abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Moderator donderdag 11 juli 2019 @ 09:24:37 #1
8781 crew  Frutsel
pi_187859412





quote:
Doden door noodweer in Noord-Griekenland

In Griekenland zijn zeker zes mensen omgekomen door noodweer dat over het noorden van het land trok. Tientallen mensen raakten gewond. Het slechte weer ging gepaard met harde wind, veel regen en hagelbuien. De omgekomen slachtoffers zouden toeristen zijn.

Twee ouderen uit Tsjechië kwamen om toen hun camper door de harde wind van de weg werd geblazen op het schiereiland Halkidiki. In Nea Plagia werden een vrouw en een kind gedood toen het dak van een restaurant instortte. Twee Russen, onder wie een kind, kwamen om door een omgevallen boom in de buurt van hun hotel in de kustplaats Nea Poteidaia.

Een plaatselijke meteoroloog zegt dat zulke weersomstandigheden zeer uitzonderlijk zijn voor deze tijd van het jaar. Het noodweer kwam na een periode van extreme hitte, waarbij de temperaturen de afgelopen dagen boven de 40 graden uitkwamen. De komende dagen lijkt het weer een stuk rustiger te worden.
quote:
Italië krijgt te maken met zwaar stormweer: strandgangers rennen voor hun leven

Italië krijgt sinds zondag te maken met zwaar stormweer. Volgens weerdienst 3BMeteo werden vooral de regio’s rond Rimini in Emilia-Romagna, Ancona in de Marken alsook de Abruzzen getroffen. In die regio raakten achttien mensen gewond in Pescara. Nabij Ancona is iemand gestorven na een blikseminslag.

In Pescara was volgens het Italiaanse persbureau Ansa sprake van hagelbollen “zo groot als een sinaasappel”. De achttien gewonden, onder hen ook een zwangere vrouw, hadden dringende verzorging nodig omwille van snijwonden en kneuzingen, vaak aan het hoofd. Nabij Ancona heeft een blikseminslag een dode geëist. Beelden uit Numana, nabij Ancona, tonen hoe een strandbar instort. De burgemeester spreekt er via Facebook van grote schade.

In Milano Marittima, een strandoord 300 kilometer ten noorden van Pescara, raakte een vrouw zwaargewond toen een 200 jaar oude pijnboom omviel bij de passage van een tornado. In de zuidelijke regio Moliso zorgden stevige hagelbollen in Venafro voor schade aan daken, ramen en auto’s.

Op videobeelden is verder te zien hoe donkere wolken samentroepen boven een strand in de Abruzzen, in Tortoreto. De wind waait hevig en mensen brengen zichzelf in paniek in veiligheid. Te midden van het toeristische seizoen vlogen plots zonneschermen en ligzetels in het rond.

Venetië kreeg het eerder deze week ook opnieuw zwaar te verduren. Zondag kon een ongeluk met een cruiseschip op het nippertje vermeden worden. De Costa Deliziosa ramde ei zo na enkele ferry’s en een jacht toen het gevaarlijk dicht langs de pier voer tijdens een regenstorm.



[ Bericht 1% gewijzigd door Frutsel op 11-07-2019 09:38:02 ]
  Moderator donderdag 11 juli 2019 @ 09:26:14 #2
8781 crew  Frutsel
  Moderator donderdag 11 juli 2019 @ 09:29:41 #3
8781 crew  Frutsel
  Moderator donderdag 11 juli 2019 @ 09:57:25 #4
8781 crew  Frutsel
pi_187859790
Volgens mij al de derde level3 in een paar dagen tijd.
  Moderator donderdag 11 juli 2019 @ 10:02:26 #6
8781 crew  Frutsel
pi_187859817
quote:
0s.gif Op donderdag 11 juli 2019 09:59 schreef aloa het volgende:
Volgens mij al de derde level3 in een paar dagen tijd.
Klopt...zeven/acht juli iets noordelijker in Noord-Oost Italie en in de richting Slovenië, Kroatië en Bosnië.

en zes juli noord-oost Italië
  Moderator donderdag 11 juli 2019 @ 11:21:40 #7
8781 crew  Frutsel
pi_187860707
quote:
Annemiek heeft twee uur moeten schuilen in restaurant voor noodweer in Griekenland

Ze waren er maar een paar dagen maar Annemiek en haar vriend hebben het niet getroffen toen zij op vakantie gingen naar Griekenland. Het koppel was op vakantie in Neos Marmaras toen de regio werd getroffen door onverwachts noodweer.

”Het was heel heftig, en het kwam zo snel en onverwachts”, vertelt Annemiek. ”We wisten dat het s’ avonds zou gaan onweren, maar niet dat het zo heftig zou worden. We zaten gewoon nog buiten gyros te eten bij een eettentje toen het ineens heel hard ging waaien. Het gebeurde echt in een splitsecond”

Flinke paniek in de tent
De wind ging gepaard met een flinke hagel- en regenbuien. ”De hagelstenen waren iets kleiner dan pingpongballen, maar ze waren groot genoeg om grote schade toe te richten.”

Lees ook: Meerdere toeristen omgekomen door noodweer Griekenland

Er brak paniek uit in het restaurant en iedereen probeerde verder het pand in te komen. ”We hoorden dat iemand ‘run run run’ riep en dat we met z’n allen tegen de achterkant van het restaurant moesten gaan staan.” De glazen die op de tafels stonden vielen door de wind om. ”Er kwam allemaal glas onze kant op. Mensen waren aan het huilen, mensen waren aan het bidden.”

Twee uur wachten
He weer kwam onverwachts maar het hield lang aan. Het bleef erg lang waaien en onweren dus we durfden niet zo het restaurant te verlaten. We hebben twee uur gewacht voordat het veilig genoeg was om het gebouw te verlaten”, vertelt Annemiek verder.

De schade aan gebouwen, auto’s en natuur is aanzienlijk. Op beelden is te zien dat meerdere auto zijn omgewaaid. Dikke bomen zijn geknakt als tandenstokers. Daarnaast is er ook veel schade aan de infrastructuur. ”Heel veel stroompalen zijn omgewaaid en er is geen stromend water meer. Mensen verwachten hier dat het een paar dagen gaat duren voordat alles weer gemaakt is.

‘Inwoners werden ook overvallen’
Niet alleen de toeristen weer verrast door het noodweer ook de inwoners van Neos Marmaras zagen het niet aankomen. ”Ik hoorde van mensen die hier al 90 jaar wonen dat ze dit noodweer nog nooit hebben meegemaakt.”

Het slechte weer blijft ook nog wel even aanhouden. De meteorologen verwachten dat het tot donderdagavond blijft regenen. In Chalkidiki is de noodtoestand uitgeroepen. Annemiek en haar vriend zullen daar geen last meer van hebben, zij vliegen donderdagmiddag weer terug naar Nederland.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')