SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Wij waren dit weekend dus in de Efteling, en oh wat heeft hij daar genoten. Hij heeft er nu ook zo'n goede leeftijd voor, heerlijk om te zien.
Hele mooie foto's van jullie, GM! En Max is inderdaad ook al zo'n grote vent Quoi.
Schanu, de interactie tussen jullie meiden klinkt zo lief. Ik kan ook smelten als Ketel ineens gek doet om Welpje aan het lachen te maken, of hem spontaan knuffelt of aait. Zo lief.
quote:Op dinsdag 7 mei 2019 09:45 schreef Schanu het volgende:
Wat een leuke foto's van James en Max
En die driftbuien lijken mij erg lastig Gewoonmezelf. Jewel heeft wel echt driftbuien, maar ze wordt niet fysiek richting anderen. Ook hier helpt echter weinig tijdens zo'n bui en eindigt ze vaak in de hoek. Dat vindt ze dan eerst soms nog om te lachen, maar uiteindelijk wordt ze er wel rustig van en kan ik daarna met het haar praten en knuffelen en is het vaak weer goed. Lukt dat bij James ook een beetje?
En mijn meisje wordt zo groot, ze ontwikkelt opeens zo snel dat ik amper het gevoel heb het nog bij te kunnen houden. Ze is ook steeds liever naar haar zusje. Het ene moment imiteert ze het gedrag van Vlokje om aandacht te krijgen, maar het andere moment gaat ze voor Vlokje zingen en haar aaien als ze begint te huilen om haar te troosten. SmeltEn ze spelen samen zo enorm leuk, schaterlachen om werkelijk niets, wederom smelt
Mijn grote dame.Jawel, er valt goed met hem te praten als hij gekalmeerd is... het is gewoon een driftkikker... hoop dat dit vanzelf tempert, aan de andere kant is het ook de.grootste kroelkont van de wereld♡SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Mooie dame![]()
Luna, dat is geen peuter hoor... dat is een kleuter![]()
De efteling staat hier hoog op de lijst.S. 2014
J. 2016
Nog anderhalve maandquote:Op dinsdag 7 mei 2019 09:55 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
[..]
Luna, dat is geen peuter hoor... dat is een kleuter![]()
In de 1e plaats... volg je gevoel!En inderdaad bij een christelijke school vragen hoe dat tot uiting komt, hoeveel studiedagen er per jaar zijn, continuerooster? Pestbeleid? Opvangen van ziektedagen?quote:Op dinsdag 7 mei 2019 20:44 schreef Quoi het volgende:
Wat leuk om jullie peuters te zien, Schanu en Luna. Nu ben ik alleen soms het spoor bijster qua leeftijden. Ketel dus bijna 4? Jewel rond Max' leeftijd? Max is 2 jaar en 8 maanden. Qua lengte geen idee Nazil. Iets meer dan een meter ofzo? Het trof me ineens zo op deze foto, dat hij zo groot is. Zo dagelijks valt mij het niet meer op.
Morgen ga ik bij 2 basisscholen kijken! Max gaat bij het eerste bezoek mee en gaat bij de tweede even bij opa en oma spelen. Nog tips voor wat minder voor de hand liggende vragen? Sowieso is sfeer opsnuiven het plan. De 3 kandidaat scholen zijn alle 3 wel ok.
Ik weet dat bij de montessori waar O straks heen gaat juist die andere vakken (aardrijkskunde, natuur, geschiedenis) geïntegreerd zijn in 1 vak waarbij ze met thema's werken. En ook daar binnen komen ook de basisvaardigheden taal en rekenen regelmatig aan bod (naast de losse lessen daar voor). Ik weet wel dat de school heel matig scoorde met de Cito, kwam ook niet vaak overeen met advies van de leraar, maar toen zijn ze gaan oefenen met die manier van toetsen en zijn de scores afgelopen jaar heel erg verbeterd, terwijl er verder aan het onderwijs niets aangepast is.quote:Op woensdag 8 mei 2019 23:39 schreef ViviRAWRS het volgende:
@:Moeraskat leuk je weer eens te zien hier!![]()
Basisscholen, ik vind het ook maar lastig om daar nu al mee bezig te zijn.![]()
Hier in de wijk zitten er 4: 2x rooms katholiek, 1x christelijk en 1x openbaar. Ik heb als kind van niet-gelovige ouders op een rooms katholieke school gezeten en dat ging prima, dus de gelovige scholen vallen niet per definitie af. Wat ik vooral lastig vind, is inschatten wat er van de mooie intenties (zoals op de website) terechtkomt in de praktijk. De christelijke school heeft bijvoorbeeldmoestuintjes
op het schoolterrein, maar aan het onkruid te zien is daar al jaren niks meer aan gedaan.
Wat verder weg (op zo'n 10 minuten fietsen) is nog meer keuze, o.a. montessori en vrije school. Bij dit soort niet-reguliere scholen vrees ik dan weer dat de mooie dingen (meer aandacht voor seizoenen, natuur, kunst, etc.) ten koste gaan van de basisvakken als lezen en rekenen en het niveau van uitstromen. Het motto van montessori ("Leer mij het zelf te doen") past dan wél weer heel goed bij ZZ op dit moment.
Dus.
Voor we gingen kijken bij de 2 scholen hier had de openbare mijn voorkeur boven de christelijke, maar eenmaal daar vond ik het chaotisch,rommelig en kreeg ik er een naar gevoel bij...( mijn basisschoolperiode gaf net zo'n gevoel) En op de christelijke school was het ordelijk, rustig en voelde heel fijn! De directie kent ieder kind bij naam en er is een goed anti-pest beleid.. en nu na bijna 1 jaar school blijkt deze school ook heel goed bij mijn dame te passen, en ik denk dat James er tzt ook zijn weg wel zal vinden.quote:Op woensdag 8 mei 2019 22:07 schreef Quoi het volgende:
En toen realiseerde ik me vanmorgen pas dat het 27 jaar geleden is dat ik in een basisschool was![]()
Dus het was best een shock, al die methodes die momenteel gebruikt worden. Supergoed allemaal, maar man man man, als kind moet je tegenwoordig rekening houden met stoplichten, petten, weekplanning, kanjertraining en van alles en nog wat. Nu zal een kind daar razendsnel aan wennen, maar ik vond het bij de ene school chaotisch overkomen en bij de ander eigenlijk wel een overzichtelijk geheel. Dus da's al heel wat qua indruk.
School nr 2 deed me erg denken aan mijn eigen basisschool, waar ik erg fijne herinneringen aan heb. Maarja, dat betekent dan klassikaal, structuur, regels (en kleine klassen, kleine school). School nr 1 laat alles wat meer los en biedt misschien wel meer variatie (maar groeit ook en heeft veel combinatieklassen).
Volgende week school nr 3.
Herkent iemand zich in deze ervaring? En in hoeverre speelt/speelde jouw eigen basisschool-ervaring een rol bij de keuze voor een basisschool?
Uiteindelijk doe je wat bij jouw kind past natuurlijk. Ik denk alleen dat Max overal wel zal wennen, dus dan neig ik nu wat meer naar optie 2.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |