Heb je wel wat kennis voor nodig, maar het ligt ook een beetje aan de bende die ze ervan gemaakt hebben...quote:Op donderdag 8 juni 2017 14:36 schreef Spooky4u het volgende:
[..]
Ja klopt.
en dan is het makkelijk om weer vie het contact te laten lopen of heb je daar enige electronica kennis voor nodig?
Thanks, ik zal het allemaal eens gaan nalopen. Enig idee waar ik de draad van de aanjager kan vinden?quote:Op donderdag 8 juni 2017 14:44 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Heb je wel wat kennis voor nodig, maar het ligt ook een beetje aan de bende die ze ervan gemaakt hebben...
Kan vrij snel opgelost zijn, maar kan ook zijn dat je een hele bende werk van het uitzoeken hebt.. ligt er net aan hoe diegene tewerk gegaan is..
Maar deawoo is opel als ik het goed heb, en opels en contactsloten is een beetje een drama..
Maar als je het ding op een geschakelde draad kan krijgen ben je er ook..
eehm.. op de motor van de aanjager misschien?quote:Op donderdag 8 juni 2017 15:31 schreef Spooky4u het volgende:
[..]
Thanks, ik zal het allemaal eens gaan nalopen. Enig idee waar ik de draad van de aanjager kan vinden?
Uhm ja...quote:Op donderdag 8 juni 2017 15:32 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
eehm.. op de motor van de aanjager misschien?![]()
Meestal. maar geen idee bij een Deawoo.. Iig is het handig als je lenig of dwerg bent...quote:Op donderdag 8 juni 2017 15:33 schreef Spooky4u het volgende:
[..]
Uhm ja...zit zeker diep in het dashboard?
37 jaar, stijf en 196cm... moet lukken.quote:Op donderdag 8 juni 2017 15:34 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Meestal. maar geen idee bij een Deawoo.. Iig is het handig als je lenig of dwerg bent...
O ja, das ook een goeie... k ga het allemaal eens goed bekijken.quote:Op donderdag 8 juni 2017 15:38 schreef ErkendFokker het volgende:
Je kan een relais via de geschakelde draad van je radio laten lopen, dat is de kortste klap denk ik.
aansluiten en zorgen dat er olie inzitquote:Op vrijdag 9 juni 2017 02:03 schreef Sjoegerd het volgende:
Is er een manier om een gebruikte aircopomp te testen?
Toch wel, dan maar eens op de gok eentje kopen. Nieuw zijn ze zo duur.quote:
Grille..quote:Op vrijdag 16 juni 2017 12:23 schreef mpc007 het volgende:
Weten jullie hoe bij een Peugeot 206 dat stukje bumperplaatwerk heet dat direct onder de motorkap maar boven de grotere 'stootbumper' zit?
En stel dat ik dat goedkoop wil laten spuiten, wat kost zoiets dan?
Ja maar zit natuurlijk enorm in zicht, dus als ik het dan verpest rijd ik voor lul. Dus vandaar dat ik ook even wil weten wat een spuitbeun voor zo\n klusje rekent. Het spuiten kan ik wel, maar mijn ervaring is dat die aersol bussen metallic nogal mat laten ogen (tenminste, bij mijn oude auto wel)quote:Op vrijdag 16 juni 2017 12:25 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Grille..
5 euro voor een spuitbus, 5 euro voor primer.. en een paar euro voor wat schuurpapier/ontvetter/poetsdoeken.. Moet je gewoon lekker zelf doen..
Na het spuiten even natschuren met een hele fijne korrel en evt blanke lak erover.. maar een los deel als een grille spuiten is vrij makkelijk..Het is immers maar een streepje..quote:Op vrijdag 16 juni 2017 12:30 schreef mpc007 het volgende:
[..]
Ja maar zit natuurlijk enorm in zicht, dus als ik het dan verpest rijd ik voor lul. Dus vandaar dat ik ook even wil weten wat een spuitbeun voor zo\n klusje rekent. Het spuiten kan ik wel, maar mijn ervaring is dat die aersol bussen metallic nogal mat laten ogen (tenminste, bij mijn oude auto wel)
Al even gekeken maar in NL is dit deel in deze kleur op dit moment niet te vinden. Denk vrij zeldzame tint ofzo (EKQ). Maar je zou dus deze volgorde aanhouden:quote:Op vrijdag 16 juni 2017 12:36 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Na het spuiten even natschuren met een hele fijne korrel en evt blanke lak erover.. maar een los deel als een grille spuiten is vrij makkelijk..Het is immers maar een streepje..
Let wel op dat het in geen geval matched met de kleur van de auto.. ook niet als je het laat spuiten..
Dan kun je beter ff naar een sloop rijden, ben je veel goedkoper uit en je zit niet met het kleurverschil
Nee joh daar is niets zeldzaams aan.. Ik weet niet in welke omgeving je woont, maar gewoon even ouderwets rondbellen moet je zo eentje opleveren..quote:Op vrijdag 16 juni 2017 12:58 schreef mpc007 het volgende:
[..]
Al even gekeken maar in NL is dit deel in deze kleur op dit moment niet te vinden. Denk vrij zeldzame tint ofzo (EKQ). Maar je zou dus deze volgorde aanhouden:
1) zelf spuiten
2) sloopdeel halen
3) laten spuiten
Geldt dat ook voor de motorkap of zou je dan wel laten doen?
Franse auto in Groningen heeft er ook wel eentje.. maar als je in Limburg woont is dat een beetje omslachtig..quote:Op vrijdag 16 juni 2017 13:52 schreef Sjoegerd het volgende:
Bel Bart Ebben in Malden eens. Die hebbeb mogelijk wel liggen wat je zoekt. Voor hun helemaal makkelijk als je het onderdeelnummer weet.
Verzenden is altijd een optie!quote:Op vrijdag 16 juni 2017 13:59 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Franse auto in Groningen heeft er ook wel eentje.. maar als je in Limburg woont is dat een beetje omslachtig..
Dure geschiedenis voor zo'n dingetje, en bij gebruikte delen kijk ik altijd liever eerst hoe netjes ie is of zoek de mooiste uit..quote:
Hm heb er eentje gevonden maar staat 1.9d bij. Verschillen die dingen echt per motor?quote:Op vrijdag 16 juni 2017 13:14 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Nee joh daar is niets zeldzaams aan.. Ik weet niet in welke omgeving je woont, maar gewoon even ouderwets rondbellen moet je zo eentje opleveren..
Ik ga als eerste naar de sloop, als je daar een beetje bekend mee bent betaal je een tientje.. daar kan ik niet voor werken.. Maargoed als je wat minder bekend bent betaal je wel wat meer, al loont het vaak wel..
Laten spuiten doe ik vrijwel nooit (als ik er al aan begin doe ik het zelf, in de spuitcabine op de sloop) zeker geen delen van een auto, en bij een 206 laat de blanke lak al vrij snel los, dus is het een gebed zonder einde.. En daarbij zijn het dusdanig oude brikkies dat ik het de moeite niet vind om het ding te spuiten..
Maar als je echt wil, dan zou ik hem dus helemaal spuiten omdat de lak niet meer de nieuwste is, en je altijd kleurverschil houd..
De vriendin van mn pa heeft trouwens ook die kleur 206, maar daar is de blanke lak over de hele auto, (met name het dak) verdwenen, als ik daar iets aan doe dan rol of wrap ik hem in een matte saharakleur.. alleen dat bakkie boeit niemand, dus blijft ie mooi zoals ie nu is
nee boeit niksquote:Op zaterdag 17 juni 2017 11:26 schreef Diqiu-Long het volgende:
Kan het veel kwaad om langdurig zonder wieldop rond te rijden? Ik ben eentje namelijk helaas verloren, en heb eigenlijk geen zin om een nieuwe ( of passende originele te kopen, gebruikt ).
maakt idd niet uit, volgende keer vastzetten met een tierappie.quote:Op zaterdag 17 juni 2017 11:26 schreef Diqiu-Long het volgende:
Kan het veel kwaad om langdurig zonder wieldop rond te rijden? Ik ben eentje namelijk helaas verloren, en heb eigenlijk geen zin om een nieuwe ( of passende originele te kopen, gebruikt ).
Nee zolang je geen (hoe heet zo'n limited ding) of een gti/cabrio hebt past dat.. Is gewoon een administratief dingetje..quote:Op zaterdag 17 juni 2017 11:24 schreef mpc007 het volgende:
[..]
Hm heb er eentje gevonden maar staat 1.9d bij. Verschillen die dingen echt per motor?
Hmm, goeie tip. Heb alleen wel een GTiquote:Op zaterdag 17 juni 2017 12:48 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Nee zolang je geen (hoe heet zo'n limited ding) of een gti/cabrio hebt past dat.. Is gewoon een administratief dingetje..
Maar zoals eerder aangegeven even bellen en je weet een stuk meer, en ook om teleurstellingen te voorkomen mbt tot steenslag, krassen etc.. zou ik niet zomaar een gebruikt lakdeel laten opsturen als je hem zo over wilt zetten zonder te spuiten..
En wat niet op internet staat kan vaak ook wat goedkoper..
Moet je heeeeeel goed bekijken volgens mij is ie anders en lijkt ie hetzelfde..quote:Op zaterdag 17 juni 2017 17:44 schreef mpc007 het volgende:
[..]
Hmm, goeie tip. Heb alleen wel een GTi![]()
![]()
Maar echt de grille is volgens mij niet anders hoor.. Lastig lastig, heb iig de lak besteld voor wat kleinere plekjes die blank zijn en ik wel zelf aan durf te pakken. Schijnt dat die grille loskrijgen ook nog wel een klusje is.
Het gaat dus om de grille he, niet de bumperquote:Op zaterdag 17 juni 2017 17:51 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Moet je heeeeeel goed bekijken volgens mij is ie anders en lijkt ie hetzelfde..
Heb een keer zo'n dingetje aan de hand gehad tussen een schade Gran turismo waar een gti bumper (word dan wel dunner) op zou moeten passen.. dat lijkt te passen.. maar doet het niet.. (alle plaatwerk van zon ding is compleet anders terwijl het niet opvalt)
Dus ik zou ter plekke met de kap open gaan vergelijken... let vooral op de hoeken
Of informeer goed bij iemand die het zeker weet..
Dat weet ik..quote:Op zaterdag 17 juni 2017 18:43 schreef mpc007 het volgende:
[..]
Het gaat dus om de grille he, niet de bumper
Ha al mijn wieldoppen zaten vast met tyrips en desondanks heb ik toch een wieldop verloren, ookal heb ik nog geprobeerd de betreffende wieldop weer goed vast te zetten.quote:Op zaterdag 17 juni 2017 12:35 schreef Sounddragon het volgende:
[..]
maakt idd niet uit, volgende keer vastzetten met een tierappie.
Ik heb geen idee maar als het past, dan past het, daar hoeft het niet eens specifiek een Sanden pomp voor te zijn..quote:Op maandag 19 juni 2017 21:41 schreef Sjoegerd het volgende:
Ik ben aan het shoppen voor een gebruikte aircopomp. Volgens het Peugeot systeem heb ik een Sanden SD6V12 compressor. Op de pomp staat ook nog een viercijferig nummer (bijv. 1438). Weet iemand of de nummers onderling verwisselbaar mits het een Sanden SD6V12 pomp is?
Besloten tijdelijk wat bij te vullen met de 10W40, voor de lange ritten in de zomer doe ik dan nog een volledige wissel met de aanbevolen Total Quartz 9000 5W40 Synthetic. Niet eens zo duur; op internet 5l voor ca 23 euro. Omgerekend vergelijkbaar met de 10W40 1L die ik altijd voor 4 euro bij de Action haalde.quote:Op zondag 18 juni 2017 16:31 schreef mpc007 het volgende:
Is er een manier om achter te komen wat voor olie in de auto zit? Heb bijna een 206 GTi gekocht en verkoper had pas wat bijgevuld maar weet niet meer precies met wat.. Het beste schijnt 5w40 volsyntheet te zijn en ik heb zelf nog 10w40 half staan maar dat durf ik er alleen bij te kieperen als er nu ook al half in zit. Iig tot de volgende volledige wissel.
Dat zou ik dus niet doen... Die blokken van de 206GTi hebben al problemen met klepstoters die kleven bij een koude start en dan pleur jij er vervolgens ook nog olie bij die met die koude start dikker is dan wat erin hoortquote:Op woensdag 21 juni 2017 00:54 schreef mpc007 het volgende:
[..]
Besloten tijdelijk wat bij te vullen met de 10W40, voor de lange ritten in de zomer doe ik dan nog een volledige wissel met de aanbevolen Total Quartz 9000 5W40 Synthetic. Niet eens zo duur; op internet 5l voor ca 23 euro. Omgerekend vergelijkbaar met de 10W40 1L die ik altijd voor 4 euro bij de Action haalde.
Door te sturen/remmen/gasgeven veranderd de druk of kracht op de homokineet. Daardoor veranderd het geluid.quote:Op vrijdag 23 juni 2017 18:52 schreef mpc007 het volgende:
Homokineet is toch dat ding tussen je as en je wiel, de verbinding zeg maar? Volgens mij is het wel zo dat het bij de Peug 206 praktisch aan elkaar vastzit dus dat je eigenlijk de hele as moet vervangen. Moest zojuist weer terug rijden en bij bepaalde snelheden is het echt een ongans kabaal, lijkt weer erger dan net. Dus ga het wel zsm laten oplossen. Als ik ergens een goede gereviseerde as (of een goedkope nieuwe) weet te vinden hoop ik dat de garage het er gelijk maandag op kan klussen.
Wel heel apart dat het geluid inderdaad afneemt of toeneemt als je stuurt, maar ook minder wordt als je gas geeft of juist remt. Rijdt heel irritant want gewoon recht met gelijk tempo levert dus het meeste lawaai op.. Wel bizar dat dat ineens zo de kop op kan steken, twee dagen terug was er nog niks aan de hand. Op zich logisch dat zo'n slijtagedeel bij mijn km-stand (275k) vervangen moet worden maar apart dat het zich zo onverwacht aandient.
Dat klinkt logisch idd. Ik zou ook zeggen dat het steeds erger wordt, maar heb het echt niet eerder kunnen merken. Uiteraard gebeurt dit weer net voor het weekend, als alles dicht isquote:Op vrijdag 23 juni 2017 19:00 schreef Sjoegerd het volgende:
[..]
Door te sturen/remmen/gasgeven veranderd de druk of kracht op de homokineet. Daardoor veranderd het geluid.
Normaal zou ik zeggen dat het niet onverwachts komt maar dat het steeds erger wordt.
Klopt dat PSA vaak niet aan losse homokineet doet. Arbeidstijd zou ik zo niet durven zeggen.quote:Op vrijdag 23 juni 2017 19:13 schreef mpc007 het volgende:
[..]
Dat klinkt logisch idd. Ik zou ook zeggen dat het steeds erger wordt, maar heb het echt niet eerder kunnen merken. Uiteraard gebeurt dit weer net voor het weekend, als alles dicht is![]()
Ook al kan je er miss mee doorrijden is het geluid wel zo irritant (alsof iets de hele auto kapot bonkt / sloopt) dat ik dat zo min mogelijk wil. Stel dat ik zelf een vervangende as regel (want enkel homokineet schijnt dus niet echt te kunnen bij PSA-auto's) hoeveel tijd heeft de monteur dan nodig die erop te klussen? Kan ik daar even rekening mee houden..
Google vertelt dat het toch wel anderhalf uur werk is, dus dat betekent dat de totale fix geen tientjeswerk meer is maar snel rond een euro of 150 uit zal komen. Morgen ben ik de hele dag aan het werk dus dan geen tijd om een garage even te laten checken of het écht die rechteras is, en ook niet zo veel zin al een onderdeel te bestellen als dat nog niet 100% duidelijk is. Dus waarschijnlijk maandag pas nieuws en in de tussentijd max 100 km/h en geen snel bochtenwerkquote:Op vrijdag 23 juni 2017 20:25 schreef Sjoegerd het volgende:
[..]
Klopt dat PSA vaak niet aan losse homokineet doet. Arbeidstijd zou ik zo niet durven zeggen.
Verstandig!quote:Op vrijdag 23 juni 2017 20:54 schreef mpc007 het volgende:
[..]
Google vertelt dat het toch wel anderhalf uur werk is, dus dat betekent dat de totale fix geen tientjeswerk meer is maar snel rond een euro of 150 uit zal komen. Morgen ben ik de hele dag aan het werk dus dan geen tijd om een garage even te laten checken of het écht die rechteras is, en ook niet zo veel zin al een onderdeel te bestellen als dat nog niet 100% duidelijk is. Dus waarschijnlijk maandag pas nieuws en in de tussentijd max 100 km/h en geen snel bochtenwerk
Zonder gekheid: Hans Peugeot in Assen, kun je via Google wel vinden.quote:Op vrijdag 23 juni 2017 21:55 schreef Diqiu-Long het volgende:
Andere probleem, was dat bij de kentekenplaat verlichting een kapje dat over het lampje zit ontbreekt. Dus dat zoek ik ook nog, voor de rest is auto eigenlijk gewoon in orde.
En ik denk dat je nu iets te snel reageert op deze manier.quote:Op vrijdag 23 juni 2017 16:50 schreef mpc007 het volgende:
Wel erg apart dat ik jullie pas hoor zodra ik de beslissing genomen heb, de vraag stond al veel langer open. Gevalletje mosterd na de maaltijd.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |