FOK!forum / Corona COVID-19 forum / Uitbraak coronavirus onder Rotterdamse studenten
Paulmaandag 27 juli 2020 @ 10:53
?appId=21791a8992982cd8da851550a453bd7f&quality=0.8
(Archieffoto van de Eurekaweek, de start van het nieuwe studiejaar op de Erasmus Universiteit. Dit jaar zal het er niet zo uitzien. Wel is de vraag of de studenten genoeg afstand van elkaar houden. )


quote:
Uitbraak coronavirus onder Rotterdamse studenten
Rotterdam kampt met een uitbraak van het coronavirus onder studenten. Ze zouden elkaar hebben getroffen bij feestjes thuis of op het strand, tijdens het sporten of bij een barbecue. Het stoppen van het virus blijkt lastig. Enkele studenten lijken zich niet aan de regels te houden omdat ze deze ‘onzin’ vinden. Ook zouden ze zich bij milde klachten niet altijd laten testen.


Dit weekeinde steeg het aantal bekende besmettingen met 72 in Rotterdam, dat al tijden koploper is met het aantal nieuwe positieve tests. Bij studenten zou om zo'n tien tot twintig besmettingen gaan. ,,Maar we hebben nog niet alles in beeld’’, zegt een woordvoerder van de GGD Rotterdam-Rijnmond. De groep kan snel groter worden. Het zijn vooral studenten van de universiteit, maar ook enkele van het hbo.


Niet één moment
Twee bijeenkomsten zo'n twee weken geleden spelen mogelijk een rol bij de verspreiding van het virus. De organisatoren zijn hierover ingelicht en helpen de GGD waar kan, zo vertelt een woordvoerder. Maar de gezondheidsdienst moet verder kijken, want de besmettingen zijn niet binnen één groep gebleven. ,,Het gaat om verschillende groepen die elkaar op verschillende momenten hebben getroffen. Zowel in het openbaar als thuis.’’

Het gaat om verschil­len­de groepen die elkaar op verschil­len­de momenten hebben getroffen. Zowel in het openbaar als thuis.

Wat het lastig maakt: in studentenhuizen, bij het sporten en op feestjes of bij het gezellig borrelen is lang niet altijd 1,5 meter afstand gehouden. Bij een student die besmet is geraakt, moeten alle ‘nauwe contacten’ die langer dan een kwartier binnen 1,5 meter zijn geweest in quarantaine. Studenten blijken veel meer ‘nauwe contacten’ te hebben dan andere besmette Rotterdammers, soms wel vijftig. Een ‘nauw contact’ mag, ook in deze vakantietijd, twee weken lang niet naar buiten en moet zich laten testen bij klachten als hoesten, neusverkoudheid en keelpijn.

Thuisblijven
,,Maar het blijkt lastig om studenten te motiveren om thuis te blijven. Na een positieve test doen ze dat wel, maar als ze geen klachten hebben zien enkelen daar de meerwaarde niet van. Ze vinden het maar onzin. Ook zijn ze niet gewend bij milde klachten aan de bel te trekken.’’ Dat maakt pogingen om het virus in te dammen ‘complex’, aldus de GGD.

Doordat studenten veel meer ‘nauwe contacten’ dan andere besmette Rotterdammers hebben, is het onderzoek naar de bron en naar de contacten ingewikkeld. Het virus kan zich snel verspreiden van de ene groep naar de andere. Nog een probleem: sommige studenten zijn mogelijk ondertussen op vakantie, terug naar hun ouders elders in Nederland gegaan of hebben een vakantiebaantje.

Het verloop van het virus is bij jonge mensen milder, maar zij kunnen ook hun opa of oma, of een andere oudere die wel ernstig ziek wordt, aansteken

,,Wat de studenten door moeten hebben, is dat iedereen een steentje moet bijdragen. Het kan niet zo zijn dat de ene groep zich wel aan de regels houdt en de andere niet’’, zegt een woordvoerder van de GGD. ,,Ja, het verloop van het virus is bij jonge mensen milder, maar zij kunnen ook hun opa of oma, of een andere oudere die wel ernstig ziek wordt, aansteken.’’ Dat zei ook burgemeester Ahmed Aboutaleb eerder, die zag dat vooral onder jongeren het naleven van de coronaregels verslapt. ,,Sommige jongeren denken te makkelijk dat zij niet geraakt worden door het virus, maar zij kunnen het wel overdragen aan hun ouders of aan hun opa en oma.”

Koploper
Rotterdam is al lange tijd koploper van het aantal positieve testen. Sinds twee weken laten steeds meer Rotterdammers zich testen en komen er weer meer besmettingen aan het licht. Burgemeester Ahmed Aboutaleb kan lokale maatregelen nemen, zoals een mondkapjesplicht. Viroloog Marion Koopmans, verbonden aan het Erasmus MC, zei hier eerder over: ,,Hoe helpen mondkapjes in een drukke winkelstraat als een belangrijke bron juist feestjes zijn, waar mensen het risico nemen om besmet te raken door de coronamaatregelen niet te volgen én geen afstand te houden.’’

Laat de voorzitter van de studenten­ver­e­ni­ging een brief schrijven: ‘We moeten met elkaar helpen om te zorgen dat alles kan openblij­ven deze zomer’

Marion Koopmans
Koopmans stelde dat juist gerichte communicatie belangrijk is om hier het coronavirus in te dammen. ,,Als het probleem bijvoorbeeld bij studenten zit, probeer daar dan contact mee te krijgen. Laat de voorzitter van de studentenvereniging een brief schrijven: ‘We moeten met elkaar helpen om te zorgen dat alles kan openblijven deze zomer’.”

Binnen Rotterdam worden de ontwikkelingen al meerdere dagen met de nodige zorg bekeken, om te beginnen door de GGD. ,,Als we zo doorgaan ontstaat er op korte termijn een tweede golf’’, zei de gezondheidsdienst al voor het weekeinde.
https://www.ad.nl/rotterd(...)ps://l.facebook.com/

[ Bericht 1% gewijzigd door capricia op 27-07-2020 12:43:25 ]
Elanmaandag 27 juli 2020 @ 11:16
Zet potentiële brandhaarden nou direct weer in een intelligente lockdown in plaats van het af te laten escaleren. Dan hou je het vrij eenvoudig beheersbaar.
opgebaardemaandag 27 juli 2020 @ 11:17
Gelukkig is het in Rotterdam en niet in Eindhoven of Tilburg want ik begreep dat Brabanders pas echt dom zijn. Dus dan zou het pas echt escaleren.
Uhmmpiemaandag 27 juli 2020 @ 11:41
quote:
1s.gif Op maandag 27 juli 2020 11:17 schreef opgebaarde het volgende:
Gelukkig is het in Rotterdam en niet in Eindhoven of Tilburg want ik begreep dat Brabanders pas echt dom zijn. Dus dan zou het pas echt escaleren.
Naja die studentenfeestjes waren ook niet direct slim.
Je zou toch denken dat je hersenen hebt als je een universitaire studie doet.

Gelukkig was ik van dr week in ouwehands dierenpark... en ook daar vonden mensen het allemaal maar moeilijk om afstand te houden.
WheeledWarriormaandag 27 juli 2020 @ 11:51
Het zal vrees ik moeilijk blijven om vooral jongeren in het gareel te houden, vroeg of laat gaan die toch gewoon weer hun eigen gang.
sjorsie1982maandag 27 juli 2020 @ 12:08
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 11:41 schreef Uhmmpie het volgende:

[..]

Naja die studentenfeestjes waren ook niet direct slim.
Je zou toch denken dat je hersenen hebt als je een universitaire studie doet.

Gelukkig was ik van dr week in ouwehands dierenpark... en ook daar vonden mensen het allemaal maar moeilijk om afstand te houden.
Nee hoor. Hersenen hebben en studeren hebben geen correlatie met elkaar.
Uhmmpiemaandag 27 juli 2020 @ 12:19
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 12:08 schreef sjorsie1982 het volgende:

[..]

Nee hoor. Hersenen hebben en studeren hebben geen correlatie met elkaar.
Dat idee begin ik wel te krijgen inderdaad...
Cesare-Borgiamaandag 27 juli 2020 @ 12:32
Er moet een manier bedacht worden waarin gefaciliteerd wordt dat de studenten/jongeren hun feestje kunnen hebben op een verantwoorde manier.
Anders blijven ze het stiekem toch doen.
Rolfieomaandag 27 juli 2020 @ 12:40
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 12:32 schreef Cesare-Borgia het volgende:
Er moet een manier bedacht worden waarin gefaciliteerd wordt dat de studenten/jongeren hun feestje kunnen hebben op een verantwoorde manier.
Anders blijven ze het stiekem toch doen.
Volledige lockdown?
Ze eens laten meelopen op een IC?
sjorsie1982maandag 27 juli 2020 @ 12:46
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 12:32 schreef Cesare-Borgia het volgende:
Er moet een manier bedacht worden waarin gefaciliteerd wordt dat de studenten/jongeren hun feestje kunnen hebben op een verantwoorde manier.
Anders blijven ze het stiekem toch doen.
Als jij iets bedenkt wat goedgekeurd wordt dan kan je rijk worden.
Megumimaandag 27 juli 2020 @ 13:14
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 12:32 schreef Cesare-Borgia het volgende:
Er moet een manier bedacht worden waarin gefaciliteerd wordt dat de studenten/jongeren hun feestje kunnen hebben op een verantwoorde manier.
Anders blijven ze het stiekem toch doen.
Ik denk dat jongeren en studenten wat solidair moeten zijn met de rest. En moeten denken vervelend maar even niet feesten dit jaar. Hebben ze ook meer tijd om te studeren en te leren enz.
Megumimaandag 27 juli 2020 @ 13:20
quote:
1s.gif Op maandag 27 juli 2020 11:17 schreef opgebaarde het volgende:
Gelukkig is het in Rotterdam en niet in Eindhoven of Tilburg want ik begreep dat Brabanders pas echt dom zijn. Dus dan zou het pas echt escaleren.
Ik denk dat ze juist daar goed beseffen dat je het rustig aan moet doen wat samenkomen en feesten.
Ven1972maandag 27 juli 2020 @ 13:24
Ik heb ook al gezegd dat studenten/jongeren echt nooit zonder feest kunnen. maar ze moeten wel beseffen dat ze ook zelf besmet kunnen worden met het coronavirus. Echter hebben ze veel te veel ego voor om echt te kunnen begrijpen wat hier afspeelt. Ze gingen toch op vakantie naar Albufeira in Portugal, Sunny Beach in Bulgarije, Cherossinos op kreta in Griekenland, Blanes in Spanje, noem maar op welke plaatsen ze naar toe te gaan om vakantie te vieren met boordevol feestjes, seks, zon, zee en zuipen natuurlijk! Dus ze komen misschien wel terug met besmettingen/coronaklachten. Veel al is bij jongeren vaak milde verloop van het coronavirus.
SimonedeBeauvoirmaandag 27 juli 2020 @ 13:25
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 13:24 schreef Ven1972 het volgende:
Ik heb ook al gezegd dat studenten/jongeren echt nooit zonder feest kunnen. maar ze moeten wel beseffen dat ze ook zelf besmet kunnen worden met het coronavirus. Echter hebben ze veel te veel ego voor om echt te kunnen begrijpen wat hier afspeelt. Ze gingen toch op vakantie naar Albufeira in Portugal, Sunny Beach in Bulgarije, Cherossinos op kreta in Griekenland, Blanes in Spanje, noem maar op welke plaatsen ze naar toe te gaan om vakantie te vieren met boordevol feestjes, seks, zon, zee en zuipen natuurlijk! Dus ze komen misschien wel terug met besmettingen/coronaklachten. Veel al is bij jongeren vaak milde verloop van het coronavirus.
Soort sluipmoordenaar ook. Denken dat je niet besmet bent want geen klachten en lekker bij ouders/opa en oma op visite gaan
SimonedeBeauvoirmaandag 27 juli 2020 @ 13:27
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 12:40 schreef Rolfieo het volgende:

[..]

Volledige lockdown?
Ze eens laten meelopen op een IC?
Liever niet meelopen, staan ze in de weg. Maar een livestream/docu achtig iets zou wsl wel indruk maken. Niet alleen op jongeren maar ook de mondkapjesontkenners.
Al zijn de meesten dat na een dag natuurlijk alweer vergeten
herverwijderdmaandag 27 juli 2020 @ 13:33
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 12:32 schreef Cesare-Borgia het volgende:
Er moet een manier bedacht worden waarin gefaciliteerd wordt dat de studenten/jongeren hun feestje kunnen hebben op een verantwoorde manier.
Anders blijven ze het stiekem toch doen.
Gewoon Ahoy afhuren voor je dispuutsfeestje.
PiyeReloadedmaandag 27 juli 2020 @ 13:41
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 13:14 schreef Megumi het volgende:

[..]

Ik denk dat jongeren en studenten wat solidair moeten zijn met de rest. En moeten denken vervelend maar even niet feesten dit jaar. Hebben ze ook meer tijd om te studeren en te leren enz.
Waarom zouden ze eigenlijk? Het is niet alsof jongeren andersom op solidariteit kunnen rekenen.
Uhmmpiemaandag 27 juli 2020 @ 13:41
quote:
1s.gif Op maandag 27 juli 2020 13:27 schreef SimonedeBeauvoir het volgende:

[..]

Liever niet meelopen, staan ze in de weg. Maar een livestream/docu achtig iets zou wsl wel indruk maken. Niet alleen op jongeren maar ook de mondkapjesontkenners.
Al zijn de meesten dat na een dag natuurlijk alweer vergeten
Volgens mij is er al een vrij heftige dovu over...

Die men vervolgens niet kijkt want propaganda en overdreven.
Uhmmpiemaandag 27 juli 2020 @ 13:42
quote:
9s.gif Op maandag 27 juli 2020 13:33 schreef herverwijderd het volgende:

[..]

Gewoon Ahoy afhuren voor je dispuutsfeestje.
Als je nou een feestje doet van iets meer dan 2 weken.. dat is wel een idee natuurlijk
Megumimaandag 27 juli 2020 @ 13:45
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 13:41 schreef PiyeReloaded het volgende:

[..]

Waarom zouden ze eigenlijk? Het is niet alsof jongeren andersom op solidariteit kunnen rekenen.
Dan wordt het wellicht een lockdown weer en meer handhaven dat is ook een keuze natuurlijk die de jongeren dan mogen maken. En waarom zou ik zelf niet solidair zijn met jongeren?
Uhmmpiemaandag 27 juli 2020 @ 13:54
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 13:45 schreef Megumi het volgende:

[..]

Dan wordt het wellicht een lockdown weer en meer handhaven dat is ook een keuze natuurlijk die de jongeren dan mogen maken. En waarom zou ik zelf niet solidair zijn met jongeren?
Die maken ze al door dit soort dingen te doen.
herverwijderdmaandag 27 juli 2020 @ 13:59
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 13:42 schreef Uhmmpie het volgende:

[..]

Als je nou een feestje doet van iets meer dan 2 weken.. dat is wel een idee natuurlijk
Of gewoon één avond en dan je hele dispuut uitnodigen. Kan je volgens mij wel 10 meter afstand houden pp.
sjorsie1982maandag 27 juli 2020 @ 14:01
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 13:41 schreef PiyeReloaded het volgende:

[..]

Waarom zouden ze eigenlijk? Het is niet alsof jongeren andersom op solidariteit kunnen rekenen.
Inderdaad met de extreem lage salarissen, kamertjes tegen hoofdprijzen en flexcontracten....
Uhmmpiemaandag 27 juli 2020 @ 14:13
quote:
14s.gif Op maandag 27 juli 2020 13:59 schreef herverwijderd het volgende:

[..]

Of gewoon één avond en dan je hele dispuut uitnodigen. Kan je volgens mij wel 10 meter afstand houden pp.
Nou nee.. juist wat langer.

Dan valt er weinig te ontkennen mbt wel/niet ziek daarna.

Ipv dat ze hun halve omgeving nog even aansteken ook.
herverwijderdmaandag 27 juli 2020 @ 14:14
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 14:13 schreef Uhmmpie het volgende:

[..]

Nou nee.. juist wat langer.

Dan valt er weinig te ontkennen mbt wel/niet ziek daarna.

Ipv dat ze hun halve omgeving nog even aansteken ook.
Wat jij wil.
Megumimaandag 27 juli 2020 @ 14:30
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 14:01 schreef sjorsie1982 het volgende:

[..]

Inderdaad met de extreem lage salarissen, kamertjes tegen hoofdprijzen en flexcontracten....
Lage salarissen, vastzittende woningmarkt, flex contracten heeft iedereen nu last van. Maar daar gaat het niet om. Het is toch wel jammer als mensen hun opa en oma bijvoorbeeld besmetten. Of dat wat er al open is aan horeca en dergelijke weer dicht moet. Solidair zijn met elkaar eigenlijk. En niet alleen studenten en jongeren houden zich niet aan de regels valt me op.

Maar ben bang dat als het zo doorgaat de boel weer op slot moet.
PiyeReloadedmaandag 27 juli 2020 @ 14:43
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 13:45 schreef Megumi het volgende:

[..]

Dan wordt het wellicht een lockdown weer en meer handhaven dat is ook een keuze natuurlijk die de jongeren dan mogen maken. En waarom zou ik zelf niet solidair zijn met jongeren?
Nou jijzelf weet ik niet, maar als maatschappij bieden we jongeren al een tijdje niet meer het beste perspectief. Als er dan een virus is waar jongeren niet zo'n last van hebben en we opeens solidair moeten zijn met zijn allen, dan kan ik mij zo indenken dat solidariteit er niet zo ingebakken zit.

quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 14:01 schreef sjorsie1982 het volgende:

[..]

Inderdaad met de extreem lage salarissen, kamertjes tegen hoofdprijzen en flexcontracten....
Precies.
sjorsie1982maandag 27 juli 2020 @ 14:49
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 14:43 schreef PiyeReloaded het volgende:

[..]

Nou jijzelf weet ik niet, maar als maatschappij bieden we jongeren al een tijdje niet meer het beste perspectief. Als er dan een virus is waar jongeren niet zo'n last van hebben en we opeens solidair moeten zijn met zijn allen, dan kan ik mij zo indenken dat solidariteit er niet zo ingebakken zit.
[..]

Precies.
Vooral woningen en werk zijn echt beroerd geregeld voor hun. Ik kan me niet bedenken wanneer het in vredestijd of opbouwing van het land zo beroerd geregeld was.
Zelf mijn ouders maken zich zorgen voor hun kleinkinderen en dat zegt wat als je ze kent.
Megumimaandag 27 juli 2020 @ 14:56
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 14:43 schreef PiyeReloaded het volgende:

[..]

Nou jijzelf weet ik niet, maar als maatschappij bieden we jongeren al een tijdje niet meer het beste perspectief. Als er dan een virus is waar jongeren niet zo'n last van hebben en we opeens solidair moeten zijn met zijn allen, dan kan ik mij zo indenken dat solidariteit er niet zo ingebakken zit.
[..]

Precies.
Ligt ook wel een beetje aan de jongeren zelf. Als ze zuipen en feesten belangrijker vinden? Maar dat is een generalisatie.

Uiteindelijk als er weer beperkende maatregelen nodig zijn is iedereen weer min of meer de lul weer.
sjorsie1982maandag 27 juli 2020 @ 15:30
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 14:56 schreef Megumi het volgende:

[..]

Ligt ook wel een beetje aan de jongeren zelf. Als ze zuipen en feesten belangrijker vinden? Maar dat is een generalisatie.

Uiteindelijk als er weer beperkende maatregelen nodig zijn is iedereen weer min of meer de lul weer.
Dat gedrag was er vroeger ook en toen kregen ze wel eerder vaste contracten en flatjes tegen een normale prijs
Megumimaandag 27 juli 2020 @ 15:31
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 15:30 schreef sjorsie1982 het volgende:

[..]

Dat gedrag was er vroeger ook en toen kregen ze wel eerder vaste contracten en flatjes tegen een normale prijs
Dit heeft verder niets te maken met een virus pandemie. Ik zou het jammer vinden als er een tweede golf komt en dergelijk is meer mijn insteek.
sjorsie1982maandag 27 juli 2020 @ 15:33
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 15:31 schreef Megumi het volgende:

[..]

Dit heeft verder niets te maken met een virus pandemie. Ik zou het jammer vinden als er een tweede golf komt en dergelijk is meer mijn insteek.
Wel met solidariteit die ze alleen maar moeten geven aan de maatschappij en terug worden ze uitgebuit.
Rolfieomaandag 27 juli 2020 @ 15:41
quote:
1s.gif Op maandag 27 juli 2020 13:27 schreef SimonedeBeauvoir het volgende:
Liever niet meelopen, staan ze in de weg. Maar een livestream/docu achtig iets zou wsl wel indruk maken. Niet alleen op jongeren maar ook de mondkapjesontkenners.
Al zijn de meesten dat na een dag natuurlijk alweer vergeten
Voordeel van mee lopen, is dat ze het ook werkelijk voelen. Anders is het gewoon een netflix serie.
hooibaalmaandag 27 juli 2020 @ 15:46
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 13:14 schreef Megumi het volgende:

[..]

Ik denk dat jongeren en studenten wat solidair moeten zijn met de rest. En moeten denken vervelend maar even niet feesten dit jaar. Hebben ze ook meer tijd om te studeren en te leren enz.
Dit dus. Maar dat soort basisfatsoen is kennelijk nogal lastig voor de gemiddelde twintiger. En dan nog studenten ook, die zou je toch slimmer verwachten.
speknekmaandag 27 juli 2020 @ 15:48
Erasmus, dat zijn natuurlijk al die economie lullos die economie belangrijker vinden dan een lockdown.
Niet dat ik het niet snap, als je in Rotterdam studeert heb je nou eenmaal maar een heel klein groepje hoogopgeleiden waar je een sociaal leven mee op kunt bouwen.
Megumimaandag 27 juli 2020 @ 15:48
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 15:46 schreef hooibaal het volgende:

[..]

Dit dus. Maar dat soort basisfatsoen is kennelijk nogal lastig voor de gemiddelde twintiger. En dan nog studenten ook, die zou je toch slimmer verwachten.
Als ik denk aan arbeid, studiefinanciering, onderwijs starters op de woningmarkt dan komen jongeren er inderdaad maar bekaaid van af. Maar dat was in mijn tijd helaas niet anders.
sjorsie1982maandag 27 juli 2020 @ 17:27
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 15:48 schreef Megumi het volgende:

[..]

Als ik denk aan arbeid, studiefinanciering, onderwijs starters op de woningmarkt dan komen jongeren er inderdaad maar bekaaid van af. Maar dat was in mijn tijd helaas niet anders.
Maar was het toen erger, minder erg of hetzelfde als nu?
#ANONIEMmaandag 27 juli 2020 @ 19:22
quote:
0s.gif Op maandag 27 juli 2020 15:48 schreef Megumi het volgende:

[..]

Als ik denk aan arbeid, studiefinanciering, onderwijs starters op de woningmarkt dan komen jongeren er inderdaad maar bekaaid van af. Maar dat was in mijn tijd helaas niet anders.
Hoe oud ben jij? Ik ben 43 en vond het vroeger toch stukken beter.
Mortaxxmaandag 27 juli 2020 @ 19:28
quote:
Het verloop van het virus is bij jonge mensen milder, maar zij kunnen ook hun opa of oma, of een andere oudere die wel ernstig ziek wordt, aansteken

,,Wat de studenten door moeten hebben, is dat iedereen een steentje moet bijdragen. Het kan niet zo zijn dat de ene groep zich wel aan de regels houdt en de andere niet’’, zegt een woordvoerder van de GGD. ,,Ja, het verloop van het virus is bij jonge mensen milder, maar zij kunnen ook hun opa of oma, of een andere oudere die wel ernstig ziek wordt, aansteken.’’ Dat zei ook burgemeester Ahmed Aboutaleb eerder, die zag dat vooral onder jongeren het naleven van de coronaregels verslapt. ,,Sommige jongeren denken te makkelijk dat zij niet geraakt worden door het virus, maar zij kunnen het wel overdragen aan hun ouders of aan hun opa en oma.
Gewoon drie keer hetzelfde zeggen in twee alinea's. Zo krijg je wel een artikel vol :')
NedKellydinsdag 28 juli 2020 @ 13:18
Met corona besmette studenten volgen studie geneeskunde

Een deel van de Rotterdamse studenten, die positief is getest op het coronavirus, studeert op de medische faculteit van de Erasmus Universiteit (EUR). Dat heeft het Erasmus MC aan Rijnmond bevestigd.

Om hoeveel studenten het precies gaat, is niet bekend. De besmettingen zouden onder meer hebben plaatsgevonden rond een beachvolleybaltoernooi van de medische faculteitsvereniging. De GGD kan dat niet bevestigen en is nog bezig met brononderzoek.

In een mail aan haar leden adviseert de medische faculteitsvereniging om iedereen die aan het beachvolleybaltoernooi heeft meegedaan om in quarantaine te gaan, ook als ze geen klachten hebben. Dat schrijft Erasmus Magazine.

Maandag heeft het bestuur van de EUR een brief aan alle studenten gestuurd. Daarin werd gesteld dat meerdere studenten positief waren getest op het coronavirus. Daarbij liet de Universiteit weten dat het 'vooral ging om studenten van de Erasmus Universiteit'.

In de brief roept de universiteit alle studenten om zich vooral te houden aan de regels van het RIVM.

Aboutaleb heeft de studentenverenigingen op het matje geroepen om te praten over het toenemende aantal besmettingen in studentenkringen. Dat gesprek vindt dinsdagmiddag plaats.

Bron: RTV Rijnmond