Misschien vannachtquote:Op maandag 6 augustus 2018 18:20 schreef golfer het volgende:
Dan raad ik je aan te kijken naar de bijzonder interessante TV / Kijken in de Ziel: Religieuze leiders
Waarin het o.a. ook de vorige aflevering ging over de bekeringsdrang van diverse geloven. (het Joodse geloof uitgezonderd).
Wie zei toch 'Never be tolerant of the intolerant' - want dat zijn we wel geworden.quote:Op maandag 6 augustus 2018 18:27 schreef Pietverdriet het volgende:
Jep, dat is weer de keerzijde van tolerantie, of tenminste, wat het woord is gaan betekenen.
Wegkijken.
Het “tolereren” van prostitutie (Vooral de vrouwenhandel die daardoor plaatsvind), drugs, niet integreren, ghettovorming, shariawetgeving
Mja,quote:Op maandag 6 augustus 2018 18:31 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Wie zei toch 'Never be tolerant of the intolerant' - want dat zijn we wel geworden.
Die andere punten zijn ook mooie discussiepuntenAlleen heb ik geen tijd. Wel interessant. Hoe ver ga je met mensen zelf laten bepalen hoe ze hun leven inrichten. Ik denk dat de grens ligt bij het anderen schaden/tot last zijn (niet dat het zķ simpel ligt overigens).
Dan schaad je je kind. Je kind is niet je bezit. Dus eens dat andere landen daar beter mee om gaan. Daar zijn we te tolerant.quote:Op maandag 6 augustus 2018 18:33 schreef Pietverdriet het volgende:
Mja,
Vind dat andere landen bv veel beter omgaan met de vaccinatieweigertrend.
Wat zijn dan anderen? Alleen andere mensen, of ook dieren en/of natuur? Hoeveel mag je je leefomgeving belasten?quote:Op maandag 6 augustus 2018 18:31 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Ik denk dat de grens ligt bij het anderen schaden/tot last zijn (niet dat het zķ simpel ligt overigens).
Ik heb om die reden echt een grafhekel aan het offerfeest. Vind het zo nergens op slaan, dat er weer talloze schapen dood moeten omdat het in een of ander boek staat.... en in het verhaal snap ik het nog wel (zoon offeren, waardevol, toch een beetje sneu, dan toch maar een waardevolle ram..), maar in de huidige maatschappij - en zeker hier in NL - ken ik niemand die zijn/haar rijkdom afmeet aan het aantal schapen/kamelen/ezels in de achertuin...quote:Op maandag 6 augustus 2018 18:42 schreef mjan het volgende:
[..]
Wat zijn dan anderen? Alleen andere mensen, of ook dieren en/of natuur? Hoeveel mag je je leefomgeving belasten?
Trekt MrX het een beetje? Dat opruimen? Kun je al een rommelmarkt beginnen?quote:Op maandag 6 augustus 2018 17:52 schreef AnneX het volgende:
Cul wise.
Stipt om 18 uur ga ik eten bereiden voor de man die in de koele schuur ietwat wanhopig aan het ruimen is geslagen.
https://www.hellofresh.nl(...)eb94ae08b508b35851e2
quote:Op maandag 6 augustus 2018 19:05 schreef PdeHoog het volgende:
[..]
Trekt MrX het een beetje? Dat opruimen? Kun je al een rommelmarkt beginnen?
Je kan je pijlen beter richten op de bio industrie dan op t offerfeest. Daarbij wordt meestal een schaap of bokje gedeeld door een hele familie en van kop tot staart bereid. Veel minder wasteful dan zeg, het maken van geitenkaas waarvoor alle geitenbokjes toch echt ook dood moeten, en niemand hier die ze eet.quote:Op maandag 6 augustus 2018 18:57 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Ik heb om die reden echt een grafhekel aan het offerfeest. Vind het zo nergens op slaan, dat er weer talloze schapen dood moeten omdat het in een of ander boek staat.... en in het verhaal snap ik het nog wel (zoon offeren, waardevol, toch een beetje sneu, dan toch maar een waardevolle ram..), maar in de huidige maatschappij - en zeker hier in NL - ken ik niemand die zijn/haar rijkdom afmeet aan het aantal schapen/kamelen/ezels in de achertuin...
Maar buiten dat vind ik dat iedereen moet doen waar hij/zij zich prettig bij voelt.Heb ook een jongere collega die elke zondag naar de kerk gaat, SGP stemt en haar man volgt. (Hoewel...ze heeft haar zaakjes echt wel op orde, weet wat ze wil en niet wil en ik denk dat zij toch meer de lakens uitdeelt thuis
). Maar ik moet er zelf niet aan denken. Ik vind het al irritant als mijn vriend alles wil beslissen
quote:Op maandag 6 augustus 2018 18:20 schreef golfer het volgende:
[..]
Dan raad ik je aan te kijken naar de bijzonder interessante TV / Kijken in de Ziel: Religieuze leiders
Waarin het o.a. ook de vorige aflevering ging over de bekeringsdrang van diverse geloven. (het Joodse geloof uitgezonderd).
quote:Op maandag 6 augustus 2018 19:15 schreef AnneX het volgende:
[..]![]()
alles weer netjes inruimen en eigen kringloopwinkel beginnen.
Mijn probleem met het letterlijk nemen van zaken als ‘de man is het hoofd van de vrouw’ is dat je dan eigenlijk ook allerlei andere dingen letterlijk moet nemen, je kinderen besnijden, meerdere vrouwen hebben, kosjer eten etc etc.quote:Op maandag 6 augustus 2018 19:19 schreef Lot_1 het volgende:
Het voorbeeld van molo trekt het in het extreme. Ik ken geen mannen in de christelijke wereld die zulke bizarre eisen stellen aan hun vrouw.
Soms gaat het wel mis; dan wordt leiden verward met domineren. Ik ken deze voorbeelden niet van dichtbij overigens, maar wel van via via via. Maar zoals freecell het uitlegt, is dat iets wat je niet goed kunt praten vanuit de Bijbel.
Overigens kan ik helemaal niets met de teksten uit de Bijbel die zo'n verschillende rol wegleggen voor de man en de vrouw. In mijn relatie ben ik degene die meestal de knopen doorhakt. Werkt prima voor ons. Een hoogoplopend meningsverschil is er niet geweest sinds we 9 jaar geleden getrouwd zijn. En het zou heel ongemakkelijk zijn als mijn man per se de sturende/leidende rol op zich zou moeten nemen en ik de onderdanige rol. Ik zie na mijn leven wel hoe God daar naar heeft gekekenben benieuwd
Er zit een groot verschil tussen de oud- en nieuw-testamentische regels, dus wanneer je wat Paulus zegt op wil volgen, hoeft dat niets te zeggen over alle wetten die het volk Israël tijdens hun woestijn-reis meekreeg.quote:Op maandag 6 augustus 2018 19:31 schreef kwakz0r het volgende:
[..]
Mijn probleem met het letterlijk nemen van zaken als ‘de man is het hoofd van de vrouw’ is dat je dan eigenlijk ook allerlei andere dingen letterlijk moet nemen, je kinderen besnijden, meerdere vrouwen hebben, kosjer eten etc etc.
Sinds ik wat meer weet over het ontstaan van de bijbel en het Christelijk geloof (o.a. uit de boeken van Karen Armstrong) kan ik er minder en minder mee uit de voeten.
Maar goed, dat is dan ook omdat ik niet meer geloof en dus geen ‘leap of faith’ doe.
Wat precies is je punt?quote:Op maandag 6 augustus 2018 17:44 schreef futiledevices het volgende:
[..]
Aantal kinderen: freecell 3, RobinOok 0
Je heb evolutie niet helemaal begrepen volgens mijquote:
Dit jaquote:Op maandag 6 augustus 2018 18:20 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Mja, eigenlijk wel, veel mensen verwarren het met tolerantie, terwijl het eigenlijk desinteresse is. Wordt in NL veel met elkaar verward.
Maar het altijd nog veel beter dan een levensstijl aan anderen willen opdringen.
Eensch. Dus verbieden dat ze hun kinderen hun geloof opdringen.quote:Op maandag 6 augustus 2018 18:31 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Hoe ver ga je met mensen zelf laten bepalen hoe ze hun leven inrichten. Ik denk dat de grens ligt bij het anderen schaden/tot last zijn (niet dat het zķ simpel ligt overigens).
Oh, op die fiets.quote:Op maandag 6 augustus 2018 19:47 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Je heb evolutie niet helemaal begrepen volgens mij
Net als die vogel in het transgalactisch liftershandboek, die wel gehoord had van evolutie maar er niets mee van doen wilde hebbenquote:Op maandag 6 augustus 2018 19:52 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Oh, op die fiets.
Nee joh, ik ben de evolutie ontstegen.
Met mijn geweldige ratio!
Never forget your towel!quote:Op maandag 6 augustus 2018 20:04 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Net als die vogel in het transgalactisch liftershandboek, die wel gehoord had van evolutie maar er niets mee van doen wilde hebben
Niets mis met een goede avg, lekkere verse groenten, smakelijke aardappels, mooi stuk vlees, saus of jus.quote:Op maandag 6 augustus 2018 20:08 schreef freecell het volgende:
[..]
Never forget your towel!
Hier een man die elke 25e mei met een handdoek omloopt. De héle dag. Overal.
Was wel een heel leuk boek trouwens
Wij hadden een AVG'tje, dat is hier altijd *munchmunchmunch* weg! En eigenlijk vind ik het zelf op z'n best matig....
Dan wil ik wel graag een recept, want elleboogjes heb ik niet meer gegeten sinds 'uit huis gaan'quote:Op maandag 6 augustus 2018 20:10 schreef HostiMeister het volgende:
Mensen, ik heb me net toch een lekkere simpele macaroni gemaakt, ik was er over te spreken. Zit zoooo vol
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |