https://www.nu.nl/economi(...)economie-wereld.htmlquote:China zal in 2032 de Verenigde Staten hebben ingehaald als de grootste economie ter wereld. India zal volgend jaar al het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk inhalen en de op vier na grootste economie zijn.
Dit voorspelt het Britse economische instiuut CEBR in een dinsdag gepubliceerd rapport.
In 2017 bestaat de top vijf grootste economieën uit de VS, China, Japan, Duitsland en Frankrijk. Volgens CEBR zal dit in de komende 25 jaar veranderen naar China, de VS, India, Japan en Duitsland. In de tweede helft van deze eeuw neemt India waarschijnlijk de koppositie over van China.
Douglas McWilliams, vicevoorzitter bij CEBR, merkt op dat de verkiezing van de Amerikaanse president Donald Trump nog weinig impact heeft gehad op de handel van de VS. In de verwachtingen van CEBR houdt de VS daarom een jaar langer op de koppositie.
De economie van India werd dit jaar nog geplaagd door een slecht uitgevoerd overheidsplan om het gebruik van briefgeld te verlagen, maar dit weerhoudt het Aziatische land er niet van om dit en ook volgend jaar een groeispurt te maken.
Frankrijk is een van de grootste exporteurs ter wereld van vliegtuigen en helikopters plus uiteraard alle onderdelen daarvan, verder zijn ze ook nog topexporteur van geneesmiddelen. Het land kan echt wel wat meer dan alleen kaas en wijn maken.quote:Op dinsdag 26 december 2017 12:15 schreef spierbal het volgende:
Wat voor economie heeft Frankrijk dan. Wat smerige schimmelkazen, wijnen en auto's met een irritante claxon.
En bovendien ook gewoon bijna 70 miljoen steenrijke consumenten.quote:Op dinsdag 26 december 2017 12:22 schreef Hathor het volgende:
[..]
Frankrijk is een van de grootste exporteurs ter wereld van vliegtuigen en helikopters plus uiteraard alle onderdelen daarvan, verder zijn ze ook nog topexporteur van geneesmiddelen. Het land kan echt wel wat meer dan alleen kaas en wijn maken.
Correct. Het is alleen wel van belang dat wij dat ook zo houden.quote:Op dinsdag 26 december 2017 12:49 schreef datismijnmening het volgende:
Alleen produceert China alleen maar, de meeste innovatie gebeurd nog steeds in het Westen.
Is net als de economie van olielanden, die is eigenlijk alleen maar gestoeld op de westerse behoefte aan olie.
Precies.. Westerse landen staan nog steeds boven aan de keten hierdoor. Verschil tussen productie en innovatie is van levensbelangquote:Op dinsdag 26 december 2017 12:49 schreef datismijnmening het volgende:
Alleen produceert China alleen maar, de meeste innovatie gebeurd nog steeds in het Westen.
Is net als de economie van olielanden, die is eigenlijk alleen maar gestoeld op de westerse behoefte aan olie.
Je ziet dat China in de ranking van meest innovatieve landen snel opklimt. Ook op dat gebied komen ze eraan.quote:Op dinsdag 26 december 2017 12:55 schreef bamibij het volgende:
[..]
Precies.. Westerse landen staan nog steeds boven aan de keten hierdoor. Verschil tussen productie en innovatie is van levensbelang
zoals die oscillococcinum kwakzalverij met hun bedorven lever als ingrediënt.quote:Op dinsdag 26 december 2017 12:22 schreef Hathor het volgende:
[..]
Frankrijk is een van de grootste exporteurs ter wereld van vliegtuigen en helikopters plus uiteraard alle onderdelen daarvan, verder zijn ze ook nog topexporteur van geneesmiddelen. Het land kan echt wel wat meer dan alleen kaas en wijn maken.
Ik denk dat 2026 ook realistischer is. China heeft een economie van $12 biljoen tegenover een economie van $18 biljoen van de VS. De Chinese economie groeit met ongeveer een biljoen dollar per jaar.quote:Op dinsdag 26 december 2017 12:12 schreef Kaas- het volgende:
[..]
https://www.nu.nl/economi(...)economie-wereld.html
[ afbeelding ]
De Chinezen komen eraan. Nog heel eventjes geduld mensen.
Volgens PriceWaterhouseCoopers zal de Chinese economie overigens al vanaf 2026 de grootste van de wereld zijn en zal ze in de jaren '50 van deze eeuw al 2x zo groot zijn als die van de VS (!).
Toch verdienen ze per jaar 22,7 miljard met de export van die geneesmiddelen.quote:Op dinsdag 26 december 2017 13:58 schreef spierbal het volgende:
[..]
zoals die oscillococcinum kwakzalverij met hun bedorven lever als ingrediënt.
Nee maar over vliegtuigen heb jij idd punt.
Ik kan me herinneren dat dit ook over Japan werd gezegd, en later over Zuid Koreaquote:Op dinsdag 26 december 2017 12:49 schreef datismijnmening het volgende:
Alleen produceert China alleen maar, de meeste innovatie gebeurd nog steeds in het Westen.
Is net als de economie van olielanden, die is eigenlijk alleen maar gestoeld op de westerse behoefte aan olie.
Die innoveren wel inderdaad, maar alle grote dingen worden nog steeds wel in het westen uitgevonden.quote:Op dinsdag 26 december 2017 16:46 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ik kan me herinneren dat dit ook over Japan werd gezegd, en later over Zuid Korea
Hoe oud ben jij?quote:Op dinsdag 26 december 2017 16:46 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ik kan me herinneren dat dit ook over Japan werd gezegd, en later over Zuid Korea
Dat kan je vast wel hard makenquote:Op dinsdag 26 december 2017 16:49 schreef datismijnmening het volgende:
[..]
Die innoveren wel inderdaad, maar alle grote dingen worden nog steeds wel in het westen uitgevonden.
Silicone Valley bijv.quote:Op dinsdag 26 december 2017 16:50 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Dat kan je vast wel hard maken
Zoals productietechnieken in Japan geperfectioneerd zijn. Kwaliteitsmanagement ook.quote:Op dinsdag 26 december 2017 16:51 schreef datismijnmening het volgende:
[..]
Silicone Valley bijv.
Tesla, Apple etc. de AI zal daar geperfectioneerd worden
Spacex. Het zal ook een westers land zijn dat als eerste een man op Mars heeftquote:Op dinsdag 26 december 2017 16:55 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Zoals productietechnieken in Japan geperfectioneerd zijn. Kwaliteitsmanagement ook.
Het feit dat er ontwikkelingen in Europa en Noord Amerika worden gedaan wil niet zeggen dat er in Azië niets gebeurd.quote:Op dinsdag 26 december 2017 17:04 schreef datismijnmening het volgende:
[..]
Spacex. Het zal ook een westers land zijn dat als eerste een man op Mars heeft
Maar ook de meeste medicijnen en vooruitgang in de gezondheidszorg worden in het westen gedaan. En defensie ontwikkeling
Zeker waarquote:Op dinsdag 26 december 2017 17:09 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Het feit dat er ontwikkelingen in Europa en Noord Amerika worden gedaan wil niet zeggen dat er in Azië niets gebeurd.
Ik kan me nog goed herinneren dat er zo werd gesproken over Japan en later over Korea. Zelfs door topmensen van bedrijven als Philipsquote:Op dinsdag 26 december 2017 17:10 schreef datismijnmening het volgende:
[..]
Zeker waar![]()
Alleen in China en India niet zo veel
Jup, het is onvermijdelijk. Maar het is wel interessant, aangezien het eveneens betekent dat de machtsverhoudingen heel anders zullen gaan liggen in de wereld.quote:Op dinsdag 26 december 2017 16:13 schreef Desmosedici het volgende:
Wat is hier zo speciaal aan? Ze streven misschien de VS voorbij qua economie maar dat doen ze met een populatie van 1,4 miljard.
Tja we gaan het zien. Ik denk dat het zo'n vaart niet loopt, in tegenstelling tot Japan en Zuid Korea is China namelijk geen vrije democratie.quote:Op dinsdag 26 december 2017 17:12 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ik kan me nog goed herinneren dat er zo werd gesproken over Japan en later over Korea. Zelfs door topmensen van bedrijven als Philips
True maar volgens mij is dat al aan het veranderen. Ook begint de middenklasse te groeien in China.quote:Op dinsdag 26 december 2017 12:49 schreef datismijnmening het volgende:
Alleen produceert China alleen maar, de meeste innovatie gebeurd nog steeds in het Westen.
Is net als de economie van olielanden, die is eigenlijk alleen maar gestoeld op de westerse behoefte aan olie.
Beetje hetzelfde als Kaas- grootste troll op FOK! in 2018?quote:Op dinsdag 26 december 2017 17:20 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Jup, het is onvermijdelijk. Maar het is wel interessant, aangezien het eveneens betekent dat de machtsverhoudingen heel anders zullen gaan liggen in de wereld.
Klopt absoluut, meer een soort Duitsland welke de oorlog gewonnen heeft maar dan met een grotere genocide. Maar dat hindert innovatie niet.quote:Op dinsdag 26 december 2017 17:22 schreef datismijnmening het volgende:
[..]
Tja we gaan het zien. Ik denk dat het zo'n vaart niet loopt, in tegenstelling tot Japan en Zuid Korea is China namelijk geen vrije democratie.
Mja, “interessante” tijden.quote:Op dinsdag 26 december 2017 17:20 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Jup, het is onvermijdelijk. Maar het is wel interessant, aangezien het eveneens betekent dat de machtsverhoudingen heel anders zullen gaan liggen in de wereld.
China speelt de long game.quote:Op dinsdag 26 december 2017 21:12 schreef Buurtzwaan het volgende:
Ik ben wel eens benieuwd hoe dit met de zogenaamde ontwikkelingshulp van China in Afrika zal gaan wanneer China nummer 1 wordt. Naar het schijnt zijn de Afrikanen blijer met de hulp van Chinese bedrijven dan de hulp die wordt aangeboden door de Europese landen ondanks de dubieuze voorwaarden van de Chinezen.
Westerse landen hebben vaak kritiek op het politieke systeem in Afrikaanse landen en willen dat de landen democratiseren. Daar heeft China lak aan. China is veel zakelijker. Ze leggen wel snelwegen en havens aan zodat de grondstoffen zo snel mogelijk weggevoerd kunnen worden.quote:Op dinsdag 26 december 2017 21:28 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
China speelt de long game.
Afrika zal nog wel moeten betalen. Met rente. Reken er maar niet op dat de Chinezen Onaardig iets weggeven.
En christelijke naastenliefde cq. Humanisme is daar niet uitgevonden.
We gaan het nog wel merken.met onze broertje blik. Straks blijkt dat westerse kapitalisme zo slecht nog niet.
Je kunt het ook omdraaien, kun je nagaan hoeveel groei er dan nog in zit.quote:Op dinsdag 26 december 2017 16:13 schreef Desmosedici het volgende:
Wat is hier zo speciaal aan? Ze streven misschien de VS voorbij qua economie maar dat doen ze met een populatie van 1,4 miljard. De VS creëert met 323 miljoen op dit moment een grotere economie. Kun je nagaan hoe de armoede is in China. In india al helemaal. Als ze de VS voorbij zijn, zal er nog een hoop armoede zijn in die landen.
http://www.independent.co.uk/news/world/asia/tiananmen-square-massacre-death-toll-secret-cable-british-ambassador-1989-alan-donald-a8126461.htmlquote:Op dinsdag 26 december 2017 22:35 schreef Eenskijken het volgende:
Chinaonze nieuwe overheersers.
blij dat amerika dan een toontje lager mag zingen
Chinaquote:The death toll from the 1989 Tiananmen Square massacre was at least 10,000 people, killed by a Chinese army unit whose troops were likened to “primitives”, a secret British diplomatic cable alleged.
The newly declassified document, written little more than 24 hours after the massacre, gives a much higher death toll than the most commonly used estimates which only go up to about 3,000.
It also provides horrific detail of the massacre, alleging that wounded female students were bayoneted as they begged for their lives, human remains were “hosed down the drains”, and a mother was shot as she tried to go to the aid of her injured three-year-old daughter.
[...]
“Students linked arms but were mown down. APCs then ran over the bodies time and time again to make, quote ‘pie’ unquote, and remains collected by bulldozer.
Nu niet. Maar Zuid-Korea had net na de Koreaanse oorlog ook een dictator. En is uiteindelijk ook veranderd naar een democratie. We zullen het zien.quote:Op dinsdag 26 december 2017 17:22 schreef datismijnmening het volgende:
[..]
Tja we gaan het zien. Ik denk dat het zo'n vaart niet loopt, in tegenstelling tot Japan en Zuid Korea is China namelijk geen vrije democratie.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |