abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 11 mei 2020 @ 13:29:28 #226
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_193064493
quote:
Het doel van de aanvraag van de op een na grootste vliegmaatschappij van Latijns-Amerika is het bedrijf voort te zetten, banen te behouden en zichzelf economisch te herpositioneren.
He Wopke zo kan het dus ook met dezelfde doelstellingen die jij hebt

Niet eindeloos geld pompen en 14% aandelen kopen

Maar ja als jij KLM failliet laat gaan is de aankoop @ 750 miljoen helemaal naar de klote en moet jij je fout toegeven en dat kan of wil je niet :r

En dus pomp je er maar miljarden in om je eigen geblunder te verbergen :r
Over de rug van de belastingbetaler ben je lekker aan het blunderen tering wat ben je een lul :(
  maandag 11 mei 2020 @ 17:17:53 #227
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_193068245
https://www.telegraaf.nl/(...)c-overeind-te-houden

Virgin heeft het ook zwaar m, er is een hele grote wipeout aan de gang in de luchtvaart

Branson heeft alle vliegtuigen geparkeerd staan
Is zelfs van plan om de space afdeling te verpatsen

Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 12 mei 2020 @ 17:19:57 #228
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_193085885
Beursblik: Credit Suisse verlaagt koersdoel Air France-KLM

quote:
Credit Suisse heeft maandag het koersdoel voor Air France-KLM verlaagd van 3,76 naar 2,95 euro met een onveranderd Underperform advies.
De analisten wezen erop dat een reorganisatie gepaard zal gaan met aanzienlijk lagere investeringen en arbeidskosten.

Credit Suisse rekent voor dit jaar op een operationeel verlies voor de luchtvaartmaatschappij van 5,1 miljard euro. Dit kwartaal zal de vloot voor 95 procent aan de grond blijven en in het derde kwartaal zal dit nog altijd 80 procent zijn, denkt de bank. De winterperiode zal Air France-KLM slechts op halve kracht draaien.

Dit betekent dat de maatschappij 2020 zal eindigden met een negatieve EBITDA van 2,1 miljard euro. De vrije kasstroom zal maar liefst 6,2 miljard euro negatief zijn.

Voor 2021, wanneer Air France-KLM in de zomerperiode nog altijd een kwart minder zal vliegen dan in de zomer van 2019, rekent Credit Suisse op een EBIT van slechts 265 miljoen euro en een nettoverlies van 240 miljoen euro. De omzet zal namelijk 34 procent lager uitkomen dan in 2019, voorzien de analisten.

Het aandeel Air France-KLM noteerde maandag 2,1 procent lager op 4,13 euro.

https://www.deaandeelhoud(...)el-air-france-klm-2/

Nou Wopke snel bijkopen dus maar nu de koers nog zo hoog staat :')
Oh wacht niet vergeten Jort Kelder even te bellen voor advies :') _O-
  dinsdag 12 mei 2020 @ 17:25:54 #229
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_193085987
Koersdoel is 2.95 :o
Waarde belang staat = 177 miljoen
Aankoopprijs 744 miljoen
--------------------------------------------
Wopke kost ons 567 miljoen
Ik zeg geef die man lul een dikke bonus :')
  woensdag 13 mei 2020 @ 14:40:35 #230
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_193102926
Brussel noemt reisvouchers onrechtmatig, toerismesector in shock

Brussel start een zogenoemde inbreukprocedure tegen Nederland vanwege de uitgifte van coronavouchers. Nederlandse luchtvaartmaatschappijen hebben hun klanten op grote schaal vouchers in plaats van geld gegeven bij annulering van een reis, ook als die consument daar niet mee instemde. Volgens de Europese Commissie is Nederland daarmee tegen het consumentenrecht ingegaan.

Luchtvaartmaatschappijen maar ook reisorganisaties reageren geschokt op de harde uitspraken van de Europese Commissie. Die benadrukt dat zij hun klanten het geld moeten teruggeven, als zij een voucher niet accepteren. De organisaties reageren geschokt en vrezen een golf aan faillissementen. ,,In dat geval valt de reisbranche om en staan er 20.000 mensen op straat. Uiteindelijk wil de consument toch op vakantie”, zegt een woordvoerster.

Hoeveel vouchers er precies zijn uitgegeven is niet bekend. Ook is onbekend hoe groot de totale waarde van de uitgegeven waardebonnen bedraagt. Dat het om aanzienlijke bedragen gaat, is wel duidelijk. Honderdduizenden reizen zijn als gevolg van de uitbraak van het coronavirus geannuleerd.

quote:
Het zou alleen Air France-KLM al meer dan 3 miljard euro kosten als gedupeerden massaal cash zouden opeisen.
:D

Volgens het Europees consumentenrecht hebben consumenten recht op teruggave van hun geld binnen zeven dagen. Als zij geen voucher accepteren, horen zij het geld gewoon terug te krijgen. Maar omdat Nederlandse reisorganisaties en luchtvaartmaatschappijen aangaven dan in geldnood te komen, mochten zij met instemming van de minister en toezichthouders Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) en de Autoriteit Consument & Markt de voucher als alternatief verstrekken. Ook indien de klant de voucher weigerde.

Cashflowprobleem
Vicevoorzitter van de Europese Commissie Margrethe Vestager erkent dat er een cashflowprobleem is bij luchtvaartmaatschappijen, maar wijst erop dat ook consumenten hun baan hebben verloren en het geld kunnen gebruiken. ,,Wij houden vast aan de EU-wetgeving”, aldus de vicevoorzitter. Nederland is niet het enige land dat afwijkt van die regels. Nog eens elf andere lidstaten staan tijdelijk de uitgifte van vouchers toe als alternatief. ,,We sturen brieven naar de lidstaten en daar kunnen zij op reageren”, reageert Verstager.

Een inbreukprocedure begint altijd met het verzoek van de commissie aan de lidstaat die in gebreke blijft om binnen enkele weken toe te lichten waarom de wet niet wordt toegepast. De procedure kan leiden tot een procedure bij het Europees Hof van Justitie en een boete.

Veel Nederlandse reizigers zullen blij met de eis van de Europese Commissie dat de klant geld moet terugkrijgen als hij een voucher weigert maar of zij daadwerkelijk hun geld terugkrijgen is de vraag, reageert Aviclaim. Oprichter Remco Kuilman houdt er rekening mee dat luchtvaartmaatschappijen proberen vast te houden aan de vouchers en verwacht dat er niet veel zal veranderen. ,,Wie zijn geld terug wil zal een procedure moeten starten.”

Bij de claimstichting hebben zich in korte tijd al duizenden mensen gemeld die via een rechtsgang alsnog hun geld willen terugvorderen. ,,Wat hier gebeurt, is onwettig en de overheid gedoogt het. En dat terwijl honderdduizenden consumenten geld hebben uitstaan bij maatschappijen waar ze niet bij kunnen”, vult hij aan.

Gedekt
De brancheorganisatie ANVR benadrukt dat de vouchers voor pakketreizen die de aangesloten leden aanbieden zijn gedekt door het garantiefonds SGR. Dat houdt in dat consumenten niet met lege handen komen te staan als ze een voucher hebben van een touroperator of reisbureau dat alsnog failliet gaat. De reisbranche hoopt dat gedupeerde reizigers alsnog voor coronavouchers kiezen in plaats van voor geld.

Zo’n garantiefonds is er niet voor geannuleerde vluchten van luchtvaartmaatschappijen. De ANVR zegt blij te zijn dat de Europese Commissie de aanbeveling doet dat er ook zo'n garantiefonds komt voor luchtvaartvouchers.

https://www.ad.nl/economi(...)r-in-shock~a9fab650/

Ah dus Wopke pompt er net genoeg geld in om alle tickets terug te betalen _O-
En daarna gaat de tent alsnog failliet :|W
  woensdag 13 mei 2020 @ 21:37:43 #231
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_193110605
Rutte over vliegvouchers: ‘We moeten solidair zijn’ :')

Na het crisisberaad van woensdagavond heeft premier Mark Rutte aangegeven voorlopig door te willen gaan met de vliegvouchers.

https://www.telegraaf.nl/(...)moeten-solidair-zijn

Zo kennen we Rutte :r weer

We moeten solidair zijn 8)7

Lul we hebben al 600 miljoen verlies geleden op die geniale zet van Wopke, en ja dat was niet zijn geld, maar dat was ons geld

We smijten er nog eens 4000 miljoen achteraan en ja ook ons geld

Je krijgt op je flikker van Brussel maar daar heb je schijt aan :r

En nu moeten we ook nog ons vooruitbetaalde tickets @ 3 miljard niet opeisen in harde cash

Wat ben je toch een complete idioot die wanbeleid voert, hoe lang nog :?
  woensdag 13 mei 2020 @ 21:43:31 #232
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_193110688
Laat KLM failliet gaan, miljarden zijn druppels op gloeiende plaat

Wij gaan ons als belastingbetalers straks blauw betalen om onze nationale trots in de lucht te houden. KLM heeft een te zware last op de schouders; als het vliegverkeer weer herstelt wordt zij opnieuw en nu veel harder van twee kanten gebeten.

De concurrenten kunnen veel pragmatischer en flexibeler schakelen en de budget-maatschappijen nemen het niet zo nauw met arbeidsvoorwaarden. Maatschappijen uit het Midden-Oosten kunnen niet te evenaren staatssteun krijgen en opereren vanaf vliegvelden zonder omwonenden.

Lees verder op:

https://fd.nl/opinie/1344(...)s-op-gloeiende-plaat

En dus komt Rutte even vertellen dat we onze vooruitbetaalde tickets maar niet kunnen terug ontvangen want anders leidt Wopke :r gezichtsverlies met zijn 14% aandelenaankoop

Tering wat een miljarden oplichter :(
  woensdag 13 mei 2020 @ 21:55:43 #233
70357 Hyperdude
#MakeLanciaGreatAgain
pi_193110893
Heb waardering voor je ijver aangaande dit onderwerp.
Maar JFC, relax Dude. :)
How do we turn this world-class fuck-up into a world-class learning experience?
  woensdag 13 mei 2020 @ 22:05:10 #234
473519 Drekkoning
Is het al juno?
pi_193111086
quote:
6s.gif Op woensdag 13 mei 2020 21:37 schreef ikweethetookniet het volgende:
Rutte over vliegvouchers: ‘We moeten solidair zijn’ :')

Na het crisisberaad van woensdagavond heeft premier Mark Rutte aangegeven voorlopig door te willen gaan met de vliegvouchers.

https://www.telegraaf.nl/(...)moeten-solidair-zijn

Zo kennen we Rutte :r weer

We moeten solidair zijn 8)7

Lul we hebben al 600 miljoen verlies geleden op die geniale zet van Wopke, en ja dat was niet zijn geld, maar dat was ons geld

We smijten er nog eens 4000 miljoen achteraan en ja ook ons geld

Je krijgt op je flikker van Brussel maar daar heb je schijt aan :r

En nu moeten we ook nog ons vooruitbetaalde tickets @ 3 miljard niet opeisen in harde cash

Wat ben je toch een complete idioot die wanbeleid voert, hoe lang nog :?
Niet zo gek natuurlijk, dan moet er nog eens 3 mjd tegenaan
Lege bekers in het gras
Modder op mijn schoenen
Verlang naar het moment
Dat we even niks meer moeten
  woensdag 13 mei 2020 @ 22:20:44 #235
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_193111348
quote:
0s.gif Op woensdag 13 mei 2020 22:05 schreef Drekkoning het volgende:
Niet zo gek natuurlijk, dan moet er nog eens 3 mjd tegenaan
Ze zijn wel knettergek
Op deze manier stoppen we er dus nog eens 3 miljard in na de 4.7miljard die er al in zit

gewoon die tent failliet laten gaan en doorstart maken met gezonde onderdelen
Je aandelenbelang zsm verkopen a 4 euro
Garantstelling intrekken en faillissement aanvragen
Dan bij doorstart kijken waar de onmenselijke pijnpunten zitten en die begeleiden financiëel
Dat is ten minste geen bodemloze put
  woensdag 13 mei 2020 @ 22:40:40 #236
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_193111687
Rutte zojuist bij hart van Nederland
Er is geen strafmaatregel uit Brussel dus we kunnen en gaan er gewoon mee door :')
Als je het geld nou nodig had, maar het was een uitje dus jullie kunnen het best missen :r

Tering :(
  donderdag 14 mei 2020 @ 11:14:57 #237
464166 Captain_Jack_Sparrow
Why is all the rum gone?
pi_193119170
quote:
0s.gif Op woensdag 6 mei 2020 23:27 schreef kawotski het volgende:

Was er maar iemand die wat met die klachten deed. Leer mij managers kennen.
Een klein deel van de klachten is terecht, het merendeel is gewoon geklaag.
"This is the day you will always remember as the day you almost caught Captain Jack Sparrow".
  donderdag 14 mei 2020 @ 14:50:11 #238
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_193123678
KLM volgt Brussel en biedt groep klanten weer geld terug

KLM gaat klanten van wie de vlucht geannuleerd wordt, de mogelijkheid bieden om hun geld terug te krijgen. Daarmee komt de luchtvaartmaatschappij tegemoet aan de nadrukkelijke boodschap van de Europese Commissie om klanten hun geld terug te geven als zij een voucher weigeren.

Het gaat alleen om passagiers van wie de vlucht de komende periode geannuleerd gaat worden. Zij krijgen de keuze tussen een voucher of cash. ,,Gegeven echter de omvang van de crisis en de hoeveelheid annuleringen zal de verwerkingstijd langer zijn. Wij vragen begrip hiervoor", schrijft KLM op zijn website.

https://www.ad.nl/economi(...)geld-terug~acbbe6fb/

We zijn dus weer besodemieterd en voorgelogen door Rutte :r
Wat een incompetente randdebiel :(
  vrijdag 15 mei 2020 @ 12:31:06 #239
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_193140681
En het kan dus nog beter .................

KLM maakt alle vouchers 15 procent meer waard

KLM geeft reizigers van wie de vlucht wordt geannuleerd 15 procent meer waarde aan vouchers dan dat de tickets kostten. De luchtvaartmaatschappij gaat ook alle al eerder uitgegeven vouchers meer waard maken. Met die stap wil KLM het voor reizigers aantrekkelijker maken om hun tickets om te zetten in een voucher.

https://www.ad.nl/economi(...)meer-waard~ac4ef196/

Gelieg en gedraai van Rutte is om te :r
  vrijdag 15 mei 2020 @ 12:38:47 #240
459912 FlippingCoin
Weer zo'n kut millennial.
pi_193140788
quote:
6s.gif Op vrijdag 15 mei 2020 12:31 schreef ikweethetookniet het volgende:
En het kan dus nog beter .................

KLM maakt alle vouchers 15 procent meer waard

KLM geeft reizigers van wie de vlucht wordt geannuleerd 15 procent meer waarde aan vouchers dan dat de tickets kostten. De luchtvaartmaatschappij gaat ook alle al eerder uitgegeven vouchers meer waard maken. Met die stap wil KLM het voor reizigers aantrekkelijker maken om hun tickets om te zetten in een voucher.

https://www.ad.nl/economi(...)meer-waard~ac4ef196/

Gelieg en gedraai van Rutte is om te :r
Jammer dat hier EU inmenning voor nodig was, hadden ze ook gelijk kunnen doen. :{
I think that it’s extraordinarily important that we in computer science keep fun in computing
For all who deny the struggle, the triumphant overcome
Met zwijgen kruist men de duivel
  vrijdag 15 mei 2020 @ 12:45:06 #241
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_193140889
quote:
6s.gif Op woensdag 13 mei 2020 22:40 schreef ikweethetookniet het volgende:
Rutte zojuist bij hart van Nederland
Er is geen strafmaatregel uit Brussel dus we kunnen en gaan er gewoon mee door :')
Als je het geld nou nodig had, maar het was een uitje dus jullie kunnen het best missen :r
Tering :(
quote:
16s.gif Op vrijdag 15 mei 2020 12:38 schreef FlippingCoin het volgende:
Jammer dat hier EU inmenning voor nodig was, hadden ze ook gelijk kunnen doen. :{
Volkomen terecht dat Brussel hier nog een keer Rutte op de vingers tikt die denkt boven de wet te staan, omdat er geen sancties op staan :')
Triest dat wij zo een randdebiel als minister president hebben

Fixed :7
pi_193140989
quote:
16s.gif Op vrijdag 15 mei 2020 12:38 schreef FlippingCoin het volgende:

[..]

Jammer dat hier EU inmenning voor nodig was, hadden ze ook gelijk kunnen doen. :{
Ik vind vouchers sowieso een vreemd instrument. Als de maatschappij levensvatbaar is, dan zijn vouchers ook financierbaar door die maatschappij.
Bij mij kwam het verhaal van Rutte zo over; laat eerst het geld er maar doorheen branden van de passagiers met het geven van vouchers. Wat er daarna nog als tekort is, schiet de overheid dan wel bij. Maar ja, op zo'n manier wordt het ontstane gat van de vouchers nooit een keer terugverdiend.
  vrijdag 15 mei 2020 @ 12:59:19 #243
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_193141064
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 mei 2020 12:52 schreef Idisrom het volgende:

[..]

Ik vind vouchers sowieso een vreemd instrument. Als de maatschappij levensvatbaar is, dan zijn vouchers ook financierbaar door die maatschappij.
Bij mij kwam het verhaal van Rutte zo over; laat eerst het geld er maar doorheen branden van de passagiers met het geven van vouchers. Wat er daarna nog als tekort is, schiet de overheid dan wel bij. Maar ja, op zo'n manier wordt het ontstane gat van de vouchers nooit een keer terugverdiend.
het is nu niet preferent vreemd vermogen

Een bank die wil dat niet financieren , die heeft zelf preferente vorderingen
Er is een garantie door de ANVR afgegeven

Als Brussel wil dat men dat gaat betalen dan neemt die de niet preferente schulden maar over
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  vrijdag 15 mei 2020 @ 12:59:34 #244
459912 FlippingCoin
Weer zo'n kut millennial.
pi_193141067
Ja ik vind het ook nogal krom allemaal. Ze gaan er allemaal erg makkelijk aan voorbij dat veel mensen gewoon hard werken voor zo'n vakantie.
I think that it’s extraordinarily important that we in computer science keep fun in computing
For all who deny the struggle, the triumphant overcome
Met zwijgen kruist men de duivel
  vrijdag 15 mei 2020 @ 13:00:03 #245
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_193141075
quote:
16s.gif Op vrijdag 15 mei 2020 12:59 schreef FlippingCoin het volgende:
Ja ik vind het ook nogal krom allemaal. Ze gaan er allemaal erg makkelijk aan voorbij dat veel mensen gewoon hard werken voor zo'n vakantie.
Maar de reisorganisaties die hebben dat geld niet
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_193141357
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 mei 2020 13:00 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

Maar de reisorganisaties die hebben dat geld niet
Een quote van iemand in de Telegraaf van vandaag.

"Wij hebben 6000 euro betaald voor een vakantie op Curaçao met ons gezin. Daar hebben we jaren voor gewerkt en gespaard. We zitten nu met een voucher, waarmee we deze zomer niks meer kunnen. Er is ook geen potje om iets anders leuks te doen met elkaar in Nederland. In feite financieren wij als klanten de reisorganisatie. Die 6000 euro is volgens mij nog niet uitgegeven. Waar is dat geld dan gebleven? En wij moeten ineens maar solidair zijn”, stelt hij.

-> Ik vind dat dan het geld wel grotendeels terug moet naar de klant, en een voucher geven voor de rest (voor de wel gemaakte kosten).
  vrijdag 15 mei 2020 @ 13:32:10 #247
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_193141592
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 mei 2020 13:20 schreef Idisrom het volgende:

[..]

Een quote van iemand in de Telegraaf van vandaag.

"Wij hebben 6000 euro betaald voor een vakantie op Curaçao met ons gezin. Daar hebben we jaren voor gewerkt en gespaard. We zitten nu met een voucher, waarmee we deze zomer niks meer kunnen. Er is ook geen potje om iets anders leuks te doen met elkaar in Nederland. In feite financieren wij als klanten de reisorganisatie. Die 6000 euro is volgens mij nog niet uitgegeven. Waar is dat geld dan gebleven? En wij moeten ineens maar solidair zijn”, stelt hij.

-> Ik vind dat dan het geld wel grotendeels terug moet naar de klant, en een voucher geven voor de rest (voor de wel gemaakte kosten).
Ja dat vind ik ook

Maar de reisorganisatie kan andere verplichtingen ook niet betalen , de gereserveerde hotels en vliegtuigstoelen

Het is allemaal dikke shit , zie het maar als een keuken die je koopt en 50% aanbetaald en zaak failliet,
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_193142763
De vouchers bij vliegtuigmaatschappijen is gewoon het geven van extra staatssteun, maar dan voor rekening (en waarschijnlijk risico) van de individuele 'reizigers'.
Ik vind dat je beter je geld kunt terugkrijgen, en laat de Staat maar voorwaarden stellen als ze extra staatssteun willen geven. Maar schuif de problemen van staatsfinancieringen niet af op individuele burgers.
  vrijdag 15 mei 2020 @ 16:52:26 #249
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_193144371
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 mei 2020 14:38 schreef Idisrom het volgende:
..... Maar schuif de problemen van staatsfinancieringen niet af op individuele burgers.
Dat is nou precies wat die lul doet
Aankoop belang KLM ten laste van de burgers omdat NL zijn zaakjes intern niet op orde heeft en extra invloed wilde kopen :')
4 miljard steun geven ten laste van de burgers, omdat anders Wopke zijn belang 0.0 waard is

Al het falen van de overheid inclusief zijn eigen wentelt hij af op ons
En verantwoording afleggen Ho maar, om te :r
  zaterdag 16 mei 2020 @ 13:33:58 #250
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_193158339
https://www.telegraaf.nl/(...)-nieuwe-coup-bij-klm

Laat die tent toch failliet gaan en begin een nieuwe KLEM


quote:
Vrees voor nieuwe coup bij KLM
Door YTEKE DE JONG

Updated 5 min geleden
1 uur geleden in FINANCIEEL

AMSTERDAM - Bij luchtvaartmaatschappij KLM vreest men voor een nieuwe couppoging door de moedermaatschappij in Frankrijk.

Aanleiding is de benoeming Angus Clarke, een vertrouweling van Ben Smith, tot commercieel directeur bij Air France.
quote:
Vazal
In de interne mededeling, in bezit van De Telegraaf, wordt gemeld dat de ondernemingsraden van KLM en Air France binnenkort worden geconsulteerd over een allesomvattend 'groeps-transformatieplan'. D

e stap bij Air France lijkt de opmaat naar eenzelfde situatie bij KLM, waarbij topman Pieter Elbers dan een vazal van Ben Smith naast zich zou krijgen, zo melden meerdere bronnen zaterdag aan De Telegraaf. Air France bevestigt zaterdag de benoeming van Clarke. Bootsma meldt in een reactie aan dat de benoeming 'geen impact' heeft op zijn bestaande commerciële verantwoordelijkheid. KLM wil niet reageren.

,,Een verrassende stap, de combinatie van de functies van de heer Clarke roept vragen op. We zullen om opheldering vragen, ook in relatie tot KLM", zegt bestuurder Dario Fucci van ondernemingsraad van KLM zaterdag tegen De Telegraaf.

De or wil de huidige crisis juist gebruik om tot een 'LAT-relatie' te komen met de Franse moedermaatschappij.

Oorlog
Met de benoeming en het aangekondigde transformatieplan dreigt de oorlog tussen KLM en de moedermaatschappij over de zelfstandige bedrijfsvoering weer op te laaien, die vorig jaar culmineerde in een machtsstrijd rond de herbenoeming van topman Pieter Elbers bij KLM.
Destijds moest minister Hoekstra en het 'blauwe KLM-leger' er aan te pas komen om dit voor elkaar te krijgen.

Beide luchtvaartmaatschappijen worden momenteel in leven gehouden door Franse en Nederlandse staat, omdat het luchtverkeer praktisch stil ligt door de coronacrisis. Vorige week stelde Elbers nog in een interview met De Telegraaf dat de coronacrisis niet de tijd is om nieuwe organisatiediscussies te starten. Hij pleit al lange tijd voor een focus op de business, in plaats van de poppetjes.

Kwetsbaar
KLM is kwetsbaar voor ingrepen, omdat ze een eenvoudige prooi lijkt in het 'groeps-transformatieplan' van topman Ben Smith. Hij moet diep ingrijpen en wil het bedrijf zelf aansturen, met in de luchtvaartmaatschappijen twee operationeel directeuren. Topvrouw Anne Rigail was eind 2018 al akkoord met een dienende en operationele rol richting Smith, maar dat werd deels teruggedraaid toen Elbers' onder druk van het kabinet toch herbenoemd werd.

In de praktijk is sprake van een waterhoofd in Frankrijk, waar twee kapiteins op een schip zitten want in de praktijk zijn Air France en de holding hetzelfde. Hoewel Anne Rigail de eindbaas is van Air France, staat Smith vooraan bij de ontvangst van nieuwe vliegtuigen. Ook onderhandelde hij met de vakbonden. "Rigail haar positie wordt verder uitgehold door de benoeming van Clarke. De holding strekt de tentakels verder uit", zegt een bron. Smith zou de wens hebben om de posities van Elbers en zijn operationeel directeur René de Groot te combineren in één nieuwe functie, melden insiders. De eerder genoemde Pieter Bootsma geldt als kandidaat voor deze functie.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')