bron: https://www.rtvnoord.nl/n(...)j8pt_ua2A0TL4xD3Thpoquote:;Het was letterlijk en figuurlijk een schijtzooi en er waren allemaal zeikers.' Dat zegt ondernemer Arjan Kenter uit Winschoten. ‘Er werd wildgeplast en wildgepoept. Samen met buurman Chris Lich heb ik besloten dat we daar iets aan moesten doen.’
En dat werd een openbaar toilet, recht tegenover café ‘t Pleintje. Niet zomaar een dixie, maar een ‘tijdelijk chique toilet’, zoals Kenter het omschrijft. ‘Je kan er gewoon zitten en het wordt na elk bezoek grondig ontsmet.’
Plas in hoekjes en steegjes
Sinds de mensen weer wat vrijer bewegen wordt het steeds erger in de winkelstraten van Winschoten. Door de coronamaatregelen kan men niet zomaar een restaurant of café binnenlopen om even de behoefte te doen, al was het maar omdat toiletbezoekers ook meegeteld worden als normale bezoekers. En dus deden sommige mensen hun kleine - en soms ook grote - boodschap in allerlei hoekjes, portieken en steegjes.
Minstens vier weken
Kenter benadrukt dat dit geen typisch Winschotens fenomeen is. ‘Dit is een bekend probleem en het gebeurt overal, van Utrecht tot Limburg. Neemt niet weg dat er hoognodig iets aan gedaan moest worden.’
Het openbaar toilet aan de Venne is vanaf vandaag in gebruik. Het blijft sowieso vier weken staan en dan wordt gekeken of er behoefte is aan verlenging.
Mafklapper.quote:Op vrijdag 31 juli 2020 20:01 schreef Oppulregaj het volgende:
die bijvoorbeeld in de bijstand zitten
Wat is er mis mee? Ze zouden vervolgens nadat ze ervaring op hebben gedaan ook betaalt als schoonmaker aan de slag kunnen, schoonmaker is nog steeds een heel normale baan.quote:Op vrijdag 31 juli 2020 20:03 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Mafklapper.
Dat zullen ze vast niet als een vernedering opvatten hoor.
Alsof het slaven zijn.
Het is denk ik beter als mensen dit vrijwillig doen, in plaats van onder dwang.quote:Op vrijdag 31 juli 2020 20:04 schreef Oppulregaj het volgende:
[..]
Wat is er mis mee? Ze zouden vervolgens nadat ze ervaring op hebben gedaan ook betaalt als schoonmaker aan de slag kunnen, schoonmaker is nog steeds een heel normale baan.
Bijstandstrekker gespotquote:Op vrijdag 31 juli 2020 20:03 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Mafklapper.
Dat zullen ze vast niet als een vernedering opvatten hoor.
Alsof het slaven zijn.
Hier gaat het weer mis.quote:Op vrijdag 31 juli 2020 20:04 schreef Oppulregaj het volgende:
Heb dit soort werk zelf ook een tijd moeten doen
Weet er alles van, heb een jaar in de bijstand gezeten en werd ook aan het werk gezet. Maar had een leuke collega en we hadden het nog wel gezellig ook. En ze kunnen onder de mensen met een uitkering altijd vragen wie het wil doen, er zijn vast wel mensen die geen nee zeggen en wel graag iets om handen willen hebben.quote:Op vrijdag 31 juli 2020 20:06 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Het is denk ik beter als mensen dit vrijwillig doen, in plaats van onder dwang.
Ik ben er al jaren geleden achter gekomen dat mensen in WW en ook bijstand gewoon mensen zijn zoals jij en ik.
Nee. Wel veel met die mensen gewerkt.quote:
Die mensen werken niet.quote:Op vrijdag 31 juli 2020 20:08 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Nee. Wel veel met die mensen gewerkt.
Participatiesamenleving gemist? Of leef je nog 30 jaar terug?quote:
Nee hoor. Daarom kunnen ze best een plee schoonmaken. Met behoud van hun uitkering.quote:Op vrijdag 31 juli 2020 20:10 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Participatiesamenleving gemist? Of leef je nog 30 jaar terug?
Oh, er kan zoveel joh. Je kunt ze ook tegen de muur zetten en afschieten.quote:Op vrijdag 31 juli 2020 20:11 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Nee hoor. Daarom kunnen ze best een plee schoonmaken. Met behoud van hun uitkering.
De ranzigheid zal vooral op vrijdag- en zaterdagnacht worden achtergelaten. Daar zullen ze gewoon iemand voor moeten betalen.quote:Op vrijdag 31 juli 2020 20:11 schreef Oppulregaj het volgende:
Of anders oudere dames die met pensioen zijn en jaren als schoonmaakster hebben gewerkt en nog wel een paar uurtjes per dag zouden willen werken dit laten doen. Er zijn zelfs uitzendbureaus voor gepensioneerden.
Wat is dat nou weer voor onmenselijke opmerking. Blijkbaar heb je wat tegen die mensen.quote:Op vrijdag 31 juli 2020 20:12 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Oh, er kan zoveel joh. Je kunt ze ook tegen de muur zetten en afschieten.
Gewoon als baan neem ik aan toch? Schoonmaakwerk is gewoon werk.quote:Op vrijdag 31 juli 2020 20:01 schreef Oppulregaj het volgende:
[..]
bron: https://www.rtvnoord.nl/n(...)j8pt_ua2A0TL4xD3Thpo
Goede oplossing maar is dit eigenlijk niet iets wat de gemeente Oldambt zou moeten regelen? In Winschoten was tot een tijd geleden een prima openbaar toilet. Die ruimte met toiletten is er trouwens nog steeds maar al een hele tijd gesloten omdat schoonmakers te duur waren. Ik zou zeggen: Doe die toiletten weer open enlaat mensen die bijvoorbeeld in de bijstand zitten maar wel kunnen werken het schoonmaken. Dan heb je schone wc's en een aantal mensen die niet meer dag in dag uit thuis zitten.
Kan ook als werkervaringsplek, een paar weken om te kijken of het bevalt en dan door laten stromen naar een reguliere baan. Toen ik in de bijstand zat heb ik meerdere werkervaringsplekken gehad om te kijken wat het beste bij me paste. Vervolgens met behulp van een jobcoach aan een baan weten te komen en heb inmiddels al een hele tijd een vaste aanstelling.quote:Op vrijdag 31 juli 2020 20:27 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Gewoon als baan neem ik aan toch? Schoonmaakwerk is gewoon werk.
Als de mensen met teveel geld eens wat meer zouden betalen voor het werk dat zij gedaan willen hebben, dan was er ook geen vuiltje aan de lucht. Willen hygiëne maar willen daar niet voor betalen.quote:Op vrijdag 31 juli 2020 20:01 schreef Oppulregaj het volgende:
[..]
bron: https://www.rtvnoord.nl/n(...)j8pt_ua2A0TL4xD3Thpo
Goede oplossing maar is dit eigenlijk niet iets wat de gemeente Oldambt zou moeten regelen? In Winschoten was tot een tijd geleden een prima openbaar toilet. Die ruimte met toiletten is er trouwens nog steeds maar al een hele tijd gesloten omdat schoonmakers te duur waren. Ik zou zeggen: Doe die toiletten weer open en laat mensen die bijvoorbeeld in de bijstand zitten maar wel kunnen werken het schoonmaken. Dan heb je schone wc's en een aantal mensen die niet meer dag in dag uit thuis zitten.
Er moest 50ct worden betaalt en er werd genoeg gebruik van gemaakt, denk als ze een euro zouden vragen dat mensen dat ook wel doen als ze echt nodig moeten.quote:Op vrijdag 31 juli 2020 20:32 schreef torentje het volgende:
[..]
Als de mensen met teveel geld eens wat meer zouden betalen voor het werk dat zij gedaan willen hebben, dan was er ook geen vuiltje aan de lucht. Willen hygiëne maar willen daar niet voor betalen.
Als ik maar hard genoeg moet schijten gooi ik er ook nog wel een tientje tegenaan.quote:Op vrijdag 31 juli 2020 20:33 schreef Oppulregaj het volgende:
[..]
Er moest 50ct worden betaalt en er werd genoeg gebruik van gemaakt, denk als ze een euro zouden vragen dat mensen dat ook wel doen als ze echt nodig moeten.
Dan kan men ze dus ook gewoon aannemen en een normaal salaris betalen.quote:Op vrijdag 31 juli 2020 20:11 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Nee hoor. Daarom kunnen ze best een plee schoonmaken. Met behoud van hun uitkering.
Schoonmakers werken meestal niet fulltime, dus al krijgen ze salaris dan wordt dat volledig ingehouden van hun uitkering, schieten ze financieel nog niets mee op.quote:Op vrijdag 31 juli 2020 21:01 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Dan kan men ze dus ook gewoon aannemen en een normaal salaris betalen.
Bij CSU hebben ze vast nog wel iemand rondlopen die dat werk tegen een normaal salaris kan doen.quote:Op vrijdag 31 juli 2020 21:04 schreef Oppulregaj het volgende:
[..]
Schoonmakers werken meestal niet fulltime, dus al krijgen ze salaris dan wordt dat volledig ingehouden van hun uitkering, schieten ze financieel nog niets mee op.
Kost allemaal geld en daarom doet de gemeente niks. Maar wel miljoenen uitgeven aan een nieuwe fietsbrug (waar ongeveer 3/4 van de inwoners van de gemeente tegen is) zodat fietsers zonder een stukje om te moeten fietsen de A7 over kunnen en pand van het oude ziekenhuis dat sinds 2 jaar leeg staat hebben ze onlangs ook gekocht terwijl de gemeente al diep in de rode cijfers zit.quote:Op vrijdag 31 juli 2020 22:16 schreef BasEnAad het volgende:
Het is toch niet meer dan normaal dat de gemeente zorgt voor toiletten op drukke plekken? Dat hoeft niemand anders te doen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |