Ik zou er altijd utp in gooien, nu heb je de kans.. bedraad is gewoon altijd beter dan draadloos.quote:Op maandag 10 december 2018 20:15 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Lief vindt het niet nodig. We werken op de eerste verdieping en er zitten houten vloeren in het huis. De versterker die we nu hebben werkt bovendien ook goed. En er zijn nog andere opties.
[..]
Is niet aanwezig; platteland, hè.
Als je UTP kan aanleggen, altijd doen nu het nog makkelijk kan. Op elke kamer. Liefst meerdere per kamer zelfs..quote:Op maandag 10 december 2018 20:26 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Als ik televisies op de slaapkamers zou willen, dan zou ik daar wel rekening mee houden. Maar daar ben ik een tegenstander van. Ik wil zoveel mogelijk de media in de gezamenlijke ruimtes (de woonkamer en de werkplek op de eerste verdieping). De werkplek zit zo dicht bij de meterkast dat we dat wel aandurven qua draadloze verbinding.
Waarvoor dan? We gebruiken die punten nu ook niet.quote:Op maandag 10 december 2018 20:36 schreef athlonkmf het volgende:
[..]
Als je UTP kan aanleggen, altijd doen nu het nog makkelijk kan. Op elke kamer. Liefst meerdere per kamer zelfs..
Als het niet voor media en internet is, kan je het later alsnog voor andere dingen gebruiken.
Wat een ellende, zeg! Volgens mij deken ze het dak af. Dat zag ik laatste in ieder geval toen de schoorsteen open lag. Toen ik er vandaag was, regende het niet. Zo te zien komen er droge dagen aan (gelukkig). Nu maar duimen dat de vorst uitblijft.quote:Op maandag 10 december 2018 20:51 schreef d.k. het volgende:
Claudia, geloof me, natte muren zijn echt niet fijn, ook niet als je huis leeg is. Er komt straks met stucen ook heel wat vocht binnen en het moet allemaal drogen voor je kan schilderen. Wij hebben dankzij een luie aannemer een tijd met een lekkende bakgoot gezeten. In de keuken heeft daarvoor een droger gestaan en zien je niets, in de garage levert het zonder de droger nu (8 maanden later) schimmel op.
Wij hebben al die dingen wel, maar dan zonder UTP-aansluitingen te gebruiken. Alles gaat draadloos. Denk aan het alarmsysteem en de 'intelligente' verlichting.quote:Op maandag 10 december 2018 21:23 schreef laziness het volgende:
Mijn wifi in de meterkast doet het met beton ook gewoon prima door het hele huis zonder versterker of iets.
Wij zijn ook geen mensen die zich bezig houden met accesspoints en overal utp etc. We missen het tot nu toe niet.
We hebben ook geen lichten die via apps gestuurd worden of andere domotica.
Ik vind het best prettig dat we op dat punt nog een beetje eenvoud hebben in ons leven
We laten wel alvast een paar loze leidingen leggen, bijv. in het dak voor eventuele toekomstige zonnepanelen en in de vloer voor als er ooit een uitbouw komt. Maar van al die UTP-punten zie ik het nut gewoon niet. Waarvoor zou je die in elke kamer willen? Ik zie drie nuttige plekken:quote:Op dinsdag 11 december 2018 08:07 schreef athlonkmf het volgende:
Het gaat niet zo zeer om dat die dingen al aangelegd zijn. Het gaat om dat de mogelijkheden er liggen. Je kan ook loze leidingen richting alle kamers laten maken. Dat is nu nog makkelijk te doen. Wat je er later eventueel in gaat zetten, dat kan je dan later alsnog makkelijk zelf doen.
Mediaplayers/smart tv's waar je tegenwoordig ook een UTP in kan steken zodat je netflix kan kijken. Kan natuurlijk ook draadloos, maar bedraad heb je nooit last van files.quote:Op dinsdag 11 december 2018 08:10 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
We laten wel alvast een paar loze leidingen leggen, bijv. in het dak voor eventuele toekomstige zonnepanelen en in de vloer voor als er ooit een uitbouw komt. Maar van al die UTP-punten zie ik het nut gewoon niet. Waarvoor zou je die in elke kamer willen? Ik zie drie nuttige plekken:
- Bij de tv, want daar staat de PS4.
- Op de werkplek op de eerste verdieping, want daar komen een vaste pc en een netwerkprinter.
- Op het bureau op zolder. Daar zullen we soms met een laptop zitten en mogelijk is de internetverbinding op die plek het slechtst.
Maar verder? Ik wil geen (spel-)computers op de slaapkamers.
Ik denk dat dat een aardig compromis is, een UTP-punt bij de tv voor m'n zoon en verder twee loze leidingen.quote:Op dinsdag 11 december 2018 08:10 schreef Erik het volgende:
Niet iedereen heeft behoefte aan UTP aansluitingen op iedere kamer, hoe handig het ook zou kunnen zijn (nu of in de toekomst).
Een loze leiding naar de 1e verdieping vanuit je meterkast en een loze leiding naar zolder vanuit de meterkast is voor de toekomst ook prima. Mocht de behoefte aan meer snelheid en dus sterker signaal op de verdiepingen nodig zijn, dan kun je de loze leidingen gebruiken voor UTP en er een extra access point ophangen.
En tot die tijd pas je gewoon je huidige aanpak toe, die nu ook werkt voor jullie situatie. Niets mis mee.
Ik denk dat dat een verschil in leefstijl is. Wij hebben geen televisies op de kamers. Ik heb vroeger veel last gehad van slapeloosheid, dus ik heb mezelf lang geleden aangewend om geen media te gebruiken op de slaapkamer. Soms kijk ik vanuit bad iets op de iPad en dat werkt prima via het draadloze netwerk. Het is me ook niet zo heilig dat ik een UTP-aansluiting in de badkamer zou willen.quote:Op dinsdag 11 december 2018 08:12 schreef athlonkmf het volgende:
[..]
Mediaplayers/smart tv's waar je tegenwoordig ook een UTP in kan steken zodat je netflix kan kijken. Kan natuurlijk ook draadloos, maar bedraad heb je nooit last van files.
Geen verkeerde insteek, hier hetzelfde. Televisie kijken kan in de woonkamer, is niet nodig in de slaapkamer.quote:Op dinsdag 11 december 2018 08:15 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik denk dat dat een verschil in leefstijl is. Wij hebben geen televisies op de kamers. Ik heb vroeger veel last gehad van slapeloosheid, dus ik heb mezelf lang geleden aangewend om geen media te gebruiken op de slaapkamer. Soms kijk ik vanuit bad iets op de iPad en dat werkt prima via het draadloze netwerk. Het is me ook niet zo heilig dat ik een UTP-aansluiting in de badkamer zou willen.
Het enige waar we wel eens gezeur mee hebben, is de netwerkprinter.
quote:Op dinsdag 11 december 2018 08:26 schreef Erik het volgende:
En pubers moeten ook iets hebben om te klagen, zo’n verbindingsding is wel een mooi onderwerp voor ze.
Het is natuurlijk maar een advies. Zoals ik al zei, al leg je geen UTP-punten aan. De loze leidingen neerzetten is al goed. Al is het maar om later domotica dingen aan te sluiten.quote:Op dinsdag 11 december 2018 08:15 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik denk dat dat een verschil in leefstijl is. Wij hebben geen televisies op de kamers. Ik heb vroeger veel last gehad van slapeloosheid, dus ik heb mezelf lang geleden aangewend om geen media te gebruiken op de slaapkamer. Soms kijk ik vanuit bad iets op de iPad en dat werkt prima via het draadloze netwerk. Het is me ook niet zo heilig dat ik een UTP-aansluiting in de badkamer zou willen.
Het enige waar we wel eens gezeur mee hebben, is de netwerkprinter.
Weet je nog voor je moeder was? En hoe kort dat nog maar geleden is?quote:Op dinsdag 11 december 2018 08:10 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
We laten wel alvast een paar loze leidingen leggen, bijv. in het dak voor eventuele toekomstige zonnepanelen en in de vloer voor als er ooit een uitbouw komt. Maar van al die UTP-punten zie ik het nut gewoon niet. Waarvoor zou je die in elke kamer willen? Ik zie drie nuttige plekken:
- Bij de tv, want daar staat de PS4.
- Op de werkplek op de eerste verdieping, want daar komen een vaste pc en een netwerkprinter.
- Op het bureau op zolder. Daar zullen we soms met een laptop zitten en mogelijk is de internetverbinding op die plek het slechtst.
Maar verder? Ik wil geen (spel-)computers op de slaapkamers.
Dit is een onderwerp waar ik behoorlijk fel in ben. Het is mijn onderzoeksgebied geweest, nieuwe media in de gezinssituatie. Van kinderen met ongezond mediagedrag heb ik gezien dat zij zich terugtrokken in hun eigen kamer. Het feit dat ze die media daar hadden was er meestal niet de oorzaak van, maar het faciliteerde het wel. Ik heb het bij mijn broertje ook gezien: gamen in de eigen kamer, eten in de eigen kamer. En het isolement groeide.quote:Op dinsdag 11 december 2018 09:53 schreef Leandra het volgende:
[..]
Weet je nog voor je moeder was? En hoe kort dat nog maar geleden is?
Nog zo'n korte termijn en je oudste is 18.... dan maakt het niet zoveel meer uit wat jij wel of niet wilt
En dan heb ik het idd nog niet over de puberteit, die staat immers al voor de deur
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |