Langzaam er door drukken...crisis zoals corona is daar perfect voor.quote:Op dinsdag 7 april 2020 23:27 schreef borealist het volgende:
[..]
Dan gaan winkels en werkgevers snel merken dat er alternatieven zijn. Politieke partijen ook als er verkiezingen komen.
Krijg je een ring of een armband met zo'n chip. Doen ze in Oostenrijk ook. Voor oudjes zonder mobiel.quote:Op dinsdag 7 april 2020 23:35 schreef PzKpfw het volgende:
Als dat zo is kanker ik m'n telefoon in het kanaal.
OVquote:Op dinsdag 7 april 2020 23:33 schreef descon het volgende:
[..]
En dan heb je de app ook nodig om met het openbaar vervoer te gaan, de sportschool of het park in te gaan.
Dit.quote:Op dinsdag 7 april 2020 23:40 schreef trein2000 het volgende:
Cruciale vraag is wat mij betreft of de overheid een database in handen krijgt met namen of dat er via een of andere ingenieuze truc met anoniem ID’s kan worden gewerkt.
Ik las net heel snel iets over dat het vrij simpel kan inderdaad. Maar de vraag is ook wat het gevolg gaat zijn als de app een signaaltje geeft. Wat wil de overheid daar als gevolg aan koppelen? Dat is bepalend voor wat die app moet weten.quote:Op dinsdag 7 april 2020 23:41 schreef capricia het volgende:
[..]
Dit.
Zoveel persoonlijke data hebben ze überhaupt niet nodig voor zo'n app.
Daarom is corona ook zo perfect. We kunnen alleen de lockdown versoepelen als we de boel onder controle houden als je de app gebruikt. Dus je komt alleen in aanmerking om de kroeg in te gaan etc als je de app gebruikt.quote:Op dinsdag 7 april 2020 23:39 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
OV
Sportschool
Toegangspoortjes bij parken
Geloof mij, dit is alleen te handhaven met een uitgebreid netwerk van camera's, gezichtsherkenning, massale politiecontroles etc. etc.
Dan komt er echt wel een opstand van andere politieke partijen of het volk zelf.
Rode en groene schermen moet je niet willen. Gewoon een SMS of pushmelding sturen bij een verdacht contact.quote:Op dinsdag 7 april 2020 23:24 schreef descon het volgende:
[..]
Tot dat je onderstaande gaat krijgen (zoals in China dus)
[..]
Geen app...geen boodschappen...word je leven heel onpraktisch gemaakt dus dan installeer je de app maar.
Zijn al zat apps die het kunnen in Azie. Aanbesteding hoeft niet want crisisquote:Op dinsdag 7 april 2020 23:41 schreef Farenji het volgende:
Ok, wie gaat die app maken dan? Wat gaat ie precies doen? Wanneer is ie klaar?
Waarschijnlijk krijgen we een of andere gare kutapp die of veel te laat komt, of vol bugs zit (of allebei), en waar niemand wat aan heeft, maar die wel bakken vol met geld heeft gekost.
Als die app er ooit al komt.
Overheid en ict...
Zover ik kan zien overspeelt de overheid en de media, net als in de VS de afgelopen jaren, haar hand, maar we zullen zien.quote:Op dinsdag 7 april 2020 23:36 schreef descon het volgende:
Langzaam er door drukken...crisis zoals corona is daar perfect voor.
Never waste a good crisis
Tyf even lekker een eind op zeg met die rare onzin. Dit moeten we als maatschappij niet pikken hoor. Ook in crisistijd zijn er grenzen. En de geschiedenis leert dat tijdelijke maatregelen zelden tijdelijk zijn... Want het is toch ook wel makkelijk bij het pakken van terroristen. DAAR KUN JE TOCH NIET TEGEN ZIJN!1!1!quote:Op dinsdag 7 april 2020 23:36 schreef capricia het volgende:
[..]
Krijg je een ring of een armband met zo'n chip. Doen ze in Oostenrijk ook. Voor oudjes zonder mobiel.
Je kent de VVD toch? Dan krijg je een advies. Om jezelf in quarantaine te plaatsen en jezelf te monitoren.quote:Op dinsdag 7 april 2020 23:46 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik las net heel snel iets over dat het vrij simpel kan inderdaad. Maar de vraag is ook wat het gevolg gaat zijn als de app een signaaltje geeft. Wat wil de overheid daar als gevolg aan koppelen? Dat is bepalend voor wat die app moet weten.
Daar zijn we nu in NL nog niet klaar voor met rode en groene schermen...maar prima start om een generatie hier aan te laten wennen.quote:Op dinsdag 7 april 2020 23:48 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Rode en groene schermen moet je niet willen. Gewoon een SMS of pushmelding sturen bij een verdacht contact.
Maar mensen die tegen de app zijn mijden dan toch gewoon de plekken waar ze de app voor nodig hebben? Behalve de noodzakelijke winkels als supermarkten.quote:Op dinsdag 7 april 2020 23:47 schreef descon het volgende:
[..]
Daarom is corona ook zo perfect. We kunnen alleen de lockdown versoepelen als we de boel onder controle houden als je de app gebruikt. Dus je komt alleen in aanmerking om de kroeg in te gaan etc als je de app gebruikt.
Mensen instaleren de app want corona....ze raken er aan gewend en voor je het weet heb je chinese toestanden.
Kinderporno, terrorisme zijn ook altijd prima onderwerpen voor dit soort zaken.
Nee, maar zo willen ze het wel in de lucht gooien.quote:Op dinsdag 7 april 2020 23:50 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Tyf even lekker een eind op zeg met die rare onzin. Dit moeten we als maatschappij niet pikken hoor. Ook in crisistijd zijn er grenzen. En de geschiedenis leert dat tijdelijke maatregelen zelden tijdelijk zijn... Want het is toch ook wel makkelijk bij het pakken van terroristen. DAAR KUN JE TOCH NIET TEGEN ZIJN!1!1!
Ik ken de VVD ja. En in dit geval ben ik het nog met ze eens ook. Koppeling van je identiteit aan die app moet je echt niet willen.quote:Op dinsdag 7 april 2020 23:50 schreef capricia het volgende:
[..]
Je kent de VVD toch? Dan krijg je een advies. Om jezelf in quarantaine te plaatsen en jezelf te monitoren.
Daarom ook die tweede app. Dat je geadviseerd wordt contact op te nemen met een dokter.. hoe het met je gaat.
Ik ben niet tegen die app. Maar dan wel in een intelligent en privacyvriendelijk model.quote:Op dinsdag 7 april 2020 23:52 schreef quirina het volgende:
We leven niet in China. Weg met die app!
Ik ga gewoon mijn oude Nokia weer gebruiken.
Dat is vrij eenvoudig. En de overheid heeft de data niet nodig als je nergens kan komen zonder de app. Ze kan er wel wat tegenover zetten, bvb een vergoeding voor wie thuis moet blijven wegens een positieve melding.quote:Op dinsdag 7 april 2020 23:40 schreef trein2000 het volgende:
Cruciale vraag is wat mij betreft of de overheid een database in handen krijgt met namen of dat er via een of andere ingenieuze truc met anoniem ID’s kan worden gewerkt.
Met andere woorden, vroome kleuters die volwassenen als kleuter behandelen, omdat ze bang zijn van een griepje, of omdat ze het gewoon leuk vinden om kleuterjuffrouw te spelen.quote:Op dinsdag 7 april 2020 23:50 schreef capricia het volgende:
[..]
Je kent de VVD toch? Dan krijg je een advies. Om jezelf in quarantaine te plaatsen en jezelf te monitoren.
Wie laat tegenwoordig zijn telefoon nog thuis liggen...je moet wel ff dik doen op social media.quote:Op dinsdag 7 april 2020 23:52 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Maar mensen die tegen de app zijn mijden dan toch gewoon de plekken waar ze de app voor nodig hebben? Behalve de noodzakelijke winkels als supermarkten.
Dan denkt de overheid dat je netjes thuis bent 90% van de tijd maar ondertussen ben je aan chillen in het bos of het strand, noem maar wat. Omdat je tellie thuis ligt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |