Onbegrijpelijk dat mensen een dagje plezier willen na 8 weken de hele dag op de bank te hebben gezeten met alleen Netflix.quote:Op woensdag 29 april 2020 21:59 schreef Elan het volgende:
[..]
Dat overleef je ook wel weer. Ik verwacht dat ze mikken op de dagjesmensen, niemand gaat zijn baan verliezen omdat hij niet meer met de trein kan. Geloof ik niet.
Er gaan gewoon nog teveel mensen voor de lol met de trein omdat ze bijvoorbeeld willen gaan shoppen of naar vrienden willen. Zelfde volk wat gisteren bij een IKEA stond met honderden tegelijk.
Wat is daar het probleem van, reist hij zwart?quote:Op woensdag 29 april 2020 22:00 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Dat is het andere uiterste, ik ken iemand die de trein neemt voor ieder wissewasje, o.a. om via MP aangekochte spulletjes op te halen. "Ja, ik heb toch geen auto?".
Alsof het überhaupt slim is om bij willekeurige mensen aan te gaan bellen en spullen op te halen...
Nee volkomen begrijpelijk, maar je snapt hopelijk zelf wel dat het nu allemaal even niet anders is?quote:Op woensdag 29 april 2020 22:01 schreef Scarface88 het volgende:
[..]
Onbegrijpelijk dat mensen een dagje plezier willen na 8 weken de hele dag op de bank te hebben gezeten met alleen Netflix.
Gewoon zoals het eerst was. Dit virus is niks bijzonders. De cijfers laten zien dat het niet verantwoord is hiervoor alles op slot te gooien. De hele economie alles gaat er aan. Waarvoor?quote:Op woensdag 29 april 2020 22:00 schreef Elan het volgende:
[..]
Het is kut maar het is niet anders. Heb jij een beter idee?
Misschien omdat mijn medisch dossier de steward bij de ArenA of het Ziggo Dome geen fuck aangaat.quote:Op woensdag 29 april 2020 22:00 schreef Elan het volgende:
[..]
Het is kut maar het is niet anders. Heb jij een beter idee?
De cijfers zien er alleen maar goed uit als iedereen adequate zorg krijgt, zodra dat niet meer kan omdat de zorg overbelast raakt (wat nogal snel gebeurd omdat het virus zich als een malle kan verspreiden) worden de sterftecijfers toch wel akelig hoog..quote:Op woensdag 29 april 2020 22:03 schreef Scarface88 het volgende:
[..]
Gewoon zoals het eerst was. Dit virus is niks bijzonders. De cijfers laten zien dat het niet verantwoord is hiervoor alles op slot te gooien. De hele economie alles gaat er aan. Waarvoor?
Maar als jij niet gevaccineerd bent breng je daarmee anderen in gevaar,dus dat gaat ze wel degelijk aan aangezien zij de veiligheid van anderen moeten waarborgen. Vergelijkbaar met fouilleren.quote:Op woensdag 29 april 2020 22:05 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Misschien omdat mijn medisch dossier de steward bij de ArenA of het Ziggo Dome geen fuck aangaat.
Ja, dat is een beetje het probleem.quote:Op woensdag 29 april 2020 22:05 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
De cijfers zien er alleen maar goed uit als iedereen adequate zorg krijgt, zodra dat niet meer kan omdat de zorg overbelast raakt (wat nogal snel gebeurd omdat het virus zich als een malle kan verspreiden) worden de sterftecijfers toch wel akelig hoog..
Dat valt te bezien. Je kunt ook inzetten op capaciteitsverruiming in de zorg. Dit valt namelijk geen jaren vol te houden. Dit nog even volhouden is best billijk, maar 'het nieuwe normaal' voor onbepaalde tijd neigt naar dystopische taferelen.quote:Op woensdag 29 april 2020 22:05 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
De cijfers zien er alleen maar goed uit als iedereen adequate zorg krijgt, zodra dat niet meer kan omdat de zorg overbelast raakt (wat nogal snel gebeurd omdat het virus zich als een malle kan verspreiden) worden de sterftecijfers toch wel akelig hoog..
Ethisch gezien is het totaal niet te vergelijken.quote:Op woensdag 29 april 2020 22:08 schreef Elan het volgende:
[..]
Maar als jij niet gevaccineerd bent breng je daarmee anderen in gevaar,dus dat gaat ze wel degelijk aan aangezien zij de veiligheid van anderen moeten waarborgen. Vergelijkbaar met fouilleren.
Hoop ook dat het niet zover komt hoor maar voor vliegen en misschien ook wel voor treinreizigers kan het zomaar op zo'n scenario uitdraaien.quote:Op woensdag 29 april 2020 22:11 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Ethisch gezien is het totaal niet te vergelijken.
Maar ik wil hier verder geen hele discussie aan verbinden. Vooralsnog is het gelukkig ook niet aan de orde.
Juist, want langere tijd in een kleine ruimte zonder aanvullende maatregelen als mondkapjes volstaat die 1,5 meter ook echt.quote:Op woensdag 29 april 2020 21:24 schreef Scarface88 het volgende:
Het is in de 1,5 metersamenleving geen optie meer om treinen of bussen tot de nok toe te vullen met mensen. Sterker nog: het kabinet overweegt serieus om in het openbaar vervoer de komende tijd voorrang te geven aan mensen met vitale beroepen.
[ afbeelding ]
,,Eén ding is zeker: dat we het openbaar vervoer niet meer kunnen belasten zoals we dat steeds hebben gedaan, met hartstikke volle perrons en treinen”, zei minister Van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) vanmorgen in het tv-programma WNL op Zondag.
We zullen ook daar naar die 1,5 metersamenleving toe moeten, aldus de bewindsvrouw. Van Nieuwenhuizen: ,,Wie kan er dan nog wel met de trein? Daar zul je dan misschien prioriteiten moeten stellen. Dus niet meer voor de flauwekul met de trein, om alleen even iets leuks te gaan doen.”
https://www.ad.nl/politie(...)epen-lonkt~a7004d7b/
Nog even los van het aantal IC-bedden is personeel ook een groot probleem.quote:Op woensdag 29 april 2020 22:10 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Dat valt te bezien. Je kunt ook inzetten op capaciteitsverruiming in de zorg. Dit valt namelijk geen jaren vol te houden.
Dat is ook waar ik het meest bang voor ben, dat overheden dit weer gaan aangrijpen om privacy nog verder in te perken. Net als met de war on terror. En overheden kunnen niet zo goed overweg met gevoelige informatie, is al wel vaker gebleken.quote:Op woensdag 29 april 2020 22:13 schreef Elan het volgende:
[..]
Hoop ook dat het niet zover komt hoor maar voor vliegen en misschien ook wel voor treinreizigers kan het zomaar op zo'n scenario uitdraaien.
Welnee, das heel ander volk. Zo'n pax-kast krijg je echt niet mee in de trein hoor.quote:Op woensdag 29 april 2020 21:59 schreef Elan het volgende:
[..]
Er gaan gewoon nog teveel mensen voor de lol met de trein omdat ze bijvoorbeeld willen gaan shoppen of naar vrienden willen. Zelfde volk wat gisteren bij een IKEA stond met honderden tegelijk.
Niet alleen dat, alle oude modellen waarop samenlevingen en economieën gebouwd zijn, zijn FUBAR. Met of zonder lockdown, dat maakt geheel niet uit. Om één of andere reden lijken mensen dit niet te begrijpen.quote:Op woensdag 29 april 2020 22:10 schreef TheFreshPrince het volgende:
Maar we zijn nu amper een maand verder en veel mensen zijn dat alweer "vergeten".
Privacy is dood en begraven, je kunt beter vrezen voor je (bewegings)vrijheid.quote:Op woensdag 29 april 2020 22:15 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Dat is ook waar ik het meest bang voor ben, dat overheden dit weer gaan aangrijpen om privacy nog verder in te perken. Net als met de war on terror. En overheden kunnen niet zo goed overweg met gevoelige informatie, is al wel vaker gebleken.
Al gooi je restaurants open, als je maar 1/3e van de ruimte kan benutten (vanwege het afstand houden) is het duurder om het open te houden dan om het gesloten te houden, om maar wat te noemen.quote:Op woensdag 29 april 2020 22:17 schreef van_Lamehuizen het volgende:
[..]
Niet alleen dat, alle oude modellen waarop samenlevingen en economieën gebouwd zijn, zijn FUBAR. Met of zonder lockdown, dat maakt geheel niet uit. Om één of andere reden lijken mensen dit niet te begrijpen.
[..]
Dat wordt de volgende stap. Alles onder de noemer 'volksgezondheid en -welzijn'. Uh huh.quote:Op woensdag 29 april 2020 22:17 schreef van_Lamehuizen het volgende:
[..]
Niet alleen dat, alle oude modellen waarop samenlevingen en economieën gebouwd zijn, zijn FUBAR. Met of zonder lockdown, dat maakt geheel niet uit. Om één of andere reden lijken mensen dit niet te begrijpen.
[..]
Privacy is dood en begraven, je kunt beter vrezen voor je (bewegings)vrijheid.
Corona is de nieuwe kinderporno.quote:Op woensdag 29 april 2020 22:18 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Dat wordt de volgende stap. Alles onder de noemer 'volksgezondheid en -welzijn'. Uh huh.
Hoe lang we het vol moeten houden ligt buiten onze controle, zolang de pandemie rondwaart hebben we niet echt een keus. En we kunnen het op zich wel lang volhouden, zolang er vanuit de staat maar een voldoende grote financiële ondersteuning komt om de ergste effecten te dempen.quote:Op woensdag 29 april 2020 22:10 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Dat valt te bezien. Je kunt ook inzetten op capaciteitsverruiming in de zorg. Dit valt namelijk geen jaren vol te houden. Dit nog even volhouden is best billijk, maar 'het nieuwe normaal' voor onbepaalde tijd neigt naar dystopische taferelen.
Had je maar een vak moeten leren.quote:Op woensdag 29 april 2020 21:27 schreef F1gamer het volgende:
Dus ik mag niet met de trein naar familie (heb geen auto en rijbewijs)
De VVD voorop heeft jarenlang door privatisering de zorg uitgekleed.quote:Op woensdag 29 april 2020 22:10 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Dat valt te bezien. Je kunt ook inzetten op capaciteitsverruiming in de zorg. Dit valt namelijk geen jaren vol te houden. Dit nog even volhouden is best billijk, maar 'het nieuwe normaal' voor onbepaalde tijd neigt naar dystopische taferelen.
Mwa, even afwachten hoe Zweden zich ontwikkelt, misschien biedt dat toch een alternatief dat serieus genomen kan worden (ja, ik weet dat de kans erin zit dat het ook daar nog flink losgaat, UK vandaag trouwens 4500 dooien). Het is wel bizar en schrikbarend dat mensen zo makkelijk een 1984 accepteren.quote:Op woensdag 29 april 2020 22:22 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Hoe lang we het vol moeten houden ligt buiten onze controle, zolang de pandemie rondwaart hebben we niet echt een keus. En we kunnen het op zich wel lang volhouden, zolang er vanuit de staat maar een voldoende grote financiële ondersteuning komt om de ergste effecten te dempen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |