Willard Bruguier v Cody Harris Ik heb eerlijk gezegd geen idee wat we van deze voorrondewedstrijd moeten verwachten. De Amerikaan Willard Bruguier plaatste zich via de Noord-Amerikaanse qualifier begin juli al; vlak voor de US Darts Masters wat een World Serie is. Op de World Serie zelf verloor hij met 6-4 van Price met een gemiddelde van 80. Dat is alles wat ik van de man weet.
Nieuw-Zeelander Cody Harris is een vaste klant op de World Series zoals de Auckland en Melbourne Masters. Tot echte prestaties leidt het nog niet, maar de gemiddeldes zakten niet enorm door een onacceptabele ondergrens. Wat zal de beste man laten zien na potjes tegen Whitlock, Taylor en Van Gerwen?
Gezien de meer wedstrijdjes ervaring en ook deelname aan de World Cup of Darts zal Harris de favoriet zijn; ik houd het momenteel op een 0-2 zege voor Harris. Don’t slander me als dit tragisch mis gaat. Ik denk overigens dat de winnaar van deze pot sowieso kansloos is tegen Ian White.
James Wade v Keegan Brown Dit zou zomaar een enorm gehandicaptenduel kunnen worden. James Wade heeft weer last van zijn mentale huishouding; last van heel veel. Zeker op de Televisie is het ronduit zielig gegaan, op de vloer was het ook niet best. Op de World Matchplay moest hij het onderspit delven tegen Darren Webster of all places; op de World Grand Prix was het Steve West die hem eruit gooide; tegen Gurney was hij op de Grand Slam of Darts compleet kansloos tegen Daryl Gurney en Rob Cross was na een reeks van zeges tegen gehandicapten veel te sterk voor hem. Gaat het nu wel beter op dit WK? Gunstig is dat in de tweede ronde slechts Zoran Lerchbacher wacht, maar in de derde ronde is Taylor normaal gesproken zijn eindstation.
Keegan Brown is een favoriet van het forum met zijn incesthoofd, zeg het zoals het is. Hij kwam in 2014 met een hoop bombarie binnen als kersvers jeugdkampioen; hij stuntte meteen door de kwartfinale te halen op de Grand Slam of Darts 2014 en ging respectabel met 4-2 ten onder tegen Lewis op het WK 2015. In het jaar dat volgde, haalde hij de tweede ronde van de World Matchplay waar hij ternauwernood verloor van Chisnall. Sindsdien is het doodgebloed bij Keegan Brown. Zijn carričre beweegt zich als een schildpad voor. Iedere keer verwachten we wat, maar het komt niet. Afgelopen toernooi op de PC Finals werd hij op een zielige wijze met 6-0 verslagen door Wattimena; 79 gemiddeld is heel triest. Marrr hij staat op het WK; hij heeft een vrij constant jaar gehad met veel last 32’s op een Player Championship en wist af en toe te overleven op een Euro Tour. Dat levert al veel op. Alleen belooft die PC Finals-pot dus niet heel veel.
Een pot tussen gehandicapten dus, waar ik toch Wade verwacht ondanks zijn enorme kutjaar. Ik hoop voor hem dat hij er bovenop komt. 3-1. Ik tip trouwens dit artikel: https://www.theguardian.c(...)onships-donald-mcrae. Bewonderenswaardig
Dave Chisnall v Vincent van der Voort Een van de hoogtepunten van de eerste ronde; hier heeft FOK! op gewacht. Vincent van der Voort is inmiddels cult geworden door zijn doen en laten en het lijkt er ook nog eens op dat hij alweer snel in de studio mag aanschuiven ondanks dat hij tegen een mede-rugpatiėnt moet spelen vandaag. Sit back and enjoy. Het moge inmiddels bekend zijn dat Dave Chisnall prima op de vloer is, maar op de TV is het niet een ouderwets Chizzy-jaar geweest. Hij heeft na een acceptabel WK2017 geen kwartfinale meer gehaald op een TV-toernooi. Dat komt voornamelijk door problemen met zijn rug. Op Twitter schrijft hij dat hij enorm veel zin in de pot heeft, dus laten we hopen dat Chizzy zich van zijn beste kant laat zien. We hopen allemaal op een leuke wedstrijd in de achtste finales tegen Van Barneveld
[tweet="942004175038185472","365593380","ChizzyChisnall","http://pbs.twimg.com/profile_images/550654627062886400/dWqY4zbj_normal.jpeg","Sat Dec 16 12:11:11 +0000 2017"]Getting ready to play @VvdV180 tomorrow evening in @willhillbet World Champs. Really looking forward to it https://t.co/841xqRWAcx[/tweet]
Ik weet nog dat Vincent van der Voort zich aan het begin van het jaar rijk rekende in de RTL-studio. Ondanks dat hij door zijn rug ging tegen Max Hopp of all places vorig jaar wist hij zeker dat hij wel een vaste plek zou krijgen op Euro Tours omdat bepaalde spelers standaard zich afmelden, maar hij rekende verkeerd. Hij moest steeds qualifiers gooien voor de Euro Tours om een plek te bemachtigen maar dat lukte niet altijd. Als hij meedeed, was hij wel altijd goed. Helaas voor de beste man moest hij op het EK en op de PC Finals meteen weer zitten na zijn eerste pot. Eerst verloor hij in een close game van Benito van de Bounce-out en op de PC Finals was Green te sterk.
Voor Van der Voort is het hopen dat Chisnall nog steeds rugklachten heeft. Op de vloer laat Vincent bij vlagen wel zien dat het nog steeds kan, maar dan moet hij veel stabieler. Ik ga Chisnall het voordeel van de twijfel geven met een 3-1.
Ian White v Bruguier/Harris De core business van Ian White is dabben en knallen op de vloertoernooien. Dat doet hij gelukkig altijd goed, maar op de televisie moet je maar bidden dat het goed terecht komt met hem. Vorig jaar haalde Ian White op het WK liefst de derde ronde door Kevin Simm en Jonny Clayton te verslaan, wat niet enorm indrukwekkend is. Op de UK Open haalde hij netjes de kwartfinale maar helaas voor White was dat ook tegen figuren als Shepherd en Lukeman. Op de World Matchplay verloor hij in een vrij povere pot van Rob Cross dus hij ging niet lekker de zomerbreak in. Op de World Grand Prix had hij pech met Suljovic als loting, werd hij op het EK geveegd door Van Gerwen maar verloor hij op de PC Finals van Wade. Het is een beetje pech, maar ook een beetje eigen schuld dikke bult.
White zal zijn eerste pot wel winnen tegen Bruguier of Harris; een 3-1tje denk ik. Het moet allemaal wel veel beter dan een 90-95 gemiddeld want Price gooide al 101,55 gemiddeld in zijn eerste ronde.