Ik denk ook dat NL te klein is voor een regionale lockdown. We hebben gemerkt dat het al niet lukte zonder gesloten grenzen toen in België de regels anders waren dan in Nederland.quote:Op donderdag 16 juli 2020 10:39 schreef Elan het volgende:
[..]
Vraag me af of een regionale lockdown nu wel effectief is.
Stel dat je Rotterdam dicht gooit gaan die jongeren toch gewoon naar Amsterdam of Den Haag om te winkelen/zuipen?
https://nos.nl/artikel/23(...)r-te-herstellen.htmlquote:Coronapatiënten die niet opgenomen zijn geweest in het ziekenhuis, lijken moeizamer te herstellen dan de opgenomen patiënten. Dat beeld rijst op uit een enquête onder longartsen in Nederland. Zij zien op dit moment in de polikliniek een golf van ex-covid-19-patiënten met ademhalingsproblemen en vermoeidheid.
"We zijn verrast door het hoge aantal ex-covid-19-patiënten dat nu met klachten bij ons komt", vertelt Leon van den Toorn, voorzitter van de longartsenvereniging. Deze groep patiënten is in eerste instantie niet opgenomen in het ziekenhuis, maar wordt nu doorverwezen door huisartsen omdat hun klachten blijven aanhouden. Het gaat om klachten die vaak eerst lijken te herstellen, maar daarna toch aanhouden of zelfs weer wat erger worden.
wel eens hoor maar je kan je ogen er ook niet voor sluitenquote:Op donderdag 16 juli 2020 09:59 schreef Dven het volgende:
[..]
Absoluut maar dat wil nog niet zeggen dat je daar zelf aan mee moet willen werken.
"Als ik het niet doe dan doet een ander het wel" is nooit ergens een goed argument voor geweest.
Denk dat het vooral afhankelijk is van hoe lang zo regionale lockdown duurt. Ik zou persoonlijk niet voor 1 of 2 weekenden helemaal naar Rotterdam gaan voor een terrasje. Maar hoe langer het duurt hoe groter de verleiding wordt om toch even de hort op te gaan.quote:Op donderdag 16 juli 2020 11:04 schreef hooibaal het volgende:
[..]
Ik denk ook dat NL te klein is voor een regionale lockdown. We hebben gemerkt dat het al niet lukte zonder gesloten grenzen toen in België de regels anders waren dan in Nederland.
Die lockdowns daar zijn niet intelligent, zoals wij hadden. Oftewel je komt je huis niet uit zonder verklaring waar je heen moet en wat je daar te zoeken zou hebben (werk, doktersafspraak etc)quote:Op donderdag 16 juli 2020 11:07 schreef AlwaysHappy het volgende:
In het buitenland lijkt dat regionaal ingrijpen vrij oké te werken. Nu weet ik niet of ze daar van alles af hebben gezet en hoe het in de praktijk werkt, maar ook daar zul je toch mensen hebben die denken van ‘ach, dan maar een stukje rijden en dan elders lekker wat eten’? Zie dus niet in waarom het in NL niet zou werken als ze er op tijd bij zijn.
Dit berichtje kom je iedere paar weken in andere vorm weer tegen en de berekening laat zich inmiddels vrij gemakkelijk maken maken dat de economie vooral een ongecontroleerd beleid rondom corona niet zal overleven.quote:Op donderdag 16 juli 2020 11:06 schreef hooibaal het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/23(...)r-te-herstellen.html
Ook als je ziek wordt en niet in het ziekenhuis komt ben je hier nog niet zomaar vanaf.
Absolute en relatieve bevolkingsdichtheid is in Nederland behoorlijk groot. Onvergelijkbaar. In sommige landen zijn de dichtstbijzijnde grote steden uren rijden. In Nederland heb je als je je een beetje kwaad maakt in anderhalf uur de 4 grootste steden van het land gezien binnen een regio van ruim 8 miljoen inwoners. En alle andere uithoeken van het land zit je ook zo.quote:Op donderdag 16 juli 2020 11:07 schreef AlwaysHappy het volgende:
In het buitenland lijkt dat regionaal ingrijpen vrij oké te werken. Nu weet ik niet of ze daar van alles af hebben gezet en hoe het in de praktijk werkt, maar ook daar zul je toch mensen hebben die denken van ‘ach, dan maar een stukje rijden en dan elders lekker wat eten’? Zie dus niet in waarom het in NL niet zou werken als ze er op tijd bij zijn.
En ik denk dat hier veel mensen niet in hun regio werken. Er zijn best veel mensen die buiten hun provincie werken, bijvoorbeeld.quote:Op donderdag 16 juli 2020 11:11 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Denk dat het vooral afhankelijk is van hoe lang zo regionale lockdown duurt. Ik zou persoonlijk niet voor 1 of 2 weekenden helemaal naar Rotterdam gaan voor een terrasje. Maar hoe langer het duurt hoe groter de verleiding wordt om toch even de hort op te gaan.
Snap ik op zich wel, maar laatst hadden ze bv bepaalde stukken van Lissabon gesloten. Porto ook. Niet dat Portugal zo groot is. Zelfs selectieve wijken van een stad tijdelijk dicht gooien leek te helpen, dan kan er in NL toch best een provincie of een kleinere regio afgesloten worden? Maar wellicht is er wat meer dwang in het buitenland ja.quote:Op donderdag 16 juli 2020 11:17 schreef Dven het volgende:
[..]
Absolute en relatieve bevolkingsdichtheid is in Nederland behoorlijk groot. Onvergelijkbaar. In sommige landen zijn de dichtstbijzijnde grote steden uren rijden. In Nederland heb je als je je een beetje kwaad maakt in anderhalf uur de 4 grootste steden van het land gezien binnen een regio van ruim 8 miljoen inwoners. En alle andere uithoeken van het land zit je ook zo.
Nouja, 2,5 keer zo groot met iets meer dan de helft van het aantal inwoners. Dat tikt aan hoor. Wijken afsluiten snap ik in de regel ook niet maar in sommige gevallen zal het vast kunnen helpen. In Sofia hebben ze bijvoorbeeld ook een aantal zigeunerwijken afgesloten toen die zich totaal niet hielden aan de genomen maatregelen en ze er sowieso niet zo van zijn om bij ziekte zich in het ziekenhuis te melden. Dus de vrees was dat het daar als een lopend vuurtje rondging. Misschien daar in Lissabon zoiets soortgelijks.quote:Op donderdag 16 juli 2020 11:27 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Snap ik op zich wel, maar laatst hadden ze bv bepaalde stukken van Lissabon gesloten. Porto ook. Niet dat Portugal zo groot is. Zelfs selectieve wijken van een stad tijdelijk dicht gooien leek te helpen, dan kan er in NL toch best een provincie of een kleinere regio afgesloten worden? Maar wellicht is er wat meer dwang in het buitenland ja.
Ik denk dat dat zeker wel kan, als je dus echt een lockdown instelt, met alleen gecontroleerd het huis verlaten met ondertekend document om boodschappen te doen of in de omgeving te werken.quote:Op donderdag 16 juli 2020 11:27 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Snap ik op zich wel, maar laatst hadden ze bv bepaalde stukken van Lissabon gesloten. Porto ook. Niet dat Portugal zo groot is. Zelfs selectieve wijken van een stad tijdelijk dicht gooien leek te helpen, dan kan er in NL toch best een provincie of een kleinere regio afgesloten worden? Maar wellicht is er wat meer dwang in het buitenland ja.
quote:Het dragen van een mondkapje is vanaf volgende week verplicht in Frankrijk. Die plicht geldt nu al voor het openbaar vervoer, maar wordt uitgebreid naar afgesloten openbare ruimten. Frankrijk telt tot nu toe 173.000 besmettingsgevallen. 30.000 Fransen zijn aan de gevolgen bezweken. Het virus sloeg vooral toe in en rond hoofdstad Parijs.
https://www.ad.nl/binnenl(...)-eilandjes~a4151142/
Als je zoiets wil dan moet je handhaven, maar dat is in Nederland een vies woord lijkt het.quote:Op donderdag 16 juli 2020 11:32 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik denk dat dat zeker wel kan, als je dus echt een lockdown instelt, met alleen gecontroleerd het huis verlaten met ondertekend document om boodschappen te doen of in de omgeving te werken.
Ik denk dat zo'n lockdown in Nederland niet werkt.
Ik had een reis naar Tanzania op de planning staan voor september.quote:Op donderdag 16 juli 2020 11:19 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Tanzania is ook lekker bezig. Sinds begin mei is corona daar afgeschaft. Er wordt niet meer getest, en worden geen meldingen gemaakt. Er komen wel mensen buurlanden binnen die positief testen, maar in Tanzania bestaat het niet.
Ze gaan zelfs nog een stapje verder. Mondkapjes dragen mag niet want die zijn geinfecteerd met het virus om het juist te verspreiden. Installeren van handwasstations die met de voet bediend worden mag niet. Collegas komen door allerlei maatregelen nogal in de problemen. Tanzania zegt: corona bestaat hier niet, als jullie niet doen wat in het contract staat, dan wordt je vergunning ingetrokken. Bijeenkomsten in dorpen moeten gewoon doorgaan. Corona bestaat niet en mag dus ook niet als excuus worden gebruikt als dingen niet gaan zoals gepland.
De universiteit zegt: Je mag niet naar Tanzania want er is een negatief reisadvies. Medewerkers mogen bijeenkomsten niet bijwonen vanwege gezondheidsrisico's.
Ook wanneer in jouw gebied corona hoogtij viert?quote:Op donderdag 16 juli 2020 11:11 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Denk dat het vooral afhankelijk is van hoe lang zo regionale lockdown duurt. Ik zou persoonlijk niet voor 1 of 2 weekenden helemaal naar Rotterdam gaan voor een terrasje. Maar hoe langer het duurt hoe groter de verleiding wordt om toch even de hort op te gaan.
Heel snel waarschijnlijk.quote:Op donderdag 16 juli 2020 11:34 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Sneller dan gepland dus. Wanneer zullen wij volgen?
Kan het even niet terughalen maar las gisteren precies zo'n bericht over Nederland dat we er veel te veel met de pet naar gooien.quote:Aanleiding is de afnemende discipline bij social distancing op een moment dat het land in aanloop naar de zomer stranden, bars en restaurants weer opent.
Mooi toch, daar is geen coronaquote:Op donderdag 16 juli 2020 11:34 schreef NaturalScience het volgende:
[..]
Ik had een reis naar Tanzania op de planning staan voor september.
Helaas ervaring mee. Gelukkig heeft niet iedereen er last van. Of momenteel last van.quote:Op donderdag 16 juli 2020 11:06 schreef hooibaal het volgende:
https://nos.nl/artikel/23(...)r-te-herstellen.html
Ook als je ziek wordt en niet in het ziekenhuis komt ben je hier nog niet zomaar vanaf.
Omdat velen nog steeds denken, dat 98% het alleen maar heel mild krijgt en er daarna vanaf is. Maar de personen die er last van blijven houden, of een terugval hebben, vallen vaak onder die 98%. En de dokters hebben nog geen idee, waarom dit is of hoelang deze naweeën blijven.quote:Op donderdag 16 juli 2020 11:12 schreef Dven het volgende:
Dit berichtje kom je iedere paar weken in andere vorm weer tegen
Maar staat er helemaal los van het artikel.quote:de berekening laat zich inmiddels vrij gemakkelijk maken maken dat de economie vooral een ongecontroleerd beleid rondom corona niet zal overleven.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |