Ik vond dat ook een interessant stukje.quote:Op donderdag 24 september 2020 09:21 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Interessant inderdaad:
[..]
Je hebt niet alle besmette mensen in zicht, maar wel alle mensen met symptomen. Ik neem aan dat het percentage mensen dat uit de testen komt dan ook een stuk hoger ligt dan hier. Wordt niet genoemd in het artikel, helaas.quote:Op donderdag 24 september 2020 09:22 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Met andere woorden, de besmettingen kunnen daar in principe net zo hard oplopen, je ziet het alleen niet omdat je het niet test.
Eens, maar dit 'Italiaanse model' is wel in lijn met de oproep van een aantal experts laatst.quote:Op donderdag 24 september 2020 09:28 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik vond dat ook een interessant stukje.
Ik vraag me wel af hoe zo'n doktersverklaring dan wordt gevraagd en door wie deze wordt verstrekt. Ik weet niet of onze zorg dusdanig 'efficient' is ingericht dat we artsen hebben die zich hiermee bezig zouden kunnen houden. De gewone huisarts lijkt me niet echt handig, als je gewone zorg door wil laten gaan. Eerst een ziekenhuisbezoek klinkt ook niet heel logisch. Hebben ze daar in Italie dan artsen voor vrijgemaakt? Betreft het fysieke doktersbezoeken, telefonisch consult, digitale afspraken?
Op zich kun je op deze manier in ieder geval wel alleen de echte verdachte gevallen insturen en wordt je testcapaciteit minder zwaar belast. Je moet alleen uitkijken dat je de belasting dan niet elders te zwaar maakt.
5% minder autoverkeer (en beter gespreid) levert 60% minder vertraging op. Het is al vaker gezegd, maar het is echt bizar hoe hardnekkig het fileprobleem (in normale tijden) is als zo'n kleine verandering al zo'n groot verschil oplevert.quote:Op donderdag 24 september 2020 09:30 schreef iBenny het volgende:
• De hoeveelheid vertraging op de weg ligt in een stijgende lijn, maar is nog ongeveer 60% lager dan vorig jaar.
• Het autoverkeer is nog 5% minder t.o.v. 2019 (maximaal was dit 47% minder)
Wat ik in de cijfers van het autoverkeer lastig vind... De 100 km/u regel ging tegelijk in met de invoering van de intelligente lockdown / oproep thuis te werken / scholen die sloten. Dus dat zal op een bepaalde manier ook van invloed zijn.quote:Op donderdag 24 september 2020 09:31 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
5% minder autoverkeer (en beter gespreid) levert 60% minder vertraging op. Het is al vaker gezegd, maar het is echt bizar hoe hardnekkig het fileprobleem (in normale tijden) is als zo'n kleine verandering al zo'n groot verschil oplevert.
Die zin staat volgens mij onder zijn Ctrl+vquote:
Hoop vooral dat ze de scholen deze keer sparen maar het loopt volledig uit de hand.quote:Op donderdag 24 september 2020 09:25 schreef Justin_Case het volgende:
[..]
Ik hoop het toch niet hoor.
Dit inderdaad. Hoop dat hier goed naar gekeken wordt voor post-corona.quote:Op donderdag 24 september 2020 09:31 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
5% minder autoverkeer (en beter gespreid) levert 60% minder vertraging op. Het is al vaker gezegd, maar het is echt bizar hoe hardnekkig het fileprobleem (in normale tijden) is als zo'n kleine verandering al zo'n groot verschil oplevert.
Hahahaha jij bent leuk zeg!!!!quote:Op donderdag 24 september 2020 09:33 schreef Doug-Heffernan het volgende:
[..]
Die zin staat volgens mij onder zijn Ctrl+v
Het zou wat zijn als zo'n eenvoudige maatregel zo'n groot effect zou sorteren.quote:Op donderdag 24 september 2020 09:33 schreef iBenny het volgende:
[..]
Wat ik in de cijfers van het autoverkeer lastig vind... De 100 km/u regel ging tegelijk in met de invoering van de intelligente lockdown / oproep thuis te werken / scholen die sloten. Dus dat zal op een bepaalde manier ook van invloed zijn.
quote:Juridische onderbouwing
Hoewel de app technisch af is, is de juridische onderbouwing dat nog niet. De wet die het gebruik van de app regelt, ligt nog bij de Eerste Kamer.
"Iedereen heeft zich maandenlang uit de naad gewerkt om de app op tijd af te krijgen. Het voelt alsof de politieke kant van het verhaal wat minder snel gaat dan de rest van de samenleving", zegt de leider van het designteam, Jasper Hauser, die eerder onder meer voor Facebook werkte.
De makers willen tegelijkertijd niet de Eerste Kamer de schuld geven van de vertraging. "We hebben een democratie, dat kost simpelweg tijd", zegt Ivo Jansch, een van de mensen achter de architectuur van de app. Maar frustrerend vindt hij het wel.
Voor wetgeving gaat het proces juist uitzonderlijk snel, tekent woordvoerder Marcel van Beusekom van het ministerie van Volksgezondheid aan.
Haha dankje lolquote:Op donderdag 24 september 2020 09:35 schreef Elan het volgende:
[..]
Hahahaha jij bent leuk zeg!!!!
Toevallig heb ik het wel al weken geroepen ja. Dus in die zin heb ik gelijk straks. Nou wat een fucking feest zeg, echt zin om weer in LOCKDOWN!
En dit:quote:Op donderdag 24 september 2020 09:35 schreef DireStraits7 het volgende:
https://nos.nl/artikel/23(...)s-teleurgesteld.html
[..]
Er zal wel weer enorm geklaagd gaan worden over die app, maar hoeveel mensen hier hebben hun vakantie afgezegd en buiten kantoortijden gewerkt voor dit soort initiatieven?quote:Wel op tijd af
Er is ook goed nieuws: de app zelf was dus wél op tijd af. "Vrij uniek voor een ict-project, laat staan bij de overheid", zegt app-maker Jelle Prins, die vanaf het begin bij de app betrokken was. "Daarvoor hebben we lang doorgewerkt, ook in de weekenden en 's avonds, vakanties zijn uitgesteld."
Daardoor is het wel extra jammer dat de app nog niet kan worden worden ingezet, zegt hij. "Zeker als de ene na de andere GGD het bron- en contactonderzoek afschaalt, zonder dat we kunnen helpen."
Paar interessante quotes:quote:Op donderdag 24 september 2020 09:03 schreef miss_sly het volgende:
Interessant stuk met een analyse waarom het in Italie (nog) beter gaat en de besmettingen minder hard oplopen dan in Spanje en Frankrijk.
https://www.volkskrant.nl(...)cmvl4r0TWZekXiaA3caQ
Goh zeg, handhaven en testen werkt. Nou moe, wie had dat gedacht?quote:In Spanje en Frankrijk gingen de meeste nachtclubs in juni weer open. In Italië gebeurde dat pas eind juli, maar toen bleek dat ze een besmettingshaard vormden, werden ze op 17 augustus subiet weer gesloten.
Vanwege de noodtoestand die onlangs door premier Giuseppe Conte werd verlengd tot 15 oktober, wemelt het momenteel van de agenten op straat die dagelijks bij cafés en restaurants naar binnen lopen om de regels te controleren. Klanten of ondernemers die zich er niet aan houden, kunnen een boete van 400 tot 1.500 euro verwachten. Wie de quarantaineregels breekt, riskeert zelfs een gevangenisstraf.
Wat verder opvalt, is dat die regels door een grote meerderheid van de Italianen worden gesteund.
Geen enkele Italiaan wil terug naar die 64 dagen waarbij je enkel in het bezit van een getekende verklaring naar de supermarkt mocht lopen.
In Italië kun je je enkel laten testen met een doktersverklaring. Daardoor zijn er nauwelijks verhalen over vertragingen bij laboratoria. Nadat een test is uitgevoerd (alleen al in en rond Rome zijn er 26 plekken waar burgers zich vanuit hun auto kunnen laten testen) bedraagt de wachttijd in de praktijk slechts een dag.
Na een positief testresultaat wordt iedereen in de nabije omgeving van de patiënt verplicht opgespoord en getest.
Het zal de combinatie zijn van thuiswerken, flexibelere reistijden en snelheidsverlaging. Er gebeuren namelijk ook een stuk minder ongelukken.quote:Op donderdag 24 september 2020 09:35 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Het zou wat zijn als zo'n eenvoudige maatregel zo'n groot effect zou sorteren.
Ja.quote:Op donderdag 24 september 2020 09:31 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
5% minder autoverkeer (en beter gespreid) levert 60% minder vertraging op. Het is al vaker gezegd, maar het is echt bizar hoe hardnekkig het fileprobleem (in normale tijden) is als zo'n kleine verandering al zo'n groot verschil oplevert.
Die app vreet batterij ik heb hem er weer afgehaaldquote:Op donderdag 24 september 2020 09:35 schreef DireStraits7 het volgende:
https://nos.nl/artikel/23(...)s-teleurgesteld.html
[..]
Op mijn oudere iPhone werkte hij niet eensquote:Op donderdag 24 september 2020 09:37 schreef Elan het volgende:
[..]
Die app vreet batterij ik heb hem er weer afgehaald
Eh, als de app er nog niet is, wat heb ik dan nu op mijn telefoon staan?quote:Op donderdag 24 september 2020 09:35 schreef DireStraits7 het volgende:
https://nos.nl/artikel/23(...)s-teleurgesteld.html
[..]
Dan heb je waarschijnlijk een hele oude telefoon. Die app vraagt nauwelijks batterij hier. Bluetooth kost je tegenwoordig hooguit een paar procent op een hele dag.quote:Op donderdag 24 september 2020 09:37 schreef Elan het volgende:
[..]
Die app vreet batterij ik heb hem er weer afgehaald
Je kunt ook gewoon het artikel aanklikken. Daar is die link voor, hè.quote:Op donderdag 24 september 2020 09:38 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Eh, als de app er nog niet is, wat heb ik dan nu op mijn telefoon staan?
Ben bang dat er weinig gaat veranderen, hoor veel collega's alweer klagen over toenemende drukte.quote:Op donderdag 24 september 2020 09:33 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Dit inderdaad. Hoop dat hier goed naar gekeken wordt voor post-corona.
Dat is gek... De app maakt namelijk gebruik van BLE (Bluetooth Low Energy). Het een keer aandoen van je scherm zou tig keer meer energie kosten dan dat BLE kost en het binnenhalen van de ID's (wat 1-3x per dag gebeurt momenteel) is te vergelijken met een appje.quote:Op donderdag 24 september 2020 09:37 schreef Elan het volgende:
[..]
Die app vreet batterij ik heb hem er weer afgehaald
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |