Zonder steun haalt het merendeel het einde van het jaar niet.quote:Op zondag 13 september 2020 14:16 schreef Vallon het volgende:
Ik vraag mij af of en hoe lang dat voor organisaties "uit" zal kunnen ? Omzet/kosten laat staan winst.
Uiteindelijk is "ons" vermaak, keiharde business die het nu moet doen met in het allerbeste geval, de helft van vroegere omzet op de oude oppervlakte
Dat risico is wel aanwezig voor een aantal ondernemingen, maar daarom zijn er in het derde steunpakketten ook aardige sommen voor omscholing opgenomen. Bedrijven die hun verdienmodel gebouwd hebben op het zo veel mogelijk mensen op zo min mogelijk ruimte plaatsen zullen het komende jaar of anderhalf waarschijnlijk niet veel kunnen doen, dus die zullen echt wat anders moeten verzinnen.quote:Op zondag 13 september 2020 14:18 schreef Fred het volgende:
[..]
Zonder steun haalt het merendeel het einde van het jaar niet.
Ik heb misschien pech gehad... Maar persoonlijk iets te vaak shitty ervaringen gehad met naar de bioscoop gaan.quote:Op zondag 13 september 2020 14:16 schreef Vallon het volgende:
[..]
Zelf wordt ik vrij depri in een halflege bioscoop en word thuis blijer om een (zoom)concert in de "(man)cave" te bekijken. E.e.a. is natuurlijk afhankelijk van de mogelijkheden daartoe.
Met het omscholen van een bioscoopbediende kan de bioscoop niet langer openblijven.quote:Op zondag 13 september 2020 14:21 schreef hooibaal het volgende:
Dat risico is wel aanwezig voor een aantal ondernemingen, maar daarom zijn er in het derde steunpakketten ook aardige sommen voor omscholing opgenomen.
Volgens een filmhuis waar ik regelmatig kom verdienen ze nu nagenoeg niets (dwz maken geen winst). Zolang ze open kunnen blijven, boeit het ze echter niet heel veel. Maar dan hebben we het over een filmhuis ipv een commercieler aangelegd bedrijf als Pathé...quote:Op zondag 13 september 2020 14:16 schreef Vallon het volgende:
[..]
Ik vraag mij af of en hoe lang dat voor organisaties "uit" zal kunnen ? Omzet/kosten laat staan winst.
Uiteindelijk is "ons" vermaak, keiharde business die het nu moet doen met in het allerbeste geval, de helft van vroegere omzet op de oude oppervlakte
Kan mij voorstellen dat wanneer het gaat om het "doel"; de ruimte doorgaans als heerlijk wordt gezien.
Zelf wordt ik vrij depri in een halflege bioscoop en word thuis blijer om een (zoom)concert in de "(man)cave" te bekijken. E.e.a. is natuurlijk afhankelijk van de mogelijkheden daartoe.
Dat zeg ik toch ook niet? Het doel is om werkloosheid te voorkomen/beperken, niet om bedrijven zonder overlevingskansen overeind te houden.quote:Op zondag 13 september 2020 14:24 schreef Fred het volgende:
[..]
Met het omscholen van een bioscoopbediende kan de bioscoop niet langer openblijven.
Vorige dagen trok dat ook altijd bij rond 4 uur.quote:Op zondag 13 september 2020 14:22 schreef hooibaal het volgende:
17 nieuwe opnames. Het gaat hard nu.
Idem. Thuis kijkt veel relaxter.quote:Op zondag 13 september 2020 14:23 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Ik heb misschien pech gehad... Maar persoonlijk iets te vaak shitty ervaringen gehad met naar de bioscoop gaan.
Groepen jongeren die grotendeels door de film luidkeels heen zitten te praten of met hun telefoon gaan zitten. (en als je er wat van zegt riskeer je een grote bek van die hele groep)
Of een of andere freak van 3 meter lang die nét voor je gaat zitten. En natuurlijk de knie van degene die achter je zit die meerdere keren tijdens de film gratis je rug 'masseert'.
Daarom blij dat ik heb geïnvesteerd in een mooie oled tv en goed geluidssysteem zodat ik in alle relaxtheid films thuis kan kijken
Die bedrijven hebben vaak prima overlevingskansen zonder de beperkingen van de overheid. Bioscopen, theaters, horeca etc hebben er niks aan als hun personeel wat anders gaat doen. Tegen de tijd dat de beperkingen worden opgeheven is er dan geen ondernemer meer die gekwalificeerd personeel heeft om dat soort zaken weer volledig te openen.quote:Op zondag 13 september 2020 14:25 schreef hooibaal het volgende:
Dat zeg ik toch ook niet? Het doel is om werkloosheid te voorkomen/beperken, niet om bedrijven zonder overlevingskansen overeind te houden.
Heb toch een ander beeld van de realiteit, mijn moeder 60+ komt alleen nog buiten voor de noodzakelijke dingen en haar kleinkinderen. Al haar clubjes zijn tot nader orde opgeschort. Het is natuurlijk ook niet alleen de groep 80+ in verzorgingshuizen, veel ouderen durfden bijvoorbeeld amper nog op vakantie. Kan me voorstellen dat als je echt in je laatste levensfase zit het je allemaal niet zoveel meer kan schelen. Maar als de besmettingsgevallen en ziekenhuisopnames zouden blijven toenemen komen er vanzelf weer strengere bezoekregelingen.quote:Op zondag 13 september 2020 14:15 schreef Fred het volgende:
[..]
Zijn die maatregelen nog wel haalbaar? Ik was gisteren bij mijn grootmoeder (80+) op de koffie en die liet wel doorschemeren dat ze liever over een jaar in een kist ligt met Corona-besmetting dan dat ze nog een jaar beperkt wordt in haar bestaan zonder Corona-besmetting. Ik kreeg ook wel de indruk dat het merendeel van de bejaarden buren daar hetzelfde over denkt.
Dus waarom de economie dan verder toetakelen?
Ik verbaas me over het aantal opnames bij 0-60 jaar eigenlijk. Zijn er best veel.quote:Op zondag 13 september 2020 14:30 schreef _serial_ het volgende:
Het is ook weer tijd voor de leeftijdsverdeling de afgelopen 2 weken
Leeftijdgroep - Aantal besmettingen - Aantal Opnames - Aantal overleden
0-9 - 137 besmettingen - 2 opnames - 0 overleden
10-19 - 1546 besmettingen - 1 opnames - 0 overleden
20-29 - 3832 besmettingen - 5 opnames - 0 overleden
30-39 - 1959 besmettingen - 10 opnames - 0 overleden
40-49 - 1577 besmettingen - 10 opnames - 0 overleden
50-59 - 1550 besmettingen - 19 opnames - 1 overleden
60-69 - 755 besmettingen - 23 opnames - 5 overleden
70-79 - 323 besmettingen - 31 opnames - 4 overleden
80-89 - 207 besmettingen - 12 opnames - 15 overleden
90+ - 71 besmettingen - 4 -opnames - 5 overleden
Het grote probleem is draagvlak. Als je ziekenhuizen maanden lang zo goed als leegblijven, kan je simpelweg niet verkopen dat je strengere maatregelen gaat nemen.quote:Op zondag 13 september 2020 14:34 schreef Elan het volgende:
[..]
Heb toch een ander beeld van de realiteit, mijn moeder 60+ komt alleen nog buiten voor de noodzakelijke dingen en haar kleinkinderen. Al haar clubjes zijn tot nader orde opgeschort. Het is natuurlijk ook niet alleen de groep 80+ in verzorgingshuizen, veel ouderen durfden bijvoorbeeld amper nog op vakantie. Kan me voorstellen dat als je echt in je laatste levensfase zit het je allemaal niet zoveel meer kan schelen. Maar als de besmettingsgevallen en ziekenhuisopnames zouden blijven toenemen komen er vanzelf weer strengere bezoekregelingen.
Iedereen oud en jong is er bij gebaat om de boel zo snel mogelijk weer in een dalende trend terug te krijgen.
Hmm ligt eraan wat je definitie van veel is...quote:Op zondag 13 september 2020 14:35 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Ik verbaas me over het aantal opnames bij 0-60 jaar eigenlijk. Zijn er best veel.
Bedankt trouwens voor jouw prachtige dagelijkse overzichtjes.
Eigenlijk valt het natuurlijk in het niets bij algemene opnames in ziekenhuizen:quote:Op zondag 13 september 2020 14:35 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Ik verbaas me over het aantal opnames bij 0-60 jaar eigenlijk. Zijn er best veel.
Bedankt trouwens voor jouw prachtige dagelijkse overzichtjes.
Ja, precies: alles is opgeschort. Dat maakt het leven echt niet leuker.quote:Op zondag 13 september 2020 14:34 schreef Elan het volgende:
Heb toch een ander beeld van de realiteit, mijn moeder 60+ komt alleen nog buiten voor de noodzakelijke dingen en haar kleinkinderen. Al haar clubjes zijn tot nader orde opgeschort. Het is natuurlijk ook niet alleen de groep 80+ in verzorgingshuizen, veel ouderen durfden bijvoorbeeld amper nog op vakantie. Kan me voorstellen dat als je echt in je laatste levensfase zit het je allemaal niet zoveel meer kan schelen.
Ik verneem dat, kwaliteit >>> kwantiteit, ook in mijn omgeving. Zeker bij wat fors ouderen (80+) en ondanks dat zij vaak al wat mankeren. Zelf vind ik dat meer ruimte moet zijn voor (ook die) zelfbeschikking.quote:Op zondag 13 september 2020 14:15 schreef Fred het volgende:
[..]
Zijn die maatregelen nog wel haalbaar? Ik was gisteren bij mijn grootmoeder (80+) op de koffie en die liet wel doorschemeren dat ze liever over een jaar in een kist ligt met Corona-besmetting dan dat ze nog een jaar beperkt wordt in haar bestaan zonder Corona-besmetting. Ik kreeg ook wel de indruk dat het merendeel van de bejaarden buren daar hetzelfde over denkt.
Dus waarom de economie dan verder toetakelen?
Ja, ik verwoorde het ook verkeerd. In aantal is het niet veel, ik bedoelde meer in verhouding tot het aantal opnames onder ouderen.quote:Op zondag 13 september 2020 14:41 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Hmm ligt eraan wat je definitie van veel is...
Als ik kijk naar mijn eigen leeftijdsgroep 30-39 zie ik dat er 1959 besmettingen en 10 daarvan opgenomen zijn.
In procenten komt dat neer op plusminus 0.5 procent van alle besmettingen. Niet heel schokkend op zich vind ik persoonlijk.
Mee eens hoor.quote:Op zondag 13 september 2020 14:38 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Het grote probleem is draagvlak. Als je ziekenhuizen maanden lang zo goed als leegblijven, kan je simpelweg niet verkopen dat je strengere maatregelen gaat nemen.
Ook daar zit nog steeds een significant verschilquote:Op zondag 13 september 2020 14:45 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Ja, ik verwoorde het ook verkeerd. In aantal is het niet veel, ik bedoelde meer in verhouding tot het aantal opnames onder ouderen.
Dit ja. Zowel de positief geteste mensen als de r zijn door de signaalwaarde heen. Dan moet je toch eens aan ingrijpen gaan denken. Zeker als de andere indicatoren ook aan een opmars lijken te beginnen.quote:Op zondag 13 september 2020 14:47 schreef Elan het volgende:
[..]
Mee eens hoor.
De vraag is alleen wanneer je moet ingrijpen, er vanuit gaande dat er een substantiële vertraging zit in wat je bedenkt en de situatie ziekenhuizen en je niet te laat wil ingrijpen waardoor het een noodstop in plaats van bijsturen wordt.
Aan de beademing op de IC draagt anderzijds ook niet bepaald bij aan je levensvreugde. Laten we niet uit het oog verliezen waarom we tot zulke rigoreuze maatregelen zijn gekomen.quote:Op zondag 13 september 2020 14:41 schreef Fred het volgende:
[..]
Ja, precies: alles is opgeschort. Dat maakt het leven echt niet leuker.
De meest kwetsbare groep wordt in levensgeluk door de maatregelen harder geraakt dan door het virus zelf, zoals je hierboven al beschrijft.
Daarom zeg ik ook maandenlang leegblijven, ik heb het hier niet over een week. Het ligt voor de hand dat is het een toename krijgen, maar als we dit met de huidige besmettingen nog maandenlang zo goed als lege ziekenhuizen hebben, moet je echt gaan afvragen of beleid niet nog verder gaat afschakelen. Maar de tijd zal het leren.quote:Op zondag 13 september 2020 14:47 schreef Elan het volgende:
[..]
Mee eens hoor.
De vraag is alleen wanneer je moet ingrijpen, er vanuit gaande dat er een substantiële vertraging zit in wat je bedenkt en de situatie ziekenhuizen en je niet te laat wil ingrijpen waardoor het een noodstop in plaats van bijsturen wordt.
Dat omscholen en ff iets anders gaan doen en steun als eindoplossing wordt voor menigeen sws nog een dooie mus uit eigen doos.quote:Op zondag 13 september 2020 14:21 schreef hooibaal het volgende:
[..]
Dat risico is wel aanwezig voor een aantal ondernemingen, maar daarom zijn er in het derde steunpakketten ook aardige sommen voor omscholing opgenomen. Bedrijven die hun verdienmodel gebouwd hebben op het zo veel mogelijk mensen op zo min mogelijk ruimte plaatsen zullen het komende jaar of anderhalf waarschijnlijk niet veel kunnen doen, dus die zullen echt wat anders moeten verzinnen.
Yep, dat zet het weer in perspectief ja.quote:Op zondag 13 september 2020 14:50 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Ook daar zit nog steeds een significant verschil
Bijv de 70-79 jarigen hebben een totaal van 323 besmettingen (veel minder dan de dertigers) en daarvan zijn er 31 opgenomen.
Als je dat in percentage van het geheel afzet kom je op 9.6 % uit.
Aanzienlijk meer dus.
Hoe zeer sommigen ook anders wil doen geloven (ook hier) is er gewoon een direct causaal ook verband tussen de besmettingen en de ziekenhuisopnames.quote:Op zondag 13 september 2020 14:58 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Daarom zeg ik ook maandenlang leegblijven, ik heb het hier niet over een week. Het ligt voor de hand dat is het een toename krijgen, maar als we dit met de huidige besmettingen nog maandenlang zo goed als lege ziekenhuizen hebben, moet je echt gaan afvragen of beleid niet nog verder gaat afschakelen. Maar de tijd zal het leren.
Verontrustendquote:Op zondag 13 september 2020 14:24 schreef _serial_ het volgende:
#COVID19NL statistieken t.o.v. gisteren:
Positief getest: 1112
Totaal: 82099 (+1087 ivm -25 corr.)
Opgenomen: 17
Totaal: 12283
Het is vooral met welke verwachting je, waar, het beste naar (welke) film gaat.quote:Op zondag 13 september 2020 14:23 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Ik heb misschien pech gehad... Maar persoonlijk iets te vaak shitty ervaringen gehad met naar de bioscoop gaan.
Groepen jongeren die grotendeels door de film luidkeels heen zitten te praten of met hun telefoon gaan zitten. (en als je er wat van zegt riskeer je een grote bek van die hele groep)
Of een of andere freak van 3 meter lang die nét voor je gaat zitten. En natuurlijk de knie van degene die achter je zit die meerdere keren tijdens de film gratis je rug 'masseert'.
Daarom blij dat ik heb geïnvesteerd in een mooie oled tv en goed geluidssysteem zodat ik in alle relaxtheid films thuis kan kijken
Helaas is de situatie van Spanje niet 100% te vergelijken met die van Nederland.quote:Op zondag 13 september 2020 15:09 schreef Elan het volgende:
[..]
Hoe zeer sommigen ook anders wil doen geloven (ook hier) is er gewoon een direct causaal ook verband tussen de besmettingen en de ziekenhuisopnames.
https://www.spanjevandaag(...)anje-in-24-uur-tijd/
+1000 opnames in 24 uur, nou moeten we daar wel noteren dat Spanje A veel meer inwoners heeft en B drie weken terug de 400.000 besmettingsgevallen noteerden. Op dat punt zijn we nog lang niet hier, maar de waakzaamheid moet er wel zijn natuurlijk.
Spanje kan dit soort aantallen makkelijk lijden. Niet helemaal 1 op 1 te vergelijken. Maar het geeft wel een indicatie wat je staat te wachten als je het blijft laten oplopen..quote:Op zondag 13 september 2020 15:15 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Helaas is de situatie van Spanje niet 100% te vergelijken met die van Nederland.
Men heeft daar een hele strenge lockdown gehad van 50 dagen opgesloten zitten, en daardoor nauwelijks kunnen wennen als veel landen rond ons heen aan social distancing. Toen men daar weer mocht nam men het er goed van, en dan vooral ook in groot familieverband met ditto feesten en samenkomsten.
Tel daar bij op dat de woonsituatie van veel ouderen daar heel anders is dan bij ons, nog wat losbandig vakantievolk en je hebt een hele andere onvergelijkbare situatie
Natuurlijk is het zo hoe meer besmettingen hoe meer ziekenhuisopnames maar zolang dit binnen bepaalde bandbreedte houden is er niet echt een crisis aan de gang
quote:Naast de 1.141 personen die de afgelopen 24 uur in ziekenhuizen zijn opgenomen zijn er ook de afgelopen 24 uur 4.137 personen positief getest
Het is een wat moeizame discussie omdat men juist bedrijven & ondernemerschap in stand moet zien te houden. Die overlevingskansen worden nu extern & rigide bepaalt door "regels" die vooraf ondenkbaar waren en vooral eenzijdig onbetrouwbaar zijn. Dat zien als ondernemingsrisico noem ik kortzichtig.quote:Op zondag 13 september 2020 14:25 schreef hooibaal het volgende:
[..]
Dat zeg ik toch ook niet? Het doel is om werkloosheid te voorkomen/beperken, niet om bedrijven zonder overlevingskansen overeind te houden.
Daarom wordt er, net als elders, meer gehamerd op verspreiding als ernstige zaak. Dit laatste is op zichzelf natuurlijk geen complete onzin omdat verspreiding immers kan leiden tot opname etc.etc.quote:Op zondag 13 september 2020 14:38 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Het grote probleem is draagvlak. Als je ziekenhuizen maanden lang zo goed als leegblijven, kan je simpelweg niet verkopen dat je strengere maatregelen gaat nemen.
Containment, is dat het woordje van de week? Zie het overal ineens opduiken.quote:Op zondag 13 september 2020 15:50 schreef Rlz12 het volgende:
[..]
Neem aan dat met deze aantallen containment niet meer mogelijk is, dus we maar beter het virus op zijn beloop kunnen laten gaan?
Dat zal je mij niet horen zeggen. Maar toch stijgt het sentiment onder ouderen dat ze liever nu gewoon hun gang kunnen gaan met een grotere kans op Corona, dan thuis geïsoleerd moeten afwachten of ze voor hun dood nog wel écht kunnen leven.quote:Op zondag 13 september 2020 14:51 schreef Elan het volgende:
Aan de beademing op de IC draagt anderzijds ook niet bepaald bij aan je levensvreugde. Laten we niet uit het oog verliezen waarom we tot zulke rigoreuze maatregelen zijn gekomen.
Nee, alles op alles zetten om de curve zo snel mogelijk weer plat te drukken, waarna je veel gemakkelijker containment kunt volhouden. Ik heb niet de indruk dat je je veel in de strategieën verdiept hebtquote:Op zondag 13 september 2020 15:50 schreef Rlz12 het volgende:
[..]
Neem aan dat met deze aantallen containment niet meer mogelijk is, dus we maar beter het virus op zijn beloop kunnen laten gaan?
"Wij" zijn ook een uitzonderlijk volkje....quote:Op zondag 13 september 2020 15:41 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Juist niet, wij worden zo snel immuun!
Dan ontgaan je blijkbaar de belangrijke ethische thema's die zij bespreekbaar wil maken/quote:Op zondag 13 september 2020 15:53 schreef Noek het volgende:
[..]
Een virus te slim af zijn. Hoe kunnen we het tarten?![]()
Wat afschuwelijk geschreven maar dan ook echt. Kan me er alles bij voorstellen dat sommigen hiermee dwepen want het is net als jazz, vreselijk irritant maar er is gewoon een doelgroep voor dat zenuwachtige gejengel.
Ik heb niet de indruk dat je ook maar een enig denkvermogen hebt, aangezien je enkel tweets kan repliceren.quote:Op zondag 13 september 2020 15:54 schreef Gretzl het volgende:
[..]
Nee, alles op alles zetten om de curve zo snel mogelijk weer plat te drukken, waarna je veel gemakkelijker containment kunt volhouden. Ik heb niet de indruk dat je je veel in de strategieën verdiept hebt
Soms denk je dat idd. Dat wij nog steeds stiekem op de herd immunity koers zittem met Zweden en het VK.quote:Op zondag 13 september 2020 15:41 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Juist niet, wij worden zo snel immuun!
Als een invloedrijk persoon op twitter informatie deelt die voor de lezers van dit topic ook interessant kan zijn zie ik niet in waarom het hier niet gedeeld kan worden. De Twitter-knop is er niet voor niets.quote:Op zondag 13 september 2020 15:53 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Lijkt net Twitter hier met constante retweets van sjonnie en tante sjaan
Ja ik pas op met al die informatie uit het buitenland die door containment gekkies selectief verzameld wordt. Straks loop ik over straat met allerlei maskers waarvan het dubieus is of ze helpen, maar waarvan we zeker weten dat het in elk geval gezonde mensen niet helpt. Houden we spatschermen, blijven we neurotisch handen ´´stuk´´ wassen, en laten we kinderen opgroeien in een omgeving waarin mensen worden aangewezen als gezondheidsrisico´s, en waarin het coveren van je gezicht normaal is.quote:Op zondag 13 september 2020 15:56 schreef Vallon het volgende:
[..]
"Wij" zijn ook een uitzonderlijk volkje....![]()
Het is onzinnig om jezelf als natie met anderen., laat staan in vage cijfers, te vergelijken.
Hooguit dat men kijkt om daar al of niet wat lering uit te trekken.
Een trend elders zal hier tzt ook wel plaatsvinden. Hierbij dan afwegen hoe dat te (be)zien.
Alsjeblieft niet...quote:Op zondag 13 september 2020 15:49 schreef Vallon het volgende:
[..]
Kortom hoogtijd voor een volksraadpleging waarin mensen hun zelfbeschikking kunnen opeisen omtrent (vermeende) risico's. "Wilt u meer of minder regels, nou dan gaan we dat regelen".
Hoe weet je dat dat sentiment stijgt? Zullen er ook niet net zoveel gewoon aan het wachten tot er een vaccin is? Nu dat steeds dichterbij lijkt te komen.quote:Op zondag 13 september 2020 15:54 schreef Fred het volgende:
[..]
Dat zal je mij niet horen zeggen. Maar toch stijgt het sentiment onder ouderen dat ze liever nu gewoon hun gang kunnen gaan met een grotere kans op Corona, dan thuis geïsoleerd moeten afwachten of ze voor hun dood nog wel écht kunnen leven.
Ik ga je weer rapporteren, want het enige waar jij je consequent mee bezig bent in dit topic is mij en anderen met wie je het inhoudelijk niet eens bent persoonlijk aanvallen. Dat is tegen de forumregels.quote:Op zondag 13 september 2020 15:56 schreef Rlz12 het volgende:
[..]
Ik heb niet de indruk dat je ook maar een enig denkvermogen hebt, aangezien je enkel tweets kan repliceren.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |