 
		 
			 
			
			
			Raar, ken zat voorbeelden van wel namelijk.quote:Op maandag 3 augustus 2020 16:17 schreef Tijn het volgende:
[..]
Niemand gedijt goed in deze omstandigheden.
 
			 
			
			
			Ik heb begrepen dat het bijna nooit met zekerheid is vast te stellen (in wetenschappelijke zin) hoe men precies is besmet (grote druppels/via handen/aerosolen).quote:Op maandag 3 augustus 2020 16:32 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Maar die fout zien we vaker. Het ontbreken van bewijs voor iets is geen bewijs van het ontbreken van iets.
 
			 
			
			
			Wat een goede, duidelijke uitleg. En ook met de nadruk erop dat heel veel mensen helemaal niet zo ziek worden.quote:
 
			 
			
			
			Wat dat betreft wel blij dat het hier binnen maskers op is en je dus niet zo spastisch hoeft te reageren wanneer je iemand voorbij loopt.quote:Op maandag 3 augustus 2020 16:23 schreef Simmertje het volgende:
Enige plek waar ik nog een beetje priegel wordt van de 1,5m regel is de supermarkt. Voor de rest heeft het weinig tot geen invloed meer op mijn leven, maar zal wel aan mij liggen.
 
			 
			
			
			wat is goed? ik heb me ook aangepast maar dat had ik liever niet gedaanquote:Op maandag 3 augustus 2020 16:35 schreef Dven het volgende:
[..]
Raar, ken zat voorbeelden van wel namelijk.
 
			 
			
			
			Het is denk ik ook tamelijk subjectief hoe je een bepaalde belemmering ervaart. Voor de een zal een belemmering als hooguit lastig worden ervaren en verder niet echt iets afdoen aan welzijn, voor de ander zal diezelfde belemmering een groot probleem zijn. Ik denk niet dat je daar een universeel stickertje op kunt plakken.quote:Op maandag 3 augustus 2020 16:34 schreef galantis het volgende:
[..]
Het is soms ook gewoon de vraag of men ergens problemen mee heeft of ergens door wordt belemmerd. Wordt dan toch ook echt wel gedeeltelijk ontkennend op gereageerd.
 
			 
			
			
			Dit dus. Niet alleen in het kader van de Corona-crisis trouwens. Er zijn zat mensen die even niet op vakantie kunnen en doen alsof hen iets fundamenteels afgenomen is.quote:Op maandag 3 augustus 2020 16:13 schreef Dven het volgende:
[..]
Ik heb absoluut geen medelijden met kinderen die een zomertje vakantie missen. C'est la vie, zo is het leven. Als ik daar al empathie voor moet tonen dan is het einde zoek. Absoluut kut voor kinderen en tieners maar goed, dat is het voor alles en iedereen dus jammer joh, niets aan te doen en volgend jaar weer een kans. Je hoeft niet overal maar weer een drama van te maken.
Maar allicht ben jij gewoon wat gevoeliger voor dramatiek. Dat kan natuurlijk. Natuurlijk perfect wanneer je graag een generatie ruggengraatloze puisterige pubers ziet opgroeien. "Zie je niet hoe zielig wij zijn".
Het verschil? Jij huilt mee en ik denk "groei een paar". Ongetwijfeld ben ik de slechte in deze dus ik wil je van harte feliciteren met je fantastisch empathisch vermogen. Maar er hadden wat dat betreft best wat minder mensen zoals jou mogen zijn.
 
											 
			 
			
			
			Mensen melden zich zelf aan om zich te laten testen. De vraag is of het aantal besmettingen dan representatief is, bv 1% of 3% of 5%, of al het voorgaande afwisselend.quote:Op maandag 3 augustus 2020 13:31 schreef Elan het volgende:
[ twitter ]
Kan iemand het omschreven probleem in lekentaal uitleggen?
Het gaat over deze tweet:
https://twitter.com/mzelst/status/1290236632344326145
 
			 
			
			
			Niet aanpassen is altijd gemakkelijker natuurlijk. Maar vind het absoluut prima zo hoor. Geen overvolle centra's met toeristen, gewoon hetzelfde groepje maten waar ik gewoon normaal mee wat kan drinken, niet plichtmatig alles en iedereen maar handen geven of wat dan ook, rustig in musea en bij evenementen, overplakkerige backpackers op afstand kunnen houden, weinig luchtvervuiling in het centrum. Helemaal top.quote:Op maandag 3 augustus 2020 16:38 schreef Tarado het volgende:
[..]
wat is goed? ik heb me ook aangepast maar dat had ik liever niet gedaan
 
			 
			
			
			Hmmm, de ene past zich beter aan dan de ander, ja, maar echt 'gedijen' betwijfel ik ook wel. Je kunt ook actief proberen 'positieve' dingen te vinden in een kutsituatie, maar de ene is daar ook beter in dan een ander.quote:Op maandag 3 augustus 2020 16:35 schreef Dven het volgende:
[..]
Raar, ken zat voorbeelden van wel namelijk.
 
			 
			
			
			ik ga wat minder de stad in, binnen eten in kleine restaurants doe ik ook nog maar even niet, terrassen uiteraard wel, wat toeristen betreft is Amsterdam toch alweer aardig druk, was het een maand geleden nog bijna volledig NL op het terras is het nu weer internationaal al zijn het wel voornamelijk Europeanen.quote:Op maandag 3 augustus 2020 16:44 schreef Dven het volgende:
[..]
Niet aanpassen is altijd gemakkelijker natuurlijk. Maar vind het absoluut prima zo hoor. Geen overvolle centra's met toeristen, gewoon hetzelfde groepje maten waar ik gewoon normaal mee wat kan drinken, niet plichtmatig alles en iedereen maar handen geven of wat dan ook, rustig in musea en bij evenementen, overplakkerige backpackers op afstand kunnen houden, weinig luchtvervuiling in het centrum. Helemaal top.
Zou ik met genoegen de rest van m'n leven een mondkapje opzetten als ik ergens binnen ben.
 
			 
			
			
			Dit zijn nou eenmaal de nummers die er liggen. Ja, wellicht zullen ze hoger liggen. Maar dan zijn er automatisch ook meer mensen die positief waren, maar eigenlijk amper symptomen vertoonden. Percentage zal dus wel ongeveer kloppen. Zelfs als je het percentage wat verhoogd valt het enorm mee. Het is niet alsof er 0,24% aan gestorven is. 0,24% zijn er besmet geweest. Kleine fractie daarvan gaat er aan dood. Kleine fractie daarvan houdt er langdurige schade aan over.quote:Op maandag 3 augustus 2020 16:26 schreef Rolfieo het volgende:
[..]
Afgezien we nog zo weinig hiervan weten. Hoeveel mensen hebben nog meer problemen, maar weten dit nog niet?
Gevoel zegt dat de 0,24% heel erg laag ingeschat zit.
We weten gewoon nog heel weinig van Corona op de lange termijn, en dat is gevaarlijk.
 
			 
			
			
			Niet zo gek ook dat de besmettingen weer toenemen met veel meer internationaal verkeer.quote:Op maandag 3 augustus 2020 16:48 schreef Tarado het volgende:
[..]
ik ga wat minder de stad in, binnen eten in kleine restaurants doe ik ook nog maar even niet, terrassen uiteraard wel, wat toeristen betreft is Amsterdam toch alweer aardig druk, was het een maand geleden nog bijna volledig NL op het terras is het nu weer internationaal al zijn het wel voornamelijk Europeanen.
 
			 
			
			
			Benieuwd waarom die post van mij inmiddels is verwijderd isquote:Op maandag 3 augustus 2020 16:38 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Dit dus. Niet alleen in het kader van de Corona-crisis trouwens. Er zijn zat mensen die even niet op vakantie kunnen en doen alsof hen iets fundamenteels afgenomen is.
Elk jaar in juni ergens heb je van die artikelen op het AD "Annie kan tóch op vakantie, tranen van vreugde" en dan blijkt dat ze vorig jaar een keer niet kon wegens weet ik het en ze dit jaar "in het zonnetje wordt gezet". En dan gaat het niet over bejaarden die nu ze nog goed zijn nog één keer naar hun campingstekkie kunnen, nee gewoon dertigers en veertigers in de bijstand die een jaar (!) vakantie gemist hebben en nu zo lijkt het hun menselijkheid terugkrijgen voor even omdat ze vanuit de sociale dienst een weekje op een camping kunnen.
Ik gun het ze, leuk voor ze, maar hou op met dat dramatische gedoe over vakantie. Applaus voor die ouders die er niet intrappen en het thuis of in Nederland zelf leuk houden voor hun kinderen. Poeh poeh, wat een armoe, ouders die er iets van maken vanuit huis. Trauma!
Weet je waar die kinderen trauma's van krijgen? Een achterlijk bestedingspatroon met valse prioriteiten waardoor ze denken dat elke maaltijd een feestje moet zijn, elke vakantie verder en extremer moet zijn en waarbij je jezelf uitdrukt door je consumptie. Komt er iets voorbij dat echt een levensbehoefte sloopt, zoals je gezondheid, dan doen we massaal oogkleppen op en beginnen "viruswaanzin!" te krijsen want tja, een groot deel van de economie draait op consumptie van niet-essentiële zaken. Die mogen we niet beschadigen!
Einde rant. Het ligt natuurlijk iets genuanceerder

 
			 
			
			
			Klopt ja, zie hier het toeristenaantal ook oplopen, momenteel vooral Spanjaarden, Duitsers en Nederlanders. Maar normaliter zit het vol Zuid-Amerikanen en Aziaten en die zijn er vooralsnog niet in Europa, dat scheelt een berg.quote:Op maandag 3 augustus 2020 16:48 schreef Tarado het volgende:
[..]
ik ga wat minder de stad in, binnen eten in kleine restaurants doe ik ook nog maar even niet, terrassen uiteraard wel, wat toeristen betreft is Amsterdam toch alweer aardig druk, was het een maand geleden nog bijna volledig NL op het terras is het nu weer internationaal al zijn het wel voornamelijk Europeanen.
 
			 
			
			
			Jep, Nederland had de dans volledig ontsprongen zonder internationaal verkeer.quote:Op maandag 3 augustus 2020 16:49 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Niet zo gek ook dat de besmettingen weer toenemen met veel meer internationaal verkeer.
 
											 
			 
			
			
			Misschien voor sommigen wel, voor anderen wat anders. Maakt dat uiteindelijk wat uit?quote:Op maandag 3 augustus 2020 16:50 schreef Dven het volgende:
[..]
Benieuwd waarom die post van mij inmiddels is verwijderd is
Ik snap het ook niet echt joh. Iedereen kan inmiddels vriendjes en vriendinnetjes ontmoeten en op vakantie gaan als dat nu écht het meest belangrijke in het leven is.
 
			 
			
			
			Niet volledig, wel makkelijker voor containment.quote:Op maandag 3 augustus 2020 16:52 schreef Dven het volgende:
[..]
Jep, Nederland had de dans volledig ontsprongen zonder internationaal verkeer.
 
			 
			
			
			Het is in ieder geval weer mogelijk.quote:Op maandag 3 augustus 2020 16:53 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Misschien voor sommigen wel, voor anderen wat anders. Maakt dat uiteindelijk wat uit?
 
			 
			
			
			Dat is ook met internationaal verkeer vrij gemakkelijk te regelen hoor, dat bewijzen de Zuid-Europese landen bij de toeristen wel.quote:Op maandag 3 augustus 2020 16:55 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Niet volledig, wel makkelijker voor containment.
 
			 
			
			
			Ik doe eigenlijk nog helemaal niets. Ben nog niet eens naar de kapper geweest. Zat elke week in de bios en die sla ik ook nog over. Musea? Durf ik ook nog niet aan, en het OV ook niet.quote:Op maandag 3 augustus 2020 16:48 schreef Tarado het volgende:
[..]
ik ga wat minder de stad in, binnen eten in kleine restaurants doe ik ook nog maar even niet, terrassen uiteraard wel, wat toeristen betreft is Amsterdam toch alweer aardig druk, was het een maand geleden nog bijna volledig NL op het terras is het nu weer internationaal al zijn het wel voornamelijk Europeanen.
 
			 
			
			
			Zoals ik zei, sommigen gedijen primaquote:Op maandag 3 augustus 2020 16:44 schreef Dven het volgende:
[..]
Niet aanpassen is altijd gemakkelijker natuurlijk. Maar vind het absoluut prima zo hoor. Geen overvolle centra's met toeristen, gewoon hetzelfde groepje maten waar ik gewoon normaal mee wat kan drinken, niet plichtmatig alles en iedereen maar handen geven of wat dan ook, rustig in musea en bij evenementen, overplakkerige backpackers op afstand kunnen houden, weinig luchtvervuiling in het centrum. Helemaal top.
Zou ik met genoegen de rest van m'n leven een mondkapje opzetten als ik ergens binnen ben.
 
											 
			 
			
			
			Val je in een risicogroep of je bepaalde aandoeningen die je daartoe bewegen?quote:Op maandag 3 augustus 2020 16:58 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Ik doe eigenlijk nog helemaal niets. Ben nog niet eens naar de kapper geweest. Zat elke week in de bios en die sla ik ook nog over. Musea? Durf ik ook nog niet aan, en het OV ook niet.
Ik zit nog in april qua gedrag geloof ik.
 
			 
			
			
			Niet onverstandig, de curve van Covid zit nu op eind januari/begin februari qua gedrag.quote:Op maandag 3 augustus 2020 16:58 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Ik doe eigenlijk nog helemaal niets. Ben nog niet eens naar de kapper geweest. Zat elke week in de bios en die sla ik ook nog over. Musea? Durf ik ook nog niet aan, en het OV ook niet.
Ik zit nog in april qua gedrag geloof ik.
 
			 
			
			
			Top, dank je, moest ik echt even horen.quote:Op maandag 3 augustus 2020 17:07 schreef Ener-G het volgende:
[..]
Niet onverstandig, de curve van Covid zit nu op eind januari/begin februari qua gedrag.

| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |