die worden toch gewoon met familie gevierd. Ik ontmoet doorgaans rond deze tijd juist veel minder verschillende mensen op een dag dan tijdens werkweken. Veel minder.
The End Times are wild
pi_196742628
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 december 2020 11:28 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Sinterklaaspiekje. Volgende week daalt het weer.
Zonder harde lockdown geloof ik niet dat dat gebeurd zou zijn, als je de rijen in de winkels ziet.
En wat er nu bij komt: https://www.ad.nl/binnenl(...)niet-meer~af1c64ffe/
stupidity has become as common as common sense was before
pi_196742721
Het enige wat ik zie is dat bijna alle winkels op een of andere manier gewoon opengaan.
Kruitvat, bloemisten, welkoop, toko’s en Hema.
pi_196742762
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 december 2020 11:33 schreef marcb1974 het volgende:

[..]

Zonder harde lockdown geloof ik niet dat dat gebeurd zou zijn, als je de rijen in de winkels ziet.
En wat er nu bij komt: https://www.ad.nl/binnenl(...)niet-meer~af1c64ffe/
Jaren van schrappen in budgetten zijn daar eerder de oorzaak van dan de stijging in besmettingen.
Ook aan 10 jaar rutte te danken.

In de rij voor een winkel staan raak je niet besmet van. Buiten vinden nauwelijks besmettingen plaats.
Als je zo'n paniekreactie doet als het kabinet gisteren deed, dan krijg je dat mensen nog snel iets willen halen. Want ja, de paniek slaat dan ook bij hun toe voor de feestdagen.

Als je dan ook nog eens iedere keer de winkeltijden verkrapt om een gedragsbeïnvloeding te doen van ontmoediging, dan krijg je een hogere piek in drukte, want dezelfde mensen moeten op een korter tijdsbestek hun dingen doen.

Ipv dat de overheid is gaan richten op het leren leven met corona, zijn ze in paniek geslagen. Sinds oktober de horeca dicht, terwijl die juist maatregelen hadden getroffen. Nu de winkels dicht, terwijl dat prima ging. Musea, theaters, bioscopen, zwembaden, sportscholen ook dicht. Terwijl die juist goed bezig waren met reserveringen en maatregelen.

Maar nee. Ipv leren met wat minder maatschappelijke en economische schade toebrengt, moet iedereen er bang van zijn.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_196742780
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 december 2020 11:38 schreef ootjekatootje het volgende:
Het enige wat ik zie is dat bijna alle winkels op een of andere manier gewoon opengaan.
Kruitvat, bloemisten, welkoop, toko’s en Hema.
HEMA is natuurlijk van levensbelang vanwege de worst.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
pi_196742788
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 december 2020 11:38 schreef ootjekatootje het volgende:
Het enige wat ik zie is dat bijna alle winkels op een of andere manier gewoon opengaan.
Kruitvat, bloemisten, welkoop, toko’s en Hema.
Bloemisten voor uitvaarten neem ik aan?
pi_196742803
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 december 2020 11:38 schreef ootjekatootje het volgende:
Het enige wat ik zie is dat bijna alle winkels op een of andere manier gewoon opengaan.
Kruitvat, bloemisten, welkoop, toko’s en Hema.
Toko en hema verkopen eten
Welkoop verkoopt dierenvoeding.
Bloemisten maken buiten stalletjes, want buiten verkoop mag wel
Kruitvat verkoopt ziet zichzelf als drogist, welke open mag.

NL'ers zoeken altijd wat wel mag. Mooie eigenschap van burgerlijke ongehoorzaamheid. Misschien maar beter ook.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_196742819
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 december 2020 11:41 schreef FL_Freak het volgende:

[..]

Bloemisten voor uitvaarten neem ik aan?
Winkels buiten voor bloemen en kerstbomen mogen wel...
pi_196742825
quote:
Iedereen moet solidair zijn met elkaar en een kutjaar hebben, zoiets. En helemaal als je gezond bent en blijft, moet je ook nadelen ondervinden.
Dat bereik je als overheid door deze repressie actie op je volk. Iedereen en alles moet weten dat het een kutperiode is.
Ben je alsnog vrolijk en wil je feest? Sluiten wij de winkels voor je en mag je 3 maanden thuis zitten, want we weten zelf ook wel dat 19 januari het niet gaat worden, alleen zeggen we dat nog niet.
Winkelen is dus een feest voor vrolijke mensen? Terwijl arme klanten het liefst niet winkelen, want het is in de winkelgebieden veel te lawaaiig en te druk.
pi_196742839
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 december 2020 11:41 schreef FL_Freak het volgende:

[..]

Bloemisten voor uitvaarten neem ik aan?
Nee, die gaan verder met buitenverkoop, want een kraam is “markt” en dat mag, volgens zichzelf dan.
pi_196742879
Was gezellig druk bij de HEMA net
pi_196742880
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 december 2020 11:42 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Toko en hema verkopen eten
Welkoop verkoopt dierenvoeding.
Bloemisten maken buiten stalletjes, want buiten verkoop mag wel
Kruitvat verkoopt ziet zichzelf als drogist, welke open mag.

NL'ers zoeken altijd wat wel mag. Mooie eigenschap van burgerlijke ongehoorzaamheid. Misschien maar beter ook.
Als ik als winkelier zijnde, een partij kleding had ingekocht, had ik ook de kleding buiten gehangen met een “marktkraam” zeker als mijn buurman wel open was.
pi_196742904
Topictitel kan wel aangepast worden:
Keiharde Nederlandse lockdown, bijna alles open.
pi_196743000
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 december 2020 11:47 schreef ootjekatootje het volgende:
Topictitel kan wel aangepast worden:
Keiharde Nederlandse lockdown, bijna alles open.
Nah, de bouwmarkten nog.

Daarna mag de topictitel worden aangepast :D
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_196743007
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 december 2020 11:33 schreef LXIV het volgende:

[..]

We zitten nog ver onder het niveau van een maand geleden. Er is op basis van de cijfers geen enkele reden voor deze rigoreuze maatregelen.
Heb je gemist dat het aantal besmettingen weer rap aan het toenemen is?

https://www.dvhn.nl/extra(...)%2Fwww.google.com%2F

quote:
De feestdagen? Die worden toch gewoon met familie gevierd. Ik ontmoet doorgaans rond deze tijd juist veel minder verschillende mensen op een dag dan tijdens werkweken. Veel minder.
Gewoon met de familie vieren. Zodat je opa en oma ook kunt besmetten.
pi_196743050
quote:
14s.gif Op dinsdag 15 december 2020 11:46 schreef Cazzette het volgende:
Was gezellig druk bij de HEMA net
Triest man. Wat is daar dicht dan?
pi_196743053
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 december 2020 11:52 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Nah, de bouwmarkten nog.

Daarna mag de topictitel worden aangepast :D
Ikea en action, maar die zullen wel naar de rechter stappen.
pi_196743056
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 december 2020 11:55 schreef Aanmodderfakker het volgende:

[..]

Triest man. Wat is daar dicht dan?
Gordijnenafdeling?
pi_196743076
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 december 2020 11:55 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]

Ikea en action, maar die zullen wel naar de rechter stappen.
Zucht ja. Ipv gewoon ff allemaal dit vol te houden.
  dinsdag 15 december 2020 @ 12:03:34 #24
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_196743172
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 december 2020 11:53 schreef luxerobots het volgende:

[..]

Heb je gemist dat het aantal besmettingen weer rap aan het toenemen is?

https://www.dvhn.nl/extra(...)%2Fwww.google.com%2F
[..]

Gewoon met de familie vieren. Zodat je opa en oma ook kunt besmetten.
Hoe weet jij dat? Dat getal geeft het aantal gemeten besmettingen weer. Dus als de testcapaciteit stijgt, of als meer mensen zich laten testen dan gaat dat getal omhoog.
Het relevante getal is de druk op de IC-bedden. En dat daalt al een tijdje.
The End Times are wild
pi_196743220
Tip van Oot, de rechtbanken zijn gewoon open. Dus bij gebrek aan pretparken en ander vermaak kunnen we wel nog aanschuiven bij de zittingen!

Volle tribunes als de vechtscheiding van Hans en Ingrid besproken wordt!
Wel zelf de popcorn meenemen.

https://www.rechtspraak.nl/coronavirus-(COVID-19)
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')