Gestort of ingezet? Dat is nogal een verschil, aangezien je prima jaren kunt spelen zonder te storten.quote:Op vrijdag 16 augustus 2019 10:02 schreef MilkTea het volgende:
Bij online gokken verwacht de Belastingdienst dat je elke maand kijkt hoeveel je gestort hebt en hoeveel gewonnen. Als je meer hebt gewonnen dan gestort dan dien je over dat bedrag aangifte te doen.
Gestort.quote:Op vrijdag 16 augustus 2019 10:14 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Gestort of ingezet? Dat is nogal een verschil, aangezien je prima jaren kunt spelen zonder te storten.
Poker is geen kansspel. Het is mogelijk goed te zijn in dit spel en hierdoor de uitkomsten van een potje poker positief te beïnvloeden. Een uitgebreide kennis van statistiek, psychologie en gezonde discipline leiden bij vele pokerspelers structureel tot winsten. Zowel de praktijk als de theorie wijzen dit onomstotelijk uit. Toch vindt de staat poker een kansspel. Door dit standpunt moet je ook na een winstgevende maand met online poker gewoon kansspelbelasting betalen.quote:Op vrijdag 16 augustus 2019 10:17 schreef MaximumRush het volgende:
Pokerinkomsten hoeft niet onder kansspelbelasting te vallen.
Daarnaast zijn zulke bedragen geen dingen om je zorgen over te maken. Ik zou het pas opgeven wanneer je meer dan een paar K per maand stabiel eruit haalt.
Verkeerd advies, belastingdienst is niet gek.quote:Op vrijdag 16 augustus 2019 10:45 schreef MilkTea het volgende:
[..]
Gestort.
Laat gewonnen bedragen in je online poker account staan. Pas als je een significant bedrag gewonnen hebt laat je uitbetalen. Over dit bedrag betaal je dan kansspelbelasting. Zo heb je statistisch gezien een financieel voordeel en handel je keurig naar de wet.
Helaas is dat alweer achterhaald. Daar had ik het over in mijn posting.quote:Op vrijdag 16 augustus 2019 14:35 schreef EasyLife het volgende:
https://www.ad.nl/binnenl(...)te-betalen~a71c46ed/
Dus kansspel... vaag bericht van je.quote:Op vrijdag 16 augustus 2019 10:46 schreef MilkTea het volgende:
Poker is geen kansspel. [...] Door dit standpunt moet je ook na een winstgevende maand met online poker gewoon kansspelbelasting betalen.
Ja ik ben heel slecht in lezen, kan nog geen boek lezen, laat staan van die advocatentaal, ben de weg al kwijt na de 2e zin...quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 14:06 schreef opgebaarde het volgende:
Belastingdienst heeft het over Nederland als vestigingsplaats en dat klopt niet. Ook hebben ze het over "inzet" en dat slaat al helemaal nergens op(zo kan je op 1 tafel in 1 uur met 25 euro prima 300 of meer inzetten en nog geen euro gewonnen of verloren hebben)
Mbt pokerstars, zie boven. Reactie #9.
Dat is een extreem recente uitspraak, van begin juli (maand oud) en zelfs vorige week gepubliceerd.
Verser van de pers ga je nergens vinden. Echt niet. Ga het niet proberen, zonde van je tijd.
Deze uitspraak betekent niet einde verhaal (want belastingdienst had al paar keer de slag verloren), maar de belastingdienst zal tot het eind der tijden in beroep gaan. Deze recente uitspraak lijkt wel enorm slecht nieuws te zijn, hoewel het bewijs wat de BD ondere andere aandroeg lachwekkend soms was (marketing filmpjes van bijvoorbeeld pokernews.nl op YouTube)
Het ziet er mbt pokerstars voorlopig slecht uit, of ze moeten recent weer verhuisd zijn
In het kort, pokerspeler verliest het hoger beroep omdat hij onvoldoende heeft kunnen aantonen dat PokerStars volledig (!) op Malta gevestigd is.quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 14:48 schreef EasyLife het volgende:
[..]
Ja ik ben heel slecht in lezen, kan nog geen boek lezen, laat staan van die advocatentaal, ben de weg al kwijt na de 2e zin...
Ja ok, maar ik wil weten of ik nou over alles moet betalen of vanaf 449 euro, dat is totaal onduidelijk.quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 15:35 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
In het kort, pokerspeler verliest het hoger beroep omdat hij onvoldoende heeft kunnen aantonen dat PokerStars volledig (!) op Malta gevestigd is.
Het hof heeft geoordeeld dat de houder pokerstars op Isle of Man gevestigd is (=Isle of Man is belastingtechnisch buiten EU)
Dus pokerstars buiten EU
Over winsten bij PokerStars moet je kansspelbelasting betalen
Er spelen meerdere zaken en een cassatie. Dus misschien is het op korte termijn weer anders.
Sowieso strijdt de belastingdienst ook voor andere spelen die door EU bedrijven worden aangeboden en dat daarvoor wel kansspelbelasting betaald zou moeten worden. Dit gaat nog decennia duren
Die vrijstelling geldt niet voor internet spelen. En voor andere gevallen is het voor (de som van) de gewonnen prijzen tm ¤ 449. (Win je in totaal 450, betaal je ineens +/- 150 euro belastingquote:Op zaterdag 17 augustus 2019 15:44 schreef EasyLife het volgende:
[..]
Ja ok, maar ik wil weten of ik nou over alles moet betalen of vanaf 449 euro, dat is totaal onduidelijk.
Dat ligt er maar net aan of de kansspelbelasting in strijd is met artikel 56 van het VWEU.quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 15:59 schreef opgebaarde het volgende:
Dus over jouw winst (op bijv.PokerStars) in één maand betaal jij 30,1% belasting.
Vrij verkeer goederen en diensten? Doe niet zo fckn cryptischquote:Op zaterdag 17 augustus 2019 16:40 schreef vosss het volgende:
[..]
Dat ligt er maar net aan of de kansspelbelasting in strijd is met artikel 56 van het VWEU.
En dat ligt er maar aan.
En dat heeft er alleen maar mee te maken dat men vindt dat na een bepaalde datum Pokerstars niet meer opereert van binnen de EU en vanaf dat moment is er dus KSB verschuldigd over de winst. Op momenten daarvoor niet. Staat keurig netjes in de link van je hoorquote:Op zaterdag 17 augustus 2019 17:13 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Vrij verkeer goederen en diensten? Doe niet zo fckn cryptisch
Je hebt waarschijnlijk alleen die ene zin van mij gelezen. Lees anders even die link van post #9.
Belastingdienst gaat in hoger beroep tegen een pokerspeler en hij moet nu schuiven met geld. Makkelijker dan dat is het niet. Oja, dat ging over PokerStars
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |