Mwa die man kan ook iets gezegd hebben als. "We moeten nu duizend miljard kapjes leveren aan beijing, het lijkt wel of het nog erger je als toen in Wuhan". En dat de overheid inderdaad een miljoen miljard wil hebben Just to be sure. Ik kan namelijk op die tweet van sywert na, nergens een bron vinden van een "mogelijk gemuteerde meer besmettelijke stam In Beijing"quote:Op zaterdag 20 juni 2020 16:31 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Het lijkt mij dat de hoge heren van een ziekenhuis dat vrij snel weten ja, ook in China.
Daarom snap ik eigenlijk ook niet zo goed waarom het vliegverkeer weer zo snel hervat is. Je haalt toch zo net ff alle mutaties binnen?quote:Op zaterdag 20 juni 2020 16:45 schreef Ven1972 het volgende:
[..]
Zeker kan het wel in begrijpelijk Nederlands. Maar goed, ik bedoel hiermee dat het virus toch snel kan muteren in een andere soort virus die we nog niet kennen.
Dat hij besmettelijker is wil nog niet zeggen dat hij net zo gevaarlijk is als "de eerste versie". Een mutatie naar besmettelijker resulteert vaak in een afzwakking van het virus. Een virus wil namelijk overleven en door de maatregelen kan dat niet. Een virus wil dus weer gastheren hebben en muteert dus naar een mildere variant.quote:Op zaterdag 20 juni 2020 16:40 schreef Ven1972 het volgende:
[..]
Ja dat is ook waar, maar met doortastend optreden brengt ook veel risico's mee wat het ook voor meer verspreiding kan zorgen Zeker dat we een tweet hebben gelezen dat er in China een nieuw virus die nog besmettelijker wordt, kan hier ook in Nederland opduiken... dus overal... Dus we zijn nog lang niet af van het coronavirus.
En daarom moet je handelen en niet blijven aankijken. Volgens mij bedoelen wij hetzelfde.quote:Op zaterdag 20 juni 2020 16:45 schreef Ven1972 het volgende:
[..]
Zeker kan het wel in begrijpelijk Nederlands. Maar goed, ik bedoel hiermee dat het virus toch snel kan muteren in een andere soort virus die we nog niet kennen.
Het is natuurlijk geen hogere wiskunde dat "minder dodelijk, meer besmettelijk" de beste "tactiek" voor een virus is. Maar dat wil niet zeggen dat dit altijd zo gaat natuurlijk.quote:Op zaterdag 20 juni 2020 16:48 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Dat hij besmettelijker is wil nog niet zeggen dat hij net zo gevaarlijk is als "de eerste versie". Een mutatie naar besmettelijker resulteert vaak in een afzwakking van het virus. Een virus wil namelijk overleven en door de maatregelen kan dat niet. Een virus wil dus weer gastheren hebben en muteert dus naar een mildere variant.
"A mutation that primarily affects the nasal area could enable the virus to multiply better, something which "leads to virus epidemics actually becoming more harmless over time," said Drosten in his podcast with the German public broadcaster NDR."
https://www.google.com/am(...)s-harmful/a-53839943
Maar we moeten anno 2020 mensen natuurlijk behoeden van een verkoudheid, dat kan echt niet meer.
Als dat zo is dan weten de Chinese onderzoekers en CCP-officials, maar een buitenlandse leverancier krijgt daar dan echt nog niets van mee.quote:Op zaterdag 20 juni 2020 16:31 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Het lijkt mij dat de hoge heren van een ziekenhuis dat vrij snel weten ja, ook in China.
Precies, echter kunnen we echt niet alles voorkomen.quote:Op zaterdag 20 juni 2020 16:55 schreef trein2000 het volgende:
[..]
En daarom moet je handelen en niet blijven aankijken. Volgens mij bedoelen wij hetzelfde.
Zolang het virus maar kan overspringen voordat de gastheer dood en begraven is.quote:Op zaterdag 20 juni 2020 16:55 schreef koemleit het volgende:
[..]
Het is natuurlijk geen hogere wiskunde dat "minder dodelijk, meer besmettelijk" de beste "tactiek" voor een virus is. Maar dat wil niet zeggen dat dit altijd zo gaat natuurlijk.
Nee, dat klopt inderdaad. Maar het zou wel mooi meegenomen zijn toch? Ik heb meer mijn hoop hierop gevestigd dan op dat vaccin. SARS, het broertje van Covid-19 was ook snel weer verdwenen. Dat was ook een vergelijkbaar virus.quote:Op zaterdag 20 juni 2020 16:55 schreef koemleit het volgende:
[..]
Het is natuurlijk geen hogere wiskunde dat "minder dodelijk, meer besmettelijk" de beste "tactiek" voor een virus is. Maar dat wil niet zeggen dat dit altijd zo gaat natuurlijk.
Juust, en hoe langer het duurt dat iemand dood is of dus helemaal niet doorgaat, hoe meer kans zo'n virus maakt.quote:Op zaterdag 20 juni 2020 16:56 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Zolang het virus maar kan overspringen voordat de gastheer dood en begraven is.
Tuurlijk, zou mooi zijn.quote:Op zaterdag 20 juni 2020 16:59 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Nee, dat klopt inderdaad. Maar het zou wel mooi meegenomen zijn toch? Ik heb meer mijn hoop hierop gevestigd dan op dat vaccin. SARS, het broertje van Covid-19 was ook snel weer verdwenen. Dat was ook een vergelijkbaar virus.
Een kankerpatient bij wie corona is geconstateerd, en komt te overlijden, word als coronadode geteld. Bijvoorbeeldquote:Op zaterdag 20 juni 2020 17:01 schreef DireStraits7 het volgende:
Er zijn de laatste tijd zoveel doden t.o.v. ziekenhuisopnames dat ik me afvraag in hoeverre corona nog wel echt de doodsoorzaak is en misschien niet met corona overleden zijn i.p.v. aan.
De uitbraak van SARS (overigens is Covid-19 ook SARS: SARS-CoV) was veel minder wijdverspreid en kon je doorgaans alleen doorgeven mét verschijnselen. Met andere woorden: iedereen die besmettelijk was kon je ruim op tijd isoleren. Nu is SARS-CoV-2 veel meer onder de radar verspreid.quote:Op zaterdag 20 juni 2020 16:59 schreef DeVerzamelaar het volgende:
SARS, het broertje van Covid-19 was ook snel weer verdwenen. Dat was ook een vergelijkbaar virus.
is dat nog steeds met zeer strenge eisen dat je pas wordt getest en opgenomen in het zkh?quote:Op zaterdag 20 juni 2020 16:24 schreef Ven1972 het volgende:
Update IC:
Op de intensive cares van de Nederlandse ziekenhuizen liggen momenteel 57 mensen met het coronavirus. Dat zijn er evenveel als vrijdag.
Volgens het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) behandelen de intensive cares 602 mensen met andere aandoeningen dan het coronavirus. Dat zijn er tien meer dan vrijdag.
Op de verpleegafdelingen van ziekenhuizen liggen nog 220 mensen met Covid-19, de ziekte die door het coronavirus wordt veroorzaakt Dat zijn er vijftien minder dan vrijdag.
,,Het totaal aantal Covid-patiënten is nu minder dan 300. Het aantal non-Covid-patiënten op de ic's, normaal ruim 900, schommelde sinds 15 mei tussen de 480 en 580 en is nu voor het eerst boven de 600. Dat is een teken dat de reguliere zorg heel geleidelijk aantrekt", aldus Ernst Kuipers van het Landelijk Netwerk Acute Zorg.
Bron; AD.nl
Niet gestegen of gedaald, maar is stabiel gebleven tegenover gisteren. Maar helaas zijn er veel mensen die nog verpleegd wordt op een cohortafdeling voor het coronavirus, is wel weer gedaald met 15 patiënten minder dan gisteren. Volgens mij zou het kunnen zijn dat mensen na het coronavirus nog veel problemen met longen en beademing hebben die ooit weer terug komen op ic.
Uiteindelijk kun je op Taiwan na vrijwel elk land verwijten dat ze eerder hadden moeten ingrijpen met het stilleggen van vluchten, reisbeperkingen, quarantines niet? Ik doelde er zelf vooral op dat Ab Osterhaus in de begindagen voor een strengere aanpak pleitte dan RIVM/OMT. Een echte lockdown net zoals een hoop andere Europese landen had voor een minder hoge piek op de IC's gezorgd.quote:Op zaterdag 20 juni 2020 16:40 schreef OProg het volgende:
[..]
Lees dit interview met Ab van 28 februari maar. Ab was ook gewoon veel te laat geweest.
https://www.newscientist.(...)osterhaus-nuanceert/
Uiteindelijk kun je logischerwijs constateren dat het grootste deel van de oversterfte een direct verband moet hebben met COVID-19. Want er was dit jaar geen griepepidemie die een ander deel van de oversterfte kan verklaren. Andere mogelijkheden zoals vereenzaming bij ouderen liggen ook niet in de lijn der verwachting. Een klein deel van de oversterfte kan komen door uitgestelde zorg en of mensen die de huisarts/ziekenhuis vermeden uit angst voor coronabesmetting en daarna overvallen werden door een andere ziekte.quote:Op zaterdag 20 juni 2020 17:01 schreef DireStraits7 het volgende:
Er zijn de laatste tijd zoveel doden t.o.v. ziekenhuisopnames dat ik me afvraag in hoeverre corona nog wel echt de doodsoorzaak is en misschien niet met corona overleden zijn i.p.v. aan.
twitter:StefSimanowitz twitterde op zaterdag 20-06-2020 om 13:37:581/. The Dutch strategy for dealing with #coronavirus mirrors that being attempted by @BorisJohnson's govt & is described as "a masterclass in framing & gaslighting."
But in recent days, leaks & good journalism are exposing the Dutch #HerdImmunityScandal.
https://t.co/oF6rXoPD4i reageer retweet
Hopelijk gaan betrokkenen ook eindelijk beseffen dat de complexiteitswetenschap in crises als deze bepaald niet onbelangrijk is. Het voorzorgsprincipe waar mensen als Bert Slagter, Tomas Pueyo en Yaneer Bar-Yam het al maanden over hebben. Als er zoveel onzekerheid is over de gevolgen van een wereldwijd virus dan is het bijna altijd beter om direct ingrijpende maatregelen te treffen om de uitbraak een halt toe te brengen. Dan is beter dan achteraf te moeten concluderen dat je in het begin te weinig hebt gedaan.quote:Op zaterdag 20 juni 2020 16:35 schreef trein2000 het volgende:
[..]
In deze crisis is geen plaats voor voorzichtigheid, direct doortastend optreden.
Gaan ze niet doe. We evalueren na de crisisquote:Op zaterdag 20 juni 2020 17:33 schreef Gretzl het volgende:
De bal begint intussen aardig te rollen, nu internationale journalisten als Stefan Simanowitz ook op het Nederlandse schandaal beginnen te duiken. Ik denk dat het kabinet komende week een hoop uit te leggen heeft.twitter:StefSimanowitz twitterde op zaterdag 20-06-2020 om 13:37:581/. The Dutch strategy for dealing with #coronavirus mirrors that being attempted by @:BorisJohnson's govt & is described as "a masterclass in framing & gaslighting."
But in recent days, leaks & good journalism are exposing the Dutch #HerdImmunityScandal.
https://t.co/oF6rXoPD4i reageer retweet
Maar dat krijg je maatschappelijk niet uitgelegd. Dat is ook een factor.quote:Op zaterdag 20 juni 2020 17:37 schreef Gretzl het volgende:
[..]
Hopelijk gaan betrokkenen ook eindelijk beseffen dat de complexiteitswetenschap in crises als deze bepaald niet onbelangrijk is. Het voorzorgsprincipe waar mensen als Bert Slagter, Tomas Pueyo en Yaneer Bar-Yam het al maanden over hebben. Als er zoveel onzekerheid is over de gevolgen van een wereldwijd virus dan is het bijna altijd beter om direct ingrijpende maatregelen te treffen om de uitbraak een halt toe te brengen. Dan is beter dan achteraf te moeten concluderen dat je in het begin te weinig hebt gedaan.
https://decorrespondent.n(...)65013224046-1a4a5973
Ik mag toch hopen dat het onafhanklijke onderzoek dat er onder druk van de oppositiepartijen is gekomen ook daadwerkelijk een onafhankelijke evaluatie zal zijn. Er is geen tijd om op een parlementaire enquête te wachten zolang er nog geen vaccin is. Het moet nu zo snel mogelijk duidelijk worden met welke keuzes RIVM/OMT/kabinet volledig de mist in zijn gegaan. Dan kan er hopelijk in de toekomst wél aan effectieve bestrijding worden gedaan.quote:Op zaterdag 20 juni 2020 17:42 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Gaan ze niet doe. We evalueren na de crisis
Een factor waar ze duidelijk niets om geven though. Grote groepen in de maatschappij snappen ook de willekeur van huidige maatregelen niet helemaal. Of de nieuwe wetten die ze erdoor heen proberen te jagen. Krijgen ze ook niet fatsoenlijk uitgelegd - de noodzaak er van, maar dat maakt ze niks uit.quote:Op zaterdag 20 juni 2020 17:44 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Maar dat krijg je maatschappelijk niet uitgelegd. Dat is ook een factor.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |