Je zou je hier kunnen voorstellen GC / Newbie voorsteltopic deel 25quote:Op dinsdag 8 oktober 2019 13:08 schreef Hittie het volgende:
Bedankt Bosbeetle,
Eerste keer dat ik op een topic zit, dus weet nog niet helemaal mijn weg te vinden
dit topic loopt als een trein.quote:Op dinsdag 8 oktober 2019 13:04 schreef Bosbeetle het volgende:
Hoi Hittie,
Welkom op het FOK! forum dit gedeelte van FOK! is bedoeld voor feedback over de site zelf. Ik verplaats je topic even naar het WGR (werk geldzaken en recht) forum aangezien het werkgerelateerd is.
Daarom tagde ik hem ook maar dat mocht niet van @Peejturquote:Op dinsdag 8 oktober 2019 14:51 schreef Hittie het volgende:
Bedankt FRDeventer!
Ik heb ook zeker het hele internet afgespeurd en vergelijkbare test gevonden. Ik ben juist opzoek naar iemand die deze sollicitatie al eens heeft gedaan en dus iets meer over de test zelfs kan vertellen.
Ik weet dat ziggyziggyziggy op dit forum zit en meer over dit onderwerp weet, maar geen idee hoe ik via dit forum een bericht aan hem kan sturen. Ik ben een beetje een noob als het gaat over forums
Stel de vraag anders even in het treintopic. Het is overigens een treindienstleider. Een verkeersleider is iemand die de bijsturing onder handen neemt. Bijsturing gaat over personeel en materieelinzet tijdens de dienst.quote:Op dinsdag 8 oktober 2019 14:51 schreef Hittie het volgende:
Bedankt FRDeventer!
Ik heb ook zeker het hele internet afgespeurd en vergelijkbare test gevonden. Ik ben juist opzoek naar iemand die deze sollicitatie al eens heeft gedaan en dus iets meer over de test zelfs kan vertellen.
Ik weet dat ziggyziggyziggy op dit forum zit en meer over dit onderwerp weet, maar geen idee hoe ik via dit forum een bericht aan hem kan sturen. Ik ben een beetje een noob als het gaat over forums
Oww excusesquote:Op dinsdag 8 oktober 2019 15:39 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Daarom tagde ik hem ook maar dat mocht niet van @:Peejtur
Ik doe het maar nog een keer @:ziggyziggyziggy
Je kan volgens mij in eerste week nog geen DM/PM's sturen
Treindienstleider is inderdaad de juiste functiebenaming, maar bij het werven gebruiken ze treinverkeersleider. Dat zou minder archaïsch klinken ofzo. PR-dingetje dus.quote:Op dinsdag 8 oktober 2019 15:42 schreef Cherni het volgende:
[..]
Stel de vraag anders even in het treintopic. Het is overigens een treindienstleider. Een verkeersleider is iemand die de bijsturing onder handen neemt. Bijsturing gaat over personeel en materieelinzet tijdens de dienst.
Story of my life.quote:Op dinsdag 8 oktober 2019 16:29 schreef Peejtur het volgende:
[..]
Oww excuses
Zag dat alleen Ziggy vaak voor niets werd getagd. Vandaar
Overigens haal je hier nu een paar dingen door elkaar. Bijsturing op personeel en materieel gebeurt bij de vervoerder zelf. Geen idee of het daar ook verkeersleider heet. Binnen ProRail hebben we nog de Decentraal Verkeersleider (DVL, wat ik ook ben) en de Verkeersleider CMBO (VLC). Die sturen ook bij, maar dan op basis van beschikbare infracapaciteit.quote:Op dinsdag 8 oktober 2019 15:42 schreef Cherni het volgende:
[..]
Stel de vraag anders even in het treintopic. Het is overigens een treindienstleider. Een verkeersleider is iemand die de bijsturing onder handen neemt. Bijsturing gaat over personeel en materieelinzet tijdens de dienst.
Bij de vervoerder noemt men bijsturing ook wel de verkeersleiding. Althans ik weet niet beter dat het al die jaren zo is. Alleen noemt men het onder personeel bijsturing. En ik heb het alleen over een treindienstleider en niet de verkeersleider die verantwoordelijk is voor de rijweg etc.quote:Op dinsdag 8 oktober 2019 23:12 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
[..]
Overigens haal je hier nu een paar dingen door elkaar. Bijsturing op personeel en materieel gebeurt bij de vervoerder zelf. Geen idee of het daar ook verkeersleider heet. Binnen ProRail hebben we nog de Decentraal Verkeersleider (DVL, wat ik ook ben) en de Verkeersleider CMBO (VLC). Die sturen ook bij, maar dan op basis van beschikbare infracapaciteit.
Oké jullie hebben schijnbaar ook die knoppentest. Moeten jullie als trdl ook om de vijf jaar weer al die testen afleggen?quote:Op dinsdag 8 oktober 2019 23:10 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
Hey Hittie,
Het is tien jaar geleden dat ik solliciteerde, dus er zal vast een hoop veranderd zijn. De term PO1 ken ik in elk geval niet.
Tijdens mijn assessmentdag had ik onder andere een reactie/concentratietest die volgens mij niet veel veranderd is. De ingewijden kennen hem als de gevreesde knoppentest. Met knoppen en pedalen reageer je op piepjes en kleurtjes om je reactievermogen te testen.
Verder had ik inderdaad ook een game. In mijn tijd was je dan treindienstleider van een fictief metrobaantje en moest je beslissingen nemen op basis van aangeboden scenario's. Daarmee bekeken ze onder andere je overredingskracht en dergelijke.
Verder was er nog een schriftelijk gebeuren om je nauwkeurigheid te testen en een gesprek met een psycholoog.
Allemaal dingen die je vooraf misschien wel kan oefenen, maar tijdens de dag zelf niet kan faken. Mijn advies: maak je er niet te druk om. Zorg dat je goed uitgeslapen bent en probeer gewoon je best te doen. Meer dan de helft valt af, maar dat is misschien maar goed ook. Het opleidingstraject is stevig en lastig, dus als je niet door je assessment heen komt, zal je de opleiding waarschijnlijk ook niet afronden.
Succes.
http://tiny.cc/u0l7dzquote:Op woensdag 9 oktober 2019 08:23 schreef westwoodblvd het volgende:
Wat schuift een baan als dit eigenlijk? Toch minder dan luchtverkeersleiding neem ik aan.
Nee, de knoppentest hoeven we niet opnieuw te doen, tenzij er twijfels zijn over je veiligheidsgeschiktheid, bijvoorbeeld na het maken van een ernstige veiligheidsfout.quote:Op woensdag 9 oktober 2019 01:14 schreef Cherni het volgende:
[..]
Oké jullie hebben schijnbaar ook die knoppentest. Moeten jullie als trdl ook om de vijf jaar weer al die testen afleggen?
En een concentratie test bestaat uit een half uur naar een beeldscherm kijken met een blokje. Om de seconde verschijnt er een blokje en zodra het van wit naar zwart gaat moet je reageren. Die test maak je twee maal achter elkaar. Je zit dus een uur lang naar een beeldscherm te kijken.
Overigens als je jong bent en wel een gamer bent moet dat allemaal wel lukken.
Oefenen kun je tijdens de uitleg van die testen. Ook een dame of heer legt goed uit wat de bedoeling is. En is het niet duidelijk vraag je het nog een keer.
Dan zijn er nog wat testen met witte, grijze vierkantjes en cirkels met hoge en lage tonen. Als je dan twee maal een cirkel van wit naar grijs ziet veranderen moet je reageren of als je twee maal achter elkaar een hoge toon hoort moet je ook reageren.
Maar goed dat is voor machinisten, maar ik denk dat de testen mbt reactie en concentratie gelijk zijn.
Heb toevallig drie weken geleden weer al die testen moeten maken. Maar ik ben er weer voor vijf jaar vanaf.
Destijds was het een schriftelijk ding dat bekijkt hoe nauwkeurig je leest en opdrachten uitvoert. Dat was toen zo'n papier vol met opdrachten waarvan de eerste was "lees eerst alles goed door voor je begint". Aan het einde stond dan dat je alleen je naam hoefde op te schrijven en de rest van de opdrachten mocht overslaan, je kent het wel. Geen idee of en wat ze nu doen.quote:Op woensdag 9 oktober 2019 09:04 schreef Hittie het volgende:
Hey ziggyziggyziggy en cherni,
Bedankt voor jullie uitleggen, heb hier zeker wat aan. 👍Elk stukje info help toch weer om er wat zelfverzekerde heen te gaan. @:ziggyziggyziggy Bij die schriftelijke test zeg jij dat ze de nauwkeurigheid testen. Moet je dan bijvoorbeeld zinnen overschrijven? De game en concentratie testen zijn duidelijk! Zijn idd allemaal testen waar je niet zomaar op kunt voorbereiden maar gewoon moet doen. Bedankt iig voor jullie antwoord!
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |