Misschien leuk om hier zulke passages te plaatsen die we zelf tegenkomen? Wat voorbeelden uit Onze Taal:
"Rijbroek voor dames met soepele voorkant."
"PvdA en D66: gratis parkeren op de helling."
"Ook in Finland heeft de Consumentenbond klachten over het ontharingsmiddel in schuimvorm binnengekregen."
"Grootschalig onderzoek oorzaak dood zeehonden."
"Cursus poppen en baby's maken."
"Bierbuik zit deels tussen de oren."
"Verse Vietnamese loempia's. Voorbereidingstijd: 50 minuten + weken."
"Heemskerkse bruut door drie mannen beroofd."
quote:Irrelevant. Lachwekkende teksten kom je overal tegen.
Op vrijdag 10 januari 2003 20:29 schreef Ryan3 het volgende:
Niet veel mensen zullen "Onze Taal" lezen, Claudia.
quote:Uitspraak is meer iets om over te praten. Het is verrukkelijk om een Amerikaan allerlei accenten te laten doen.
(BTW: open eens een topic over poldernederlands...Naast hoe men schrijvenderweg gebruik maakt van taal, is uitspraak nl. ook interessant... )
quote:"De Sahara is zonder meer erg droog."
Op vrijdag 10 januari 2003 20:38 schreef Claudia_x het volgende:
Irrelevant. Lachwekkende teksten kom je overal tegen.
"Wat wij vinden: dat abortus provocatus het ongeboren kind zeker geen toekomst geeft."
Kan op dit moment niks leukers verzinnen dan "Verslaafde dealer haalt zijn gram bij de rechtbank.", "In het steakrestaurant hing een grillige sfeer." en "De vereniging voor vrachtwagenchauffeurs had veel aanhangers."
"Now, thanks to your help, we have more than 300 orphans in our institution!"
'Na de stemming bleek 55 procent van de bezoekers het eens te zijn met de stelling, 40 procent was het oneens en de overige 10 procent had geen mening.'
WDV
quote:ja maar das gewoon een fout, niet echt onbedoeld grappig.
Op dinsdag 14 januari 2003 00:07 schreef Tristitia_Ante het volgende:
Een aardige die onlangs te vinden was in een regionaal dagblad (en overigens vaker voorkomt):'Na de stemming bleek 55 procent van de bezoekers het eens te zijn met de stelling, 40 procent was het oneens en de overige 10 procent had geen mening.'
WDV
quote:Het is naar mening wel een geestige fout. Onbedoeld is het zeker, tenzij men in het hoge Noorden een ander rekenstelsel heeft waar ik niet van weet.
Op dinsdag 14 januari 2003 00:28 schreef -Dalai- het volgende:[..]
ja maar das gewoon een fout, niet echt onbedoeld grappig.
quote:
Op vrijdag 10 januari 2003 20:19 schreef Claudia_x het volgende:
Meestal zijn ze niet echt fout, maar leidt een ongelukkige combinatie van woorden tot een dolkomische formulering.
quote:Wel, om u een plezier te doen.
Op dinsdag 14 januari 2003 13:54 schreef -Dalai- het volgende:[..]
'J.T. Bergsma, een woordvoerder van de Cliniclowns, vond het een kinderachtige actie.'
WDV
quote:bijna! maar niet helemaal
Op dinsdag 14 januari 2003 14:48 schreef Tristitia_Ante het volgende:[..]
Wel, om u een plezier te doen.
'J.T. Bergsma, een woordvoerder van de Cliniclowns, vond het een kinderachtige actie.'
WDV
'kinderachtige' is niet recursief ironisch ten opzichte van 'cliniclowns', het is meer een aardige contextuele samenkomst van woorden die eigenlijk geen direct verband met elkaar hebben.
Een beter voorbeeld: zo is er een gouverneur die de gehuldigde Zutendaalse pastoor Geurts toespreekt met woorden die in katholieke milieus misschien vaker gehoord worden: "Door de warme sympathie die U uitstraalt hebt gij, gedurende jaren en jaren, de jonge Limburgsche geslachten gekneed en gevormd."
quote:Dat vind ik al geestig genoeg. Maar als ik iets beters tegenkom zal ik niet schromen om het te posten.
Op dinsdag 14 januari 2003 15:08 schreef -Dalai- het volgende:[..]
bijna! maar niet helemaal
'kinderachtige' is niet recursief ironisch ten opzichte van 'cliniclowns', het is meer een aardige contextuele samenkomst van woorden die eigenlijk geen direct verband met elkaar hebben.
WDV
quote:Ik weet dat dit er geen is, maar toch is het erg grappig.
Op dinsdag 14 januari 2003 15:08 schreef -Dalai- het volgende:'kinderachtige' is niet recursief ironisch ten opzichte van 'cliniclowns', het is meer een aardige contextuele samenkomst van woorden die eigenlijk geen direct verband met elkaar hebben.
Om niet offtopic te zijn in mijn eigen thread nog eentje uit Onze Taal:
"Arbeidsinspectie gaat optreden op kermis."
"Polen in Portugal vast in IKEA-zaak".
Hier wat van mijn favorieten van Ruggespraak van de afgelopen jaren:
Wasmachine rukt arm jongetje af
Beloning voor moord op fietser
Homodisco zoekt pot met geld
Al spelend maakt onze fotograaf prachtige foto's van uw kinderen
Stichting Thuis Sterven op zoek naar vrijwilligers
toch?
quote:
Op woensdag 5 februari 2003 23:53 schreef OrionStarman het volgende:
Goed topic Claudia!Hier wat van mijn favorieten van Ruggespraak van de afgelopen jaren:
Wasmachine rukt arm jongetje af
Beloning voor moord op fietser
Homodisco zoekt pot met geld
Al spelend maakt onze fotograaf prachtige foto's van uw kinderen
Stichting Thuis Sterven op zoek naar vrijwilligers
toch?
Soms moet je echt nog een keer lezen...... Leuk dit!
Bisschoppen worstelen met gebruik condooms
Hoogspringer Wilbert Pennings: "Plafond is nog niet bereikt."
De Hoop wil verslaafden in cel helpen.
Pieter Baan Centrum: 'Pyromanen steken elkaar aan.'
Haarhuis alleen in dubbelspel.
Het is wel erg lastig er zelf wat te vinden! Het is volgens mij niet echt een 'ruggespraak', maar ik las ooit in een brief aan het personeel van een it-bedrijf dat er afscheid werd genomen van een gewaardeerd collega. Er zou natuurlijk de gelegenheid bestaan samen gezellig 'ouwe koeien uit de sloot te halen'.
Toch onbedoeld grappig in ieder geval.
quote:...en een andere NS-oproep:
Op maandag 13 januari 2003 20:22 schreef -Dalai- het volgende:
Centraal Station Amsterdam via de omroep: "Geachte reizigers langs spoor 14, wilt u nog niet instappen in de gereed staande trein, want de deuren kunnen niet open......"
"We naderen Amsterdam Centraalstation, het eindpunt van deze trein. U wordt allen verzocht vriendelijk uit te stappen."
Voila, nog 5 leuke uit de ouwe doos:
1 De Rijkswacht hield 95 Ajax-supporters aan. Zo'n zestig Ajax-fans hadden een ruit van een tram in de binnenstad ingeslagen.
2 De Nederlandse Golf Federatie (NGF) waarschuwt haar leden om in het heetst van de strijd absoluut niet aan hun ballen te likken.
Veel spelers zweren bij het bevochtigen van hun ballen, daar een gelikt projectiel sneller en verder zou vliegen. Daarnaast wordt een bal regelmatig met de tong beroerd om deze te ontdoen van modder en andere vuiligheid. Medici uit Engeland, de bakermat van de golfsport, zeggen nu echter het bewijs te hebben gevonden, dat het likken aan golfballen de gezondheid ernstige schade kan berokkenen.
3 In het huis van bewaring aan de noordsingel in Rotterdam is zondag een 28-jarige voormalige Joegoslaaf dood gevonden. De man had zich met een koord opgehangen. Justitie heeft dit gisteren bevestigd.
4 Bejaarde bruut beroofd
5 Loonwerkers op non actief door regenval
Ik meld me binnenkort weer.
GroenLinks kiest voor een samenleving waar de sterkste schouders de zwaarste lasten dragen. Een samenleving waar mensen die buiten de boot dreigen te vallen een zetje in de rug krijgen.
quote:Nou ja, ik geniet in ieder geval mee!
Op dinsdag 18 februari 2003 19:04 schreef OrionStarman het volgende:
Op het gevaar af alleen maar voor mezelf bezig te zijn, volgt er hier nog een.
quote:
GroenLinks kiest voor een samenleving waar de sterkste schouders de zwaarste lasten dragen. Een samenleving waar mensen die buiten de boot dreigen te vallen een zetje in de rug krijgen.
En dan nog maar een van deze maand:
DEN HAAG/GPD - Bommeldingen hebben het IKEA-concern in Nederland vandaag platgelegd. Bij drie van de tien vestigingen van het woonwarenhuis zijn gisteravond en vanmorgen verdachte pakketten aangetroffen. Het ging om de filialen in Sliedrecht, Amsterdam en Utrecht. Deze zijn inmiddels allemaal tot ontploffing gebracht.
En nog een:
Duiven doden volgens onderzoek wreed en zinloos.
Deze komt uit de gebruiksaanwijzing van de OneWorld Compact Camera:
Opening de Lens Dekken
1 Glijden de Lens Dekken
Aanknopen (1) tot the open-
doen lokaliteit.
2 De Lens Dekken is inter-
locked bij de blijf-van-mijn-
lijfhuis de fototoestel.
Jij het blik gebruiken plaatjes
alleen als de Lens dekken
wordt vol opendoen.
Kroonprins bespreekt relatie met premier Kok
NRC-Handelsblad
'Ze hebben een tijdje het bed gedeeld en in die periode is Joling bij Hensema in het verkeerde keelgat geschoten. Sindsdien is het altijd bonje tussen die twee. VPRO-gids
De vorming van nieuwe zenuwcellen (neuronen) in de menselijke hersenen leek enkele jaren geleden onbestaanbaar. Inmiddels is echter bekend dat dit in de hippocampus vrijwel continu gebeurt. Bij ratten was dat al langer bekend. NRC-Handelsblad
EK Atletiek voor blinden en slechtzienden
Albert van der Mee grijpt net naast medailles
Bredase Bode
Ik heb helaas zelf geen voorbeelden, maar als ik wat leuks tegen kom zal ik het zeker hier posten.
quote:Zouden ze bij de medaille-uitreiking toch rekening mee moeten houden.
Op donderdag 20 februari 2003 01:12 schreef OrionStarman het volgende:EK Atletiek voor blinden en slechtzienden
Albert van der Mee grijpt net naast medailles
Prachtige stukjes hier.
Kristin Armstrong is woensdag in Frankrijk gearriveerd met een bijzondere verrassing voor haar man Lance. De vrouw van de tweevoudig tourwinnaar draagt een enveloppe bij zich met daarin het geslacht van de tweeling die zij in december verwacht.
De Telegraaf
Verduisterde maan slecht zichtbaar
Eindhovens Dagblad
quote:
Op donderdag 20 februari 2003 01:12 schreef OrionStarman het volgende:
De vorming van nieuwe zenuwcellen (neuronen) in de menselijke hersenen leek enkele jaren geleden onbestaanbaar. Inmiddels is echter bekend dat dit in de hippocampus vrijwel continu gebeurt. Bij ratten was dat al langer bekend. NRC-Handelsblad
Dat geslacht in die enveloppe is ook geweldig
Ga doooooooor!
"We moeten ons stinkende best doen om het leven van suïcidale mensen weer op de rails te krijgen."
quote:
Op zondag 23 februari 2003 17:37 schreef OllieA het volgende:
Onlangs op het journaal:"We moeten ons stinkende best doen om het leven van suïcidale mensen weer op de rails te krijgen."
Dit steekt er met kop en schotel bovenuit.
Dat is er met de paplepel ingeslagen.
Dat is niet tegen Dobermannsoren gezegd.
Ik ben er helemaal infuus van.
Hij kreeg een staande ovulatie.
Laten we geen oude vissen uit de sloot halen.
Kut maar krachtig.
Ik erger me kostelijk.
Ik sta helemaal triplex.
De aandeelhouder wint.
Laten we met een schone luier beginnen.
Het escaleert helemaal uit de hand.
Je brengt me helemaal van mijn abrikoos.
Pak je borst maar vast.
Dat legt geen doden aan de zeik.
Iemand dood maken met een blije mus.
Je moet een gegeven paard niet in de bil kijken.
Je kon een speld in een hooiberg horen vallen.
Dat slaat nergens over.
Moet je zeggen wie het hoort.
Ik moet niet teveel rijden; ik moet nog drinken.
Er waren 3 doden, waarvan 2 ernstig.
We gaan er met de volle 50% tegenaan.
Ik maak weleens taalfouten, maar ik ben dan ook geen
Neerlandici.
hehe..
quote:Ja tuurlijk.
Op dinsdag 25 februari 2003 00:11 schreef OrionStarman het volgende:Ik ken deze dames van een foto uit de krant.
Sylvia, 52 jaar jong, ziet er niet zo uit en zij zoekt een man op MBO-niveau voor een hele fijne lieve, warme vriendschap of LAT-relatie. Wie gaat bellen?
Advertentie in Haagsche Courant
Volgens de studie is het verantwoord dat mannen tussen hun 35e en hun 45e twee glazen alcohol per dag nuttigen. De tien levensjaren daarna mag er dagelijks een glas bij.
Amersfoortse Courant
"De artsenbond heeft beterschap beloofd"
quote:Dat is wel een hele curieuze! Nog een paar uit een oude Onze Taal:
Op zaterdag 19 juli 2003 23:19 schreef Henk_Glimlach het volgende:
poes onbevlekt bevangen?
Wilt u wel gebruik maken van de bibliotheek, maar kunt u de bibliotheek niet zelf bezoeken? Dan kunt u gebruik maken van de dienst: Boek aan huis. Vraag ernaar in de bibliotheek.
CDA geeft toe: wij braken
Ideologische kloof met PvdA volgens partijtop te groot
Meer mannen willen alleen seks in de relatie
AMSTERDAM - In tegenstelling tot de vrouw grijpt een groeiend aantal mannen terug naar de traditionele normen en waarden als het gaat om seks. De man hervindt zijn veiligheid en zekerheid in de schoot van de relatie.
"we zijn op zoek naar iemand die met beide benen op de grond staat"
quote:en eentje van Allach: "in de klap zitten waar de hoeken vallen"
Op maandag 18 augustus 2003 22:13 schreef Henk_Glimlach het volgende:
En nog eentje van Fok!:
"dan denk ik dat de eerste klap een dader waard is."
Alle media-aandacht maakt het er alleen erger op. Pyromanen schijnen elkaar namelijk ook aan te steken.
[Dit bericht is gewijzigd door Koekepan op 10-10-2003 18:57]
Bril van Jamai onder de hamer
(Twentsche Courant Tubantia)
[...] Ondanks alle vooroordelen over rokende vrouwen zijn er nog genoeg keurige dames die de geneugten van een goede sigaar weten te waarderen. Er zijn zelfs clubs opgericht, waar de dames samenkomen om een heerlijk sigaartje op gepaste wijze en met de bijbehorende etiketten op te roken.
"Jongen vanmij apart is de dader de zoon van Saddam Hoeseïn, daar gaat het toch helemaal niet om, het gaat om zijn daden!"
"binnen een paar tellen word je terug geredirect"
quote:Op zaterdag 29 mei 2004 01:50 schreef Batuwu_Griekgriek het volgende:
Nog snel even een Ruggespraakje voor de topicopenster boos wordt:
Roep om actieve rol overheid bij kindermishandeling (uit de Spits)
Fraaiquote:Op dinsdag 1 juni 2004 07:43 schreef Claudia_x het volgende:
Oud-bisschol Bär van Rotterdam heeft van het Vaticaan een spreekverbod opgelegd gekregen. Dat zei hij donderdag in het tv-programma Nova.
quote:Op donderdag 3 juni 2004 12:25 schreef Claudia_x het volgende:
De cursus "omgaan met teleurstellingen" gaat helaas niet door.
quote:Op maandag 28 juni 2004 00:39 schreef Batuwu_Griekgriek het volgende:
"16 Afghanen met kiezerspas vermoord"
Arme Berserker.quote:Op vrijdag 30 juli 2004 22:38 schreef lucida het volgende:
[..]
Met die laatste opmerking trap je , zij het postuum, Schopenhauer op z'n staart.![]()
Ik snap niet helemaal wat deze combinatie van woorden zo ongelukkig maakt dat zij leidt tot een dolkomische formulering.quote:Op zaterdag 31 juli 2004 15:23 schreef Claudia_x het volgende:
Wat ben je toch een fantastische man, Batuwu_Griekgriek.![]()
Dank je wel.quote:Op zaterdag 31 juli 2004 15:30 schreef Claudia_x het volgende:
Ik houd erg van ruggespraken, maar meer nog houd ik van pannenkoeken.
Hoe is het toch mogelijk dat nota bene in een tijdschrift dat over taal gaat zulke slechte zinnen worden geschreven.quote:Op donderdag 6 januari 2005 00:18 schreef Janetje het volgende:
Onze Taal:
'Liever laf dan de rest van je leven dood'
'Dode terroristen wilden winkelcentrum opblazen'
'Politie zoekt Belg voor moord op Hells Angels'
'In een gerenoveerd pakhuis en 4 arbeidershuisjes zijn een twaalftal luxe hotel appatementen gerealiseerd, ideaal als uitvaartbasis voor al uw Friesland-trips.'
'Dan krijgt u nu de kans om in een workshop van twee avonden te leren hoe u van wilgentenen een man kunt vlechten'
'de 10 schokkendste sterfgevallen in de showbizz. Amusement'
als je het blad in je handen hebt, en het blad dan omdraait... staat daar "ruggespraak"...quote:Op dinsdag 8 februari 2005 15:48 schreef Koekepan het volgende:
[..]
Hoe is het toch mogelijk dat nota bene in een tijdschrift dat over taal gaat zulke slechte zinnen worden geschreven.
quote:Op donderdag 21 april 2005 22:40 schreef Poldermodel het volgende:
Als mijn moeder zegt, dat zij het niet meer ziet zitten na de herkeuring, en dat ze door de herkeuring zelfmoord heeft gepleegd, dan is er voor mij niets 'relevanters' meer te vinden.
hier zitten wel een paar groffe tussenquote:Op dinsdag 8 februari 2005 20:10 schreef Nickthedick het volgende:
nog een paar krantenkoppen en advertenties:
Winkels hoeven niet langer open.
Gevraagd: Kamermeisje m/v
Britse ouders willen niet dat ouders geslacht kind kiezen.
Zakenman pleegt weer zelfmoord in Italië.
Herder bijt schapen dood.
Politie schiet met bijl gewapende zwerver neer.
Pinda's eten is riskant voor foetus
Unilever vindt Chinese partner in tandpasta.
CBS:Streefcijfer verkeersdoden wordt niet gehaald.
NS zet mes in treinpersoneel.
Man aangehouden na verdrinking.
Heineken boert goed dankzij exportbier.
Vrouw van 90 helpt politie bij inbraak in Gilze.
Utrechtse daklozen houden open huis.
Jonge rokers sterven vaker.
Nederlanders gek op gefrituurde Chinees.
Na zelfdoding dreigt vaak isolement.
Het vermijden van foutief gebruik van de Nederlandse taal is gemakkelijker als je denkt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |