quote:
Op woensdag 6 november 2019 00:41 schreef ViviRAWRS het volgende:[..]
Ik heb geen ervaring met wasbare billendoekjes, maar wel met wattenvierkantjes in een kom water en met WaterWipes.
Bij dat eerste liet ik de kom geen halve week staan, dat leek me niet hygiënisch aangezien ik bij een poepluier meerdere keren een nieuw watje uit het water viste (met dus niet altijd even schone handen vanaf het tweede watje).
Bij dat tweede zijn de ingrediënten "Water (Aqua) 99.9% and Citrus Grandis (grapefruit) seed extract". Ik gebruik ze nu iets van 2,5 jaar en heb nooit schimmelende doekjes gezien, ook niet als een pakje langer open was dan de geadviseerde 4 weken. Dat grapefruitextract is dus 0,1% en zou een antimicrobieel effect hebben (terwijl het mild is voor de huid), dus ik wilde dit al bijna adviseren, tot ik nota bene op de website van WaterWipes zelf dit artikel (ja sorry, toch wetenschappelijk) tegenkwam:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10399191 Hierin staat dat het antimicrobiële effect niet door het grapefruitextract komt, maar door het conserveringsmiddel dat er meestal aan toegevoegd wordt.
Ik zou dus ook niet veel vertrouwen hebben in een drupje olie, maar wie weet is het eigenlijk niet eens nodig? Een pakje dat 4 weken goed moet blijven is wel wat anders dan een pot die 2x per week ververst wordt. Ik zou het gewoon uitproberen. For science!

Ha, leuk punt, dat waterwipes ook niet schimmelen. Als ik het goed begrijp moet ik dus grapefruitextract met conserveringsmiddelen toevoegen voor een antibacterieel effect
Wel een beetje een mindfuck dat we dus heel correct Waterwipes gebruiken 'want daar zit helemaal niets slechts in

' terwijl er dus in het extract conserveringsmiddelen als methylparabenen zitten

(Nu lijkt me het een te verwaarlozen gehalte, maar toch)
Ook al is het 'for science': voor twee bakjes water waarvan één open, is geen plek op de commode. En met onze onhandigheid is een open bakje water recept voor alles = nat, dus dat ga ik toch niet uitproberen.
Zelf doekjes maken is vooral omdat de keuze voor wasbaar vooral is vanwege de duurzaamheid ervan. En onze oude handdoeken zijn niet zo stug

Ik doe wellicht één kant met handdoekstof en de andere met flanel. Een schrob- en veegkant
Hm, kokosolie in kamillethee vind ik nog wel haalbaar. In luieruitslag-tijden. Al zou ik dan graag wat meer weten over de toegevoegde waarde ervan. Wellicht duik ik nog eens in de science

Fijn om te weten dat gewoon water ook prima gaat. Ik hou jullie op de hoogte van mijn ervaringen!