quote:Nederlandse coronapatiënt voorlopig niet naar ic in Duitsland: ‘Geen capaciteit voor’
BOCHOLT - Nederlandse coronapatiënten die zo ziek zijn dat ze op de intensive care (ic) opgenomen moeten worden, kunnen voorlopig niet in Duitsland terecht. Er is namelijk onvoldoende ic-capaciteit in de ziekenhuizen in ons buurland om ook Nederlanders te kunnen verzorgen.
Dat zegt Tobias Rodig, woordvoerder van de Universiteitskliniek in Münster, die de verdeling van Nederlandse intensivecarepatiënten over de Duitse ziekenhuizen coördineert, tegen het Duitse medium Bocholter Borkener Volksblatt. Dit na een verzoek om ic-bedden in Duitsland voor Nederlanders vrij te maken.
Als oorzaak noemt Rodig een combinatie van factoren. Zo moet een deel van de ic vrijgehouden worden voor noodgevallen en om patiënten in levensbedreigende situaties te kunnen verzorgen. Ook is de Universiteitskliniek wettelijk verplicht tijdens de coronapandemie een bepaald aantal intensive care-bedden vrij te houden. ,,Voor het geval er een verdere toename van het aantal infecties is”, zegt Rodig. ,,En het aantal opgenomen patiënten néémt toe.”
Veertig coronainfecties in één weekend
Het aantal coronainfecties stijgt ook in de Kreis Borken hard. Het afgelopen weekend testten veertig mensen positief op het virus, blijkt uit cijfers van de kreis. Sinds vorige week worden er in de ziekenhuizen in die regio ook weer mensen met corona opgenomen op de intensive care, nadat dit maanden niet nodig is geweest. Zo ligt in het St. Agnes-ziekenhuis in Bocholt één patiënt op de ic. In het ziekenhuisnetwerk van de Universiteitskliniek worden in totaal tien coronapatiënten behandeld, van wie er drie op de ic liggen.
Hulp houdt niet op bij de grens
De afwijzing betekent volgens Rodig echter geen definitief ‘nee’. ,,Uiteraard staan we altijd klaar om te helpen binnen onze mogelijkheden en capaciteiten”, zegt hij. ,,Ook voor het St. Agnes Ziekenhuis houdt de hulp niet op bij de grens.”
Duitsland heeft Nederland in het voorjaar al de helpende hand toegestoken bij de opvang van coronapatiënten op de ic. Tientallen Nederlanders die met covidklachten naar de ic moesten, zijn destijds opgevangen in ziekenhuizen in de grensstreek. De Universiteitskliniek in Münster speelde hierin een centrale rol en coördineerde de verdeling van Nederlandse ic-patiënten over de Duitse ziekenhuizen, die overigens ook patiënten hebben opgenomen uit landen als Frankrijk en Italië.
https://www.gelderlander.(...)iteit-voor~a10b5dc1/
Als je puur de cijfers die we hebben doortrekken is "code zwart" in de gewone verpleging eerder dan de IC. De IC heeft zo'n 10 opnames per dag, zonder de mensen die eraf gaan mee te tellen, al ongeveer een maand. Om aan de 1000 IC bedden voor Covid te komen betekent dat je of mensen eerder naar de IC stuurt, of dat er meer dan 5000 Covid-patienten op de verpleegafdelingen liggen. Lijkt me onwaarschijnlijk.quote:Op maandag 12 oktober 2020 19:36 schreef PiyeReloaded het volgende:
Ik snap niet zo goed waarom de ic's dreigen te overspoelen, terwijl het totale aantal ziekenhuisopnamen fors lager ligt dan in maart, een kleiner deel daarvan op de IC komt en de gemiddelde behandeltijd is afgenomen?
Hoe wil je in 6 maanden tijd honderden IC verpleegkundigen en artsen opleiden?quote:Op maandag 12 oktober 2020 21:15 schreef Captain_Ghost het volgende:
Nederland heeft hiervoor half jaar tijd gekregen om eigen capaciteit te vergroten voor geval de tweede golf eraan te komen. Intussen blijkt dat kabinet helemaal niets gedaan en ook geen bonus voor IC verplegers en dokteren...
Ho ho de cao was al omhoog en volgens mij heeft de hele zorg een bonus gehad.quote:Op maandag 12 oktober 2020 21:15 schreef Captain_Ghost het volgende:
Nederland heeft hiervoor half jaar tijd gekregen om eigen capaciteit te vergroten voor geval de tweede golf eraan te komen. Intussen blijkt dat kabinet helemaal niets gedaan en ook geen bonus voor IC verplegers en dokteren...
quote:Op maandag 12 oktober 2020 21:31 schreef franske19 het volgende:
[..]
Hoe wil je in 6 maanden tijd honderden IC verpleegkundigen en artsen opleiden?
Het gaat om dat men toen al wist dat 2e golf kon komen. Kabinet had voldoende tijd om dat te voorkomen en hier op voorbereiden. Inmiddels zijn beiden jammerlijke gefaald.quote:Op maandag 12 oktober 2020 21:44 schreef tstile het volgende:
[..]
Ho ho de cao was al omhoog en volgens mij heeft de hele zorg een bonus gehad.
Dingetje is ook nog dat we helemaal niet zo rijk zijn als we denken.
Wanneer hadden ze die tijd precies? In een paar zomermaanden tijd leid je niet zoveel specialistische verpleegkundigen op. Ze mochten zelfs hopen dat er niet teveel van de huidige IC medewerkers af zouden vallen na de stress van de voorgaande maanden...quote:Op maandag 12 oktober 2020 22:16 schreef Captain_Ghost het volgende:
[..]
[..]
Het gaat om dat men toen al wist dat 2e golf kon komen. Kabinet had voldoende tijd om dat te voorkomen en hier op voorbereiden. Inmiddels zijn beiden jammerlijke gefaald.
Keuzes maken wie er wel geholpen woedt en wie niet. Onethisch maar ik ben wel nieuwsgierig naar zo'n situatie.quote:Op maandag 12 oktober 2020 19:30 schreef Starhopper het volgende:
Wat als het uit de hand loopt? Wat moeten we dan?
In de media verschijnen berichten van diverse ziekenhuizen dat de IC voor coronapatienten dicht zit. Ook zijn er diverse ziekenhuizen met een coronauitbraak dus minder personeel beschikbaar voor de IC.quote:Op maandag 12 oktober 2020 19:35 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
Dreigen bij ons de IC's te overspoelen? Heb je gegevens waar dit uit blijkt?
Ja, zoiets als Italië begin dit jaarquote:Op maandag 12 oktober 2020 22:31 schreef Party_P het volgende:
[..]
Keuzes maken wie er wel geholpen woedt en wie niet. Onethisch maar ik ben wel nieuwsgierig naar zo'n situatie.
Ik had cijfers gewaardeerd. Op grond van anektodisch bewijs de boel dicht gooien is niet bestquote:Op maandag 12 oktober 2020 22:33 schreef Starhopper het volgende:
[..]
In de media verschijnen berichten van diverse ziekenhuizen dat de IC voor coronapatienten dicht zit. Ook zijn er diverse ziekenhuizen met een coronauitbraak dus minder personeel beschikbaar voor de IC.
zijn daar cijfers over in hoevaak het voorkwam?quote:Op maandag 12 oktober 2020 22:33 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Ja, zoiets als Italië begin dit jaar
Die tijd hebben ze eigenlijk al heel lang. Er is vaak gewaarschuwd voor een pandemie. Zeker sinds sars. En sommige landen zijn voorbereid Nederland duidelijk niet.quote:Op maandag 12 oktober 2020 22:20 schreef beantherio het volgende:
[..]
Wanneer hadden ze die tijd precies? In een paar zomermaanden tijd leid je niet zoveel specialistische verpleegkundigen op. Ze mochten zelfs hopen dat er niet teveel van de huidige IC medewerkers af zouden vallen na de stress van de voorgaande maanden...
Gisteren nog op nieuws dat sommige ziekenhuizen wel bedden hebben maar niet genoeg personeel, dus die bedden blijven leeg.quote:Op maandag 12 oktober 2020 22:33 schreef Starhopper het volgende:
[..]
In de media verschijnen berichten van diverse ziekenhuizen dat de IC voor coronapatienten dicht zit. Ook zijn er diverse ziekenhuizen met een coronauitbraak dus minder personeel beschikbaar voor de IC.
Zover ik weet mogen mensen niet gekloond worden en babies van 6 maanden kunnen het werk niet.quote:Op maandag 12 oktober 2020 22:16 schreef Captain_Ghost het volgende:
[..]
[..]
Het gaat om dat men toen al wist dat 2e golf kon komen. Kabinet had voldoende tijd om dat te voorkomen en hier op voorbereiden. Inmiddels zijn beiden jammerlijke gefaald.
Voordat de corona in Nederland toesloeg, hadden we al tien jaar bezuinigingen op de zorg gehad. Daarvan waren er onlangs twee of drie ziekenhuis over de kop gegaan. Daar zitten al ruim honderden of duizenden banen in.
We kunnen diezelfde mensen prima voor tijdelijk elders inzetten met bonus. Laten staan een lege ziekenhuis in een corona ziekenhuis ombouwen. Nou, ja dat is er niet van gekomen.
Kabinet wilde niet, ze wilde gewoon goedkoopste houden en alles naar farmacultie gaan. Nu zijn we straks weer de klos. we zijn eigenlijk nu al de klos..
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |