https://www.rtlnieuws.nl/(...)uurt-niet-onveiligerquote:Het zorgt vaak voor protesten in een buurt: de komst van een asielzoekerscentrum. Meestal vrezen bewoners dat zo'n azc zal leiden tot meer criminaliteit in de wijk. Die zorgen blijken onnodig. De buurt wordt er niet crimineler op, blijkt uit onderzoek.
Twee jaar geleden vond het ministerie van Veiligheid en Justitie dat onderzoek gedaan moest worden naar criminaliteit onder vluchtelingen. Het vluchtelingendebat zou namelijk te vaak gevoerd worden op basis van emotie in plaats van feiten.
Het ministerie wilde onder andere weten: neemt de criminaliteit in de buurt toe bij de komst van een azc? Nee, is nu het korte antwoord. De criminaliteit neemt door de komst van asielzoekers in het algemeen wél licht toe, maar niet in de directe omgeving.
'Geen aantoonbaar effect'
Het onderzoek werd uitgevoerd door het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC). Onderzoekers gebruikten onder andere informatie uit de databank van het CBS in buurten waar het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) een locatie had geopend.
"In geen van de analyses is gebleken dat de aanwezigheid van een COA-locatie een aantoonbaar effect heeft op de omvang van de buurtcriminaliteit en op de individuele kans op slachtofferschap", staat er in het rapport.
Woninginbraken
Het aantal woninginbraken en overige misdrijven in de buurt met een azc bleek wel hoger dan gemiddeld, maar niet hoger dan bij soortgelijke buurten. Azc's worden vaak gevestigd in zwakkere buurten waar de sociale samenhang wat lager is. "Het is bekend dat de buurtcriminaliteit in dergelijke buurten in de regel relatief hoger is, los van de eventuele invloed van een COA-locatie."
Het percentage bewoners van een azc dat verdacht wordt van criminaliteit is wel hoger dan gemiddeld onder de Nederlandse bevolking: 2,2 procent tegenover 1,1 procent in 2015. De WODC wijst erop dat asielzoekers vaak jonge mannen zijn met een zwakke sociaal economische positie. Als je dit vergelijkt met andere jonge mannen, ook autochtone Nederlanders, met een zelfde zwakke economische positie, dan zijn asielzoekers juist minder vaak verdacht van criminaliteit.
Syriėrs en de Eritreeėrs minst verdacht
Een opvallende constatering van de onderzoekers is verder nog dat van alle asielzoekers de Syriėrs en de Eritreeėrs het minst vaak worden verdacht van een misdrijf. Mogelijk proberen zij zo min mogelijk met de politie in aanraking te komen om hun kans op een verblijfsvergunning niet in gevaar te brengen, schrijven de onderzoekers.
Asielzoekers uit veilige landen, die nauwelijks kans maken op een verblijfsvergunning, worden juist vaker verdacht van criminaliteit.
Die Syrische "testosteronbommen" gaan straks het pensioen van Henk en Ingrid betalen.quote:Op donderdag 1 februari 2018 07:55 schreef hugecooll het volgende:
Goeie zaak wel. Zou fijn zijn als hier wat minder asielzoekers uit veilige landen zouden zijn, want die verpesten het blijkbaar voor iedereen.
Het is wel natuurlijk afhankelijk welk onderzoek je neemt. Er zijn ook onderzoeken die anders beweren:quote:Op donderdag 1 februari 2018 07:50 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Hahaha dit is wel ironisch.
Ik ben benieuwd of dit topic ook 3+ delen gaat krijgen
Die bestuurders zitten niet in de zwakkere buurten. Ze denken dus wel degelijk na. Wel de lusten (virtue signalling), niet de lasten.quote:Op donderdag 1 februari 2018 08:11 schreef torentje het volgende:
Wat een klunzen zijn het ook, om AZC's in zwakkere buurten te plaatsen, terwijl bekend is dat in zwakkere buurten de buurtcriminaliteit hoger is. Wat hebben we toch veel onnadenkende bestuurders.
En natuurlijk deze factor niet vergeten:quote:Op donderdag 1 februari 2018 08:13 schreef truthortruth het volgende:
Gebaseerd op CBS cijfers waar iets mis mee is x 5 https://nos.nl/artikel/21(...)cijfers-blijkt.html?
ja vastquote:Op donderdag 1 februari 2018 08:00 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Die Syrische "testosteronbommen" gaan straks het pensioen van Henk en Ingrid betalen.
Als je daar al vrouwen hebt die verkrachting niet melden om 'Wilders niet in de kaart te spelen", dan weet je dat die cijfers helemaal niks zeggen. Als je dan ook weet dat er rechters zijn die asielzoekers vrijspreken om hun asielprocedure niet te verstoren weet je genoeg.quote:Op donderdag 1 februari 2018 08:17 schreef J.A.R.V.I.S. het volgende:
[..]
En natuurlijk deze factor niet vergeten:
Lekker doofpotten met terror-azc
We weten wat voor een volk een AZC runt en welk volk erin werkt, die duwen alles wat ze kunnen in de doofpot om maar niet het "populisme" te voeden.
ja tuurlijkquote:Op donderdag 1 februari 2018 08:00 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Die Syrische "testosteronbommen" gaan straks het pensioen van Henk en Ingrid betalen.
30 bewoners aan het rellen, dat tellen we natuurlijk als één incident.quote:Er zijn vaker incidenten in het azc geweest de afgelopen jaren. In augustus van dit jaar raakte bij een incident in het asielzoekerscentrum in Overloon een man gewond geraakt door een messteek. Een 25-jarige bewoner van het azc werd toen aangehouden als verdachte. In januari hield de politie een bewoner aan die door het lint ging. Hij moest met waarschuwingsschoten worden gestopt.
Dit is de eerste keer sinds het is uitgekomen dat ze conclusies aanpassen door politieke druk dat ik (en met mij meer mensen neem ik aan) iets van ze lees, dus ik mag toch hopen dat ze om hun reputatie te herstellen wel met iets komen waar ze achter staan.quote:Op donderdag 1 februari 2018 08:16 schreef Braindead2000 het volgende:
"Het onderzoek werd uitgevoerd door het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC)."![]()
Totaal onbetrouwbaar dus. Meer iets voor BNW.
Klopt, al die berichten over diefstallen, heling, rellen, steekpartijen, avondklokken, aanrandingen, 9.610 door COA geregistreerde incidenten zijn allemaal verzonnen.quote:Op donderdag 1 februari 2018 08:26 schreef remlof het volgende:
Het was al lang bekend dat de komst van een AZC niet leidt tot meer criminaliteit.
Het leidt in het begin alleen tot wat onrust onder mensen met xenofobe gevoelens, maar ook dat blijkt in de praktijk snel weg te ebben.
quote:
Tenzij ze met onze gebruikelijke fantastische Hollandse tolerantie weer lekker gediscrimineerd worden op de arbeidsmarkt, dan kan het nog wel eens lastig worden. Daar hebben jullie wel een punt.quote:
nederlandse taal beheersen, opleiding hebben afgerond en een baan vinden is gelukkig geen enkel probleem?quote:Op donderdag 1 februari 2018 08:34 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
[..]
Tenzij ze met onze gebruikelijke fantastische Hollandse tolerantie weer lekker gediscrimineerd worden op de arbeidsmarkt, dan kan het nog wel eens lastig worden. Daar hebben jullie wel een punt.
Alleen een klein clubje op een forumpje hield bangelijk stand ...quote:Op donderdag 1 februari 2018 08:26 schreef remlof het volgende:
Het was al lang bekend dat de komst van een AZC niet leidt tot meer criminaliteit.
Het leidt in het begin alleen tot wat onrust onder mensen met xenofobe gevoelens, maar ook dat blijkt in de praktijk snel weg te ebben.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |