quote:Op vrijdag 9 april 2021 20:24 schreef heywoodu het volgende:
de 16-jarige (!!!) Karlos Nasar pakt het zilver
Als je een gemiddelde sportschool binnenstapt en ziet dat de meeste mannen dat niet van de grond krijgen, plaatst het eea miaschien wat meer in perspectief.quote:Op zondag 11 april 2021 19:26 schreef heywoodu het volgende:
Het ziet er toch altijd een beetje kolderiek uit, van die enorme vrouwen die dan met de grootst mogelijke moeite een stang omhoog tillen met aan beide kanten één van die grote schijvenBij de mannen vind ik de zwaardere klassen altijd juist extra indrukwekkend om te zien, bij de vrouwen kijk ik een stuk liever naar de lagere gewichtsklassen.
Bij de vrouwen tot 87kg, waar het niveau werkelijk weer dramatisch was, toonde Riazanova zich niet heel dapper: ze ging voor 135kg stoten, wat ze haalde en wat haar brons opleverde, maar met 137kg had ze een gooi kunnen doen naar goud (ok, dat had ze uiteindelijk niet gehaald, maar toch). Over het niveau daar: er zijn vrouwen in de wereld die meedoen in de klasse tot 59kg (!) en die hier bij de vrouwen tot 87kg volle bak mee zouden strijden om goud. Wel een mooi gevecht om goud tussen Akhmerova en Cilcic bij de laatste beurten, dat dan weer wel.
Oh ik heb er absoluut wel respect voor, dat wilde ik zeker niet ontkennenquote:Op zondag 11 april 2021 19:56 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Als je een gemiddelde sportschool binnenstapt en ziet dat de meeste mannen dat niet van de grond krijgen, plaatst het eea miaschien wat meer in perspectief.
Ah zo ja. Het is wel ook zo dat er geen lineair verband is met lichaamsgewicht en kracht; als je kijkt naar ratio zijn het bijna altijd de hele lichte sporters die enorm uitblinken. Maarmisschien speelt hier ook wel mee dat er bij die hogere gewichtsklassen minder competitie is bij de vrouwen?quote:Op zondag 11 april 2021 20:09 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Oh ik heb er absoluut wel respect voor, dat wilde ik zeker niet ontkennen
Alleen valt het vooral bij de vrouwen vaak op dat het niveau hard omlaag gaat als de lichaamsgewichten omhoog gaan. Zoals gisteren in de klasse tot 87kg, waar gewonnen werd met gewichten die drie klasses lager zelfs nog nauwelijks indrukwekkend te noemen zijn vergeleken met de vrouwen in die lagere klasses.
Bijvoorbeeld de vrouwen tot 49kg op het vorige WK, bijna de hele A-groep stoot daar wel minstens 100kg omhoog en voor de medailles was minstens 115kg nodig, maar nu bij de vrouwen boven (!) de 87kg heeft een aanzienlijk deel al forse moeite om gewichten van net boven de 100kg omhoog te stoten, terwijl ze zelf bijna twee keer zo zwaar zijn.
Nou is het ook wel een verschil tussen Europa en de wereld natuurlijk, dat snap ik.
Ik had vorige week even gekeken voor Sanne Bijleveld.quote:Op zondag 11 april 2021 20:15 schreef FlippingCoin het volgende:
Moet zeggen dat ik de vrouwen totaal niet volg.
Ah ja dat is wel cool. Ik volgde Meso Hassona en zo die waren redelijk actief op youtube.quote:Op zondag 11 april 2021 20:16 schreef Stepperoller het volgende:
[..]
Ik had vorige week even gekeken voor Sanne Bijleveld.
Dat absoluut ja. Als je naar de besten ter wereld kijkt zie je dat de vrouwen ook gewoon ver over de 300kg als totaalgewicht komen, dus Kaishirina en de twee Chinese dames, wat echt wel veel meer is dan iemand in welke andere categorie dan ook.quote:Op zondag 11 april 2021 20:15 schreef FlippingCoin het volgende:
Maarmisschien speelt hier ook wel mee dat er bij die hogere gewichtsklassen minder competitie is bij de vrouwen?
Ja Lashagod.quote:Op zondag 11 april 2021 20:26 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Dat absoluut ja. Als je naar de besten ter wereld kijkt zie je dat de vrouwen ook gewoon ver over de 300kg als totaalgewicht komen, dus Kaishirina en de twee Chinese dames, wat echt wel veel meer is dan iemand in welke andere categorie dan ook.
Bij de mannen valt de zwaarste categorie wat dat betreft ook wel mee, behalve het monster dat Talakhadze heet
Daarna ook nog 263kg gestoten, goed voor een wereldrecord in het totaal, 485kgquote:
Ik las het net op de Insta van TeamNLquote:Op maandag 31 mei 2021 14:33 schreef heywoodu het volgende:
Enzo Kuworge pakt de wereldtitel bij de junioren in de klasse boven 109kg met een dik nieuw Nederlands record, hij gaat van 398kg naar 411kg
Daarmee gaat hij op de ranglijst een Israëliër voorbij, dat was een eerste vereiste om de Spelen nog te kunnen halen. Het is nog niet helemaal zeker of hij het nu gaat halen, maar de kans is aanwezig.
Wel is de Nederlandse eis weer lekker onduidelijk, met NOC's gepraat over 'lagen' in de internationale eisen. Via 'laag 1' is er geen aparte eis, via 'laag 2' moest hij de nummer acht van het WK 2019 evenaren (424kg)...maar welke laag precies wat is, is onduidelijk.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |