Ik zal het meteen maar bekennen: ik ben boekhouder. Dus ja, ik heb een leven als kantoorslaaf. Ik werk op maandag tot en met vrijdag van 8:30 tot 17:00 om vervolgens twee dagen vrij te zijn. Daar krijg ik altijd heel veel opmerkingen over, zoals HAHAHA WAT SAAI, BEETJE KANTOORSLAAF ZIJN, HAHAHAHA IK BEN TENMINSTE DOORDEWEEKS VRIJ OM DINGEN TE DOEN of HAHAHAHA, ALS IK NAAR HUIS GA UIT MIJN NACHTDIENST OM TE SLAPEN KOM JIJ NET JE BED UIT EN ZIE IK ZOMBIES OVER STRAAT LOPEN NAAR KANTOOR en dat soort dingen.
Maar eigenlijk vind ik het heerlijk om kantoorslaaf te zijn. Geen gekut met allerlei wisselende diensten zodat je nooit een fijn slaapritme kan krijgen en ook geen dingen ver van te voren kan vastleggen omdat je niet weet wanneer je moet werken, altijd kunnen stappen in het weekend zodat kroegen gezellig gevuld zijn in plaats van dat je er een kanon kunt afschieten (zoals doordeweeks het geval vaak is), altijd vrij op feestdagen dus je kan altijd gezellig naar familie of vrienden toe ipv te moeten werken, je hoeft niet buiten te werken in kutweer, je kan thuis werken en dat is maar een kleine greep uit voordelen die ik zomaar even uit mijn mouw schudt zonder er verder over na te denken.
Af en toe hoor ik van die nietszeggende terminologie als "even een bila'tje inschieten" voorbij komen, maar over het algemeen kan ik het prima vinden met mijn collega's en word ik heel erg vrij gelaten om mijn werkdag in te delen zoals ik zelf wil (inclusief flexibele tijden, als ik om 7:00 wil beginnen is dat prima maar als ik dat om 9:30 wil is dat net zo prima). Kortom, ik ben blij met mijn kantoorbaan en snap niet waarom er zoveel haat heerst daaromtrent.
Klacht: haten op kantoorbanen, terwijl het rationeel gezien best veel voordeel biedt