quote:De SP bestond ook al 20 jaar voordat ze in 1994 met 2 zeteltjes in de Kamer kwamen. Ze hebben 5 of 6 keer deelgenomen aan landelijke verkiezingen zonder succes en nu lijken ze te gaan uitgroeien tot een middelgrote partij met 15 tot 20 zetels. Ben het dus niet met je eens dat het geen zin heeft om op kleine partijen te stemmen.
Op zondag 15 december 2002 15:04 schreef Lionsguy het volgende:
Volgens mij moet je op een partij stemmen die zetels haalt in het parlement. Al die kleine nieuwe partijtjes halen toch geen zetel, waardoor je eigenlijk stemt op het CDA.
Dus een ware fortuynstemmer kiest voor de LPF.
En Ratelband....... tja, met een oortje in de 2e kamer staan omdat hij een internet peiling houd hoe hij moet stemmen.
Clownesk zoals hij altijd is geweest.
Echter momenteel worden wel erg gemakkelijk partijen opgericht, die meteen het idee hebben wel even in het parlement te kunnen komen. Ik denk dat er wat meer voor nodig is dan even een partij te registreren en wat kandidaten bij elkaar te zoeken voor je lijst, wil je succes hebben dan is het noodzakelijk dat je eerst een paar jaar besteed aan een goede opbouw van de partijstructuur. Ga eerst eens lokaal aan de slag, probeer een basis te creeren en zet dan de stap naar de landelijke politiek.
quote:Dan nog, er is maar 1 partij die zich eventueel een Fortuyn partij mag noemen, en dat ik LPF. Want dat is de partij die door Pim Fortuyn is opgericht. En eigenlijk die ook niet, omdat Pim Fortuyn er niet meer is. Dus kan er ook geen Fortuyn partij meer zijn.
Op zondag 15 december 2002 15:02 schreef Afra het volgende:[..]
lang verhaal
Leuk dat de AVD de zelfde ideeën heeft, of zelfs Fortuyns ideeën gebruikt. Dat geeft je nog geen recht om jezelf een echte Fortuyn Partij te noemen. Dit zet je echt maar om 1 reden boven je pagina (en dan nog wel 3 keer!!), en dat is gewoon om stemmen te krijgen zonder dat je inhoudelijk iets geeft (Ik zeg nu niet dat de AVD geen inhoud heeft heej).
De AVD kan best een goede partij zijn, maar iedereen moet eens ophouden met het geblaat van zo heeft Pim het gewild en wij zijn een echte Pim Fortuyn partij. Een echte Fortuyn partij kan er niet meer zijn, want Pim Fortuyn is er niet meer.
Niet meer na-kauwen op het succes van een ander, maar gewoon je eigen standpunten innemen (ook al zijn ze op die van een ander gebaseerd), en met je eigen naam proberen succes te krijgen.
quote:Deze vrag leg ik even voor aanonze specialist binnen de AVD.
Op zondag 15 december 2002 14:06 schreef Hoeksteen-vd-Samenleving het volgende:
Welkom op het forum. Dat komt mooi uit dat u hier nu toch bent, want ik heb nog wel een vraag aan u. Wat vind de AVD van de toename van Spam op internet, de ongevraagde reclameboodschappen van jan en allerman in uw mail of chatbox, op een forum of in de vorm van een pop-up. Je kunt het allemaal nog niet zo gek bedenken of er wordt reclame gemaakt. Internet wordt helaas steeds meer gezien als reclamemedium en de boodschappen, zowel ideëel alsmede commercieel vliegen je om de oren. Overal waar je kijkt, krijgt men al gauw te maken met ongevraagde reclame- en promotie-ellende. Hoe denkt de AVD dit alsmaar groeiende probleem aan te pakken, om ervoor te zorgen dat ook het internet weer ene beetje leefbaarder wordt?Alvast bedankt.
quote:Je schrijft:"Lijkt erop".
Op zondag 15 december 2002 13:55 schreef Pjederdy het volgende:[..]
Het lijkt erop dat dat partijen zijn die gevormd worden door geldzoekers, of zo u wil, mensen op zoek naar fortuin.
Ze proberen via de politiek aan macht te komen waarna het geld volgt.
Zeer verwerpelijk allemaal.
Gr. Afra
quote:Ik laat de reden van IJsbrand graag aan hem over.
Op zondag 15 december 2002 13:38 schreef Kozzmic het volgende:
Welkom Afra, ik heb je op diverse andere fora al druk in de weer gezien voor de AVD.Leg me eens uit, wat is de meerwaarde van 4 Fortuyn-partijen. Hadden ze niet beter allemaal onder de vlag van de LPF door kunnen gaan? Waarom is Ysbrand van der Krieken eigenlijk uit de LPF gestapt?
Ik denk overigens dat de AVD net als de Conservatieven.nl niet echt kans hebben op een zetel. Als ze al niet eens kunnen regelen dat ze in alle districten deel kunnen nemen zie ik niet in dat ze wel een effectieve verkiezingscampagne kunnen voeren. Ratelband heeft misschien een kansje op een zetel, en de LPF zal vermoedelijk niet boven de 10 komen. Versnippering alom dus, en de AVD en de Conservatieven.nl bloeden na de verkiezingen weer snel dood. Is het "Fortuynisme" daarmee gebaat?
Meerwaarde van 4 Fortuyn partijen? Nee, die zie ik ook niet.
Ik zie het zo:
De LPF is dood als Fortuyn partij.
Pim schreef op blz. 135 van zijn boek "Puinhopen...." het volgende:
"De partij-elite bepaalt zelf wel wat goed is, wat het politieke programma wordt, hoe de kandidatenlijst wordt samengesteld en wat de volgorde daarvan is.Het is ronduit beschamend en heeft niets, maar dan ook niets met democratie te maken. Weinig mensen zijn uitverkoren en de kwaliteit is er dan ook naar. Het is een volstrekt incesteus circuit geworden, van een zichzelf benoemende en aanvullende politieke elite. Het ruikt er muf, nee het stinkt er zo nu en dan."
Hiermee omschrijft Fortuyn de LPF zoals die nu is, dit is de politiek waartegen Fortuyn streed en die zijn eigen partij nu gebruikt.
De AVD probeert het Fortuynisme te laten voortbestaan, de AVD is niet uit op macht. Politieke vernieuwing en Democratie zijn belangrijker en daarom maakt het minder of we slechts één zetel krijgen. Wij stellen inhoud boven macht, wij willen die inhoud niet verloochenen om meer zetels te krijgen.
Of Ratelband een Fortuynistische partij is moet nog blijken. De conservatieven maakt denk ik meer kans. De Directe Democraten weet ik ook niet. Of we in de campagne in staat zullen zijn om een of meer zetels te verwerven zal de toekomst uitwijzen, we weten dat pas op 22 januari 2003 's avonds.
Er zijn ook mensen geweest die het voor onmogelijk hebben gehouden dat we in 13 districten zouden meedoen.....
Afra
quote:Het ging om de volgende vraag:
Op zondag 15 december 2002 15:17 schreef Afra het volgende:[..]
Deze vrag leg ik even voor aanonze specialist binnen de AVD.
Antwoord volgt dus nog.
Gr. Afra
Antwoord:
Het is mijn persoonlijke mening, geen AVD standpunt, want ik denk dat het te onbelangrijk is om er veel aandacht aan te besteden.
Ikzelf heb op dit moment ruim 5 Gigabyte aan mails op mijn harddisk, ik heb er niet echt een probleem mee gehad om ze in de afgeopen 2 jaar even allemaal te bekijken (dus echt gelezen). De meeste heb ik mapjes voor, ook een mapje "negatieve berichten" waar virussen, scheldpartijen en bedreigingen in gaan.
Ik heb de vele mails nooit ervaren als een last, je krijgt er handigheid in om ze snel te "scannen". Bovendien, je blijft ook op de hoogte van wat er leeft. Voor mensen die het teveel wordt, mailprogramma's bieden de mogelijkheid om afzenders te blokkeren. En je kunt op de meeste mailings gewoon "afmelden" met een reply "unsubscribe" in het onderwerp.
Mijn naam en email adres staat op heel veel plaatsen op het internet, al jaren. Ik behoor niet tot degenen die zeurt over spam, ik zit er niet mee.
Er zijn andere meer reeele problemen op internet die aanpak vragen, zoals het kwaadwillend versturen van virussen. Maar gelukkig steeds meer providers scannen zelf op virussen voordat ze email doorsturen en binnen korte tijd zullen ze dal allemaal doen.
Mijn conclusie: het is geen probleem dat prioriteit verdient.
Antwoord: van Ton Kuiper (Landelijk coordinator AVD)
[Dit bericht is gewijzigd door Afra op 15-12-2002 15:56]
quote:heb ff je profiel bekeken.. en jij bent..?
Op zondag 15 december 2002 14:06 schreef Hoeksteen-vd-Samenleving het volgende:
Welkom op het forum.
de avd heeft gewoon iets minder opzienbarende kopstukken dan de andere fortuynistische partijen. daarom hebben ze niet zoveel bekendheid. ze hebben het motto van de nieuwe politiek (om het hardst roepen, hoeft niet per se links of rechts te zijn, als het maar controversieel en fout is) een beetje gemist. betekent overigens niet dat ik ze enige kans geef op een zetel.
avd agenda van de partij volgens index van de website is zo:
AVD Agenda
Veiligheid
Integratie
Openbaar bestuur
mis ik nou een aantal punten of ligt dat aan mij..?
verder wil ik even kwijt dat lijst ratelband zeker geen fortuynistische partij lijkt te gaan worden.
quote:Verstandige woorden meneer Aart.
Op zondag 15 december 2002 16:12 schreef Meneer_Aart het volgende:
Denk je niet dat het nut van de 'nieuwe politiek' uiteindelijk het transformeren van de 'oude politiek' blijkt te zijn? Veel gevestigde partijen nemen nu standpunten van Fortuyn over sommigen lijken werkelijk bezig te zijn met vernieuwing, terwijl de revolutie van Fortuyn ten einde loopt in ruzie en versplintering.
quote:Heeft PF ook zelf gezegd, dat het effect van "zijn" nieuwe politiek op den duur uitgewerkt zal zijn omdat bepaalde standpunten overgenomen zullen worden door de oudere partijen, want zal betekenen dat het niet langer "zijn" politiek zal zijn maar "de" politiek en dat zijn rol dat uitgespeeld zal zijn en hij zich weer zal toeleggen op andere zaken die het leven aangenaam maken ..
Op zondag 15 december 2002 16:12 schreef Meneer_Aart het volgende:
Denk je niet dat het nut van de 'nieuwe politiek' uiteindelijk het transformeren van de 'oude politiek' blijkt te zijn? Veel gevestigde partijen nemen nu standpunten van Fortuyn over sommigen lijken werkelijk bezig te zijn met vernieuwing, terwijl de revolutie van Fortuyn ten einde loopt in ruzie en versplintering.
Als CDA en VVD straks een paar zetels tekort komen dan mag het LPF als slippendrager aanzitten bij 2 partijen die er alles aan zullen doen om politieke vernieuwing tegen te gaan. De LPF onder Herben zal zich zodoende nooit kunnen opstellen als de politieke erfgenaam van Pim Fortuyn. Blijven ze buiten de coalitie dan zullen ze ongetwijfeld ten onder gaan aan wezenloos en incoherent gebabbel. Wat we ons over 10 jaar nog allemaal zullen herinneren is de moord op Pim Fortuyn. En over 20 jaar als Volkert van der G. vrijkomt zal ook de voormalige LPF weer even in de belangstelling staan.
Daarna zal alles afdalen in het zompige moeras van de vergetelheid.
quote:Nee, dat is meer een 'we zien wel wat er gebeurd' en 'leuk voor de lol' partij want hij zet zich nergens voor in maar is puur en alleen voor zgn. vernieuwing, alsof politiek mode is en het spannend moet blijven zodat mensen er graag naar kijken.
verder wil ik even kwijt dat lijst ratelband zeker geen fortuynistische partij lijkt te gaan worden.
Met zo'n partij en de PvdT erbij zou je bijna zeggen dat we hier uit verveling bijna niet meer weten wat we nu weer moeten bedenken.
maar dat tot zover.. nu ff een 3 vragen aan Afra
1. Aan welke kant staat jullie partij, want de andere zgn 'fortuyn partijen' staan allemaal geheel aan de rechterkant en naar mijn weten stond Fortuyn wat meer in het midden.
2. Kunnen jullie de juiste mensen leveren, want een partijvisie kan wel goed zijn, maar als je 'm (zie LPF) niet of nauwelijks kunt toepassen dan ben je ook nergens.
3. Houden jullie je strikt aan z'n boek of switchen jullie net als Fortuyn zelf deed ook weleens van mening?
quote:Je zal prozac nodig hebben bij deze 2.
Op maandag 16 december 2002 01:13 schreef Graveworm het volgende:
[afbeelding]
quote:Ik vind jou een meeloper omdat je de politiek een circus noemt
Op zondag 15 december 2002 13:50 schreef Henkmanz het volgende:
WTF = een fortuyn partij??dat is gewoon meelopen met het succes van een bestaande naam/persoonlijkheid.. en wie heeft het recht om die andere partijen "fortuynpartijen" te noemen?
Ik vind dit alleen maar een extra voorbeeld van het circus dat de hedendaagse politiek heet.
quote:
Op maandag 16 december 2002 10:34 schreef wok het volgende:
Dat ze eens ophouden met dat 'Fortuyn'-gedoe, we hebben allemaal gezien waar dat toe leidt. Als we allemaal weer eens normaal doen, en de politiek laten aan de mensen die er verstand van hebben.DIKKE PUNT
quote:.
Op maandag 16 december 2002 10:34 schreef wok het volgende:
Dat ze eens ophouden met dat 'Fortuyn'-gedoe, we hebben allemaal gezien waar dat toe leidt. Als we allemaal weer eens normaal doen, en de politiek laten aan de mensen die er verstand van hebben.DIKKE PUNT
quote:Beetje non-argument. Vind je ook niet?
Op maandag 16 december 2002 10:49 schreef SCH het volgende:[..]
.
quote:Net als jouw gaapje toch. Ik onderstreep het verhaal van WOK volledig. Ik bid en hoop dat alles na 22 jan. weer normaal wordt en dat de waanzin voorbij is.
Op maandag 16 december 2002 11:32 schreef CherrymoonTraxx het volgende:[..]
Beetje non-argument. Vind je ook niet?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |