Misschien helpt het om dit doel verder "in te kleuren"?quote:Op dinsdag 10 november 2020 14:14 schreef Gogo83 het volgende:
Ik wil dus vooral de ervaring van mijn baby zelf voeden, met ondersteuning van kv.
Dat is ook gewoon echt heel verdrietig als je dat graag had gewild.quote:Maar tegelijkertijd baal ik en ben ik verdrietig. Vooral omdat het me dus echt niet gegeven is om gewoon borstvoeding te geven. Hopelijk zakt dat gevoel snel weer.
quote:Op dinsdag 10 november 2020 17:13 schreef MaJo het volgende:
Hier een heel ander verhaal over borstvoeding, ik ben benieuwd of ik herkenning kan vinden.
Je hoort altijd dat borstvoeding geven zo mooi en bijzonder is. Nou ik vind er eigenlijk helemaal niks aan en het frustreert me behoorlijkTuurlijk, af en toe kijk ik naar hem aan mijn borst en dan voel ik echt wel dat gelukkige moment. Maar andere momenten staat het me behoorlijk tegen. Aapie is erg ongeduldig en als hij de borst niet NU krijgt zet hij het op een gillen. Ook als hij eenmaal de borst krijgt is hij ongeduldig en lukt het vaak slecht om aan te happen omdat hij zo overstuur is. Als hij eenmaal aangehapt is laat hij vaak los en maait dan met z'n armen de tepelhoed eraf. Die zit vol melk dus ik zit continu onder de melk
Ik moet hem dan echt weer even rustig krijgen voordat hij weer rustig aan kan happen. Ik heb af en toe als hij begint te huilen dat de moed echt in mijn schoenen zakt, ik heb dan helemaal geen zin om de borst aan te bieden. Het liefst zou ik misschien helemaal flesvoeding geven maar als het even kan wel met mijn eigen melk. Dat wordt dan fulltime kolven, ik weet niet hoe blij ik daarvan word...
Voorlopig in ieder geval maar door met overdag voeden en 's nachts de fles met afgekolfde melk.
Ik weet eigenlijk niet goed wat ik met deze post wil, ik denk van me afschrijven. En misschien wat herkenning zien te vinden.
Hmmm, even mijn gedachten hierbij. De meeste moeders die borstvoeding geven, kolven de eerste dagen af en toe voor extra stimulatie. Bijvoorbeeld omdat de baby misselijk is en niet wil drinken. Ik denk dat er weinig vrouwen zijn die vanaf het allereerste prille begin live voeden en nooit kolven.quote:Op dinsdag 10 november 2020 14:14 schreef Gogo83 het volgende:
Vanochtend een consult gehad bij een lactatiekundige die gespecialiseerd is in IGT (insufficient glandular tissue) en tja...
Wat fijn is, is dat ze bevestigde dat het idd IGT is (de lactatiekundige die die diagnose destijds stelde had het nog nooit gezien) en daardoor konden we snel door naar de opties.
Voor mij zijn domperidom en donormelk geen optie, ik wil vooral gewoon het gevoel hebben dat ik er alles aan gedaan heb om iig deels borstvoeding te geven, maar gezien de hart- en vaatklachten aan beide kanten van de familie vind ik domperidom een risico. En ik heb ook gewoon geen zin in naar een cardioloog moeten tijdens de kraamtijd.
Ik wil dus vooral de ervaring van mijn baby zelf voeden, met ondersteuning van kv. De lk vroeg zich heel erg af hoeveel moeite ik moest gaan doen voor iets wat er gewoon maar heel beperkt is. Zij raadde aan om met een borstvoedingshulpset te gaan werken, zodat mijn borsten wel gestimuleerd worden, maar er bijvoeding komt om voor voldoende voeding te zorgen.
Ze gaf ook aan dat niet kolven in mijn geval waarschijnlijk de beste optie was, want als ik baby met de hulpset van voeding kan voorzien, worden mijn borsten zo het beste gestimuleerd. Extra kolven zorgt alleen maar voor meer gedoe en daardoor minder ontspanning. En hoewel ik denk dat ze daar een heel goed punt mee heeft, voelt het alsof ik er zonder kolven niet alles aan doe. Terwijl ik eigenlijk ook wel weet dat ik voeden + nakolven waarschijnlijk alleen ga volhouden in die twee weken dat man thuis is, en dat het heel veel van me gaat vragen. Niet erg als het resultaat oplevert, maar dat laatste gaat dus waarschijnlijk minimaal zijn.
Ik sta er nu een beetje dubbel in. Niet kolven was helemaal niet iets waar ik van tevoren over nagedacht heb. Ik denk dat ze een goed punt heeft en het voeden met een hulpset er misschien voor zorgt dat ik het langer volhoud en op die manier toch nog deels eigen melk kan geven dan als ik ga voeden en kolven en op die manier alleen maar met voeden bezig ben. Maar tegelijkertijd baal ik en ben ik verdrietig. Vooral omdat het me dus echt niet gegeven is om gewoon borstvoeding te geven. Hopelijk zakt dat gevoel snel weer.
Ze heeft me trouwens ook nog de naam en telefoonnummer gegeven van iemand die in een vergelijkbare situatie zit en op deze manier nu drie maanden borstvoeding geeft. Dus met haar ga ik sowieso nog even contact opnemen.
Borstvoeding geven vond ik vooral fijn als het gewoon goed liep. Als dat niet zo is, dan is het soms behoorlijk zwaar. Zeker omdat je het ook niet zomaar even uit handen kan geven. Het is dan frustrerend, benauwend en soms ook gewoon lichamelijk pijnlijk of vermoeiend. De hoop dat het wel makkelijker zou worden, hield me op de been. En de overtuiging dat ik echt graag borstvoeding wilde geven. Ik ben over mijn grenzen heen gegaan, zelfs een keer daadwerkelijk gestopt en begonnen met afbouwen. Maar toen ineens ging het makkelijker en werd het voornamelijk fijnquote:Op dinsdag 10 november 2020 17:13 schreef MaJo het volgende:
Hier een heel ander verhaal over borstvoeding, ik ben benieuwd of ik herkenning kan vinden.
Je hoort altijd dat borstvoeding geven zo mooi en bijzonder is. Nou ik vind er eigenlijk helemaal niks aan en het frustreert me behoorlijkTuurlijk, af en toe kijk ik naar hem aan mijn borst en dan voel ik echt wel dat gelukkige moment. Maar andere momenten staat het me behoorlijk tegen. Aapie is erg ongeduldig en als hij de borst niet NU krijgt zet hij het op een gillen. Ook als hij eenmaal de borst krijgt is hij ongeduldig en lukt het vaak slecht om aan te happen omdat hij zo overstuur is. Als hij eenmaal aangehapt is laat hij vaak los en maait dan met z'n armen de tepelhoed eraf. Die zit vol melk dus ik zit continu onder de melk
Ik moet hem dan echt weer even rustig krijgen voordat hij weer rustig aan kan happen. Ik heb af en toe als hij begint te huilen dat de moed echt in mijn schoenen zakt, ik heb dan helemaal geen zin om de borst aan te bieden. Het liefst zou ik misschien helemaal flesvoeding geven maar als het even kan wel met mijn eigen melk. Dat wordt dan fulltime kolven, ik weet niet hoe blij ik daarvan word...
Voorlopig in ieder geval maar door met overdag voeden en 's nachts de fles met afgekolfde melk.
Ik weet eigenlijk niet goed wat ik met deze post wil, ik denk van me afschrijven. En misschien wat herkenning zien te vinden.
Het is inderdaad misschien niet het beste topic om dit aan te kaarten maar het steunt me ook wel om in de reacties te lezen dat iedereen hier ook wel moeilijke momenten heeft gehad of op het punt heeft gestaan om te stoppen. Het liefst zou ik wel moedermelk geven, gewoon omdat dat het beste is voor hem en ik hem de best mogelijke start wil geven. Ik denk dat het een combi tussen live voeden en kolven gaat worden.quote:Op dinsdag 10 november 2020 17:23 schreef Mariposas het volgende:
@:majo er zijn heel veel mensen die helemaal niet zo’n bijzonder gevoel hebben bij het geven van borstvoeding. Die ga je alleen niet per se in dit topic vinden.
Ik vond het in het begin heel zwaar en helemaal niet leuk, het ging ook echt vreselijk. Het is dat ik een enorm sterk gevoel had vanuit mijzelf dat ik borstvoeding wilde geven, anders was ik er zeker snel mee gestopt. Als je dat sterke gevoel niet hebt, dan is het ook niet raar als je liever flesvoeding geeft met kunstmelk. Probeer te luisteren naar je gevoel en niet naar een maatschappelijke norm (of Fok!-norm).
Donderdag komt de lactatiekundigequote:Op dinsdag 10 november 2020 17:23 schreef Viv het volgende:
[..]![]()
Is er al een lactatiekundige bij geweest? Baby's kunnen door van alles gefrustreerd raken (te veel melk tegelijk, te lang wachten op een toeschietreflex, krampjes, etc). Ik kon destijds mijn boze baby ook niet goed kalmeren voor het aanleggen, want dan rook ze mij en dus melk.Dat van die moed in de schoenen bij ieder huiltje had ik ook, niet alleen door dat boze gedoe maar ook door pijn bij mij, door het frequente en slechte aanhappen. Sterkte!
Ik bewaar mijn fulltime kolven anti-propaganda wel voor een andere keer.![]()
Bedankt voor deze reactiequote:Op dinsdag 10 november 2020 17:36 schreef Phaidra het volgende:
[..]
Borstvoeding geven vond ik vooral fijn als het gewoon goed liep. Als dat niet zo is, dan is het soms behoorlijk zwaar. Zeker omdat je het ook niet zomaar even uit handen kan geven. Het is dan frustrerend, benauwend en soms ook gewoon lichamelijk pijnlijk of vermoeiend. De hoop dat het wel makkelijker zou worden, hield me op de been. En de overtuiging dat ik echt graag borstvoeding wilde geven. Ik ben over mijn grenzen heen gegaan, zelfs een keer daadwerkelijk gestopt en begonnen met afbouwen. Maar toen ineens ging het makkelijker en werd het voornamelijk fijn.
Iedereen bepaalt zelf waar de grens ligt. Ik had een veel rustiger start gehad de eerste maanden met flesvoeding, maar nu kan ik terugkijken op een mooie periode van borstvoeding die ik anders op een rotmanier had afgesloten. Ik weet oprecht niet wat beter is.
Ik heb de eerste weken niet gekolfd en heb niet het idee dat de meeste moeders de eerste dagen kolven. Wel als de borstvoeding moeilijk op gang komt door bijvoorbeeld een keizersnede maar moeten kolven om de productie op gang te krijgen lijkt me niet de standaard.quote:Op dinsdag 10 november 2020 17:27 schreef Phaidra het volgende:
Hmmm, even mijn gedachten hierbij. De meeste moeders die borstvoeding geven, kolven de eerste dagen af en toe voor extra stimulatie. Bijvoorbeeld omdat de baby misselijk is en niet wil drinken. Ik denk dat er weinig vrouwen zijn die vanaf het allereerste prille begin live voeden en nooit kolven.
Ik vond een afspraak met de lk destijds alleen al fijn omdat ik dan een periode moest overbruggen die nog enigszins te overzien was.quote:Op dinsdag 10 november 2020 17:44 schreef MaJo het volgende:
Ik ga sowieso de LK afwachten en hopen dat de frustraties van beide partijen minder worden.
Weet je, op dit moment ís de fles misschien ook wel veel fijner voor hem. Maar daarin zit ook meteen de valkuil: dat hij gewend kan raken aan de stabiele en snelle melkstroom waar hij weinig voor hoeft te doen, waarna het geduld aan de borst nóg verder te zoeken is.quote:Ik heb ook het idee dat voor hem de fles ook veel fijner is
Ik herken het gevoel MaJo. Ik voelde me al een beetje een ontaarde moeder omdat ik ook niet echt geniet van het borstvoeding geven. Ik doe het puur voor Y, omdat haar gezondheid prioriteit is. Ik heb verder niet zoiets van oke, dit is een ultiem gelukmomentje en ik voel nu een intense band ofzo, neequote:Op dinsdag 10 november 2020 17:13 schreef MaJo het volgende:
Hier een heel ander verhaal over borstvoeding, ik ben benieuwd of ik herkenning kan vinden.
Je hoort altijd dat borstvoeding geven zo mooi en bijzonder is. Nou ik vind er eigenlijk helemaal niks aan en het frustreert me behoorlijkTuurlijk, af en toe kijk ik naar hem aan mijn borst en dan voel ik echt wel dat gelukkige moment. Maar andere momenten staat het me behoorlijk tegen. Aapie is erg ongeduldig en als hij de borst niet NU krijgt zet hij het op een gillen. Ook als hij eenmaal de borst krijgt is hij ongeduldig en lukt het vaak slecht om aan te happen omdat hij zo overstuur is. Als hij eenmaal aangehapt is laat hij vaak los en maait dan met z'n armen de tepelhoed eraf. Die zit vol melk dus ik zit continu onder de melk
Ik moet hem dan echt weer even rustig krijgen voordat hij weer rustig aan kan happen. Ik heb af en toe als hij begint te huilen dat de moed echt in mijn schoenen zakt, ik heb dan helemaal geen zin om de borst aan te bieden. Het liefst zou ik misschien helemaal flesvoeding geven maar als het even kan wel met mijn eigen melk. Dat wordt dan fulltime kolven, ik weet niet hoe blij ik daarvan word...
Voorlopig in ieder geval maar door met overdag voeden en 's nachts de fles met afgekolfde melk.
Ik weet eigenlijk niet goed wat ik met deze post wil, ik denk van me afschrijven. En misschien wat herkenning zien te vinden.
Ja! In lichte mate bij de eerste. Goed je tepels warm houden en direct na het voeden weer bedekken. Bij mij werd het minder met de tijdquote:Op dinsdag 10 november 2020 18:48 schreef Smart_ass het volgende:
Even iets anders, heeft iemand ervaring/weleens gehoord van het Raynaud fenomeen icm borstvoeden?
https://www.lalecheleague(...)raynaud-wintertepels
Sinds gisteren klaar met de spruwmedicatie maar borst/tepel blijft pijnlijk. Tepel wordt ook wit na het voeden, daarna paars en rood. De pijn komt voornamelijk na het voeden, niet tijdens het voeden zelf. Morgen heb ik weer een videobelafspraak met de verloskundige en ga ik het aankaarten. Ik ben zelf over het algemeen helemaal niet zo googlend en zelfdiagnosticerend maar ik kwam dit toevallig tegen en dat wit/paars/rood worden van de tepel is natuurlijk wel typerend. Las ook op een andere site dat het vaak per ongeluk voor candida wordt aangezien.
https://www.borstvoeding.(...)sYTKUrGNBaq1Lk1d1S9Uquote:Op dinsdag 10 november 2020 18:48 schreef Smart_ass het volgende:
Even iets anders, heeft iemand ervaring/weleens gehoord van het Raynaud fenomeen icm borstvoeden?
https://www.lalecheleague(...)raynaud-wintertepels
Sinds gisteren klaar met de spruwmedicatie maar borst/tepel blijft pijnlijk. Tepel wordt ook wit na het voeden, daarna paars en rood. De pijn komt voornamelijk na het voeden, niet tijdens het voeden zelf. Morgen heb ik weer een videobelafspraak met de verloskundige en ga ik het aankaarten. Ik ben zelf over het algemeen helemaal niet zo googlend en zelfdiagnosticerend maar ik kwam dit toevallig tegen en dat wit/paars/rood worden van de tepel is natuurlijk wel typerend. Las ook op een andere site dat het vaak per ongeluk voor candida wordt aangezien.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |