Maar hoe sta je dan tegenover het punt dat vanuit het verleden het ook letterlijk opgevat moest worden, pas toen wetenschap allerlei zaken wetenschappelijk verklaard werden ging men de bijbel symbolisch gebruiken.quote:Op vrijdag 22 september 2017 11:44 schreef Haushofer het volgende:
Dat vind ik ook zonde aan fundamentalistische geloofsopvattingen, waarbij b.v. allerlei letterlijke opvattingen worden gehanteerd en wetenschap wordt tegengesproken. Het is, naast je kop in het zand steken voor wetenschappelijke ontwikkelingen, ook geneigd tot een alles-of-niets houding.
getallen hebben niet altijd alleen een symbolische functie.quote:Op vrijdag 22 september 2017 11:59 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Nogmaals, leeftijden worden in Genesis vaak niet letterlijk gebruikt, maar numerologisch. Is het je wel eens opgevallen dat de leeftijden 110 en 120 verdacht veel voorkomen? En wat als straks uit wetenschappelijk onderzoek blijkt dat mensen prima 140, 150 of 200 jaar kunnen worden?
Het is gegoochel met getallen![]()
Ik doelde echter meer op sites zoals logos.nl, waar constant wetenschap zoals astronomie en evolutie betwijfeld wordt met slecht geschreven artikelen en dito argumentatie.
Denk niet dat het iemand zou interesseren (afgezien van jou danquote:Op vrijdag 22 september 2017 11:06 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Persoonlijk ben ik wel erg benieuwd naar je verhaal hierachter, dus als je zin en tijd hebt zou je hierover een topic kunnen openen of hier wat meer uit de doeken doenIk wens je in elk geval alle goeds toe, want ik denk dat dit soort veranderingen je niet in de koude kleren gaan zitten
Tussen agnost en atheïst, bestaat dat?quote:Op vrijdag 22 september 2017 11:06 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
dus je bent atheïst of agnost geworden nu?
Dat zal dus bij mij niet gebeuren.
Er waren geen moeilijkheden, enkel ongemakkelijkheden.quote:[..]
Dat je daar dus zo uit gestapt bent, want je was toch een Jehova getuige?
Weet niet of je daar moeilijkheden aan ondervindt?
Met name dus eigenlijk vanuit de kant van JG Zelf.
familie niet of weinig mogen zien etc.
Omdat je soortgelijke numerologische gebruiken van getallen ook aantreft in aangrenzende beschavingen, zoals die soemerische koningslijst die ik eerder noemde.quote:Op vrijdag 22 september 2017 12:01 schreef truthortruth het volgende:
[..]
Maar hoe sta je dan tegenover het punt dat vanuit het verleden het ook letterlijk opgevat moest worden, pas toen wetenschap allerlei zaken wetenschappelijk verklaard werden ging men de bijbel symbolisch gebruiken.
Voor mij zijn de abrahamitische religies een beetje als een theorie die weerlegd is en dat men het dan maar metaforisch is gaan bekijken. Dat vind ik een enorm zwaktebod wat dan kan je elk verzinsel nemen als religieuze basis, waarom dan de bijbel nog hanteren, dat heeft dan toch geen enkele waarde.
Genesis en de koran zeggen dat?quote:Op vrijdag 22 september 2017 12:34 schreef Haushofer het volgende:
Omdat je soortgelijke numerologische gebruiken van getallen ook aantreft in aangrenzende beschavingen, zoals die soemerische koningslijst die ik eerder noemde.
Ik vind het juist een zwaktebod om maar aan te nemen dat mythen "slechts" als wetenschappelijke hypothesen werden opgesteld zoals we dat tegenwoordig doen. Wie zegt dat alles tot in den beginne letterlijk opgevat moest worden?
Dat is precies het probleem: je meet alles af aan de bijbel.quote:Op vrijdag 22 september 2017 12:12 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
getallen hebben niet altijd alleen een symbolische functie.
Ik denk dat als er staat en hun leeftijd zal niet ouder zijn dan 120 jaar dat dat gewoon klopt, met natuurlijk hooguit een kans op enkele uitschieters.
Maar wetenschap uit de bijbel heeft bijvoorbeeld ook bepaalde zaken ten tijde van de zwarte pest of zo bewezen.
in Frankrijk was er namelijk ergens een Joodse wijk waar veel minder slachtoffers waren dan in de rest van Frankrijk, en dat alleen omdat zij zich hielden aan de reinigingswetten van Mozes uit Deuteronomium.
Dus de bijbel kent ook wel wat wetenschappelijke feiten.
Geen idee.quote:Op vrijdag 22 september 2017 12:40 schreef truthortruth het volgende:
[..]
Genesis en de koran zeggen dat?
Nah ja, ja dus. Vandaar dus ook mijn punt. Als jij een theorie opstelt en je zegt dat die theorie niet anders en letterlijk geïnterpreteerd moet worden dan zoals die er staat. Vervolgens wordt die theorie ontkracht, dan kan je er toch niet mee aan de haal gaan met dat je de theorie symbolisch moet zien.quote:
En dat hadden Geert de Groot en Luther honderden jaren geleden toch al vastgesteld?quote:Op vrijdag 22 september 2017 13:35 schreef truthortruth het volgende:
[..]
Nah ja, ja dus. Vandaar dus ook mijn punt. Als jij een theorie opstelt en je zegt dat die theorie niet anders en letterlijk geïnterpreteerd moet worden dan zoals die er staat. Vervolgens wordt die theorie ontkracht, dan kan je er toch niet mee aan de haal gaan met dat je de theorie symbolisch moet zien.
Maar dan lees je mythes als moderne theorieen.quote:Op vrijdag 22 september 2017 13:35 schreef truthortruth het volgende:
[..]
Nah ja, ja dus. Vandaar dus ook mijn punt. Als jij een theorie opstelt en je zegt dat die theorie niet anders en letterlijk geïnterpreteerd moet worden dan zoals die er staat. Vervolgens wordt die theorie ontkracht, dan kan je er toch niet mee aan de haal gaan met dat je de theorie symbolisch moet zien.
quote:Op vrijdag 22 september 2017 13:39 schreef WodanIsGroot het volgende:
En dat hadden Geert de Groot en Luther honderden jaren geleden toch al vastgesteld?
Exact, maar dan zou je als wetenschapper of rationeel denkend mens toch niet een volger kunnen zijn van een abrahamitische religie, dat staat dan toch in contrast met elkaar.quote:Op vrijdag 22 september 2017 13:49 schreef Haushofer het volgende:
Maar dan lees je mythes als moderne theorieen.
als je wilt weten of de bijbel waar is of wetenschap bevat lijkt me dat wel handig ja.quote:Op vrijdag 22 september 2017 12:45 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Dat is precies het probleem: je meet alles af aan de bijbel.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Jeanne-Louise_Calmentquote:Op vrijdag 22 september 2017 10:19 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
precies, en onderzoek heeft dat nu dus bewezen.
Ik bedoel dat je bij wetenschappelijke bevindingen dan al gauw denkt "wat zegt de bijbel erover" en de bijbel als wetenschappelijk-onfeilbaar boek gaat opvatten.quote:Op vrijdag 22 september 2017 14:38 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
als je wilt weten of de bijbel waar is of wetenschap bevat lijkt me dat wel handig ja.
Aangezien de bijbel gewoon aangetoond is dat de verschillende boeken vrij oud zijn.
gezien er ook een aantal qumran rollen zijn die zaken gewoon bevestigen.
Hoe zou je anders kunnen aantonen dat de bijbel waar is als je de bijbel er niet bij gebruikt?
Ja, nee, plusminus een paar jaar hé. God neemt zijn marges.quote:Op vrijdag 22 september 2017 15:02 schreef ATON het volgende:
[..]
https://nl.wikipedia.org/wiki/Jeanne-Louise_Calment
Bij het overschrijven van het zestigtallig stelsel naar het tientallig stelsel is er wat fout gegaan. Genesis is van Soemerische oorsprong. Zo eenvoudig is dat.quote:Op vrijdag 22 september 2017 13:35 schreef truthortruth het volgende:
[..]
Nah ja, ja dus. Vandaar dus ook mijn punt. Als jij een theorie opstelt en je zegt dat die theorie niet anders en letterlijk geïnterpreteerd moet worden dan zoals die er staat. Vervolgens wordt die theorie ontkracht, dan kan je er toch niet mee aan de haal gaan met dat je de theorie symbolisch moet zien.
quote:Op vrijdag 22 september 2017 15:08 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Ja, nee, plusminus een paar jaar hé. God neemt zijn marges.
tjah dat ligt natuurlijk net aan wat voor "wetenschappelijke" bevindingen het gaat.quote:Op vrijdag 22 september 2017 15:08 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Ik bedoel dat je bij wetenschappelijke bevindingen dan al gauw denkt "wat zegt de bijbel erover" en de bijbel als wetenschappelijk-onfeilbaar boek gaat opvatten.
Evolutie, bijvoorbeeld. Er is een hele industrie die twijfel zaait bij goedgelovige, niet altijd even wetenschappelijk onderlegde Christenen, op basis van leugens. Blijkbaar laat de ideologie dan opeens wel misleiding toe.quote:Op vrijdag 22 september 2017 15:34 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
tjah dat ligt natuurlijk net aan wat voor "wetenschappelijke" bevindingen het gaat.
zoals gezegt is wetenschap nogal zeer uitgebreid![]()
https://nl.wikipedia.org/wiki/Wetenschap
De communist brandt in de hel van de kapitalist en andersomquote:Op woensdag 30 augustus 2017 17:04 schreef Sigaartje het volgende:
Wat een flauwekul weer. Alsof god je in de hel gooit.
Irrelevant. Ik kan ook alles omschrijven.quote:Op vrijdag 22 september 2017 17:06 schreef sjoemie1985 het volgende:
terwijl de bijbel gewoon alles omschrijft.
Ik heb laatst het boek "de kauwgomballenbende" gelezen. Nou dat beschreef echt alles. Ik geloofquote:Op vrijdag 22 september 2017 17:06 schreef sjoemie1985 het volgende:
waarom weer meteen Evolutie?
de evolutie theorie is nog steeds niet 100% bewaarheid.
Want blijkbaar doet het er bij het dateren niet toe of men er een jaartje of 100000 naast zit.
Hoe geloofwaardig is dat?
terwijl de bijbel gewoon alles omschrijft.
hoe God de dieren schiep en de mens etc.
In de bijbel worden zelfs dieren omschreven die vergelijkbaar zijn met dino's
volgens mij ergens in het boek Job.
Dat zijn de behemoth en de leviathan.quote:Op vrijdag 22 september 2017 17:06 schreef sjoemie1985 het volgende:
waarom weer meteen Evolutie?
de evolutie theorie is nog steeds niet 100% bewaarheid.
Want blijkbaar doet het er bij het dateren niet toe of men er een jaartje of 100000 naast zit.
Hoe geloofwaardig is dat?
terwijl de bijbel gewoon alles omschrijft.
hoe God de dieren schiep en de mens etc.
In de bijbel worden zelfs dieren omschreven die vergelijkbaar zijn met dino's
volgens mij ergens in het boek Job.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |