twitter:BNODesk twitterde op woensdag 29-01-2020 om 01:21:12China's national update:- 469 new cases, which is in addition to the 840 new cases reported 2 hours ago- 1 new death, raising death toll to 132- 103 total treated and released- 9,239 suspected caseshttps://t.co/XQhLD5wMuG reageer retweet
quote:Azië vreest verdere verspreiding coronavirus, Nederland helpt bij onderzoek
Het mysterieuze coronavirus verspreidt zich steeds verder over Azië. In China is een tweede dode gevallen en er zijn besmettingen in Thailand en Japan gesignaleerd. Nu het Chinees nieuwjaar om de hoek komt kijken, wordt de angst voor verspreiding groter. Ook in Nederland wordt onderzoek gedaan naar het virus.
Op het Erasmus MC hebben ze het er druk mee. China heeft namelijk hulp gevraagd aan virologen in verschillende landen. In Nederland zijn dit onderzoekers van het Rotterdamse ziekenhuis.
"In dit stadium heeft het vinden van de oorzaak prioriteit", zegt viroloog Bart Haagmans. "Dat kan door mensen met het virus zo snel mogelijk in quarantaine te plaatsen en de bron, hoogstwaarschijnlijk dieren, te lokaliseren. Op die manier kun je de uitbraak tot een eind brengen. Dat is het belangrijkste. Het vinden van een vaccin is op korte termijn niet haalbaar."
Drukbezochte plaatsen
Volgens zijn collega Marion Koopmans is het niet gek dat het virus juist in Azië de kop opsteekt. "In China zijn veel markten waar levende dieren worden verhandeld. Dat zijn drukbezochte plekken. Vissen, vogels en zoogdieren lopen daar door elkaar."
De eerste gevallen van het coronavirus werden gelinkt aan een vismarkt in Wuhan, een miljoenenstad in het oosten van China. Op de markt worden ook levende dieren zoals vogels verkocht. Van welk dier dit virus afkomstig is, is nog niet bekend.
40 mensen besmet
Tot nu toe beperken de ziektegevallen zich tot Azië. De twee dodelijke slachtoffers komen uit Wuhan. Toch zijn niet alle besmette mensen op de markt geweest. Hierdoor groeien de zorgen. Het kan namelijk betekenen dat de longziekte zich van mens op mens kan verspreiden. In China zijn nu zo'n 40 mensen besmet.
De besmette mensen in Japan en Thailand zijn alle drie Chinees. Allemaal zijn ze vanuit de omgeving van Wuhan naar het buitenland gereisd. Tijdens het Chinees Nieuwjaar op 25 januari reizen Chinezen het hele land door. Ze bezoeken vrienden en familie. De zorg is dat de ziekte zich in die periode nog verder verspreidt.
De uitbraak van deze nieuwe variant doet denken aan de verspreiding van SARS in 2003. Hieraan zijn wereldwijd meer dan 800 mensen overleden. Ook dit virus zou zijn begonnen op een markt in China en zijn overgedragen van dier op mens.
De Chinese overheid stopte dit toen in de doofpot. Door een gebrek aan transparantie was de kennis toen beperkt. Hierdoor kon het virus zich meer verspreiden. China lijkt hiervan te hebben geleerd en brengt nu veel meer informatie naar buiten.
Vooruitgang in de wetenschap
"Bij de SARS-uitbraak heeft het lang geduurd tot China aangaf dat er überhaupt iets aan de hand was. Nu heeft China niet alleen snel laten weten wat er aan de hand is, maar hebben ze ook direct naar buiten gebracht wat ze over het virus weten", vertelt Koopmans. "Daarnaast is er ook veel vooruitgang in de wetenschap. Ik denk dat de Chinezen nu hard werken aan een oplossing."
https://www.rtlnieuws.nl/(...)-rotterdam-onderzoek
De voorlopig getallen door werk van Coronavirus: via deze drie: (link 1) (link 2) (link 3)quote:Coronavirussen
De coronavirussen is een grote familie van virussen die ziekten veroorzaken. Deze virussen zijn zoönotisch, dat betekent dat ze overgedragen kunnen worden tussen dieren en mensen. De wereldgezondheidsorganisatie (WHO) geeft meer informatie over het virus op hun website.
Veel voorkomende tekenen van infectie zijn ademhalingsproblemen, koorts en hoesten. In ernstige gevallen kan het leiden tot een longontsteking, nierfalen en is het dodelijk. De standaard aanbevelingen die de WHO doet om verspreiding te voorkomen zijn: regelmatig handen wassen, mond en neus bedekken bij hoesten en niezen en het grondig koken van vlees en eieren.
Eerder uitgebroken coronavirussen zijn MERS en SARS. Dat laatste virus werd in 2003 ook in China ontdekt. Het werd overgedragen van civetkatten op mensen. Er zijn verschillende coronavirussen die al wel onder dieren circuleren, maar waar nog geen mensen door zijn besmet.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)-rotterdam-onderzoek
Ik heb er 600.quote:Op woensdag 29 januari 2020 21:50 schreef Lafoy het volgende:
Heeft iemand al mondkapjes in huis gehaald eigenlijk?
twitter:g1 twitterde op woensdag 29-01-2020 om 21:02:47Ministério informa que os 9 casos suspeitos de coronavírus são monitorados em Minas Gerais, Rio de Janeiro, Santa Catarina, São Paulo, Paraná e Ceará https://t.co/A3TbBbFImS #G1 https://t.co/C40DI0jnYl reageer retweet
Ja ik. Maar mondkapjes alleen heeft geen nutquote:Op woensdag 29 januari 2020 21:50 schreef Lafoy het volgende: Heeft iemand al mondkapjes in huis gehaald eigenlijk?
Het bevestigd deels het beeld wat je op sociale media zietquote:Op woensdag 29 januari 2020 21:48 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Ik denk eigenlijk ook wel dat-ie gelijk heeft.
Ik heb nog een nucleaire kelder in mijn huis, zou dat helpen?quote:Op woensdag 29 januari 2020 21:53 schreef Oorlogsheld het volgende:
We are all going to die ! Wie gaat hier updates plaatsen wanneer we allemaal dood zijn??
Voor wat?quote:Op woensdag 29 januari 2020 21:55 schreef ToT het volgende:
[..]
Ik had er hier al een pakketje van 50. Waardeloze dingen. Soms gebruik ik er eentje van.
Ga wegquote:
Of hij creëert heel slim een waarheid die hij via die nepbeelden kan laten bevestigen?quote:Op woensdag 29 januari 2020 21:55 schreef Ali_boo het volgende:
[..]
Het bevestigd deels het beeld wat je op sociale media ziet
Ja, maar hij wijst je ook op dingen die volkomen logisch zijn, en die je gewoon met je eigen ogen kan zien Zoals dat die kapjes die dat ziekenhuis-personeel draagt echt niet helpen.quote:Op woensdag 29 januari 2020 21:55 schreef Ali_boo het volgende:
[..]
Het bevestigd deels het beeld wat je op sociale media ziet
Benieuwd hoeveel Wuhans d'r naar Lapland kwamen die dag.quote:Finland's National Health and Welfare Institute confirmed the first case of coronavirus in the country, according to CNN's affiliate MTV3 Finland.
The 32-year-old woman from Wuhan arrived in Finland on Thursday, traveling on the same day to Ivalo, a village in the northern Lapland region.
She developed respiratory symptoms and fever on Sunday, and went to the emergency room yesterday, MTV3 Finland reports.
Ik heb ze altijd in huis voor mijn werk.quote:Op woensdag 29 januari 2020 21:50 schreef Lafoy het volgende:
Heeft iemand al mondkapjes in huis gehaald eigenlijk?
Volg beide heren al meer dan twee jaar en heb geen reden gezien om ze te wantrouwenquote:Op woensdag 29 januari 2020 21:55 schreef Themeparktommy het volgende:
[..]
Of hij creëert heel slim een waarheid die hij via die nepbeelden kan laten bevestigen?
Kleine stoffige klusjes, en als de baby een wel HEEL erg welriekende bolus heeft gedraaid!quote:
Ze willen krampachtig de illusie wekken dat ze het onder controle hebben maar je zien aan alles dat het volledig uit de hand loopt . De eenheid bewaren/geen gezichtverlies leiden is belangrijker dan mensen helpenquote:Op woensdag 29 januari 2020 21:56 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Ja, maar hij wijst je ook op dingen die volkomen logisch zijn, en die je gewoon met je eigen ogen kan zien Zoals dat die kapjes die dat ziekenhuis-personeel draagt echt niet helpen.
Dat alleen is al.........niet te geloven
Ja, maar die man heeft ook in China gewerkt, en die heeft nog veel Chinese vrienden die dokter zijnquote:Op woensdag 29 januari 2020 21:59 schreef Ali_boo het volgende:
[..]
Volg beide heren al meer dan twee jaar en heb geen reden gezien om ze te wantrouwen
Haha, baasquote:Op woensdag 29 januari 2020 22:00 schreef ToT het volgende:
[..]
Kleine stoffige klusjes, en als de baby een wel HEEL erg welriekende bolus heeft gedraaid!(Beetje en geurtje op dat masker spuiten en dan de luier snel af doen!
)
Is ongeveer hetzelfde als Tsjernobyl. Die doofpot aktie.quote:Op woensdag 29 januari 2020 22:01 schreef Ali_boo het volgende:
[..]
Ze willen krampachtig de illusie wekken dat ze het onder controle hebben maar je zien aan alles dat het volledig uit de hand loopt . De eenheid bewaren/geen gezichtverlies leiden is belangrijker dan mensen helpen
Dat van die mondkapjes is gewoon echt waar Dat zijn die papieren flut-dingen die ze dragen in dat ziekenhuisquote:Op woensdag 29 januari 2020 22:01 schreef Ali_boo het volgende:
[..]
Ze willen krampachtig de illusie wekken dat ze het onder controle hebben maar je zien aan alles dat het volledig uit de hand loopt . De eenheid bewaren/geen gezichtverlies leiden is belangrijker dan mensen helpen
och meisje toch... Geloof jij zomaar iedereen op het internet?quote:Op woensdag 29 januari 2020 22:01 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Ja, maar die man heeft ook in China gewerkt, en die heeft nog veel Chinese vrienden die dokter zijn
Chinese schoonouders, die nu bij hem zijn. Chinese vrouw.
Waarom zou hij erover liegen?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |