Volgens de Amerikaanse professor aan de prestiqieuze Harvard universiteit Marc Lipsitch wordt de Corona-virus-besmetting een wereldwijde pandemie waar 40 tot 70% van de mensheid besmet mee zal raken.
Volgens Lipsitch zullen de meeste patienten lichtjes ziek zijn, of geen symptomen krijgen, net als met de gewone griep het geval is. Wel is dit virus levensbedreigend voor oudere en zieke mensen.
• Mocht je het virus hebben, dan kun je dat thuis uitzieken. Tenminste zolang je niet heel ziek wordt. Hier de richtlijnen hoe je thuis moet verblijven.
• Interessante en nuchtere dagelijkse updates en analyse door Dr. John Campbell op JijBuis
• Plaatje over sterftecijfer en eerder bestaande medische problemen.
Op vrijdag 6 maart 2020 11:44 schreef Faraday01 het volgende: [..] Mensen denken op twitter echt alle bagger er maar uit te moeten gooien.... Of je het nu eens bent met het beleid van het RIVM of niet, die mensen doen echt hun best en handelen naar wat zij oprecht denken dat verstandig is.
Uiteraard. Dat vrijwaart hen echter niet van kritiek, mits de kritiek op beschaafde wijze wordt gebracht.
Don't quote me boy, cause I ain't said shit! Send Banano to: ban_1drjycsqhpwa1i4uxo1mmqau6q8gibgbn6oabtub53zpcrabjunt3uscaqty
dat iemand goed z'n werk doet zou ook geen nieuws moeten zijn
Dat ben ik met je eens maar dat deel moeten we dan ook niet vergeten. Op alle slakken zout leggen, waarbij men uitgaat van eigen interpretatie/mening, helpt ook niet. Er zijn ook deskundigen/virologen die zeggen dat RIVM het prima doet.
het enige wat we objectief vast kunnen stellen is dat jij van mening bent dat de overheid harder in moet grijpen. Dat mag maar dat wil nog niet zeggen dat het RIVM zoals jij zegt willens en wetens mensen bedriegt of een verborgen agenda heeft.
We weten ook helemaal niet wat de integrale effecten van bijvoorbeeld een complete lockdown op de maatschappij zijn.
Gaat Das Coen und Sander Fest door i.v.m. het coronavirus (COVID-19)?
Jouw gezondheid gaat ons aan het hart en daarom houden we de berichtgeving nauwlettend in de gaten! We volgen daarin de richtlijnen van het Ministerie van Volksgezondheid. Op dit moment is er geen sprake dat Das Coen und Sander Fest niet doorgaat.
Dit kan je zelf doen tijdens Das Coen und Sander Fest: - Was je handen goed met zeep - Hoest in je elleboog - Gebruik papieren zakdoekjes
Ben je onlangs in het risicogebied geweest en heb je klachten? Dan raden wij je aan om thuis te blijven, om verspreiding te voorkomen. Voor alle thuisblijvers is Das Coen und Sander Fest gelukkig live te volgen op TV 538 en KIJK.nl!
Ben benieuwd of mensen zich aan dat laatste vetgedrukte gaan houden. (of dat ze juist eerder weg blijven uit angst voor besmetting)
Uiteraard. Dat vrijwaart hen echter niet van kritiek, mits de kritiek op beschaafde wijze wordt gebracht.
Natuurlijk mag je kritisch zijn op het beleid van het RIVM en daar is misschien achteraf bezien ook aanleiding toe. Het is daarom jammer dat gisteren in de tweede kamer de echte beleidsvragen niet besproken worden omdat het debat niet meer geworden is dat het uitwisselen van standpunten. Dit is precies waar de politiek al een paar decennia faalt en waarom de burgers afhaken.
Maar nogmaals, je kunt ook kritisch zijn zonder allerlei ongefundeerde beschuldigingen aan instituties die over het algemeen erg belangrijk en goed werk doen.
Op vrijdag 6 maart 2020 11:46 schreef haags_kwartiertje het volgende: [..] Mee eens. Maar er is een hardnekkig virus (groepje) dat maar hun best blijft doen om bij iedere poep en scheet te roepen dat het RIVM kut is.
Gelukkig is dat echt voornamelijk iets wat ik online tegen kom. In het dagelijks leven hoor ik eigenlijk alleen maar dat mensen gewoon vertrouwen hebben in het RIVM, en ze zijn stukken positiever. Online gedragen mensen zich toch vaak anders, mensen opjutten, sensatie verspreiden, etc. En dan heb ik het niet over de mensen hier die zich gewoon gezonde zorgen maken, maar op het internet in het algemeen.
het enige wat we objectief vast kunnen stellen is dat jij van mening bent dat de overheid harder in moet grijpen. Dat mag maar dat wil nog niet zeggen dat het RIVM zoals jij zegt willens en wetens mensen bedriegt of een verborgen agenda heeft.
De rivm is voor mij ook niet de hoofdschuldige.
Ze heeft zich tot op de dag van vandaag gemanifesteerd als een club incompetente "experts".
De eindverantwoordelijke is Bruins , die zich totaal apatisch achter de rivm verstopt.
Op vrijdag 6 maart 2020 11:51 schreef riazop het volgende: Het rivm heeft tot nog toe enorm gefaald terwijl ze een "kennisvoorsprong van maanden en weken hadden op Italie en China.
Dit wordt steeds aangehaald als argument waarom alles wat het RIVM doet slecht en amateuristisch is. Dit valt toch ook gewoon te interpreteren als dat de kans vrij klein is dat op dát moment de ziekte direct uit Wuhan naar Nederland komt klein is. (Wat ook was). Ze sluiten toch niet uit dat via welke weg dan ook op termijn het virus Nederland bereikt? Tuurlijk zullen er zaken zijn die achteraf anders aangepakt hadden moeten worden, maar dat is altijd en overal. Maar schijnbaar is het alleen maar kut geregeld in Nederland en kijken we met z'n allen weg
In dit topic wordt constant de suggestie gewekt dat het RIVM onbetrouwbaar is en/of bewust de problematiek in een doofpot probeert te stoppen.
Mensen die enige nuance proberen aan te brengen worden weggejaagd uit het topic. Het gaat er alleen nog om elkaar te versterken in het beeld van hoe ernstig de situatie wel niet is.
Wat dat betreft is dit topic niet veel beter dan de giftige reacties die je op twitter langs ziet komen.
dokter_devroey twitterde op vrijdag 06-03-2020 om 07:51:46Omwille van problemen met de bevoorrading van de reagentia is het referentielabo van het UZ Leuven momenteel genoodzaakt een triage systeem te gebruiken voor de #Corona#COVID-19. Er wordt prioriteit gegeven aan de meest dringende stalen op basis van de klinische gegevens. reageerretweet
twitter:
vanranstmarc twitterde op vrijdag 06-03-2020 om 10:02:40@:FranzRexDildo @:dokter_devroey @:SGeysenbergh Ja, het is echt ongelooflijk dat we door onze normale voorraad voor zes maanden op zes dagen zijn doorgevlogen. Elk labo in elk land plaatst nu bestellingen voor dezelfde reagentia. Er zijn stockbreuken wereldwijd. Daarom behandelen we de meest dringende stalen uiteraard eerst. reageerretweet
In Belgie zullen er wel niet zo veel gevallen meer bijkomen
"echt ongelooflijk"? "Vrij voorspelbaar zou ik het noemen. Tssss...