Voor cisco had ik een 6.48, windows2000 weet ik nog niet.
Nu moet ik ook een werkstuk inleveren van ITIL. Ik had er best mijn best op gedaan en verwachtte dus minimaal een 6. Toen ik op school kwam zag ik werkstukken van andere klasgenoten en ik vond dus dat ik best 1 van de betere werkstukken had. Een klasgenoot had een werkstuk van 6 pagina´s ofzo en ik had er 1 van 17 pagina´s.
Er was echter 1 opdracht van het werkstuk die ik niet had gemaakt(de helft van de klas had diezelfde opdracht niet). Ik had bij het slotwoord van het werkstuk gezet dat ik geen tijd had voor die opdracht, en daarom kreeg ik een 5,5. De rest van de klas had een 6 of hoger(terwijl hun die opdracht ook niet hadden). Ik kreeg ALLEEN een 5,5 omdat ik dat eronder had gezet, dat had de leraar ook zo gezegd.
Leraar kwam de klas binnen, en wees naar een andere klasgenoot(degene met de 6 pagina´s korte werkstuk) : "Ja jij had een goeie structuur bla bla bla, dus jij hebt de hoogste waardering". Ik was verbijsterd. Dus ok, ik dacht ff afwachten. Op een gegeven moment wijstie mij aan en zei : "Jij had eronder gezet dat je geen tijd had voor die opdracht, dus dat is sowieso al onvoldoende". Dit ging er bij mij dus niet in. Door die ene zin, kreeg ik een onvoldoende, alleen omdat ik dat eronder had gezet. Ik had tevens het laagste cijfer van de klas en ZEKER niet het slechtste werkstuk. Nu weet ik dat de betreffende leraar mij niet erg mag en ik hem ook niet. Dat gaat nu dus tenkoste van mijn cijfer. Bovendien vind ik dat ene zinnetje onder me werkstuk los staan van de rest van de kwaliteit van mijn werkstuk.
Zo erg vind ik het niet eens dat ik een 5.5 kreeg. Het ergste is dat ik een 5 gemiddeld stond... een 5.5 voor dat werkstuk krijg, en het gemiddelde van die 2 cijfers is mijn eindcijfer, 5.3 dus. Als ik een 6 had gekregen had ik dus 5.5(afgerond 6) gemiddeld gestaan als eindcijfer. Met een 5 als eindcijfer heeft het de kans dat ik het jaar niet haal(laatste jaar, dus diploma). Hier ging ik van over mijn nek en heb die kerel dat dus al uitgelegd. Dan komt hij met het verhaal "ja je kon niet goed beargumenteren waarom je die opdracht niet had". Deze 2 dingen staan totaal los van elkaar, of heb ik het nou fout?
Ik ga een gesprek aanvragen bij de coordinator om ff te zeggen dat ik het hier totaal niet mee eens ben. Enerzijds dat ik een lager cijfer krijg ALLEEN vanwege die ene zin eronder, anderzijds omdat het tenkoste van mijn cijfer gaat omdat hij mij toevallig niet mag.
Nu is mijn vraag, of ik kans maak bij die coordinator dat hij er wat aan doet, en wat ik eventueel verder nog zou kunnen doen eraan.
Dank voor het lezen
Een-door-leraar-gefleste-EggsTC
hij zal je niet zondermeer ophoging geven
quote:Nee dat snap ik, ik dacht daar zelf ook al aan! Moet nog zien of het gaat werken, meestal zijn die leraren 4 handen op 1 buik!
Op maandag 20 januari 2003 09:59 schreef Quniac het volgende:
denk dat die coordinator er alleen wat aan kan doen als hij zelf jou werkstuk leest en de kwaliteit vergelijkt met je cijfer of met het werkstuk van diegene met 6 pagina's..hij zal je niet zondermeer ophoging geven
Succes ermee.
Uiteraard kan een werkstuk van 6 pagina's beter zijn dan 1 van 17 want net als in de politiek gaat het natuurlijk om de inhoud.
Ga gewoon naar hem toe en zeg: ik wilde nog even wat vragen, wat bedoelde U met die opmerking over die laatste zin? Leg uit dat je niet snapt dat die laatste zin het verschil maakt tuzzen voldoende en onvoldoende, wijs op de omstandigheden en vraag of hij jouw werkstuk echt de slechtste vindt.
Daarna kun je altijd nog andere mensen erbij halen, maar probeer het eerst met hem op te lossen.
Ik snap overigens ook niet waarom je zo'n zin in een werkstuk zet. Het lijkt voor een leraar nogal op indekken/excuses omdat je je werkstuk zelf al niet goed genoeg vindt en is dus reden om kritischer te oordelen.
quote:Hij mag mij niet, dat is het probleem...
Op maandag 20 januari 2003 10:09 schreef sqlsmurft het volgende:
klein gesprekje met de beste man onder vier ogen waarin je netjes uitlegt wat de consequenties zijn van zijn beoordeling voor jouw cijfer en dat je er gezien je werkstuk toch echt veel tijd en moeite in hebt gestoken. Geef aan dat je desnoods het hele zwikkie zonder die zin nog een keer wil uitprinten en dat beoordeelt wil zien.
Ik denk dat dit meer effect heeft dan op hoge poten naar een andere ambtenaar stappen en met gezeur over mogen of niet mogen gaat beginnen want dan vrees ik dat je voor zeiken nog 3 punten aftrek krijgt.
Wanneer je in alle redelijkheid een beroep doet op zijn rechtsgevoel dan denk ik dat het allemaal wel goed gaat komen. Zo niet kun je het altijd nog hogerop spelen.Uiteraard kan een werkstuk van 6 pagina's beter zijn dan 1 van 17 want net als in de politiek gaat het natuurlijk om de inhoud.
quote:Na die les heb ik een kort gesprekje gehad.. hij zei dat ik het beter moest beargumenteren. Maar toch staat het los van het werkstuk. Naar mijn mening.
Op maandag 20 januari 2003 10:13 schreef Ripley het volgende:
Heb je al gesproken met die docent? En zonder de antipathie tussen jullie een rol te laten spelen?Ga gewoon naar hem toe en zeg: ik wilde nog even wat vragen, wat bedoelde U met die opmerking over die laatste zin? Leg uit dat je niet snapt dat die laatste zin het verschil maakt tuzzen voldoende en onvoldoende, wijs op de omstandigheden en vraag of hij jouw werkstuk echt de slechtste vindt.
quote:Ik dek niet niet in, of zoek geen excuses... ik geef een verklaring, dat zijn heel verschillende zaken.
Daarna kun je altijd nog andere mensen erbij halen, maar probeer het eerst met hem op te lossen.Ik snap overigens ook niet waarom je zo'n zin in een werkstuk zet. Het lijkt voor een leraar nogal op indekken/excuses omdat je je werkstuk zelf al niet goed genoeg vindt en is dus reden om kritischer te oordelen.
quote:Maar zo'n verklaring heeft geen plek in een werkstuk. Als jij een werkstuk inlevert moet het goed zijn. Als het niet goed genoeg is, om welke reden dan ook, krijg je een onvoldoende. Waarom zet je die opmerking er in? Een leraar gaat daar geen rekening meehouden, dan had je het van te voren moeten aangeven en ook de precieze redenen voor het tijdsgebrek moeten opgeven, want de andere leerlingen hadden blijkbaar wel tijd genoeg. Zo'n opmerking hoort dus nooit in een werkstuk thuis
Op maandag 20 januari 2003 10:16 schreef EggsTC het volgende:[..]
Na die les heb ik een kort gesprekje gehad.. hij zei dat ik het beter moest beargumenteren. Maar toch staat het los van het werkstuk. Naar mijn mening.
[..]Ik dek niet niet in, of zoek geen excuses... ik geef een verklaring, dat zijn heel verschillende zaken.
quote:Zoals boven genoemd, had bijna niemand in de klas die opdracht..., en die kregen allemaal voldoende... het ging hem niet erom dat die opdracht er niet was... het ging om die opmerking!
Op maandag 20 januari 2003 10:29 schreef Ripley het volgende:[..]
Maar zo'n verklaring heeft geen plek in een werkstuk. Als jij een werkstuk inlevert moet het goed zijn. Als het niet goed genoeg is, om welke reden dan ook, krijg je een onvoldoende. Waarom zet je die opmerking er in? Een leraar gaat daar geen rekening meehouden, dan had je het van te voren moeten aangeven en ook de precieze redenen voor het tijdsgebrek moeten opgeven, want de andere leerlingen hadden blijkbaar wel tijd genoeg. Zo'n opmerking hoort dus nooit in een werkstuk thuis
quote:Jupz ga er over praten met een andere leraar die je wel mag of vraag hem of hij je werkstuk nakijkt dat is het beste. Je mag altijd iemand anders je proefwerk/examen/werkstuk laten nakijken.
Op maandag 20 januari 2003 10:56 schreef EggsTC het volgende:[..]
Zoals boven genoemd, had bijna niemand in de klas die opdracht..., en die kregen allemaal voldoende... het ging hem niet erom dat die opdracht er niet was... het ging om die opmerking!
En DAT kan er bij mij niet in.
Al staan er 10 van die opmerkingen in, dat mag niet het cijfer beinvloeden, de kwaliteit van het werkstuk en die opmerking staan los van elkaar!
quote:
Op maandag 20 januari 2003 11:27 schreef Gijsje het volgende:[..]
Jupz ga er over praten met een andere leraar die je wel mag of vraag hem of hij je werkstuk nakijkt dat is het beste. Je mag altijd iemand anders je proefwerk/examen/werkstuk laten nakijken.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |