Al eens net over de grens gekeken?quote:Op vrijdag 27 januari 2017 12:14 schreef BrrrKoud het volgende:
Wij hebben een nieuw huis gekocht - jaren dertig huis. Zoals vroeger met een dichte keuken er in, dus de muur tussen keuken en woonkamer gaan we uitbreken.
Alleen nu op zoek naar een nieuwe keuken. Open keuken, dus mag er ook wel leuk uit zien. Hoeven niet extreem op de centen te letten, maar de levertijden etc vind ik vaak minder.
Ikea is sneller, en goedkoper. Maar ja, wel ikea..
Wat zijn jullie ervaringen?
Hmm keuken van de keukenboer ga ik ook niet zelf plaatsen.quote:Op vrijdag 27 januari 2017 14:38 schreef boerjanssen1 het volgende:
Ook hier geen problemen met een Ikea keuken, zelf geplaatst en apparatuur ergens anders afnemen scheelt een hoop in prijs, en je hebt wel "A-merk" apparatuur. Als je het laat plaatsen dan wordt het wel snel duur (vergelijkbaar met andere keukenboeren).
Ikea heeft ook 80 cm kasten, ik heb er 2 in mijn keuken.quote:Op vrijdag 27 januari 2017 19:31 schreef Chicolade het volgende:
Passen alle standaardmaten in je woning? Ikea heeft geen tussenmaten, wat vervelend is als je 80cm ruimte hebt; dan krijg je een kastje van 60cm met een passtuk van 20cm. Bij mijn woning was Ikea duurder dan de keukenboer, en nu hebben we alles precies goed passend.
Ah dat is dan nieuw, twee jaar geleden wilde ik 80cm ladenkasten en dat hadden ze toen nog nietquote:Op vrijdag 27 januari 2017 19:40 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Ikea heeft ook 80 cm kasten, ik heb er 2 in mijn keuken.
Ze hebben de nieuwe keuken lijn METOD geintroduceerd. Ik heb geen idee hoe lang geleden. Maar daarin zijn 80 cm kasten te verkrijgen.quote:Op vrijdag 27 januari 2017 19:46 schreef Chicolade het volgende:
[..]
Ah dat is dan nieuw, twee jaar geleden wilde ik 80cm ladenkasten en dat hadden ze toen nog niet.
En waarom is het bagger, dan? Waar baseer je dat op? Mijn apparaten zijn van Whirlpool (van IKEA). Is geen topmerk, maar zeker niet slecht. Na 4 jaar functioneerd alles nog prima. Had in mijn vorige huis ook een Whirlpool vaatwasser en koelkast welke ook al 5 jaar perfect functioneerde.quote:Op vrijdag 27 januari 2017 19:39 schreef sjorsie1982 het volgende:
Die nieuwe METOD ikea keuken doet qua kwaliteit niet onder bij andere low of mid-class keukens. Behalve de apparaten, die zijn bagger, bagger en nog eens bagger. Maar de apparaten kan je los kopen op internet en bijvoorbeeld Siemens apparaten kiezen.
Omdat whirlpool een B of C merk is. Voor ietsies meer geld heb je Siemens als je de apparaten los koop op internet.quote:Op vrijdag 27 januari 2017 19:49 schreef benkruk het volgende:
[..]
En waarom is het bagger, dan? Waar baseer je dat op? Mijn apparaten zijn van Whirlpool (van IKEA). Is geen topmerk, maar zeker niet slecht. Na 4 jaar functioneerd alles nog prima. Had in mijn vorige huis ook een Whirlpool vaatwasser en koelkast welke ook al 5 jaar perfect functioneerde.
Dus dan is het meteen bagger? Onzin.quote:Op vrijdag 27 januari 2017 19:50 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Omdat whirlpool een B of C merk is. Voor ietsies meer geld heb je Siemens als je de apparaten los koop op internet.
Precies, een mercedes is dus ook beterquote:Op vrijdag 27 januari 2017 19:54 schreef benkruk het volgende:
[..]
Dus dan is het meteen bagger? Onzin.
Siemens vergelijken met Whirlpool is hetzelfde als Mercedes en Opel...
Wat een kul redenering. Het is jouw persoonlijke smaak. Het wordt nergens bewezen.quote:Op vrijdag 27 januari 2017 19:55 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Precies, een mercedes is dus ook beter![]()
Maar ieder zijn ding....
Ja dat is vrij bijzonder, hier een bosch "keuken", dus vaatwasser en ovens, wasmachine en droger, en daar zijn we nu al 6 jaar super tevreden over. En bosch=siemens met een ander frontje.quote:Op vrijdag 27 januari 2017 21:05 schreef faptist het volgende:
[..]
Wat een kul redenering. Het is jouw persoonlijke smaak. Het wordt nergens bewezen.
In mijn oude woning hebben we zelf een Ikea keuken geplaatst. 8 jaar later was het nog als nieuw en wij zijn echt niet voorzichtig geweest.
Ook de whirlpool apparatuur werkte altijd naar volle tevredenheid. Vooral de vaatwasser. Die mis ik nu zo!
In mijn nieuwe woning zit een Siematic keuken (4 jaar oud) en zo gauw ik geld gespaard heb trap ik dat ding eruit. We hebben gewoon pech met deze keuken.
Onder de vaatwasser is het front beschadigd. De apparatuur van Siemens is echt klo-te. De combi magnetron brandt aan 1 kant aan wanneer je de bakplaat gebruikt. De vaatwasser is gammel. Wieltjes zijn al gespleten en de sproeikop heb ik al moeten vervangen. Waardeloos.
Maar ik geloof dat we gewoon pech hebben gehad. Soms zit het mee (zoals de Ikea keuken) en nu dus even niet.
Kijk gewoon naar wat jouw smaak is en ga daarvan uit. Veel plezier met de keuken uitzoeken.
4 en 5 jaar is ook nog niks voor fatsoenlijke apparatuur. Kom over 15 jaar nog eens terug om te vertellen of je apparatuur het dan nog steeds goed doet.quote:Op vrijdag 27 januari 2017 19:49 schreef benkruk het volgende:
[..]
En waarom is het bagger, dan? Waar baseer je dat op? Mijn apparaten zijn van Whirlpool (van IKEA). Is geen topmerk, maar zeker niet slecht. Na 4 jaar functioneerd alles nog prima. Had in mijn vorige huis ook een Whirlpool vaatwasser en koelkast welke ook al 5 jaar perfect functioneerde.
Nee maar die hebben dan weer lagere tarieven voor montage. Daardoor is een ikea keuken alleen goedkoper als je die niet laat monteren. Onder de streep, inclusief montage, ontloopt keukenzaak en ikea elkaar amper iets. En tja, dan heb ik toch liever niet de ikea keuken. Voordeel is ook dat je keuze dan ineens veel ruimer wordt omdat er altijd wel ongeveer een handvol keukenzaken te vinden is in dezelfde prijsklasse.quote:Op vrijdag 27 januari 2017 17:08 schreef BrrrKoud het volgende:
[..]
Hmm keuken van de keukenboer ga ik ook niet zelf plaatsen.
Dit was inderdaad wat ik bedoelde. Als je 'm zelf monteert en apparatuur haalt van het merk dat je wil hebben (evt duurdere / "A"-merken) dan kan het wel interessant zijn. Het onderstel doet volgens mij niet onder voor een andere keukenleverancier. Nadeel is dat je dan wel alles zelf moet doen / uitzoeken / halen bij verschillende leveranciers.quote:Op zaterdag 28 januari 2017 22:56 schreef pwmh82 het volgende:
[..]
Nee maar die hebben dan weer lagere tarieven voor montage. Daardoor is een ikea keuken alleen goedkoper als je die niet laat monteren. Onder de streep, inclusief montage, ontloopt keukenzaak en ikea elkaar amper iets. En tja, dan heb ik toch liever niet de ikea keuken. Voordeel is ook dat je keuze dan ineens veel ruimer wordt omdat er altijd wel ongeveer een handvol keukenzaken te vinden is in dezelfde prijsklasse.
Daar ben ik het zeker met je eens! En dat is dan ook een keuze die je moet overwegen.quote:Op zaterdag 28 januari 2017 00:12 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
4 en 5 jaar is ook nog niks voor fatsoenlijke apparatuur. Kom over 15 jaar nog eens terug om te vertellen of je apparatuur het dan nog steeds goed doet.
Whirlpool, Siemens en Miele apparaten doen allemaal wat ze moeten doen totdat ze stuk gaan. En gemiddeld genomen komt dat moment bij Whirlpool als eerste, enkele jaren later bij Siemens en nog enkele jaren later bij Miele.
Koop je een keuken voor maximaal een jaar of 10, dan is Whirlpool een prima keuze. Moet het een jaar of 20 mee gaan, dan geldt "goedkoop is duurkoop" en kun je beter anderhalf tot twee keer de prijs van een Whirlpool uitgeven aan een Siemens.
Je zal er vast over nagedacht hebben, maar het is niet zo dat een dichte keuken per sé ongunstig is. Je ziet de rommel niet en de luchtjes + herrie blijven lekker daar. Ook is de keuken vaak koud in een jaren 30 huis. Dat is een stuk minder storend als de deur gewoon dicht kan.quote:Op vrijdag 27 januari 2017 12:14 schreef BrrrKoud het volgende:
Wij hebben een nieuw huis gekocht - jaren dertig huis. Zoals vroeger met een dichte keuken er in, dus de muur tussen keuken en woonkamer gaan we uitbreken.
En voor heel veel mensen is een Opel ruim voldoende.....quote:Op vrijdag 27 januari 2017 19:55 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Precies, een mercedes is dus ook beter![]()
Maar ieder zijn ding....
Ik heb ook alles ATAG en na verdomd korte tijd al 3 gebreken. Niet helemaal zoals ik hoopte.quote:Op maandag 30 januari 2017 12:33 schreef Fer het volgende:
Na goed zoeken een keukenboer gevonden die goedkoper en beter was dan Ikea. Alleen spijt van de Atag apparatuur, hierna komt er alleen maar Siemens in.
Mijn spul is nu 10 jaar. Combi oven is helemaal stuk, niks doet het meer. Koel/vries/vaatwas lawaaiig, niet beter dan bauwknecht/zanussi kwaliteit. Afzuigkap alleen mooi, niets bijzonders. Gas op glasplaat ook wel op.quote:Op dinsdag 31 januari 2017 23:10 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Ik heb ook alles ATAG en na verdomd korte tijd al 3 gebreken. Niet helemaal zoals ik hoopte.
Etensluchtjes is wel een goed punt, maar met kleine kinderen wil je koken en ook de rest van het gezin in de gaten kunnen houden. En het scheelt tijd, tafel dekken en afruimen gaat veul snellerquote:Op maandag 30 januari 2017 12:14 schreef noutie het volgende:
Je zal er vast over nagedacht hebben, maar het is niet zo dat een dichte keuken per sé ongunstig is. Je ziet de rommel niet en de luchtjes + herrie blijven lekker daar. Ook is de keuken vaak koud in een jaren 30 huis. Dat is een stuk minder storend als de deur gewoon dicht kan.
Ik heb mijn ventilatie standaard hoog staan en afzuiger ook. Toch ga ik hier niet los met sterke kruiden enzo, want voordat ik het weet zit ik de hele avond in het etensluchtquote:Op vrijdag 3 februari 2017 13:24 schreef Tanin het volgende:
Mechanische ventilatie tandje hoger zetten als je begint met koken en uitzetten na het eten of als je je kinderen naar bed brengt helpt een hoop tegen de geurtjes.
Ik zou niet anders willen dan een open keuken.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |